NOL Fórum
2017. Szeptember. 25, 18:02:47 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: E-mail címek ellenőrzése

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Orvosok  (Megtekintve 4274 alkalommal)
a_saci
Newbie
*

« Dátum: 2003. Október. 10, 03:12:48 »

A multkor meselte egy baratnöm, hogy a növere gyereket szül es az orvosa 40ezret kert a szülesert...
Naplózva
a_saci
Newbie
*

« Válasz #1 Dátum: 2003. Október. 10, 03:15:18 »

Mar nem azert, de
1. Milyen orszagban elünk, ahol az alapvetö orvosi szolgaltatasert ilyen meretü összegeket kernek orvosok?!
2. milyen orszagban elünk, hogy az orvosnak (mindenfele tovabbi ralatas nelkül alapbol) ilyen összeget kell elkernie egy ilyen "aprocska" jotetemenyert?!
Naplózva
a_saci
Newbie
*

« Válasz #2 Dátum: 2003. Október. 10, 03:26:23 »

Mekkora szemtelenseg ez az orvos reszeröl, hogy a netto minimalber alapjat kepes elkerni egy olyan szolgaltatasert, ami hozzatartozik a munkajahoz?!
Ezert tanult, ezt tanulta, akkor hogy van pofaja ekkora összeget, egyaltalan, egy meghatarozott összeget elkerni azert, hogy azt a tudast, amiert ö oly sok even at tanult, elkerni?!
Persze, azert tanult oly sok even keresztül, de hat ez a dolga! Ezert fizetik! Mashol, civilizaltabb orszagokban az ilyesmiert feljelentik az orvost, es ezt meg is erdemli!!!
Megertem, hogy több penzt kapjanak az orvosok, de az semelyik civilizalt helyen nem elfogadott, hogy a szolgaltatasukert meg külön megszabott dijat is kernek!!!
Hol elünk?! Europaban, vagy a Balkanon?!
Valaha egy Nemetorszagban elö magyar ismerösöm (10 eve) a hatar atlepese utan megjegyezte: "Megerkeztünk Balkaniaba...!" Akkor felhördültem erre a kijelentesre, de ezek utan ugy erzem, a leiras mai napig is ervenyes!
Sajnalom, hogy az orvosoknak igy kell viselkedniük, de ha egy szülesz aki napi 3 szülest 40000-rel kezeltet feketen, ez 20 nappal havonta szamolva is 2.400.000 forint, hat az nekem ne ugraljon...
Jobb dolga van, mintha felemelnek a fizeteset es ezert figyeltetnék, hogy feketen kap-e penzt!!!
Inkabb jöjjön a reform, de lehessen feljelenteni az orvost ilyesmiert!
Akkor megneznem, mi ellen tiltakozna az Orvosi Kamara (Orvosi Feketezes Megtartasi Lobby-ja)!
Naplózva
methus
Global Moderator
Hero Member

vöröscsillagász és boszorkány is

« Válasz #3 Dátum: 2003. Október. 11, 22:49:00 »

Elnezest, de nem egeszen ertem a problemat. Illetve azt nem ertem, hogy miert nem lehet ezt civilizalt modon megoldani?

Ujabban eleg hosszasan fekudtem korhazban , amely gyonyoru es ultramodern volt, minden geppel felszerelve es kituno orvosokkal ellatva. Ahogy ezt a kapitalizmustol az ember el is varja, plane, ha beteg. Sok orvos surgott korulottem, mindenfele (draganak latszo) uj gepbe bedugtak, allando ugyelet, meg mifene. Jo kaja (etlap szerint), ketnaponta cserelt agynemu, szoval minden, amit az ember kivan - raadasul meg a noverek is fiatalok voltak.

Tavozasom alkalmabol bolintottam, ok meg tovabbi javulast es jo egeszseget kivantak. Nem is jutott eszembe megserteni senkit, sem penzzel, sem csokoladeval. Ez elkepzelhetetlen.

Egy het mulva megjott a szamla 57 eurorol. Ennyibe kerult a telefon es a televizio egyuttes berleti dija ket hetre.
A kb huszezer eurora saccolt szamla egyenesen a betegbiztositohoz ment. Ez termeszetes is. Azert van a biztosito. Amelyet fizettem sok even keresztul. Es ami penzbol masokat, akik raszorultak, apoltak is. Most meg engem, mert most en szorultam ra. Nyilvan masok penze is enram forditodott most eppen.

Hogy az orvos fizetese mennyi, az nem az en dolgom. Hogy az apoloszemelyzetnek is jut-e eleg, az is a szakszervezetre es a biztositotarsasagokra tartozik. Megnyugtatasul kozlom, hogy mindket csoport - ugytunik - megel.

Akkor mindez miert problema Magyarorszagon? Nincs betegbiztositas? Nem fizet a biztosito eleget a korhaznak, es ezen keresztul az orvosnak?
Vagy a "kulturaban" van a hiba? Megszoktuk a dzsentri viselkedest, urambatyam? Ciganynak a vonojaba, tancosnonek a harisnyatartojaba, pincernek az ezuttalcara a tanyer ala, orvosnak a kopeny zsebebe?

Nem kellene leszokni rola? Es nem kellene az orvost, apolonot (tanart, kozalkalmazottat, pincert, taxisofort, zeneszt, stb.) tisztessegesen fizetni?

Allandoan csak kerdezek, es allandoan csak csodalkozom.
Naplózva

Art is I, science is we. (Claude Bernard, 1865)
kozmopolita
Hero Member

« Válasz #4 Dátum: 2003. Október. 13, 09:08:49 »

Idézet
A hálapénz a mai magyar egészségügy nyomorának szimbóluma.
 A hálapénz szégyenbélyeg az EU-ba lépő országon.
 Az az orvos, aki hálapénzt kér, sőt akárcsak ráutaló magatartást mutat, etikai vétséget követ el és ezért etikai büntetést érdemel.
 Ma sem tiltja senki, hogy mondjuk saci feljelentse a hálapénzt kikövetelő orvost a MOK-nál.

A műhibákat eltussolják, nemhogy a hálapénzt.

Idézet
Az egészségügyben dolgozó orvosok döntő többsége normális - az ország gazdasági lehetőségeihez mért és nem az EU-beli 6-10-szeres orvosfizetést! - jövedelmet és nem hálapénzt akar.

Ahogy mindenki más is, közte olyan hivatások, ahol nincsen hálapénz, borravaló.
Nemcsak taxisofőrökből, orvosokból és pincérekből áll az ország.
Naplózva
szucsuka
Sr. Member

« Válasz #5 Dátum: 2003. Október. 15, 12:30:06 »

Tény és való, hogy a szegénység (ami mindig relatív!!!) kényszerítő erő.
De van néhány olyan megfontolás, ami miatt nem tudok semmiféle felmentést adni az orvosoknak (pedig a családban is van egy-kettö): amikor valaki eldönti, hogy orvos lesz belőle, nagyjából tudhatja, hogy milyen munkára és jövedelmi viszonyokra számíthat. Innentől kezdve nincs miért panaszkodni az alacsony fizetésekre (ami igaz, de más szakmák esetében is hasonlóan alacsonyak a bérek).
Senki és semmi nem kényszerítheti rá az orvost, hogy hálapénzt fogadjon el, egy laza csuklómozdulattal vissza is lehet utasítani (csak az ő etikai normái határozzák ezt meg).
A hálapénznek semmi köze nincs a TB finanszírozási rendszerhez, az orvosok a hálapénzt NEM a betegellátás javítására fordítják (elég sok sztorit tudnék mesélni arról, hogy bizonyos TB pénzek (bocs) hogyan vándorolnak intézményvezetők zsebébe).
Szerintem a gond az orvosi szakma hierarchikus berendezkedésében, szemléletében rejlik: ami jár egy főorvosnak, az jár egy főorvosnak. Ha nem kapja meg bérben,a akkor meg kell kapnia betegeitől. És ez szivárog lefele, az orvosi szakmában egy adjunktust úgy emlegetnek, mint más szakmákban egy egyetemi tanárt. Ennek meg egyenes következménye a hálapénz, adunk, ha már az a nagy úr leereszkedik hozzánk.
A pozitív élményimről máskor, azok is vannak bőven.
Naplózva
gyuriii
Newbie
*

« Válasz #6 Dátum: 2003. Október. 16, 11:05:00 »

Nna puff neki!
Most meg csökkenteni akarják a táppénzt, ugyanakkor növelni a befizetést.
Lenne egy két tippem!
Ellenőrizni azokat az orvosokat, akik pénzért tartanak táppénzen pácienseket, ellenőrizni a huzamosabb ideje táppénzen lévőket (ezzel ugyan a melegvizet találtam fel, hiszen harminc éve volt betegellenőr). Emlékszünk még a miskolci letartoztatott orcosokra?
Naplózva
kozmopolita
Hero Member

« Válasz #7 Dátum: 2003. Október. 16, 11:10:58 »

Idézet
Nna puff neki!
 Most meg csökkenteni akarják a táppénzt, ugyanakkor növelni a befizetést.
 Lenne egy két tippem!
 Ellenőrizni azokat az orvosokat, akik pénzért tartanak táppénzen pácienseket, ellenőrizni a huzamosabb ideje táppénzen lévőket (ezzel ugyan a melegvizet találtam fel, hiszen harminc éve volt betegellenőr). Emlékszünk még a miskolci letartoztatott orcosokra?

A könnyebb végét fogják meg.
Kevés a pénz, kevesen fizetnek adót?
Emeljük meg!
Az eszükbe sem jut, hogy be kéne szedni.
Amikor halottak százainak írtak fel a határszéleken gyógyszereket, egy letartóztatást sem láttam.
Ha valamit machinálok a kocsi töréskor, mondjuk 50 ezer Ft értékben, akkor a biztosító lesitteltet.
Ugyanez kórházban mindennapi gyakorlat, milliós tételben.
Én ritkán voltam kórházban, de a családban láttam az elszámoló leveleket.
A közelében sem volt azon vizsgálatoknak.
Vagy vegyük a Guiness rekordba illő gipszeléseket.
Kevés volt a lé?
Beírtak annyi gipszelést, hogy másodpercek jutottak egyre.
Ugyenez a szülési ellátásoknál.
A boltban pár száz Ft ellopásáért - nagyon helyesen - rendőrt hívnak.
Ha az én pénzemet lopják az eü ágazatban, senkinek sem fáj.
Naplózva
gyuriii
Newbie
*

« Válasz #8 Dátum: 2003. Október. 17, 11:39:13 »

Tudod ezzel az egésszel az a bajom, hogy mi itt olyan kézenfekvő igazságokról beszélgetünk, amire kár is szót vesztegetni, ráadásul nem mi vagyunk döntési helyzetben. Még csak azt sem mondhatom, hogy tippeket adunk, mert ezt mindenki, aki nem szakadt el a valós élettől így látja.
Vajon mi lehet annak az oka, hogy az arra illetékesek mégis homlokegyenest ellenkező irányba tevékenykednek?
gyuriii
Naplózva
KapitányG
Hero Member

« Válasz #9 Dátum: 2003. Október. 18, 11:36:50 »

Nem hiszem. De sajnos, csak azoknak a hangja hallatszik, akik valahol rossz tapasztalatot szereztek. És az is sajnos, hogy ők nem konkrétumokat mondanak, így hozzájárulnak ahhoz, hogy a közvélemény általánosítson.
Naplózva
gyuriii
Newbie
*

« Válasz #10 Dátum: 2003. Október. 18, 11:56:50 »

Én sem általánosítani akartam.
1996-ban volt szerencsém infarktussal feküdni az intenzíven, (bingóm volt vele, jól szálltam ki belőle) ahol egy olyan főorvossal ismerkedtem meg, aki kellő alázattal kezelte a beteget, és az ágytálat sem restellkedett a beteg alól kivinni. Sajnos, saját magát sem tudta megvédeni a kaszás ellen...
Isten nyugosztalja Hormai György főorvos urat!
gyuriii
Naplózva
KapitányG
Hero Member

« Válasz #11 Dátum: 2003. Október. 18, 15:56:24 »

Kedves dmolnár, sokadik topic ez ebben a témában, volt hol elmondanom a véleményemet, és most csak ismételném magam. Így csak egyetlen megjegyzés, a "dehogy, dehogy"-hoz: Tisztességtelennek tartom, ha az, akit a rossz sorsa lelkiismeretlen, netán pénzéhes orvossal hoz össze, azzal kürtöli tele a sajtót-tévét-rádiót, hogy AZ ORVOSOK lelkiismeretlenek, pénzéhesek, nem pedig azt mondja, hogy X.Y.orvos Z kórházban lelkiismeretlen, pénzéhes.
Naplózva
Simon Iván
Jr. Member
**

« Válasz #12 Dátum: 2003. Október. 18, 18:24:40 »

Ugyanoda fogok kilyukadni, mint mindig (nekem - ellentétben Mórickával - mindig ez jut az eszembe). Egy mélyen amorális társadalom tünete az egész orvos-szindróma, amelynek ugyanúgy áldozata a beteg, mint az orvos. Mit csodálkozunk? Az orvos-ügyben csak az a specialitás, hogy az orvos az életünkben egy különlegesen fontos helyet lefoglaló valaki. De ugyanez a helyzet a rendőrrel, a hivatalnokkal, a tanárral és mindenkivel, akiknek ez a társadalom nem hajlandó megfizetni sem a munkáját, sem az egyenes gerincét. És az emberek már tudják "a pénzért mélyre kell hajolni", és hajolnak. Már nem is szégyenlik magukat (ha a helyzetet eltűrő, álszent "vezetőink" nem szégyenlik vagy 60 éve, miért pont ők tennék).
Naplózva
methus
Global Moderator
Hero Member

vöröscsillagász és boszorkány is

« Válasz #13 Dátum: 2003. Október. 18, 20:00:00 »

Draga Kapitany, Dmolnar, es a tobbiek,

En meg mindig nem ertem, hogy az orvos es beteg viszonyaba mikent lep be a penz?
Ha a kocsimat megdorzsolom, mert hirtelen elem ugrik egy gondatlan tolgyfa, akkor karomkodom egy nagyot, majd kitoltom a formulakat es leadom a garazsba javitasra. Nem jut eszembe a lemezlakatos olajos overallja zsebebe boritekot csusztatni.
FIZET A BIZTOSITO!

A kozelmulutban ket hetig nyomtam egy korhazi agyat. Sem mutetre, sot, meg orvosokra sem volt szukseg (az elso felora kivetelevel). Ezert is volt a szamla meglepoen alacsony, mintegy 8.000 euro. Az kb 2 millio forint. Termeszetesen a biztosito arcizom-randulas nelkul fizette, pedig ez azert nem teljesen bagatell. Ha tizszer ennyi lett volna, azt is kifizette volna. Ez a biztosito feladata es teszi is a dolgat.

A szamoktol, illetve nagysagrendektol eltekintve, miert nem mukodik ez ugyanigy Magyarorszagon is? Miert mergesiti, keseriti az orvos - beteg viszonyt a penz?
Jo, a magyar keresetek talan az europai atlag alatt vannak (nem tulsagosan), ezert a biztositasi koltsegek sem olyan magasak, mint Nyugaton, es igy a biztosito altal fizetett koltsegterites sem eri el az itteni szintet. Nem is szukseges ez, hiszen a korhazi agy es az apolasi koltsegek is aranyosan alacsonyabbak. Szoval nem az aritmetikaval van a baj!

Hat akkor mivel?
Naplózva

Art is I, science is we. (Claude Bernard, 1865)
KapitányG
Hero Member

« Válasz #14 Dátum: 2003. Október. 18, 20:43:24 »

Itt volt gjokkel.
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3
  Nyomtatás  

Ugrás: