NOL Fórum
2017. Szeptember. 25, 17:49:07 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Új IP cím

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 592 593 594 595 596 [597] 598
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Nyelvi MAKKA - 2  (Megtekintve 532399 alkalommal)
plix01
Hero Member

« Válasz #8940 Dátum: 2011. Május. 28, 22:46:52 »

Látom, Adorka már learatta a babért, de azért egy szerényebbet én is bepróbálok:

A VERÉS eredménye néha VÉRES. Ha nehezet emel, kiújulhat a SÉRVE. Akinek érve van, az lehet az ÉRVES, akinek meg réve, az lehet a RÉVES. Az oxidált vas REVÉS, a cigány keresztrejtvényben lustálkodó öccse meg ESVÉR [tétlen tes'vér  Vigyorog].
Naplózva

A Titanicot szakértők építették. Noé bárkáját egy laikus.
methus
Global Moderator
Hero Member

vöröscsillagász és boszorkány is

« Válasz #8941 Dátum: 2011. Május. 29, 07:34:15 »

Probalkozik-e valaki 5-nel tobb betus szoval?
Naplózva

Art is I, science is we. (Claude Bernard, 1865)
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #8942 Dátum: 2011. Május. 29, 08:17:55 »

Gondolom nem, hiszen öt betűs volt a kiírás.De ha már szóba került, meg is próbálhatjuk.
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
Rosszabb csak az, ha nincs mit.”
(Dévényi Tibor)
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #8943 Dátum: 2011. Május. 29, 08:18:51 »

Látom, Adorka már learatta a babért, de azért egy szerényebbet én is bepróbálok:

A VERÉS eredménye néha VÉRES. Ha nehezet emel, kiújulhat a SÉRVE. Akinek érve van, az lehet az ÉRVES, akinek meg réve, az lehet a RÉVES. Az oxidált vas REVÉS, a cigány keresztrejtvényben lustálkodó öccse meg ESVÉR [tétlen tes'vér  Vigyorog].

Nekem ez a legjobb!
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
(Dévényi Tibor)
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #8944 Dátum: 2011. Május. 29, 08:22:51 »

Nekem ez a legjobb!

És akkor már:
Ha NEKEM ez a legjobb, az azt is jelenti, hogy KENEM-vágom a témát, és nem MENEK a hátsó sorokba, ha bizonyítani kell. A NEMEK harcában is megállom a helyem...
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
(Dévényi Tibor)
adorka
Vendég
« Válasz #8945 Dátum: 2011. Május. 29, 09:42:13 »

Végülis miért ne? 6, 7, 8 betűre gondolsz?

Methus, én próbáltam, persze sikertelenül, csinálni valami kis programfélét az EXCEL-ben. Mert bár tisztességtelen a versengés szempontjából, de az alapfeladat megfogalmazható úgy, hogy öt elem ismétlés nélkül alkotott permutációit kell létrehozni, - ez lenne 5! = 120 - és aztán a 120-ból kiválogatni azokat, amelyek értelmesek.

Lehet ilyen progit csinálni?

Naplózva
methus
Global Moderator
Hero Member

« Válasz #8946 Dátum: 2011. Május. 29, 09:53:04 »

Methus, én próbáltam, persze sikertelenül, csinálni valami kis programfélét az EXCEL-ben. Mert bár tisztességtelen a versengés szempontjából, de az alapfeladat megfogalmazható úgy, hogy öt elem ismétlés nélkül alkotott permutációit kell létrehozni, - ez lenne 5! = 120 - és aztán a 120-ból kiválogatni azokat, amelyek értelmesek.

Mindenfele progit lehet csinalni. Ha van szotar-eleresed, akkor persze megegyszerubb!

A gyogyszerneveket mar regota komputerrel generaltatjak, az altalad vazolt primitiv eljaras helyett nemileg intelligensebb modon.  Persze, ott hosszu betusorok szerepelnek.  Legvegul termeszetesen az ember valogat.
Naplózva

adorka
Vendég
« Válasz #8947 Dátum: 2011. Május. 29, 10:35:22 »

Látom, Adorka már learatta a babért...

Majd legközelebb utolsónak jövök babért aratni. Aszittem, hogy már megy a meccs...
Naplózva
plix01
Hero Member

« Válasz #8948 Dátum: 2011. Május. 29, 11:21:36 »

Akkor próbáljunk egy ilyet is:
A vég lénye VÉGLÉNY, a lény vége LÉNYVÉG, s a nyél vége NYÉLVÉG. Kocsonyás anyagra szóló recept a GÉLVÉNY, s ha a receptet kocsonyásítjuk, lesz belőle VÉNYGÉL. S nemkülönben: a levegőre szóló recept a LÉGVÉNY, míg ha a receptet elpárologtatjuk, lesz belőle VÉNYLÉG. Öreg rovar a VÉNLÉGY, s az ő neve LÉGYNÉV. Ha öregbíteni kívánsz, mondd: LÉGYVÉN, s ha engem egy gy-betűn ülve flúgosnak gondol: GYÉNVÉL.   Kacsint
Naplózva

plix01
Hero Member

« Válasz #8949 Dátum: 2011. Május. 29, 13:56:59 »

És akkor már:
Ha NEKEM ez a legjobb, az azt is jelenti, hogy KENEM-vágom a témát, és nem MENEK a hátsó sorokba, ha bizonyítani kell. A NEMEK harcában is megállom a helyem...
A kicsi nem NEMKE, s ha félig mondaná, hogy mek-mek, akkor MEKNE.
(Bocs!)
Naplózva

methus
Global Moderator
Hero Member

« Válasz #8950 Dátum: 2011. Május. 29, 14:10:49 »

A kicsi nem NEMKE, s ha félig mondaná, hogy mek-mek, akkor MEKNE.
(Bocs!)

Ha masfelszer mondana, akkor MEKMEKMEKNE.
Szegyeld Magad!   Mosolyog
Naplózva

matter
Hero Member

« Válasz #8951 Dátum: 2011. Május. 29, 15:15:31 »

Adorka, akarod ? Matter odarak neked egy ilyen programot, legalábbis a linkjét:
http://szotar.sztaki.hu/docs/anagramma/

Csak hát akkor vége a játéknak.
Naplózva
adorka
Vendég
« Válasz #8952 Dátum: 2011. Május. 29, 17:07:12 »

Adorka, akarod ? Matter odarak neked egy ilyen programot, legalábbis a linkjét:
http://szotar.sztaki.hu/docs/anagramma/

Csak hát akkor vége a játéknak.

NEM játszani akarok egy ilyen programmal, csak azt szerettem volna, ha TUDOK egy programot csinálni, amely "n" számú elem ismétlés nélküli permutációit - valamennyit! - megjeleníti.

Ha Neked, vagy bárkinek az a véleménye rólam, hogy nem tisztességes eszközökkel játszom, írja meg, s nem játszom többé semmit.

Az általad idézett link egyébként ennek a játéknak a céljára alkalmatlan: mert csak azokat az anagrammákat adja meg, amelyeket értelmesnek tartott a program írója. Márpedig itt kezdettől, és az én megoldásaimban is, olyan szavak szerepelnek, amelyeket semmilyen szótárban nem találsz meg.
Naplózva
methus
Global Moderator
Hero Member

« Válasz #8953 Dátum: 2011. Május. 29, 17:19:16 »

Adorka, akarod? ... odarak ...
Vigyorog
Naplózva

methus
Global Moderator
Hero Member

« Válasz #8954 Dátum: 2011. Május. 29, 17:25:19 »

NEM játszani akarok egy ilyen programmal, csak azt szerettem volna, ha TUDOK egy programot csinálni, amely "n" számú elem ismétlés nélküli permutációit - valamennyit! - megjeleníti.

Lehet, hogy tudsz, lehet, hogy nem.
De en mar irom is!

Amugy meg ne erzekenykedj!  Matter nem vadolt Teged semmivel, pusztan csak annyit irt, hogy akkor vege a jateknak.
Te magad voltal az, aki a "tisztessegtelen" szot alkalmazta, szerintem tulzoan, mivelhogy itt es ebben nincs verseny, plane nincs tet.  Ezert a jelzo ertelmetlen.
Naplózva

Oldalak: 1 ... 592 593 594 595 596 [597] 598
  Nyomtatás  

Ugrás: