NOL Fórum
2017. Szeptember. 25, 17:55:23 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Új IP cím

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2] 3 4
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Védjük meg magunkat!  (Megtekintve 5443 alkalommal)
freechess
Hero Member

« Válasz #15 Dátum: 2002. Június. 21, 20:04:54 »

Folytatás?
Naplózva
szkeptikus
Hero Member

« Válasz #16 Dátum: 2002. Június. 23, 12:08:09 »

Hát, itt csak egy baj van, a törvény saját kézbe vétele nem a "jogállam" alapja , hanem a dzsungeltörvényéé.

Azért olyan fontos, hogy kik írják a törvényeket. Egy olyan államban, ami a Barika és a többi polgáriak által javasolt "egyenlõtlenségre szükség van" elv alapjára épül, mindig azok írják a törvényeket, akik legkevésbé szorulnak védelemre.
Naplózva
Bartos Péter
Hero Member

« Válasz #17 Dátum: 2002. Június. 24, 22:37:57 »

„Szkeptikus 16-hoz”

„Hát, itt csak egy baj van, a törvény saját kézbe vétele nem a "jogállam" alapja , hanem a dzsungeltörvényéé.”

Látszólag igazad van, de azért van mit vitatni a véleményeden.
Jogom van-e megvédeni magam ha jogsérelem ér?
Adott keretek között igen.És itt ez a lényeg.A keretek amik a határt szabják.Ezek a törvények.
Ha én a dszungel törvényei alapján jártam volna el mondjuk avval a dokival, akkor belaktam volna a szekrénybe egy balos tessékeléssel.

Írok egy példát, de hogy megértsd az én korábbi dokis esetem, mely az alábbi tööörténettel közel azonos időben történt..
Annak idején errefelé nagy lebukások voltak a kórházba, hálapénz, kosz, hanyag szakmai munka a szülészeten, stb.
Én tehát egy ilyen helyzetben mentem a feleségemmel a kórházi vizsgálatokra.

Az alábbi tényleg dzsungel törvényes eset megtörtént.

Az ürge felfogad egy dokit, szülés levezetés ügyben.Tejel, kész.
Jön a szülési fájás, telefonálnak a dokinak aki nem jön be!
Nyílván az ügyeletes levezeti a szülést, de éreztetik az anyukával, hogy ez így nem helyes.
Anyuka elmondja az esetet a boldog apukának az első bejövetelkor.
Apuka kinézi a telefonkönyvből a gané -így mondta- doki címét, felmegy és illedelmesen kopog.
Doki ajtót nyit, és paff.Egy darab balossal apuka megküldi őt, minek hatására az értelmes ,tanult parasztja padlót fog.
Nos ez a dzsungel törvénye?
Még ez se az, bár én ilyet nem tennék, van más megoldás ami törvényes is.
De a dszungelbe az ilyen –bocsánat- szemét több szülést nem vezethetett volna le, itt viszont tette a dolgát tovább.

Ha egy bíró alapvetően, és nyilván valóan jogot sért egy tárgyaláson, én minden további nélkül odapakolok neki –egyébként nekem az arcom se rezzen úgy általában.És tudod mi a bizonyítéka, hogy megteheted?
Az kedves barátom, hogy énnekem egyszer mondta azt a bíró, hogy ezért meghúz, mire én azt mondtam, akkor mondja a magnóra szó szerint az esetet, amire én azt válaszoltam amit, és akkor rá fog jönni én húzom meg őt.
Azt mondja majd legközelebb.
Én meg erre azt, hogy nem lesz legközelebb, mert azonnal itt hagyom és megyek a főnökéhez.

Szóval hogy is van ez?
Aki a törvényt képviseli, akár be is mocskolhatja azt?
Te mint polgár nem vághatod a képébe, hogy kapjon már magához?
Tűrj és nyelj!
Ez igen, ez épp elég volt a diktatúráknak ahhoz, hogy sokáig szipolyozzanak.
Szóval én nem lennék a mai értelembe véve jó hívő.
Én nem bántok senkit, de ha a valaki a képem egyik oldalról megcsapja, én nem tartom oda a másikat, hanem úgy pfán. tenyerelem, ahogy csak bírom./Még sose kellett fizikálisan megtennem!/
És mivel könyörületes vagyok, csak egyet kap.

Az életben ért jogsérelmek töredéke kerül csak a bíróságok, vagyis a törvény elé.
Ha a környezeted azt látja, veled lehet játszadozni csak úgy, akkor szivatni fognak, de úgy rendesen.
Én úgy vagyok először én szívok, mert ugye én nem kezdek soha ok nélkül, de aztán 1 év 5 év alatt csak-csak sikerül fordítani.
No és persze vannak olyan élethelyzetek, amikor nincs ennyi időnk.Azonnal kell dönteni, vállalva a következményeket.Na ezt kell megtanulni, ehhez kell a tapasztalat –tanulás- és az önkontroll, a higgadság.
Minden esetben el lehet menni a határokig, csak azt átlépni nem szabad.Az biztos, aki a határokat feszegeti esélyes arra, hogy egyszer téved, és baj lehet belőle.
Na de ez nem ok arra, hogy egy életen át tűrjünk.
Az autó vezetés is kockázatos, mégis nap-mint nap vezetünk, nem?
Naplózva
Bartos Péter
Hero Member

« Válasz #18 Dátum: 2002. Június. 24, 23:09:25 »

„Frechess15”-höz

Folytatást vársz, hát tessék a cipős stori.
Először azt ami a hivatalos verzió, aztán kiegészítem avval ami az igazsághoz még hozzá tartozik.

Após vett két cipőt /= 4 db/ a gyerekeknek.Hótaposónak hívták, jó drága volt.
Két nap múlva lejött az egyik oldalon a talpa az egyiknek, így hát visszavitte a cipő centrumba.
Reklamált.Mondták neki, hogy vigye ide meg oda, és a számlát hozza vissza és kifizetik.
Hát akkor már 63 Ft volt egy buszjegy, az Öreg mondta, hogy akkor azt is fizessék ki.
Hát azt már nem…mondták.
/Az Öreg –ahogy ez szokott lenni- úgy gondolta, hogy a kiválasztott új cipőre cseréli a rosszat, és nem a pénzt kéri vissza./
Na a papa hazajött, és fölháborodva mesélte a dolgot.
Énelkértem a cipőt, és másnap felkerestem a boltot.
Egy bomba jó nő volt a fönők, és ez engem felizgatott.
Elmondtam a problémám, emlékezett az Öregre.
Elég lekezelő volt, de azért másoktól szépen veszegette vissza a minőségi kifogásos cipőket.

Én három alternatívát javasoltam neki, és mondtam, hogy 3 nap múlva felkeresem./A cipőt beadtam, hogy őrizzék addig./
Három nap múlva a kollégáimmal visszamentünk /volt tervünk/.
A csaj közölte a három javaslat egyike se tetszik neki.
Én elköszöntem, s jeleztem a pénzt a kezembe adja majd ha eljön az ideje,Két ezret, és egy ötszázassal fizessen.
Csak nézett….
Én meg fogtam , és jeleztem a kollégáknak, hogy az egyes terv a menő.
Ez történt;
Odamentünk egy 20 méteres cipőspolchoz, levettem a cipőm, bele egy szatyorba.
Aztán ketten a Barkasom hóláncával, ülve odaláncoltak a polchoz, majd elmentek az előre felírt telefonszámokat /TV, rádió, újságok/ értesíteni.
Néhány perc múlva már furán néztek rám a látogatók.Elhívták onann a gyerekeket…a bácsi biztos vár valakit….stb.stb..
Aztán jött az izomagyú biztonsági őr.
Aszongya;Na kisfiam mia fszt. csinálsz te itt?
Mondom; csak úgy ücsörgük, amíg idehozzák a rossz cipőm árát.
Ő; Na húzzál inne a bús pcsába, mert olyat megfoglak azt kibszlak innen, hogy a lábad se éri a földet.
Én; jó van bzmeg, ugorj a polc végéhez azt mennyünk.Én ugyanis csak polcostul tudok menni a lánc miatt.

Na lényeg;kihívták a zsarukat, addigra kamera is volt már ott.
Én rábeszéltem a zsarukat, hogy nem kéne úgy komolyan beleszólniuk, mert én magamtól inne el nem megyek,és botrányt se akarok.Szurkolják le ide a zsozsót a boltosok és itt se vagyok.
A rendőrök elmentek telefonálni a főnöküknek /egyébként inteligensek voltak nagyon/, aztán beszétek a bolt vezetőjével, aki hozott egy átvételi elismervényt,
2 db ezrest meg egy ötszázast.

Tulajdonképpen itt vége is lehetne a dolgonak, de az igazságohoz az alábbiakat is meg kell említenem.
Az történt ugyanis,hogy az Öreg amikor ment reklamálni, már vitte a kosárba a hibás cipő mellett az újat is.
Amikor berágatták, elmondása szerint majd föl robbant, hisz még nem szivatták megígy soha.
Na, fogta magát és jött kifelé, úgy ahogy volt.A pénztárnál meg nem volt senki.
A kocsinál vette észre, hogy a kosár nála maradt, az új cipővel együtt.

Amikor én 3 nap múlva visszamentem reklamálni, a kocsiban ott volt a kosár az új cipővel.
Úgy voltam vele, ha önként visszaadják a pénzt, én visszaadom a kosarat, meg az új cipőt.
Mivel akadékoskodtak, a dolgok nálam maradtak mint hadisarc.
Hát ennyi.
Néha be-benézek a bolt bejáratán –kitiltottak- és elmerengek, milyen kellemes kis esténk volt itt annak idején.
Néha kedvem lenne pár percre lehuppanni arra a puha puffra, és ismét hallgatni a Boney M számát.
Egy kis pezsgést vittünk a szürke locspocsos téli esténkbe akkor.
Itt olyan ritkán történtek cipőboltokban kedves kis esetek.
Hm.Aztán tovább megyek, és tudom, fogok én még hasonló cipőben járni.
Naplózva
freechess
Hero Member

« Válasz #19 Dátum: 2002. Június. 25, 12:24:33 »

Mikor jelenik meg végre a "BartosPéter küzdelmei" című összegyűjtött műved? Szívesen írnék hozzá előszót!
Üdv
Naplózva
szkeptikus
Hero Member

« Válasz #20 Dátum: 2002. Június. 25, 13:56:07 »

Hja, kedves bartospeter

Ez már majdhogynem megható! Te hadat üzensz a csúszópénzes elnyomásnak, de bele vagy szeretve a világraszóló profitkisajtolásba...

Magyarország már akkor olyan piacorientált/polgári/jobboldali volt, hogy én mielõtt a gyermekem született bélelt borítékokkal jártam az orvoshoz. Annyira ment a duma, hogy anélkül mi is lesz, hogy nem mertem másképp. (Hogy a duma igaz voltt-e, vagy csak propaganda volt, azt már valószínûleg soha nem tudom meg. Egyetlen szerencsém az volt, hogy azért volt mit dugni a borítékba.

Ez a szerencse ugyanis nem adatik meg mind azoknak, akik ott ahol a pénzuralom egész világra kiterjesztését szorgalmazzák attól félnek legjobban, hogy betegek lesznek mert hogy arra nincs pénzük...

Egyetlen oka annak, hogy te úgy követelhetted azt az orvosi ellátást az az állam volt, amelyik az ellátást ingyen ígérte. No, azok a tõkések, akikkel föl nem foghatod mi bajuk a nyugati tûntetõknek, most épp azt az államot akarják még a tudatunkból is kitakarítani. Azért a sok tûntetés!

Még egy pár "csúcsértekezlet" után a G-projekt olyan kinövései mint a GATS már a levegõt is magántulajdonnak fogják nyilvánítani. Neked meg mi a különbség abban, hogy a pénz amit a lélegzetvételért fizetned kell csúszópénz lesz-e vagy profit?
Naplózva
Bartos Péter
Hero Member

« Válasz #21 Dátum: 2002. Június. 25, 18:20:11 »

Azt hiszem egy két ilyen kis kedves történet az elolvasást megéri, de könyveben ezt leírni, hát nem is tudom.
Van egyébként egy valomások szerű nyilván valóan regény alakban -mert ugye az nem ténykötet- de azt se én írtam, csak vallottam.
A baj vele az, hogy Context alakban van, és még nem konvertáltam át "mai " formátumban.
Lehet, hogy rászánom magam átteszem, és küldök belőle egy kóstolót.Ha jónak találod megpróbálhatjuk elsózni itt egy topicban, hátha eltűri a NOL.

Vannak még jó sztorik, de azok inkább politikával, oktatással, munkával kapcsolatosak.
Mondjuk ilyen;
 hogy kaptam én maszekként munkát egy állami nagyválallatnál -amikor a régit azért hagytam el, mert pártfegyelmit indítottam főnököm ellen-
mint maszek Lenin jelvényel a hajtókámon?

Vagy, szőnyeg szélén a KB-ba 1987-ben.

Vagy, miért lettem a fiam magántanára?

Röviden ismertetve talán egy olvasás erejéig érdekesek lehetnek a történetek, de ha az ember azt akarja, hogy részleteiben is pontos legyen, akkor veszít a dolog az olvasmányosságából.
Naplózva
Bartos Péter
Hero Member

« Válasz #22 Dátum: 2002. Július. 07, 21:58:53 »

Azt mondja meg nekem valaki, hogyan védjem meg magam, ha mondjuk át akarok menni a egy hídon s velem szemben 200 állig ostoba ember közlekedik, és nem akar átengedni a hídon.
És tegyük fel mivel ők a többség –ott és akkor- cseszhetem minden eddigi fogyasztói érdekvédelmi tapasztalatom, minden furfangom.
Valószínű, hogy átkelési elszántságommal egyenes arányú fülest kapnék, de én akkor is át akarnék kelni a másik oldalra, amíg mozgok.Mert én ilyen vagyok, nem tehetek róla.
És akkor engem mint magyart nagyon fel is idegesítenének a sokan lévők, és nem tudom, hogy mi tévő legyek ilyen helyzetben, ha az első füles után –tegyük fel- adandó egyszerre kettőt válaszom nem hozná meg a várva várt szabad utat.
Jogom lenne nekem 200 embert sokszor egymás után megütni?
Nekem Nyúl Bélának.
Vagy vegyem tudomásul itt nem lehet a klasszikus értelembe véve ellenszegülni.
Nagyon nehéz lenne, szinte lehetetlen lenne ezt tőlem elvárni.
Vagy jó hogy nem voltam ott,…… de legfőképp nekem?
Naplózva
matter
Hero Member

« Válasz #23 Dátum: 2002. Július. 07, 22:06:57 »

Jogom lenne nekem 200 embert sokszor egymás után megütni? -persze. Bár amikor a kétszázadikat ütöd, már elég fáradt lennél.
Naplózva
pem.mihaly
Newbie
*

« Válasz #24 Dátum: 2002. Július. 08, 00:13:56 »

Nem, kedves bartopeter, nem lenne jogod utat törni magadnak a hídon át.

Az önbíráskodás nem véletlenül tilos. Az, hogy úgy tudod, igazad van, kevés. Tévedhetsz is. Ha megszállja a gőz az agyadat, méginkább. Úgyhogy ha netán a vázolt helyzetbe kerülnél, keressél inkább másik hidat, vagy egy rokont az elérhető oldalon.
Naplózva
szkeptikus
Hero Member

« Válasz #25 Dátum: 2002. Július. 08, 10:30:29 »

Tudod, mikor te így nekiállsz keménylegénykedni, akkor az amerikai szélsõjobboldali milicistákra hasonlítasz.

Azok szokták leakasztani a puskát a falról és "saját kezükbe venni a törvényt" ha meglátnak egy színesbõrû polgárjogi aktivistát vagy egy sztrájkoló munkást.
Naplózva
matter
Hero Member

« Válasz #26 Dátum: 2002. Július. 08, 10:41:30 »

Nem keménylegénykedés, azok ott kétszázan csak állnak szépen, és békésen várják, mikor kerülnek sorra. Az illlető meg csak halad, és ugyan mindegyiket sokszor üti meg - ami némiképp a hatékonyság rovására megy, mert az akció időbeni kiterjedését az optimálisnál hosszabra nyújtja- , ám, feltehetően az ütéseknek az elméletileg lehetségesnél mindenképpen lényegesen kisebb erőssége meggyőzné a torlaszolókat, hogy az illető polgár nem vesztette el a fejét, mindössze szabadságjogait gyakorolja a maga demokratikus módján.
Naplózva
szkeptikus
Hero Member

« Válasz #27 Dátum: 2002. Július. 08, 10:44:13 »

Nem mond már, hogy az egyetlen ház nem mindig ugyanezt az elrettentési politikát támogatta! Az hogy õk nem akarták demokráciának hívni még nem ad okot arra, hogy hozzájuk forduljunk segítségért az ilyen demokrácia fogalmat pervertáló tendenciák ellen.
Naplózva
matter
Hero Member

« Válasz #28 Dátum: 2002. Július. 08, 10:47:31 »

Biztos hogy ezt az én, 26. sz. hozzászólásomra válaszoltad ?
Naplózva
szkeptikus
Hero Member

« Válasz #29 Dátum: 2002. Július. 08, 10:50:42 »

Egészen. Miért?
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4
  Nyomtatás  

Ugrás: