NOL Fórum
2017. Október. 21, 07:40:12 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Elindult az új NOL-Fórum

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 327 328 329 330 331 [332] 333 334 335
  Nyomtatás  
Szerző Téma: "MIKKAMAKKA" NYELVŐR-KLUB  (Megtekintve 338824 alkalommal)
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #4965 Dátum: 2017. Március. 07, 06:33:39 »

Akkor szellemileg az. Még. Vagy már.
De mindkettő elszomorító.
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
Rosszabb csak az, ha nincs mit.”
(Dévényi Tibor)
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #4966 Dátum: 2017. Május. 24, 06:53:04 »

...egy újabb támadás nem csupán valószínű, de lehetséges, hogy hamarosan bekövetkezik
( hvg )

Bizony ez logikai baki, a valószínű magasabb fokozat, mint a lehetséges.
Naplózva
plix01
Hero Member

« Válasz #4967 Dátum: 2017. Május. 24, 09:33:26 »

...egy újabb támadás nem csupán valószínű, de lehetséges, hogy hamarosan bekövetkezik
( hvg )

Az lenne, ha a "lehetséges" jelző ugyanarra a mondatrészre (támadás) vonatkozna, mint amelyre a "valószínű" jelző vonatkozik. De a "lehetséges" nem arra vonatkozik, hanem a "hamarosan"-ra, így használata nemhogy nem a "valószínű" hatását csökkentő logikai baki, de éppenséggel logikusan nyomatékosabbá teszi azt.

Értsd: "Nem csak majd egyszer valamikor, akár a távoli jövőben bekövetkezik, hanem akár holnap is bekövetkezhet."
Naplózva

A Titanicot szakértők építették. Noé bárkáját egy laikus.
freechess
Hero Member

« Válasz #4968 Dátum: 2017. Május. 24, 13:41:53 »

Off
lol (vagy Nol?) Plix
On
Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #4969 Dátum: 2017. Május. 24, 20:52:38 »

( hvg )

Az lenne, ha a "lehetséges" jelző ugyanarra a mondatrészre (támadás) vonatkozna, mint amelyre a "valószínű" jelző vonatkozik. De a "lehetséges" nem arra vonatkozik, hanem a "hamarosan"-ra, így használata nemhogy nem a "valószínű" hatását csökkentő logikai baki, de éppenséggel logikusan nyomatékosabbá teszi azt.

Értsd: "Nem csak majd egyszer valamikor, akár a távoli jövőben bekövetkezik, hanem akár holnap is bekövetkezhet."

Igazad van.

De mégse tetszik a mondat. Ha a hozzám hasonlóan szellemileg leépültek félreérthetik, akkor megfontolandó, hogy stilisztikailag nem ideális. Lehetett volna az általad interpretált gondolatot mondjuk így írni :
hanem akár a közeljövőben ( nagyon közeli jövőben ) bekövetkezhet.

Ha tovább csócsálnám, tán még jobbat is tudnék. De persze tudom, hogy ez ízlés dolga ( is ).
Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #4970 Dátum: 2017. Május. 31, 13:11:16 »

Gyerekkoromban a Váci úton döcögött Újpest felé az 1-es meg a 3-as villamos. Aztán jött a metró, a járatok feleslegessé váltak és megszűntek, de kár lett volna ilyen kellemes számokat, mint az 1 meg 3 parlagon heverni. Indítottak új villamos járatokat ezekkel a számokkal.

Meg lehetne tenni ugyanezt a szavakkal is. Hajdanán volt egy szó: sorozás. Azóta a kötelező katonai szolgálat megszűnt, a szó feleslegessé vált. Jött viszont egy új szó, ami hajdanán nem volt: a sorosozás. Nincs nap, hogy ne olvasnám. A hajdani szó viszont rövidebb, frappánsabb, kellemesebb hangzású, kár parlagon heverni hagyni. Javaslatom: a sorosozást nevezzük a jövőben sorozásnak.

Nyelvújítási javaslatommal pályázom a Kazinczy-díjra.
Naplózva
tozser
Hero Member

"Ilyen egyszerű az egész!"

« Válasz #4971 Dátum: 2017. Május. 31, 19:29:26 »

A SOROSOZÁS nem a SOROS GYURI névváltozatábol keletkezett?
Mert mit értenek otthon allatta?
Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #4972 Dátum: 2017. Május. 31, 19:45:52 »

A SOROSOZÁS nem a SOROS GYURI névváltozatábol keletkezett?
Mert mit értenek otthon allatta?

Hát azt, hogy minden nap tele a média az ő gonoszságával. Ha csőtörés van, vagy jégeső, vagy kisiklik a villamos, akkor nyilvánvaló, hogy Soros György összeesküdött a brüsszeli békaemberekkel, azért a baj. Most hallom, a dinoszauruszokat is kipusztította.
Naplózva
KapitányG
Hero Member

« Válasz #4973 Dátum: 2017. Június. 10, 19:34:34 »

"Majd kétszázan esküdtek fel a gyermekvasútra"
https://www.vg.hu/vallalatok/csaknem-ketszazan-eskudtek-fel-gyermekvasut-szolgalatara-536146/

Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #4974 Dátum: 2017. Június. 11, 07:53:17 »

Ez ma már tényleg furcsán hangzik (bár majd újra megszokjuk), de én egykor postásként, majd levéltáros-közalkalmazottként tényleg "felesküdtem".  Megkaptam a szöveget, kezemet fölemelve felolvastam,  valamit levágtam róla, és a maradékot - a jelenlévők ünnepélyes kézszorítása után - megkaptam. Már egyik esküszöveg sincs meg...
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
(Dévényi Tibor)
KapitányG
Hero Member

« Válasz #4975 Dátum: 2017. Június. 11, 08:51:08 »

Ez ma már tényleg furcsán hangzik (bár majd újra megszokjuk), de én egykor postásként, majd levéltáros-közalkalmazottként tényleg "felesküdtem".  Megkaptam a szöveget, kezemet fölemelve felolvastam,  valamit levágtam róla, és a maradékot - a jelenlévők ünnepélyes kézszorítása után - megkaptam. Már egyik esküszöveg sincs meg...

Engem tulajdonképpen nem az zavar, hogy eskütételnek nevezünk bármilyen fogadalomtételt, hanem az, amit esetenként (mint itt) a "felesküdni" szóhoz kapcsolunk. Felesküdni sok mindenre lehet: Istenre, hazára, királyra, alkotmányra, alaptörvényre, valamilyen eszmére - no de a gyermekvasútra? Gondolom, te sem a Magyar Postára vagy az Országos Levéltárra "esküdtél".

OFF
Majd kiszáll a bábból a lepke,
közeleg szép nyarunk kora;
fölesküszöm szelíd kezedre,
hogy el ne hagyjalak soha
.
Garay Gábor: Közeleg - de sokszor idéztem esküvői beszédben!
« Utoljára szerkesztve: 2017. Június. 11, 09:29:10 írta KapitányG » Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #4976 Dátum: 2017. Június. 11, 09:54:28 »

Engem tulajdonképpen nem az zavar, hogy eskütételnek nevezünk bármilyen fogadalomtételt, hanem az, amit esetenként (mint itt) a "felesküdni" szóhoz kapcsolunk. Felesküdni sok mindenre lehet: Istenre, hazára, királyra, alkotmányra, alaptörvényre, valamilyen eszmére - no de a gyermekvasútra? Gondolom, te sem a Magyar Postára vagy az Országos Levéltárra "esküdtél".

OFF
Majd kiszáll a bábból a lepke,
közeleg szép nyarunk kora;
fölesküszöm szelíd kezedre,
hogy el ne hagyjalak soha
.
Garay Gábor: Közeleg - de sokszor idéztem esküvői beszédben!

Szolgálatra. És a vasutasok meg a postások szolgálnak. (Elvileg a közalkalmazottak is)
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
(Dévényi Tibor)
KapitányG
Hero Member

« Válasz #4977 Dátum: 2017. Június. 11, 10:15:47 »

Szolgálatra. És a vasutasok meg a postások szolgálnak. (Elvileg a közalkalmazottak is)

Szolgálatra, igen. De nem "a vasútra", és nem "a postára". És nem "a gyermekvasútra".
Ahogy a linkben van ("a gyermekvasút szolgálatára"), úgy nem bántja  a nyelvérzékemet Mosolyog (Vagy inkább a stílusérzékemet?)
Csak a cím...
« Utoljára szerkesztve: 2017. Június. 11, 10:18:53 írta KapitányG » Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #4978 Dátum: 2017. Június. 11, 10:58:07 »

Szolgálatra, igen. De nem "a vasútra", és nem "a postára". És nem "a gyermekvasútra".
Ahogy a linkben van ("a gyermekvasút szolgálatára"), úgy nem bántja  a nyelvérzékemet Mosolyog (Vagy inkább a stílusérzékemet?)
Csak a cím...
Ebben viszont igazad van.
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
(Dévényi Tibor)
KapitányG
Hero Member

« Válasz #4979 Dátum: 2017. Június. 21, 09:32:50 »

"Így előzheti meg, hogy a gyereke ne váljon pedofilok áldozatává" - írja az atv.hu
(http://www.atv.hu/belfold/20170621-igy-elozheti-meg-hogy-a-gyereke-ne-valjon-pedofilok-aldozatava/hirkereso)

Nem azt kellene inkább megelőzni, hogy a gyerek pedofilok áldozatává váljon? Csak kérdezem...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 327 328 329 330 331 [332] 333 334 335
  Nyomtatás  

Ugrás: