NOL Fórum
2017. Június. 26, 08:13:22 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: E-mail címek ellenőrzése

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15
  Nyomtatás  
Szerző Téma: AZ IGÉRET!!!  (Megtekintve 26345 alkalommal)
danyila
Full Member

széles utat !

« Válasz #195 Dátum: 2005. Január. 26, 22:12:52 »

Az esetek nagy részében prózai dolgok történnek körülöttem, ezért azokat más formátumban megírni nem volna elég hiteles.
De megígérem, hogy mostantól jobban oadfigyelek majd és nem fordítom el a tekintetem, ha szembejön velem egy történet hexameterben.
Naplózva

Ha este 11-ig nem jutok ágyba, haza megyek.
danyila
Full Member

széles utat !

« Válasz #196 Dátum: 2005. Január. 27, 01:04:44 »

Erre most írjak ?
Hogy mire gondoltam miközben olvastam ?

Igen. Újra 17 éves lettem egy pár percre.
Eszembe jutott az az akkor 28 éves, kétgyerekes gyönyörű szép nő aki  felcsalt a lakására egy esős öszi estén. Én meg naívan felmentem.....

Ismerettségünk még a nyár végén kezdődött. Egy lakótelepi ház a földszintjén laktunk. Akkoriban kaptam egy 250-es 5 sebességes MZ motort. Bele voltam szerelmesedve a masinába. Állandóan tisztogattam, fényesítettem. Olyan volt akár az ópium. Elkábultam  akár hányszor csak felültem rá. Akkoriban bőrruhában jártam. Iskolaszereim pedig gitártokban hordtam. Persze a tokhoz gitár nem tartozott soha. Igazi rocker életet éltünk a haverokkal. Falkában motoroztunk.
Nők ? Akkor ? Csak messziről néztem őket, és csak egy-egy házibuli alkalmával csajoztam. De a csókolódzáson és a pettingen kívül messzebre nem merészkedtünk soha. Viszont hazudnék ha azt mondnám, hogy nem lett volna többre igény.
A 28 éves gyönyörű nőt az ablakunk alatti játszótérről ismertem. Odajárt a gyerekeit hintáztatni. Én meg az ablakból, apám 10x50 -es japán távcsövével figyeltem szinte napi rendszerességgel. Egy kamasz fiú öszinte és naív kíváncsiságával. Mindig mini szoknyában volt. Mit utólag kiderült észrevette, hogy figyelem és annál kihívóbban öltözködött. De én akkor ebből a szándékosságból semmit nem vettem észre.

Eszembe nem jutott volna kikezdeni vele. Ez egy titkos vágyódás volt, amiről tudtam, hogy majd egyszer csak elmúlik magától. Elvégre két gyereke volt és férje. Mi keresni valóm van ? 17 éves vagyok.

Én rendszeresen kuksiztam és nem tudtam, hogy ő ezt tudja. A motormat  a bicikli tárolóban tartottam, de általában az ablak alatt bügyköltem. Persze ilyenkor is figyeltem a nőt, egy egy pillatig. Így, ilyen szótlanúl teletek a hetek a hónapok. Még köszönni sem mertem neki ha találkoztunk, hiszen nem ismertük egymást hívatalosan. Még azt képzelte volna ha köszönök, hogy ismerkedni akarok.

Végül egyszer odajött és szabályosan leszólított. A motoromat szereltem akkor is. A gyerek kisbiciklijének lejött a lánca. Megkérdezte tudok e segíteni. Természetesen azonnal megcsináltam. De nem értettem hogyan jött le a lánc, mert egy elég jó minőségű kisbicikli volt. Az ilyeneknek pedig nem igazán szokott a lánca lejönni. Mint utólag kiderült nem véletlenül jött le a lánc.

Innentől kezdve aztán már köszönő viszonyban voltunk. Én továbbra is ugyan úgy csodáltam és csak álmodozni mertem róla .

Ismerettségünk már hetek óta tartott. A kisbiciklit követte egy másik. Aminek szintén volt valami baja, amit megint csak megcsináltam, két gyújtásállítás közt. Kezdett egyfajta barátság - szigorúan csak barátság - ismeretség kialakulni köztünk. A szó valódi értelmében. Akkor ezt így éltem meg. Közben észrevétlenül, de leszoktam a távcsöves kukkolásról.

Teltek a hetek, kezdett ösz lenni. Egyre kevesebbet szereltem az udvaron a motorom, ő pedig egyre ritkábban vitte le a gyerekeit a játszótérre. Szinte alig - alig futottunk össze. Mint utólag megtudtam a talkozásaink nagy részét ő intézte.

Amikor megint odajött hozzám motor szerelés közben, azt kérdezte értek e magnóhoz és a hangfalakoz, mert  nem tudja bekötni őket. Nem ért hozzá és fél hogy valamit elront.
Még mindg fogalmam sem volt mit akar. Természetesen készségesen vállalkoztam. Még az időpontot is ő javasolta. Este nyolc óra. Ez sem volt gyanus. Azt gondoltam, tényleg a magnóval van baj. Ilyenkor már a férje is valószínű otthon lesz,  megcsinálom és aztán eljövök. Biztosan műszaki antitálentum, aki egy szöget sem tud beverni a falba, ha arról van szó. Az ilyeneknek egy magnó hangfal is gondot tud okozni.

Emlékszem annak az estének minden pillanatára, pedig már több mint 26 éve.

Két lépcsőházzal alrébb laktakunk. Eljött a szombat este. Öt percel nyolc előtt léptem ki az ajtónkon. Ártatlanságom és naívitásom teljes tudatában vittem magammal a forrasztó pákát, ónt, hangfal dugókat, meg egy pár olyan holmit ami egy ilyen munka során szükséges lehet. Bementem a lépcsöházukba, felmentem az első emeltre. Csengettem volna ha a az szólt volna. Na mondom itt még lehet, hogy csengőt is kell szerelni.
Ajtót nyitott. A ruházat az valami észvesztő volt. Testhez simuló feszes és rővid.  Az illata ? Bódító.
Azonban ezek a jelek még mindig semmit nem mondtak - jelenthettek. Itthon a férj, én pedig a hangfal dugók miatt vagyok itt.
Betessékelt a nappaliba. Meg volt terítve két szeméyre. Vázában vörös rózsa, mellette egy üveg pezsgő. Még mindig semmit nem tudtam.  Elkezdtem felmérni a terepet. Kerestem a magnót és a hangfalakat. Akkor vettem észre, hogy nagyon halk zene szól és a magnó órsója forog. Egy orsós Akai magnó volt alatta egy erősítővel. Na mondom ez nem az a magnó, biztoasan van egy másik is a lakásban - ahhoz hivtak. Még mindig semmit nem értettem.
De ezt már nem tudtam megkérdezni hol a másik hangfal, mert odalépett hozzám és a hajamba túrt. Lehúzta fejem magához.Két fejjel magasabb voltam. Megcsókolt. Megrémültem és elkezdtek cikázni a gondolataim. Hol a férje ? De tényleg ? Akkor döbbentem rá, hogy soha nem is láttam. Megkérdezni  viszont nem mertem.
Akkor jöttem rá - nem előbb, hogy itt ma este nem kell hangfalakat szerelni.
Esetlen kamasz voltam, akit csapdába ejtettek. Egy hetekig - hónapokig gondosan tervezett és kellőképpen előkészített, 28 éves gyönyörű és rafinált nő csapdájába.
Naplózva

Ha este 11-ig nem jutok ágyba, haza megyek.
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #197 Dátum: 2011. Május. 01, 11:36:51 »

Egy ízben a Visegrádi utca elején lévő (volt) Modern Étteremben vacsoráztam, és egyszerre  csak nagy kiabálásra lettem figyelmes : a testes üzletvezető hölgy baszta lefele a kopaszodó fiatal főpincért, eképpen :

- Hát ez meg micsoda, mi ? Hát ez meg micsoda, mi ? ..

Ezt körülbelül negyvenszer mondta el, és mást nem mondott. Az ember csak állt, kezeit hátul összekulcsolva, fejét némiképp lehajtva, az üzletvezető meg csak ismételgette szakadatlan :

- Hát ez meg micsoda, mi ? Hát ez meg micsoda, mi ?

Azóta sem tudjuk, mi a micsoda, és most már sohasem is fogjuk megtudni.

Talán erről a topikról egyszer kiderül.

Nem tudom, kiderült-e azóta. A Visegrádi utcát talán már nem is úgy hívják1, a Modern Éttermet biztos nem ( kurva időszerűtlen ), de hogy ez meg micsoda, mi, azt még mindig sűrű homály fedi. Aki meg Ígéretet akar, olvassa Dürrenmatt-ot.

1 A Visegrádi Négyek közül hárman hajdanán udvariatlanok voltak VELE
« Utoljára szerkesztve: 2011. Május. 01, 11:46:09 írta kecske » Naplózva
matter
Hero Member

« Válasz #198 Dátum: 2013. Október. 24, 21:34:57 »

HÁT EZ MEG MICSODA, MI ? HÁT EZ MEG MICSODA, MI ?
Naplózva
freechess
Hero Member

« Válasz #199 Dátum: 2013. Október. 25, 10:23:05 »

HÁT EZ MEG MICSODA, MI ? HÁT EZ MEG MICSODA, MI ?
Szerinted?
Naplózva
donpepe
Hero Member

« Válasz #200 Dátum: 2013. Október. 26, 06:38:22 »

jéééé! fölfedeztem a micsodát!
Naplózva

má megin micsoda
sandton
Hero Member

mer én vagyok az igazi TreBitch

« Válasz #201 Dátum: 2013. Október. 27, 16:44:26 »

Ez most - vagy akkor - hogy került a politikába ?
Naplózva
matter
Hero Member

« Válasz #202 Dátum: 2013. Október. 27, 17:14:17 »

Jó kérdés, én sem ott kerestem, amikor most bele akartam írni.
Úgy rémlik, valaki elindította ezt a topikot a "politika" rovatban, de nem írt bele semmit napokig. És erre a "semmire" reagálva írtam én bele a most topikindítóként szereplő történetet, de valójában nem én indítottam, hanem az ismeretlen valaki, a nulla beírásával. Erre utal a "talán egyszer kiderül" fordulat, szóval volt valami előzmény. Az is lehet, hogy egy hasonló című másik volt az a rejtélyes topik, mindenesetre NEM az volt az eleje az egésznek, ami most annak látszik.

Naplózva
matter
Hero Member

« Válasz #203 Dátum: 2013. Október. 27, 17:17:22 »

Jó kérdés, én sem ott kerestem, amikor most bele akartam írni.
Úgy rémlik, valaki elindította ezt a topikot a "politika" rovatban, de nem írt bele semmit napokig. És erre a "semmire" reagálva írtam én bele a most topikindítóként szereplő történetet, de valójában nem én indítottam, hanem az ismeretlen valaki, a nulla beírásával. Erre utal a "talán egyszer kiderül" fordulat, szóval volt valami előzmény. Az is lehet, hogy egy hasonló című másik volt az a rejtélyes topik, mindenesetre NEM az volt az eleje az egésznek, ami most annak látszik.

Most találtam :

Hero Member

Profil megtekintése  E-mail  Privát üzenet (Elérhető)

Re: AZ IGÉRET!!!
« Válasz #27 Dátum: 2004. Július. 19, 12:56:13 »
Válasz idézettelIdézet  Üzenet módosításaMódosítás  Üzenet eltávolításaTörlés
Sokkal egyszerűbb. Ehhez azonban tudni kell, hogy nem én vagyok a vitaindító. Ez a topik ama forardalmi hajnalon itt állt tök üresen, egy kukk nem volt beleírva, csak a címe. Egyszerűen az jutott róla az eszembe, hogy hát ez meg micsoda ?

Ha az eredetileg beírt 1.hozzászólásomat topiknyitónak tekintjük, akkor persze Rorsach-tesztté alakul.
Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #204 Dátum: 2013. Október. 27, 17:24:15 »

Egyszerűen az jutott róla az eszembe, hogy hát ez meg micsoda, mi ?

Naplózva
matter
Hero Member

« Válasz #205 Dátum: 2013. Október. 27, 19:10:34 »

Egyszerűen az jutott róla az eszembe, hogy hát ez meg micsoda, mi ?

Mosolyog
Így hű.
Naplózva
Horzsoli
Hero Member

Herr Teufel

« Válasz #206 Dátum: 2013. November. 01, 10:43:11 »

Csak nem az égigérő vascsicsergőt? Esetleg Nagyon Széles Gábor örökmozgóját?
Naplózva

.. hátradőlni, csak istennek ér!
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #207 Dátum: 2013. November. 01, 11:13:38 »

Azt még Széles Gábor sem fedezte fel...
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
Rosszabb csak az, ha nincs mit.”
(Dévényi Tibor)
sandton
Hero Member

mer én vagyok az igazi TreBitch

« Válasz #208 Dátum: 2013. November. 01, 12:09:29 »

Ezé pisil ülve amióta megszélesedett.
Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #209 Dátum: 2013. November. 01, 13:22:58 »

Ezé pisil ülve amióta megszélesedett.

Lököttttt!!!!
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
Rosszabb csak az, ha nincs mit.”
(Dévényi Tibor)
Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15
  Nyomtatás  

Ugrás: