NOL Fórum
2017. Június. 28, 09:55:35 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: E-mail címek ellenőrzése

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 232 233 234 235 236 [237]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MÉDIAMUNKÁSOK  (Megtekintve 241095 alkalommal)
tozser
Hero Member

"Ilyen egyszerű az egész!"

« Válasz #3540 Dátum: 2017. Június. 08, 03:12:39 »

Egy kis vigasz azoknak akik azt hiszik hogy tévedések -elirások- csak az otthoni ujságokban/hírekben van..

a Today's Patriot Heasline: hírt ad arról hogy
  Barnie Sandernek tavaly egy TRILLIÓ dollár jövedelme volt  (Report: Bernie Sanders Made Over $1 TRILLIÓ in 2016)
  ..és amikor a cikket olvasni akarod, a hirre kattintva az EGY TRILLIÓ..már csak EGY MILLIÓ lett..

Amult hét végén elhunyt NORIEGA  (volt) panamai diktáror, aki az USA megbuktatott és később kábitószer kereskedelem   miatt elfogott
   elitélt  és bebörtönzött.
   A tévé hír előzetesében azt mondja "..elhunyt Noriega NYOLCVAN KILENC ÉVES KORÁBAN..)
   Majd a hirekben   "..elhunyt az 1938-ban (ezerkilencszáz-harmincnyolcban!) szűletett Noriega, volt panamai diktátor..)   
« Utoljára szerkesztve: 2017. Június. 08, 03:16:49 írta tozser » Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
sandton
Hero Member

mer én vagyok az igazi TreBitch

« Válasz #3541 Dátum: 2017. Június. 08, 10:39:37 »

...  Barnie Sandernek tavaly egy TRILLIÓ dollár jövedelme volt  (Report: Bernie Sanders Made Over $1 TRILLIÓ in 2016)
  ..és amikor a cikket olvasni akarod, a hirre kattintva az EGY TRILLIÓ..már csak EGY MILLIÓ lett..
...

Azannyát, ez aztán az infláció !
Naplózva
KapitányG
Hero Member

« Válasz #3542 Dátum: 2017. Június. 08, 17:22:00 »

"...már ők is úgy látják, zárt kapukat döngetnek"
http://inforadio.hu/belfold/2017/06/08/meg_mindig_a_kormanyra_varnak_a_konyvkiadok/

Hát nem a zárt kapukat kell döngetni? Nyitott kaput döngetni, ha tudjuk róla, hogy nyitva van, fölösleges.
Naplózva
tozser
Hero Member

« Válasz #3543 Dátum: 2017. Június. 08, 19:24:15 »

A könyvkiadók helyzetéről szóló cikkre..csak azt tudom mondani a tulajdonképpeni nyomozásról hogy..
1,..lopások történtek jobbra-balra, sikkasztások különböző formákban és most már nyugodtan nyomozhat mindenki.
     A  PÉNZ VOLT...NINCS.
     Majd megfogják állapitani hogy "téves pénzügyi befektetések"..."elhamarkodott vételek és áron aluli eladások"..stb..történtek amit
     MA MÁR helyrehozni nem lehet és azok akik AZT tették,már nincsennek a cégeknél és -különben is- mind szegény mint a templom egere,
     nem tudnák tőle a hiányzó és szóbanforgó pénzt behajtani.
2,..a nyomozás(ok) itt-ott "zsákutcába kerűlt" mivek a gyanusitott szemény kiléte ismeretlen vagy ismeretlen helyen tartózkodik aki ráadásúl
     más állam polgára aki ott él, és -sem akkor se most- rá az ilyenirányú magyar vállalati/pénzügyi törvények NEM vonatkoznak   

Ami a könyvek és más sajtótermék kiadását illeti..
a,..valószinűleg az történt mint minden "árú cikk" vétele és eladása alkalmával.
     Az iró megirt egy "könyvet, novellát, akármit" és azt elvitte a kiadóhoz MEGVÉTELRE /KIADÁSRA. Azok egy bizonyos összeget előre kifizettek
     mint minimum százezrektől-millió(k)ig és a megvett példányok után XY forint...MAJD, később..
     A könyv nem lett kelendő a TÉMÁJA MIATT, bár magát jól ismerik előző művei alapján, de az a könyv a témája miatt...NEM KELL és nem
     (Egyéni véleményem, mint példa...Moldova KESERŰ POHÁR cimű három kötetes műve.
      3 X 2,500 forint.Ez volt tőle (eddig) az egyetlen amit nem nem olvastam végig...)
      Tehát, az iró megkapta a pénzt, a könyvet kinyomtatták és forgalomba kerűlt ami ADDIG összesen -mondjuk- 5 millió, 2,000 forint per
      könyv...3,000 könyvnél már maga 6 millcsi, ha jól számolok.
      Hol marad a haszon?
b,..mi lenne ha csak az eladott könyvek után kapna "tisztelet dijat"? Lehet hogy UGY -olyan alapon- nem is irna senki?
Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
KapitányG
Hero Member

« Válasz #3544 Dátum: 2017. Június. 08, 20:13:11 »

Biztos igazad van, Géza. Amit írsz, azzal nem tudok sem vitázni, sem egyetérteni - én csupán a félresikerült címet észrevételeztem.
Naplózva
tozser
Hero Member

« Válasz #3545 Dátum: 2017. Június. 10, 19:25:20 »

Biztos igazad van, Géza. Amit írsz, azzal nem tudok sem vitázni, sem egyetérteni - én csupán a félresikerült címet észrevételeztem.
zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
Én sem vita gyanánt irtam,mondtam.

Szerény véleményen az, a dolog mélyén talán az rejtőzik hogy az átlag ember KEVÉS PÉNZE mutatkozik meg, amikor FONTOSABB ÉS ÉLETSZÜKSÉLETHEZ (jóformán) NÉLKÜLÖZHETETLEN dolgokat, tárgyakat, és élelmiszert(!) kell vennie ELŐBB.

Nem beszélve most arról, hogy az emberek -olvasásra rendelkezésre álló- könyv-igényét erőssen leszükitették (megszüntették!) azzal hogy a "nagy közönség számára létesitett és nyitva tartott könyvtárakat" egyszerűen megszüntették és az ott lévő könyveket potom pénzért eladták!

Ezáltal a rendelkezésre álló könyvállomány nem lett többé, és az is igaz lehetb hogy több könyvet sem vettek az emberek, bár lehet, hogy  "valami ész kombány" arra számitott hogyha valaki kiváncsi egy könyvre.....igenis kiadja azt a 3-5,000 forintottm csak azért!

Igen, egyszer elolvassa, majd kölcsön adja..amit jó ha visszakap.
Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #3546 Dátum: 2017. Június. 10, 19:39:52 »

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Itt van ez a cikk is...ami ezért egy picike magyarázatra szorúl(NA)... ugye?

Előszőr az eredeti 3.2 kilométeres távot nem tudom elképzelni, a Hüvösvőlgytől  a Széchenyihegyig, amit valószinűleg a vasuti sinpálya hosszuságáva magyaráznak, azaz fel és le, vagy mondjuk oda és vissza..

DE a cikkben már más adat is van, a mostani út vonala ugyanis  "11,7018 Km"(!!)...az hol van akkora út?

Az hogy a gyerekek NÉGY hónapi kiképzést kapnak valamire, nem ujság.De az biztos hogy valahol FELNŐTT is szolgálatban van, mert azért egy vasutat nem lehet 10-12 éves gyerekekre bízni, mégha Gyerekvasút is a neve..

Otthon a legegyszerűbb dolgokat is komplikálják és "nagy feneket keritenek neki", mit lehet négy hónapig oktatni?
« Utoljára szerkesztve: 2017. Június. 10, 23:02:42 írta tozser » Naplózva

KapitányG
Hero Member

« Válasz #3547 Dátum: 2017. Június. 11, 04:51:03 »

Itt van ez a cikk is...ami ezért egy picike magyarázatra szorúl(NA)... ugye?

Sajnálom, Géza, de közben azt, amire ezt a "választ" írtad, elvittem máshova. Gondoltam, ott talán - ha egyáltalán hozzászól valaki - nem az idézet forrásául megjelölt hírt, hanem magát az idézetet fogják kommentálni.
Elkéstem Szomorú
Naplózva
Oldalak: 1 ... 232 233 234 235 236 [237]
  Nyomtatás  

Ugrás: