NOL Fórum
2017. Szeptember. 25, 18:01:55 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Új IP cím

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 4
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Védjük meg magunkat!  (Megtekintve 5445 alkalommal)
Agaguk
Newbie
*

« Dátum: 2002. Március. 11, 11:45:47 »

Meg lettünk rövidítve 3700 m2 parkkal Budapesten! Lásd alább.
Ezek szerint nincs eleve minden önkormányzati zöldterület zöldfelületté nyilvánítva, és védelem alatt?

Koletár Csaba cikke a március 11-i Népszabadságban, részlet:

"Legutóbb a Tabánban például a kiemelt jelentőségű közparknak a Rác fürdőt övező része korábban „jelentős zöldfelületű intézményi övezet” volt, ahol a beépítettség csak 35 százalékos lehet. A beruházást zavarta a meglévő vegetáció burjánzása, ezért gyorsan átminősítették a területet „intézményi övezetté”, így már semmi sem áll az építkezés útjában. Hogy a hivatalos környezetpusztítás élét elvegyék, az átsorolt terület fölött lévő kéthektáros, korábban építési övezetbe sorolt részt zöldterületté nyilvánították, így látszólag nem csonkították, hanem két hektárral még meg is növelték a zöldfelületet. A valóság azonban egészen más képet mutat. A légi felvételek tanúsága szerint ez a rész már azelőtt is összefüggő lombtakaróval rendelkező, kiemelkedő asszimilációs teljesítményű hegyoldal volt, ami a besorolástól függetlenül is zöldfelületként funkcionált. Az átsorolással a zöldfelület nem növekedett. A Rác fürdő bővítésével tehát csak papíron gazdagodtunk két hektárral, valójában újabb 3700 négyzetméternyi zöldfelülettől fosztották meg Budapest lakosságát."
Naplózva
aszerk
Newbie
*

« Válasz #1 Dátum: 2002. Március. 07, 20:32:33 »

Kimúlt a Teszt, a honi fogyasztóvédelem egyetlen komoly független fóruma, s a média egyéb szereplői a jelek szerint nem tülekednek, hogy betöltsék ezt az űrt. A fogyasztóvédelemmel foglalkozó civil szervezetek nem elég erősek, hangjukat elnyomja a reklám. A nol ebben a topicban arra ösztökéli az olvasókat, teremtsenek maguknak fórumot maguk, mint fogyasztók védelmére. Hívják fel egymás figyelmét arra, ha azt tapasztalják: megrövídítik, becsapják őket, vagy "csak" kihasználják tudatlanságukat.
Naplózva
Bartos Péter
Hero Member

« Válasz #2 Dátum: 2002. Június. 07, 18:48:52 »

Rendben van, védjük meg magunkat!
Én szívesen megosztok velünk néhány tapasztalatomat, és módszeremet, várva persze másokét okulásként.

Nos úgy adódott, hogy drága nejem 2000 karijára már novemberbe megvette nekem a Magyar értelmező Kéziszótárt CD-t a Marketinvest Kft. kiadásában.
Nagyon örültem, neki, mert én imádok CD-ről beolvasni, keresni.
A szótár jónak ígérkezett mert az volt a borítójára ráírva a teljes nyomtatott szótáret tartalmazza a CD.
Novembertől karácsonyig csak tapogattam, nem nyitottam ki.24-én este amikor mindenki el volt már foglalva az ajándékával /s miután mindenki engedett egy kicsit játszani az ő játékával/ félrevonultam.
Szertartásosan elővettem a CD-t, felnyitottam, és ünnepéyles mozdulattal behelyeztem a meghajtóba.
Elgondoltam a lézerfény hányszor fog megbotlani a sok 10 ezernyi szócikken /a könyvalak 70000 szócikket tartalmaz/….aztán már installáltam a szótárt, és beütöttem egy szót, amit a szomszédból kölcsönkért könyvből minap kikerestem; „okmány”……sercegés….semmi.
Írom a másikat;”nyomtatvány”….sercegés….semmi!
Egy órát tököltem, aztán már nem kerestem, csak azt nézegettem, mi van a CD-n.
Nos 1-2 ezer szó, és kb 300 /?/ olyan régi szó, amit ma nem használunk.
Na….kellemes karácsonyt!Begurultam.
/Tudom, hogy ilyenkor a boltba kell reklamálni, de és ismertema boltosokat, és nem akartam nekik kellemetlenséget okozni./
Irtam a Kft.-nek e-mailt.
1 hónap nem válaszolak.Írtam a /Dunaharaszti ?/ központjuknak is egy e-mailt.
2 hónap semmi.
Összepakoltam a CD-t, és egy levél mellékleteként elküldtem a Fogyasztóvédelmi Felügyelőségnek.
2-3 hét múlva írtak, hogy igen, ez klasszikus esete a vásárlók megtévesztésének, menjek be a boltba, vigyem a levelet, és vissza fizetik a vételárat, ők meg megindítják az eljárást az ügyben.
Én beballagtam a boltba, kértem egy nyomtatott Értelmező kéziszótárt.
5500 Ft, mondták.
Leraktam a levelet, mellé tettem egy 500 forintost, elköszöntem., és kijöttem a boltból.
Így aztán a 2001 októbere körül átlapoztam az én kedves Értelmező Kéziszótáramat.
Azóta csak olyan CD-t veszek amin rajta van mit tud, hazajövök és azonnal kipróbálom.Ha nem stimmel azonnal viszem a boltba.
Amikor megveszem ezt előre bocsájtom, s ha húzzák a szájukat, nem vásárolok.
Ügynöktől CD-t csak kipróbálás esetén vásárolok.Ha nem lehet kipróbálni, ajtót mutatok neki.
Naplózva
freechess
Hero Member

« Válasz #3 Dátum: 2002. Június. 07, 18:58:42 »

BartosPéter!
Le a kalappal előtted (komolyan)! Rendőroktatónak is, békebírónak is felcsapsz, most pedig a fogyasztóvédelem... Meg akarod javítani ezt a társadalmat! Ez küldetés, apám! Remélem küzdesz még. (Kicsit irígyellek...)
Naplózva
Bartos Péter
Hero Member

« Válasz #4 Dátum: 2002. Június. 07, 19:16:15 »

Rendben, védjük meg magunkat 2.

Nálunk a gyerekeknek joguk van dolgozni, és jól keresni.
Pénzüket arra költik, amire akarják.
Így történt, hogy a nyár végén lányunk tízenegynehány ezer forintért vásárolt egy Adidas
/ne haragudjatok, én inkább nevén nevezem a dolgokat, hisz ugye ez személyiségi jogokat nem sért, a jó hírnevet meg nem én rontottam , hanem a cég, vagy a bolt, vagy akárki/
eddző cipőt.
Abba ment az évnyitóra.Ez oda vissza kb.1200 méter.
Ugye egy ilyen drága cipőbe az ember rögtön az első nap nem igazán rosszalkodik, hanem csak úgy kimérten halad.Úgy elegánsan, büszkén.

No mire a mi lányunk hazaért, lejött a cipők oldala.
Lányom leporolta, és bevitte a cipőboltba.
Beküldik bevizsgálásra.
Beküldték, vártunk, értesítettek, hogy lehet jönni a cipőért.
Visszaadták ahogy volt, és az orrunk alá dugtak egy levelet ami valamelyik minőségellenőrző cég, vagy ointézet vizsgálatára hivatkozva megállapítja, hogy a helytelen használat, vagy a helytelen tisztítás / nem tudom most hírtelen melyik hülyeségre hivatkoztak, de végülis mindegy nem?/ miatt jött le a talp.
Nagyon rendesek voltak egyébként, mert a levélben felvilágosítottak azon jogunkról, hogy elmehetünk bíróságra.
Ingerülté váltam, ami azt jelenti, ilyenkor ihletem van.
Na írtam egy levelet az illetékesnek, és kértem, küldjék el a vizsgálati jegyzőkönyvet, mert én bírósághoz akarok fordulni.
Két hét múlva levél.
Tudatják, hogy a vizsgálati jegyzőkönyvet nem áll módjukban megküldeni /nyílván, mert nincs is---gondoltam/, de küldjem fel a cipőt még egyszer.
Boltba be, cipőt lead, küldjétek föl.

Hát nem is tudom,…….5 nap, vagy 1 hét múlva levél.
Értesítenek, hogy megállapították az egész széria gyártási hibás, a bolt térít.

Mit mondjak?
Nem tudom, az egész szériát vissza vonták-e, vagy sem, de felvetődött bennem, nincs-e köze ennek a vizsgálati eredménynek ahhoz, amikor -néhány évvel azelőtt- kissé nyersebben, de mégis sikeresen oda láncoltam magam az egyik cipőcentrumba a 20 méteres cipős polchoz a Barkas hóláncommal, egy hasonló probléma miatt.
/Elnézést de ennek a boltnak a nevét nem hoznám nyilvánosságra.Ennek oka, hogy a kártérítést tetemes haszonnal zsebeltem be –tudtukon kívül- , amit természetesen nem kívánok a történtek után vissza fizetni./

Ha van érdeklődés elmesélhetem ezt a bús téli estén történt sztorit, így kiderül, ha magad intézed a kifogást, kényelmetlenebb, de 1 óra alatt hozzájutsz a pénzedhez.
Az igaz, a boltból kitiltanak, na de hát akkor mi van?
Naplózva
Bartos Péter
Hero Member

« Válasz #5 Dátum: 2002. Június. 07, 19:20:05 »

Hello Freechess!
Itt vagy, érezlek!
Látod, itt a másik.
Figyusz, ha jó a duma küldök még egyet azon kívül amit most tettem föl.Várj leírom életem első fogyasztóvédelmi esetem.
Szerintem még a faterék se tudnak róla, de Ők ide ugyse járnak föl.
15 sec. és földobom.
Csá.
Naplózva
freechess
Hero Member

« Válasz #6 Dátum: 2002. Június. 07, 19:32:56 »

Epedve várom!
Naplózva
Bartos Péter
Hero Member

« Válasz #7 Dátum: 2002. Június. 07, 19:45:51 »

A cíime az lehetne e fogyasztóvédelmi hozzászólásnak;
 „A Tv-t nem adom!”

7 éves voltam, amikor nagyfaluból /Bpest./ költöztünk egy alföldi kisfaluba Kecskemét mellé.
A Fater itt kapott kántori állást.
Két év múlva össze balhézott az öregem a papokkal, és otthagyta az állást.
Ekkor már négy kölyök nyitotta falatra a száját az asztalnál.
Mivel el kellett hagynunk a kántori, szolgálati lakást, elkezdtünk építkezni.
A kántori házunk akkora volt mint az Országház, így aztán jókora bérleti díjat kellett volna az öregéknek fizetniük.
Annyit, hogy kajára se futotta volna, nemhogy építkezésre.
Csak megjegyzem, Pestre nem mehettünk vissza, mert az bérlakás volt./

Na mindegy, egyik este, amikor hallgatóztam /ekkor már 9 évesen a papás-mamás dolgok is érdekeltek/ az éj leple alatt, nem azt hallottam amit vártam, hanem valami ilyesmit;
…nem tudom mi lesz.Holnap jönnek, és el akarják vinni a TV-t –akkor ez nagy szám volt ám-, aztán meg majd a többit…..

Na ahogy fülelek, kiderül, az egyházügyi –azt hiszem így hívták- végrehajtók jönnek.

Mit ad Isten, én másnap reggelre halálos beteg lettem.Nem voltam hajlandó fölkelni az ágyból, olyan gyengének éreztem magam.
Anyám látta komoly a baj otthon hagyott.Megígértette velem, hogy bárki jön nem engedem be, nem szólok semmit.
Megesküdtem, otthon maradtam.
Alig, hogy láttam eltűnik mindenki, kiszaladtam, lekötöttem a láncról a kutyát, bevittem az üvegezett verandára.
Találtam valami olaj félét, azt meg félkörívben kilocsoltam az ajtó elé, öntve egy kis csíkot a bejárathoz is.
Aztán odamentem az ablakhoz, és vártam.
1-2 óra múlva két jól öltözött közeledett.Olyanok akik nem igen szoktak falukban járkálni az utcákon.Kerülték is az utcanépek ezeket az embereket, és nagyot néztek, amikor a mi kapunkhoz értek.
Bejöttek, és olyan polgári illedelmességgel kopogtak.
Nem volt ugye otthon senki, így hát dörömböltek is.
Kiszólok; mi van?
Mondják, hogy kicsodák, és jöttek a Tv-ért mert az apukádék nem fizettek lakbért.
Jó van, jövök!
Gyufa…huss.. és a láng kellemes füsttel kicsapott az ajtó alatt, begyújtva a félkörívet.
Kulcs…ajtó nyit…eközben kettőt belerúgtam a kutyába, és uszítani kezdtem.
Mire kinyitottam az ajtót, vendégeim már készülőben voltak elfele.
-Fáradjanak be az urak, de most mondom, én a kutyát 3 napja nem etettem meg, és nem nagyon bírom vissza tartani.
-Ááááá nem köszönjük….majd máskor…és elhúztak mint a vadlibák.

Féltem, remegett a lábam, de azt mondtam ide csak hozni lehet, vinni nem.
Aztán nem jöttek többé vissza, de ez már egy másik történet.
Felépült a házunk, ráment az egész család, de a TV nevére még most is emlékszem; FAVORIT.
Naplózva
freechess
Hero Member

« Válasz #8 Dátum: 2002. Június. 07, 19:50:25 »

Sirály, sirály, sirály!!!!
Azon gondolkodom, hogy Lófülűvel lassan kiadhatnátok a NOL irodalmi összest...
Naplózva
Bartos Péter
Hero Member

« Válasz #9 Dátum: 2002. Június. 07, 20:47:49 »

Freechess 3-as véleményéhez.
Persze, hogy küzdök, és lehet is mit irigyelni.Pontosabban én büszke vagyok rá.

Azt nem tudom, hogy is indult ez a dolog velem, de az biztos, én vonzom az ilyen ügyeket, és maximálisan adom magam az elintézésükhöz.
Ugyanis, én nagyon szeretek tanulni, és tanítani.
Az igaz, egyiket se úgy ahogy a suliba csinálják, de ez most mindegy.

Látszólag nem sokra vittem, e mentalitással, de a gerincem a helyén, és nekem még most is előre köszön jó néhány Fideszes akiket tanítottam annak idején a KISZ felkészítésen.

Én ha tévedek, még a kutyámtól is bocsánatot kérek, de arra is büszke vagyok,hogy egykori KISZ összekötő tanárom a 15-ik érettségi évfordulón bocsánatot kért az osztály előtt tőlem az általa elkövetettekért.

Nos, én úgy látom, -mert a küzdésről kell itt beszélni- azt tapasztaltam életem eddigi folymán, hogy egyrészt nem szabad haragudni arra aki ellen szólsz, vagy akinek az érdekét, véleményét sérted/kritizálod.
Én senkire nem haragszom, és ez komoly.
Valószínűleg érezni ezt rajtam, mert csak így fordulhatott elő, hogy a rendszer váltást követően volt aki megkeresett, és gratulált a politikai meg egyéb jogvédő tevékenységemhez.
Na és?Ez nem sok, mondhatnánk.
Az igaz, nem sok, de van akinek megyei legfelső szinten az volt a dolga, hogy irányítsa a megfigyelésem.

Lehet, hogy elhivatottság kérdése ez, de ezt aki szívből csinálja nem érzi.Van egy dolog, amit az élet ide dobott elém, csináljam, vagy ne?
Hát persze, hogy csináljam.
Ugyanakkor azt is megtanultam, hogy nem szabad a dolgokat véresen komolyra venni, valamint minden rosszban lehet találni egy pici kis jót is /no persze egy bizonyos határig/.

Én kis kölyökként Gagarin akartam lenni, aztán amikor az iskolába az osztályfőnök megkérdezte kinek kicsoda a példaképe, már talán Lenint említettem.
A többiek meg szintén a nagyokat.
Névsor szerint kérdezett a tanár így a végére maradt egy srác aki csendes, félrehúzódó, gátlásos volt, de őszinte, és jószívű.
Őt is megkérdezték.
Ő azt mondta, engem tekint példaképének.Engem, aki úgy kifelé nem tűnt ki semmi rendkívülivel a többiektől.
Hát csönd lett az osztályba!
Nagyon nagy csönd!
Én szégyelltem a dolgot, látta a tanár ezt rajtam, és hozzámszólt;
Ne szégyeld, szolgáld a bizalmat!
Hát talán ezért bántanak engem az igazságtalanságok, és talán ezért nem lehettem és se Lenin, se Kádár, se KISz KB első titkár, se más.

Én nem tudok egy konkrét embert gyűlölni, csak a kicseszést, az igazságtalanságot.
És ez például már eleve nem jó politikusi indíttatás.
Nekem mindig azt mondták ha valamilyen ügybe belefogtam, vagy valakit kritizáltam, hogy minek kapkodot, az idő mindent megold.
Nos ezek az emberek, elfásultak, megöregedtek, én meg élvezem azt, hogy mindí spiccen kell lennem.
Evvel szerintem sok hasonszörű így van.

A bajt én abban látom, hogy az amit itt, és általában e topicokban az igazságtalanság, jogtalanság oldalán felvetünk, az nem épül be a politikai erkölcsbe.A dolgok nagyon lassan változnak.
Az emberek többsége igen szegény, és elesett.Ehhez párosul még, hogy alattvalóként kezelik őket egy hivatalban, sok esetben a politikában, a munkahelyen, vagy éppen egy boltban.
Nem csoda ha hamisan ugyan, de visszasírják a múltat amikor legalább kaja volt, meg látszólag nagyobb biztonság.

Az a probléma, hogy nem értik meg, mindenkinek szólnia kell.A demokrácia nem cska azt jelenti, mehetünk több jelölt közül választani, hanem azt is, hogy mivel védhetjük, védenünk is kell jogainkat, mert azt valaki, vagy valakik nem feltétlenül akarják tiszteletben tartani.

Mi magyarok mindig hagyjuk betelni a poharat, és mikor már magától kifolyna a víz, akkor fellőkjük.
Évekig kussolunk, szavazatainkat -a többség- úgy adjuk le, hogy eldöntjük kikre nem fogunk szavazni, és aki a lista végén fennmarad arra voksolunk.
/Én is így szavaztam az elő fordulóban az SZDSZ-re, a másodikban értelemszerűleg az MSZP-re./
Tehát akire szavaztam nem értek velük egyet, mert pl. úgy látom, nem találják meg a hangot a társadalommal, és 4 év múlva talán –sajnos-el fognak tűnni.
Naplózva
freechess
Hero Member

« Válasz #10 Dátum: 2002. Június. 08, 18:23:42 »

Ez szép vallomás/hitvallás volt.
Annyiban módosítom a 3. hozzászólásban olvashatókat, hogy a kalaplevétel mellett meg is hajtom magam.
Bár nem vagy példaképem (nekem olyan nincs), minden tiszteletem e Tiéd.
Naplózva
Bartos Péter
Hero Member

« Válasz #11 Dátum: 2002. Június. 09, 07:45:31 »

Ugy tapasztalom -minden bizonnyal ilyen irányu szándék nélkül, de mégis- a "NOL" is átveri a "fogyasztót" bizonyos tekintetben.

Mivel? Hogyan?
Nos többen éles kritikával illették más, hogy begépelik a hozzászólást, de az nem jelenik meg.
Ez egyrészt okot ad az olyan hangoknak, hogy nem engedik a hozzászóló anyagát feltenni az adott topicba, ami ugye eleve kizárt, hisz még nem is ismerik azt.

Ugyancsak többeket ingerültté tesz az adatvesztés, és van, higy jó ideig nem jön vissza közénk.

Nem tudom mi a hszana a "NOL", nak abban, ha elégedetlenek vagyunk /szerintem semmi/ etekintetben a szolgáltatással?
Nem tudom miért nem változtatnak?

Megoldás lehet, ha belépek, és megkeresem azt a hozzászólást, vagy témát, amivel kapcsolatban véleményt kívánok nyílvánítani.Ezután megszakítom a telefonos kapcsolatot, majd wordbe megszerkesztem az anyagot.
Ezt követően behívja a hozzászólási ablakot.
A wordbe kijelölöm a teljes szöveget, majd a hozzászólási ablakba beillesztem.

Nos így időt, pénzt lehet megtakarítani, de kérdés, nem lehetne ezt egyszerűbben.

Na és akkor egy fogyasztó általi javaslat;
MIlyen technikai vagy egyéb akadályai vannak annak, hogy mondjuk megírom a hozzászólás címét, aztán MP3-ban elküldöm, s akit érdekel meghallgatja azt?
Kakukk!Újítás, kísérlet?Na?
Én 20 éve csinálom, hogy adott esetben hangos levelet küldök.
Naplózva
Bartos Péter
Hero Member

« Válasz #12 Dátum: 2002. Június. 18, 20:55:09 »

Na én nem akarok erőszakoskodni, de nem vagytok kíváncsiak arra, hogyan védtem mint fogyasztó az érdekeimet a cipősboltba?
Jó akkor nem írom le.
Naplózva
Bartos Péter
Hero Member

« Válasz #13 Dátum: 2002. Június. 20, 23:46:00 »

Freechess kérésének eleget téve –arról nem szólok egy szót se, hogy én célózgattam arra, hogy nyugodtan kérje-

1983-ban történt az eset.
Nejem terhes volt az első Kis Tücskünkkel.Akartuk, vártuk, de nem akart előbújni a kiírt napra.
Ilyenkor az a szokás, hogy két naponta magzatvíz vizsgálatra meg kell jelenni az adott helyen.
Mentünk a megadott időpontban.
Jöttek mások is, ilyen, vagy más jellegű vizsgálatra.
Szokás szerint –melyen nem sokat változtatott a rendszerváltás- vártunk.
Teltek a percek, majd a 10 percek, a fél, majd az egy óra is elment, csak úgy magától, behívták, megnézték, ki,….haza.
Két nap múlva megint ugyanez, de ekkor már figyeltem.
Nem kellett különös képesség, hogy rájöjjek, mi azért maradunk a sor végére, mert nincs nálunk rajtunk kívül semmi, és ebből kifolyólag az utánunk jövők is megelőznek minket.

Ilyenkor én egy kicsit ingerült szoktam lenni.Úgy kultúráltan, de azért eléggé bántóan.
Megvártam a következő „beteg” kijövetelét, majd észre vettem, hogy a doki most is odamegy –mint már többször- a folyosón egy szekrényhez, kinyitja, és egy nylon sztyrot betesz.
Mivel kiváló a hallásom, észleltem, hogy a szatyorban lévő üveg odaütődik egy már korábban érkezett sorstársához….. fölálltam, és odaléptem a szekrényhez én is.

A doki takarta a szekrény tartalmát, mire én jeleztem neki, hogy közel 1 órája vagyunk itt magzatvíz,….stb., meg hogy tegnap is ez volt, és ez így nem oké, és legyen szíves.
A doktor úr igen kultúráltan jelezte, vele így nem fogok szót érteni.
Én ezt azonnal megértettem, és jobb lábammal hátulról „tök” közeli helyzetbe hoztam a térdemet, kissé bebillentve a doktor urat a polcok közé, majd kultúráltan közöltem vele;

Ha 1 percen belül nem viszed vizsgálatra a nejem, szétbszom, a szekrényed, és a fülednél fogva viszlek fel a fönöködhöz.

Ezek után szót értettünk.Megkérdezte melyik a nejem, én engedtem kihajolni a polcok közül, s megmutattam neki.
A szekrényajtó becsukódott a doki valamit súgott a nejem fülibe, és mentek befele.
Ez mind olyan gyorsan történt, hogy alig értem utol Őket, hogy a dokinak még megmondhassam, szóba se jöhet, hogy véletlen baleset, vagy bármi előforduljon a nejemmel, mert akkor durvaságra ragadtatom magam.

A vizsgálat után konzíliumot tartottunk, ahol közölte minden rendben, és ha két nap múlva se jönnek a fájások, ballagjon be a feleségem csak úgy szépen egyedül, és bent tartják.
Én nagyon szépen megköszöntem, elbúcsúztam, és megkértem a doktor urat, máskor mással ugyan ilyen kedvesen bánjon.

Na szóval a gyerek megszületett, s mára férfi lett a kölyökből, én pedig már el is feledtem ki is volt az a doki.
Jött a második gyerek, megint mentünk.A szekrény nem volt ott, leadtuk a lapot.Mi voltunk a harmadikak, s a dolgok természetes rendje szerint harmadikként szólították megint Őt, és megint minden rendben volt.
Jött a harmadik….. nem folytatom.
Azóta sem volt ilyen problémám, de akkor az nagyon fájt, és ahogy magam ismerem, bevittem volna a dokit a főnökéhez, ha egy rossz mukkot is szól.

Utálok balhézni, tulajdonképpen nem is nagyon szoktam, de ha úgy látom igazam van, és eldöntöm kijárom az utat, eddig még azt hiszem végig csináltam minden esetet, s nem nagyon tudott róla adott esetben se rendőr /rök/, se 3 tonnás biztonsági őr lebeszélni.
Ilyenkor fenyegethetnek, felszólíthatnak, tehetnek amit akarnak, én azt mondom, oké az lesz főnök amit akar, de előbb az én ügyem fogjuk elintézni.

20 perc, fél óra, vagy egy de a dolgok rendeződnek.
Azt kell csak látniuk fel vagy háborodva, de nem vagy olyan mérges, hogy szitkozódj, meg az anyjukat emlegesd.Látniuk kell, hogy nem igazán tettél semmi rosszat, és akkor engednek.
/Miért van valami rossz abban ha egy cipőboltban, mezítláb odaláncolva ücsörögsz egy 20 méteres cipőspolcnál?Kellemes zene, meleg, kedélyes vásárlók, a széket is ők tették oda, hagyjanak engem békén, reggel nyitáskor is itt leszek, megvárom őket./

Nem szabad hagyni.Volt már, hogy télen nagy hóban egy kis raktár tetejéről leszedtem az én általam beépített bádog meg szigetelőanyagot, miután faxoltam, pakoljanak, mert kárt nem fizetek.
/Nem fizették ki az utolsó határidőre a melót./
Velem azóta ilyet nem csináltak.
Látszólag kemény, sőt talán nyers vagyok.Ez nem igaz.Velem ha valaki korrekt annak én segítek, szívességet teszek neki, kedvében járok.

De ahhoz, hogy ez általános lehessen ebben az országban, a piszkokat egy kicsit szivatni kell.
Megadják magukat, csak tudni, kell, hogy hogyan, és merni is kell egy kicsit.
Naplózva
freechess
Hero Member

« Válasz #14 Dátum: 2002. Június. 21, 00:00:08 »

Gyó vót. Kapol piros pontyot:-))
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 4
  Nyomtatás  

Ugrás: