NOL Fórum
2017. Október. 18, 13:45:35 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: E-mail címek ellenőrzése

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 ... 779
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MAKKA - Logikai feladatok  (Megtekintve 660478 alkalommal)
KapitányG
Hero Member

« Dátum: 2003. Szeptember. 13, 22:21:08 »

Csak azt tudom, hogy eltérő súlyú, azt azonban nem, hogy könnyebb vagy nehezebb a többinél?
Naplózva
tesuji
Sr. Member

« Válasz #1 Dátum: 2003. Szeptember. 14, 00:20:26 »

Idézet
Csak azt tudom, hogy eltérő súlyú, azt azonban nem, hogy könnyebb vagy nehezebb a többinél?

Pontosan.
Naplózva
tesuji
Sr. Member

« Válasz #2 Dátum: 2003. Szeptember. 14, 16:52:51 »

12 GOLYÓ: elsö megoldó: Plix.
Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #3 Dátum: 2003. Szeptember. 15, 09:14:47 »

A fontos gól ( Megfejtés ).

Ketten próbálkoztak, de végül nem fejtette meg senki. Mint írtam kb. 30 éve megtörtént az eset. Talán még emlékeztek rá, hogy annak idején csaknem egész Európában ( így Angliában és Magyrországon is ) nem gólkülönbséget, hanem gólarányt számítottak. Itt megtörténhetett, hogy egy döntetlen a sorrend megfordulását eredményezte. Hadd mondjak egy számpéldát. Ť A ť csapat gólaránya 8 :1 ( hányados 8 ), Ť B ť csapaté 14 :2 ( hányados 7 ). 0 :0 eredménnyel Ť A ť csapat gólaránya jobb marad, de 1:1 esetén Ť B ť csapaté lesz jobb ( 9 :2 azaz 4.5, illetve 15 :3 azaz 5 ).

Ez az eset volt itt is. A meccs elött a hazai csapat állt az élen, ezt 0:0 eredménnyel meg is tartotta volna, de az 1:1 már a vendégcsapat bajnoki címét jelentette volna. Nézzük meg a hazai csapat esélyeit a 88. percben a gól elött: ha a hátralevö két percben nem kap gólt ( 0:0 ) bajnok, ha gólt kap ( 0:1 ) második. Es mi volt a helyzet a gól elérése ( 1:0 ) után ? Ugyanez. Ha nem kap gólt ( 1:0 ) bajnok, ha gólt kap ( 1:1 ) második. Ezért nem jelentett a gól elörelépést.

Az a kis mellékmondat, hogy a góllal “egy vékonyka hajszállal távolabb kerültek a bajnoki címtöl” csupán annyit jelent, hogy a gól elött az ellenfél kapuja elött birtokolták a labdát, így több esélyük volt a hátralevö 2 perc kihúzására, mint a gól után, amikor mennek középre, és a labda az ellenfélé.

A két csapatban nem vagyok biztos, de mintha a Leeds United és a Manchaster United között történt volna. Az eredményben azonban biztos vagyok. A hátralevö két percben az eredmény nem változott. 1:0 lett a vége.
Naplózva
tesuji
Sr. Member

« Válasz #4 Dátum: 2003. Szeptember. 15, 11:12:17 »

Idézet
Az a kis mellékmondat, hogy a góllal “egy vékonyka hajszállal távolabb kerültek a bajnoki címtöl” csupán annyit jelent, hogy a gól elött az ellenfél kapuja elött birtokolták a labdát, így több esélyük volt a hátralevö 2 perc kihúzására, mint a gól után, amikor mennek középre, és a labda az ellenfélé.

Vitatkozom:

A vendégcsapat esélyeit egy kapott gól nem növelte egy fikarcnyival sem. Hiszen elötte is az volt a helyzet, hogy ha rúgnak egyet, a hazaiaknak kettövel kell válaszolni, ha nem rúgnak, nyernek a hazaiak. A labda birtoklása a 88. percben középkezdés formájában nem vékony hajszálnyi elöny a vendégeknek, hanem gerendányi pszichológiai hátrány. Arról nem is beszélve, hogy egy középkezdés megtöri a játék folyamatosságát, jó esélyeket kinál az idöhúzásra. Egy kis ölelkezés, még két csere, a védelem további erösítése, miegymás.
Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #5 Dátum: 2003. Szeptember. 15, 11:31:54 »

VITATKOZHATSZ, tesuji, de az, amivel vitatkozol, nem volt a feladat része. Az csak olyan "söt" volt.
A feladat csupán annyi volt, hogyan lehet, hogy nem jut közelebb a bajnoki címhez.
Naplózva
tesuji
Sr. Member

« Válasz #6 Dátum: 2003. Szeptember. 15, 12:14:27 »

Idézet
VITATKOZHATSZ, tesuji, de az, amivel vitatkozol, nem volt a feladat része. Az csak olyan "söt" volt.
 A feladat csupán annyi volt, hogyan lehet, hogy nem jut közelebb a bajnoki címhez.

Stimmt.
Naplózva
KapitányG
Hero Member

« Válasz #7 Dátum: 2003. Szeptember. 15, 12:49:23 »

Idézet
Pontosan.

Kár.
Naplózva
parole
Global Moderator
Hero Member

« Válasz #8 Dátum: 2003. Szeptember. 15, 14:09:13 »

Egy fantasztikus tudományos hír az agyatlantiszi Madáretető című lapból:

BOTANIKAI BRAVÚR

Szédületes eredményeket mondhat magáénak az a biológus team, amely Izsákon kísérletezik már három hete. Nemesítőmunkájuk eredményeképpen létrehoztak egy olyan fűfajtát, amely tehenekkel táplálkozik. A különleges növény egy óvatlan pillanatban elkapja a gyanútlanul legelésző állatot, és néhány másodperc alatt elfogyasztja. A Tehénevő Fű egyébként birkát és kecskét is eszik, ha más nincs. Nagy előnye, hogy egészséges versenyre kényszeríti az ellustult háziállatokat.
Naplózva
KapitányG
Hero Member

« Válasz #9 Dátum: 2003. Szeptember. 15, 14:19:55 »

Mosolyog))))))))))
Naplózva
tesuji
Sr. Member

« Válasz #10 Dátum: 2003. Szeptember. 15, 14:23:19 »

Idézet
> Pontosan.
 Kár.

Tegnap küldtem emilt a tárgyban, megkaptad?
Naplózva
tesuji
Sr. Member

« Válasz #11 Dátum: 2003. Szeptember. 15, 14:30:17 »

Idézet
BOTANIKAI BRAVÚR

Én is olvastam: a jótollú és közmondásosan megbízható tudósító, Dolák-Saly tollából. Kecsi, Barika, jó lesz óvatosnak lenni! Ez biztosan az égigérö fü egy mutációja.
Naplózva
KapitányG
Hero Member

« Válasz #12 Dátum: 2003. Szeptember. 15, 14:40:36 »

Idézet
Tegnap küldtem emilt a tárgyban, megkaptad?

Nem jött semmi
Naplózva
tesuji
Sr. Member

« Válasz #13 Dátum: 2003. Szeptember. 15, 14:46:39 »

Idézet
> Tegnap küldtem emilt a tárgyban, megkaptad?
 Nem jött semmi.

Este újraküldöm (otthonról).
Naplózva
KapitányG
Hero Member

« Válasz #14 Dátum: 2003. Szeptember. 15, 14:47:58 »

Jóóóóóóóóóóóóó!!!
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 ... 779
  Nyomtatás  

Ugrás: