NOL Fórum
2017. Szeptember. 25, 17:49:41 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: E-mail címek ellenőrzése

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 [3]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Orvosok  (Megtekintve 4273 alkalommal)
Terlaky
Vendég
« Válasz #30 Dátum: 2003. Október. 19, 00:43:23 »

. Az orvosok, vagy altalanosabban az egeszsegugyi dolgozok szkszervezete huzakodjon a betegbiztositokkal (es az allammal, amig es amilyen mertekben ez utobbi is reszt vesz az egeszsegugyi ellatas finanszirozasaban) a tarifakrol es teritesekrol.

Te tudsz olyan orszagot, ahol az allam teljesen kivonult az egeszsegugyi elletasbol? En ugy tudom, hogy valamilyen merteku kotelezo alapbiztositas mindenhol van. (A harmadik vilagot mondjuk hagyjuk ki, azt egyaltalan nem ismerem...)

Idézet
Es megalazza azt is aki adja, azt is, aki kapja.

Ezzel melysegesen egyetertek.
Idézet
Tokioban a kavem elfogyasztasa utan a tanyeron hagytam egy kis apropenzt. A pincerlany utanam szaladt az utcan hogy visszaeroltesse a zsebembe. Olyan erzesem volt, mint aki fizetes nelkul tavozott, es rajtakaptak. Lesult a pofamrol a bőr!

Kanadaban viszont ra van irva az ettermi szamladra, hogy mennyi borravalot varnak el az adott etteremben, es kulon sor van neki, hogy kitoldhesd!
(Onkiszolgalo, bufe-rendszeru etterem: 10% korul. ott csak az italodat szolgaljak fel; atlagos , "hetkoznapi" etterem: 10-15% a megelegedettseged fuggvenyeben; elegans etterem:15-20%, szinten a megelegedettseged mertekeben. Ha nem adsz borravalot, akkor vagy bunko vagy; vagy teljesen, 100%-an elegedetlen vagy mind az etellel, mind a felszolgalassal!)
Naplózva
pacifista
Newbie
*

« Válasz #31 Dátum: 2003. Október. 19, 02:57:52 »

Látod, Kapitanyg, milyen más téma, és a probléma hogy visszaköszön?
érték - csereérték...
Noch da zu már egy nemzedék végzett úgy, hogy sosem halott erről.
Pestiesen szólva: ezt megszívtuk.
Naplózva
KapitányG
Hero Member

« Válasz #32 Dátum: 2003. Október. 19, 12:04:27 »

Kedves Pretender, nem állítottam, hogy az általam ismert orvosok reprezentatív mintaként lettek kiválasztva. Egész egyszerűen arról van szó, hogy ha én mondjuk 100 orvost ismerek, és abból a százból egy olyan van, aki nem tisztességes, de legyen kettő, legyen tíz, akkor nem mondom azt, hogy az orvosok mind tisztességtelenek, hanem azt mondom, hogy X, Y, Z tisztességtelen.
A többiek miatt. Azok miatt, akik tényleg hivatásnak tekintik a munkájukat.
Megpróbáltál egyszer is nem adni borítékot? Tudod bizonyítani - nem nekünk, nem nekem, hanem saját magadnak - hogy másképp, rosszabbul bántak volna Veled?
Naplózva
Terlaky
Vendég
« Válasz #33 Dátum: 2003. Október. 19, 12:43:06 »

> Nemcsak az én keserű tapasztalataimról van itt szó. Tényleg, sose kelljen kórházba feküdnöd! De ha egyszer odavetődsz, akkor annyi, az enyémhez hasonló és még rosszabb történetet hallhatsz, ahányan ott fekszenek. És ez, igenis, hibátlan minta!

Tul a halapenzen, van sok egyeb keseru tortenet is... Arra gondoltal mar, hogy amikor az ember ott fekszik elesetten, kiszolgaltatottan, sok mindent maskepp el meg? Mondjuk egy friss muteti sebbel, egy iszonyatosan fajo derekkal durvanak itelhet egy agytal-betevest, amit egeszsegesen teljesen gyongednek gondolna.
Es ugyanigy, barmilyen mozdulat, gesztus, egy-egy szo vagy mondat, amit egeszsegesen tan eszre se venne, ebben a szituacioban mas ertelmet nyerhet....
Zavarja a masik beteg nyogdecselese, beszelgetese, ottlete egy tobb agyas korteremben; az egy agyasban viszont elhagyatottnak, izolalatnak erzi magat...
Stb...stb...
Naplózva
KapitányG
Hero Member

« Válasz #34 Dátum: 2003. Október. 19, 13:16:46 »

Idézet
Ez a dolga. Én is a havi béremért dolgozom.

Épp erről beszélünk. Hogy végzi a dolgát akkor is, ha nem kap külön juttatást.

Naplózva
Terlaky
Vendég
« Válasz #35 Dátum: 2003. Október. 19, 13:25:00 »

>Az orvosi lapon a gyerekek egy hetet töltöttek bent, igazából csak egy napot (reggeltől-reggelig).

Nekem Hollandiaban, a fiamnak Kanadaban volt "szerencsenk" eltolteni akarmennyi idot egy-egy korhazban. Mindketten szombat reggel (meg reggeli elott) hagyhattuk el a korhazat. Amikor a biztosito megkuldte a szamla-elszamolast, lattuk, hogy vasarnap estig "tartozkodtunk" a korhazban. Igaz, hogy ez nem egy het, csak ket nap....
Naplózva
Terlaky
Vendég
« Válasz #36 Dátum: 2003. Október. 19, 13:39:31 »

Kedves Pretender, nem szemelyeskedni akartam, nem kell magadra venni szemely szerint, amit irtam es az agytal se feltetlenul az "a magad elhagyasa" -nak a szimboluma. Egyszeruen van, amikor az embert nem engedik felkelni az agyabol meg a szuksegere sem kimenni!

Epp Te irtan Nincsennek, hogy itt nem szokas megsertodni, akkor miert teszed Te?
Csillapodj es emlekezz csendeskesen, hogy nem feltetelenul bantani akar mindenki mindenkit! OK?
Udv:Terlaky
Naplózva
methus
Global Moderator
Hero Member

vöröscsillagász és boszorkány is

« Válasz #37 Dátum: 2003. Október. 19, 13:44:22 »

Valahogy felreterelodott az altalam megutott tema.
Nem arrol van szo, hogy kotelezo-e a biztositas. Termeszetesen kotelezo.
Arrol sincs szo, hogy kothetsz-e ennek tetejebe extra biztositast az osztalyon feluli banasmodert. Kothetsz, sot, ez is kotelezo itt, ahol elek, pedig ez nem ad extra juttatast, egyszeruen X jovedelemig az egyik biztositasi rendszer, vagy norma a kotelezo, es nem tobb, viszont ez fix osszeg levonasat/befizeteset jelenti. X felett pedig az emlitett reszvetelen tulmenoen alkudozhatsz a biztosito tarsasagokkal. Ez az alku azutan kiterjedhet a kulon-szobara, vagy a szinezust mankora.

Amirol valoban szo van, az a beteg szemelyes bevonasa az anyagi elszamolasba.
Miert van erre szukseg?
A kis agyam nem fogja fel, hogy miert ne lehetne a nyugateuropai, ezen belul is a jol mukodo rendszerek kozul valasztani.
Szerintem ennek mukodnie kellene Magyarorszagon is, Madagaszkaron is es Mongoliaban is.

Kaphatnek logikus valaszokat a biztositassal kapcslatos megjegyzeseimre/kerdeseimre?
Naplózva

Art is I, science is we. (Claude Bernard, 1865)
Terlaky
Vendég
« Válasz #38 Dátum: 2003. Október. 19, 13:55:00 »

Methus, papiron Magyarorszagon is ez van. A fizetesbol X osszeget levonnak tarsadalom biztositas cimen es ezert elvileg ingyenes egeszsegugyi elletas jar az embereknek. (Olvasd el Kapitanyg 53-as bejegyzeset)
Amirol itt most a szo folyik, az az ezen felul, az egeszsegugyi dolgozoknak a zsebebe dugott, boritekolt paraszolvencia, halapenz, borravalo --nevezheted, ahogy szereted, vagy akarod. Sajnos vannak tisztessegtelen eu.dolgozok, akik ezt gyakorlatilag kikovetelik illetve olyan szituaciot teremtenek, hogy a beteg ugy erezze, ha nem fizet, ezt vagy azt a szolgaltatast nem kapja meg. (Pedig az jar neki, egyszeruen a befizetett TB jarulek okan!)
Ez mar egy igen nagyon regi problema, ami senkinek se jo, de valamiert nem akar valtozni!
Naplózva
Terlaky
Vendég
« Válasz #39 Dátum: 2003. Október. 19, 13:59:28 »

Idézet
Amirol valoban szo van, az a beteg szemelyes bevonasa az anyagi elszamolasba.
 Miert van erre szukseg?

Ja, es ennek semmi koze nincs a beteg szemelyes bevonasahoz az anyagi elszamolasba az egeszsegugyi szolgaltatassal kapcsolatban. Azt a tarsadalom biztosito fizeti az adott rendelointezetnek, korhaznak, az meg adja a fizetest a dolgozoinak.
Ez egyszeruen egy afolotti szokas, rossz beidegzodes, mit tudom en, minek nevezzem...
Naplózva
KapitányG
Hero Member

« Válasz #40 Dátum: 2003. Október. 19, 14:21:52 »

Idézet
Kedves Kapitányg! Látom, nem megy át a dolog, talán még haragszol is rám, mert ilyeneket írok. Sajnálom. Azt ne várd tőlem, hogy a saját bőrömön szerzett és sorstársaimtól kapott tapasztalataimat megtagadjam. Azét hihetnél nekem egy picit!

Éljenek az orvosok!

Rosszul látod...Miért ne jönne "át"? És haragról egyáltalán nincs szó.
Mindössze annyit várnék, hogy azt hangsúlyozd: Te ezt tapasztaltad. És ne hidd, hogy kétségbe vonom annak a valóságát, amit mondasz. Nem Te vagy az egyetlen, aki ugyanilyen tapasztalatokat szerzett. De ugyanakkor vannak mások, akik tisztességes, becsületes, szakmailag kiválóan felkészült orvosokkal találkoztak. Ne haragudj, de nekik is hinnem kell.
Elmondtam már valamelyik hasonló témájú topicban: az én édesapám orvos volt. Ez eléggé meghatározta a család baráti kapcsolatait, ismeretségi körét. Apám halála után édesanyám a Mentőknél dolgozott, amíg élt, igaz, adminisztrativ munkakörben. Rengeteg időt töltöttem a Központi Mentőállomáson, a Mentőkórházban - már csak azért is, mert egészen harmadik gimnazista koromig magam is orvosnak készültem. Pici gyerekkorom óta. El se tudtam volna képzelni, hogy más legyek.
Sok kapcsolat azóta is megmaradt. Apám volt kollégáinak a gyerekeivel, unokáival, akik maguk is orvosok. Olyanokkal, akiket a Mentőszolgálatnál ismertem meg, mentőző orvostanhallgatókként, vagy az egyetemre bejutásig mentőápolóként dolgozókként.
És ne hidd, hogy azért, mert magam nem nagyon szorultam orvosra, a gyerekeimmel, unokáimmal nem próbáltam gyerekorvost, sebészt, kórházat.

Találkoztam negatív példával is. De én azt tartom kivételnek.

És ezért fogok mindig tiltakozni az ellen, hogy bárki is az orvosokról, az orvosi hivatásról általánosságban, összességében becsmérlően szóljon.
Naplózva
KapitányG
Hero Member

« Válasz #41 Dátum: 2003. Október. 19, 14:27:34 »

Mit mondhatok erre? Csak azt, amit eddig mondtam. Mert a beteg azt hiszi, ha borítékot csúsztat az orvos, ápoló stb. zsebébe, kevésbé lesz kiszolgáltatott, jobb bánásmódot, tisztességesebb ellátást kap. És senki nem meri kipróbálni, hogy boríték nélkül hogy működnek a dolgok.
Naplózva
KapitányG
Hero Member

« Válasz #42 Dátum: 2003. Október. 19, 14:47:07 »

Annak az okát pedig, hogy biztosított betegként állami vagy önkormányzati fenntartású kórházban miért találsz olykor balkáni körülményeket, miért veled vetetik meg a szükséges gyógyszert, miért rozsdásodó és összedrótozott műszereket és gépeket látsz, Nincsen kb pontosan megmondta. A privatizációról, a kórháztörvényről viszont - most hirtelenjében ez jut eszembe - érdemes elolvasni Tölgyessy Péter véleményét, a tegnapi cikkben. Azt hiszem, egyetlen mondata szól erről, legfeljebb kettő, de benne van a lényeg.
Naplózva
Oldalak: 1 2 [3]
  Nyomtatás  

Ugrás: