NOL Fórum
2017. Szeptember. 25, 03:33:01 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Új IP cím

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kinézünk!  (Megtekintve 25142 alkalommal)
methus
Global Moderator
Hero Member

vöröscsillagász és boszorkány is

« Válasz #165 Dátum: 2014. Július. 30, 10:06:24 »

Beírtam a gugliba: amszterdam vén kurva
Ez jött ki! (persze többek között)
Jaj, ez meg a regi szemuvegem!
Az uj sokkal szebb!
Naplózva

Art is I, science is we. (Claude Bernard, 1865)
adorka
Vendég
« Válasz #166 Dátum: 2014. Július. 30, 11:06:35 »

Brazíliában a szexmunkások regisztrálhatják magukat, és ugyanolyan jogokkal bírnak, mint más munkavállalók (pl. nyugdíj).

Nálunk is.

http://szexmunka.hu/2009/04/a-vallalkozoi-igazolvanyrol/

Ha tudtam volna, hogy nyugdíjas állás, fiatalkoromban elmehettem volna kurvának. Most már késő.

Tesujival megállapodhattál volna, és lehettél volna tevén kurva...
Naplózva
methus
Global Moderator
Hero Member

« Válasz #167 Dátum: 2014. Július. 30, 11:50:09 »

Brazíliában a szexmunkások regisztrálhatják magukat, és ugyanolyan jogokkal bírnak, mint más munkavállalók (pl. nyugdíj).

Nálunk is.

http://szexmunka.hu/2009/04/a-vallalkozoi-igazolvanyrol/

Ha tudtam volna, hogy nyugdíjas állás, fiatalkoromban elmehettem volna kurvának. Most már késő.

Tesujival megállapodhattál volna, és lehettél volna tevén kurva...

Vigyorog
Naplózva

methus
Global Moderator
Hero Member

« Válasz #168 Dátum: 2014. Augusztus. 15, 13:45:13 »

A gyanu művészete:

Amikor 1911-ben a Mona Lisát ellopták a Louvre-ból, az első számú gyanusított Picasso volt.
(History Today)

Az emberi sötétség, amelyet fény-karddal sem lehet átvágni:

Nagybritanniában a Jedi lovagok száma felére csökkent a legutóbbi népszamlálás óta, ám a jelenlegi 176,632 fővel így is a legnagyobb "alternatív vallás", több mint háromszorosa az utána következőnek, a Pogány Vallásnak.
(The Guardian)
Naplózva

methus
Global Moderator
Hero Member

« Válasz #169 Dátum: 2014. Augusztus. 15, 14:43:12 »

Pozitiv diszkriminacio:

Zimbabwe-ben letezik a halalos itelet, de csak ferfiakra.  Noket nem lehet halalra itelni.
(Bloomberg, 2013)

Es egy ugyancsak nagyon pozitiv uzenet a buntetes-vegrehajtas teruleterol:

Braziliaban a foglyok bortonbunteteset NEGY nappal roviditik minden konyv utan, amelyet az elitelt elolvas.
(Chicago Tribune)
Naplózva

methus
Global Moderator
Hero Member

« Válasz #170 Dátum: 2014. Augusztus. 28, 14:35:17 »

A Prospect magazinban olvastam az alabbiakat.  Talan ezert is hozom ide, a Kinezunk topikba, hiszen Prospect = kilatas

A Prospect hallott egy kerdes-felelet viccet egy - altala meg nem nevezett - magyar penzugyi szakembertol.  Finom utalas a skotok fuggetlensegi remenyeire, es a magyar kormany Brusszellel valo ellentetere.

"What is the difference between a Scotsman and a Hungarian?
A Scot will leave a party without saying goodbye; a Hungarian will say goodbye without leaving a party."

(Tozser valoszinuleg szivesen leforditja.)
Naplózva

methus
Global Moderator
Hero Member

« Válasz #171 Dátum: 2014. Szeptember. 26, 13:53:38 »

2012-ben Kuba a nemzeti jövedelmének csaknem 13%-at költötte oktatásra.  Ez az arány a legmagasabb a világon.
Osszehasonlításként, az Egyesült Királyságban ez az arány csak 5.8%

(World Bank)
Naplózva

kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #172 Dátum: 2014. Szeptember. 26, 16:51:49 »

2012-ben Kuba a nemzeti jövedelmének csaknem 13%-at költötte oktatásra.  Ez az arány a legmagasabb a világon.
Osszehasonlításként, az Egyesült Királyságban ez az arány csak 5.8%

(World Bank)

Anélkül, hogy bármit tudnék erről, csak úgy saccra: azért ott sok lehet az agitprop, nem ? Tehát a nemzetközi viszonylatban nem igazán jól hasznosítható tudás. Nem gondolod ?
Naplózva
adorka
Vendég
« Válasz #173 Dátum: 2014. Szeptember. 26, 17:47:25 »

"A kubai nacionalizmus számára a szakállas forradalmárok kezdetben szó szerint maroknyi csapatának győzelme a Batista-féle, szintén nem túl barátságos és tisztakezűnek sem mondható diktatúra fölött az igazi függetlenség kezdőpontja (elegánsan eltekintve a szovjet függőség tényétől). Ehhez jönnek négy évtized indoktrinációjának sokat ismételt elemei a dicséretes közoktatásról, a példás egészségügyi ellátásról, az alacsony árakról, az olcsó lakásokról, ami mind-mind úgy igaz, hogy a valósághoz semmi köze. Az oktatás agyonideologizált, még ha az írástudás tekintetében Kuba valóban nem áll rossz helyen a térség államai között. Ami az egészségügyet illeti, orvosok valóban vannak a szigetországban, fölös számban is, de a kórházak roskatag tábori lazarettek hangulatát idézik..."

http://beszelo.c3.hu/cikkek/kuba-helyben-jaras-mindhalalig

Ez érdekes:

"A kubai út különlegességét nem a társadalmi berendezkedés valaminő sajátos vonásai adják. Olyan volt ott is az élet, és, ami rosszabb, a többség számára olyan ma is, mint a mi térségünk valamelyik nem túl vidám barakkjában: lepattant szürkeség, vízhiány és áramszünet, ideológiai vegzatúra, pitiáner, gonosz besúgók hada és tompa kilátástalanság. Akit valamiféle ellenzékiesnek tekinthető viselkedésen érnek, az még a saját lakókörzetében gondosan önszervezett, nemtetszését tettlegesen is kifejező rendpárti csőcselék szidalmaiban is részesül, mielőtt az állambiztonsági szervek komolyabban is hozzálátnak tettei és állóképessége tanulmányozásához. Amiben Kuba más, az a lakosság viszonya ehhez a berendezkedéshez. Többségük számára a rendszer nem kívülről rájuk lőcsölt ballaszt, hanem a saját forradalmuk terméke. Lehet, hogy kicsit ágrólszakadt, lehet, hogy kicsit gonosz – de mégiscsak az övék."

Naplózva
methus
Global Moderator
Hero Member

« Válasz #174 Dátum: 2014. November. 08, 15:11:25 »

A bevandorlasrol

Valahol olvastam, hogy London a vilag masodik legnagyobb magyar varosa.
Nem tudom, hogy igaz-e ez, azonban a BBC szerint (szeptember 1) Nagybritannia legyel lakossaga 700.000, mialtal a lengyelek a masodik helyre kerultek az indiaiak mogott a nem-angol csoportok listajan.

Ez meg a "miert" egy reszerol

1901 es 1960 kozott a vilag minden fuggetlen orszagaban (negy kivetellel) volt legalabb egy allamcsiny.
A negy kivetel az USA, Nagybritannia, Svedorszag es Svajc.
(Foreign Affairs, July 2014)

Naplózva

kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #175 Dátum: 2014. November. 08, 20:22:45 »

Ma egy gyonyoru egesznapos kirandulason voltam, vegig a Centovallin vonattal Locarnotol Domodossola-ig és vissza. A itt lathato termeszeti szepsegekhez foghato nem hiszem, hogy sok van a vilagon. Masfelol viszont rajottem, hogy Svajc viszont nemcsak hogy "nem sok" van, hanem tenyleg csak egy. Domodossola Olaszorszag gazdag régioihoz tartozik, emellett turisztikai célpont. De azért az allomas épületen talaltunk olyan helyeket, ahol lehullott a vakolat. A palyaudvar fedett reszen egy helyen volt egy tocsa, itt gondolom nemregiben csöpögött valami. A Posta feliratabol hianyzott az O betü. A palyaudvar hatso fertalyan a bicikliparkolo mellett volt egy kis bode, ablakan be volt torve az uveg. Tarsaimnak - tosgyokeres svajciak - hamar feltunnek az ilyen dolgok. Es ha jobban belegondolok, Svajcban tenyleg nincs ilyesmi. Foleg turisztikai kozpontokban.
Naplózva
methus
Global Moderator
Hero Member

« Válasz #176 Dátum: 2014. November. 08, 22:02:53 »

Itt van egy ketnyelvu tabla a turistak szamara, akik a varat meg akarjak tekinteni.

Naplózva

Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #177 Dátum: 2014. November. 08, 22:06:14 »

Itt van egy ketnyelvu tabla a turistak szamara, akik a varat meg akarjak tekinteni.

Vigyorog
(Az angolt néztem meg először - nem is értettem meg azonnal...)
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
Rosszabb csak az, ha nincs mit.”
(Dévényi Tibor)
methus
Global Moderator
Hero Member

« Válasz #178 Dátum: 2016. Május. 15, 09:24:07 »

Tozser topikjabol athozva

Methus   Datum: 2016. Március. 04, 10:45:23
Idézetet írta: dmolnar 2016. Március. 04, 08:53:22
Idézetet írta: sandton 2016. Március. 03, 14:46:42
Csak úgy megjegyzém, a keresztény vallás kifejezetten tiltja az öngyilkosságot. Szóval egy első áldozó kislányt nem igen tudják belehajtani hogy felrobbantsa magát a csúnya hitetlen arabok között ( meg sehol).
Statisztikák garmada bizonyítja, hogy a legeslegnagyobb valószínűséggel a miszlimok közül kerülnek ki a vallási alapon fanatizálható tömeggyilkosok.
Jaj bocs, nem tudtam, hogy a veszélyes kifejezés az kizárólag az önmagukat felrobbantókra vonatkozik.. (meg persze a muszlimokra). Ne legyünk már ennyire, hogy is mondjam, gyerekesek... Ámbár lehet, hogy vannak olyan vallási fanatikusok, akik nem veszélyesek másokra (mert az önmagára veszélyes embert én igazából nem sorolom ide), de én ilyet persze nem ismerek.. Ami nem jelenti azt, hogy nincs ilyen...

(Amúgy, már bocsánat, de eleddig a legjobban hányingert keltő, és legundorítóbb rendszereket a "kereszténység" égisze alatt, vagy annak hallgatólagos jóváhagyásával működtették)
Bajom van ezekkel a legekkel!  A szuperlativuszok razos dolgok, ovatosan illik kezelni oket!

Az egyik problemam az, hogy a mai nyugati felfogas es emberi/erkolcsi normak szerint igyekszunk megitelni regmult korok esemenyeit es azok reszvevoit.  Ez talan teves iteleteket is szulhet.  Egyebkent is nehez emberhalalokat egymassal osszehasonlitani.  Emberszornyetegeket is, bar mintha hajlamosak lennenk enyhebben tekinteni a csillogo uniformisban terkep fole hajolo tabornokra, mint az ellensegnek nevezett masik legeny husaba bajonettet dofo kiskatonara.  Vagy forditva.

A masik meg az, hogy a vilagtortenelem a hoditasok es leigazasok tortenete.  Az o-egyiptomiak hadjaratait, nepirtasait, tomeggyilkossagait nyilvan leginkabb sajat koruk normaival illene merni.  A babiloniak, a perzsak sem voltak baranyok.  A gorog/macedon Nagy Sandor es hadai lelken is szarad egy es mas.  Meg, ugye, voltak a mongolok, meg a kinai csaszarok, meg Japan ...  Meg Rwanda ...  Meg Mao ...
(A muszlimok tetteit szandekosan hagytam ki a sorbol.)

Ez persze nem menti a keresztenyseget.  Ugyanakkor a fobunos szerintem nem az eszme, vagy a vallas.  Az ordog "huzalozva" van az emberben.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Május. 15, 09:35:50 írta methus » Naplózva

methus
Global Moderator
Hero Member

« Válasz #179 Dátum: 2016. Május. 15, 09:30:43 »

Tozser topikjabol athozva

Methus  Dátum: 2016. Március. 12, 00:05:39

Idézetet írta: kecske - 2016. Március. 11, 21:56:33
Idézetet írta: lajos58 - 2016. Március. 11, 21:20:15
Szia Kecske!

Sokat gondolkoztam azon, hogy a Nyugatnak mi az a szükség amiért megtűri a mai bevándorlókat. nem tudok másra gondolni mint arra, hogy óriási baj lehet a népesség fenn tartással. Egyszerűen az emberek nem hajlandóak egy-két gyereknél többet vállalni. Ennek az okát már sokan elmondták szerintem  ezt  az egyes országok gazdasági helyzete illetve a fejlődés gerjeszti. A jóléti államokban  figyelhető ez meg, talán a legjobban. Merkel kancellár megszólalásait figyelve érezni lehet,hogy ezt a tervet tűzön vízen keresztül viszi.A nagytőke  tuti,hogy mögötte áll. Nem hiszem, hogy ezt másképpen felvállalná. A nők elleni támadások biztos,hogy visszataszítóak mint ahogy az is,hogy ezek az emberek nem hajlandók a Németországban maradt török bevándorlók erkölcsi és közösségi változásait magukévá tenni. Szerintem  előbb utóbb a mai migránsok jó része ki lesz ebrudalva Európából.A baj talán az,hogy  a tudósítások soha nem említik az erőszakoskodók honnan érkeztek melyik államból Európába.Nem hiszem, hogy a szírek azok akik ezeket a büncselekményeket elkövetik.Na de majd csak vége lesz.Talán Merkel is rá jön,hogy  csak felad egy hirdetést a Népszabóba,hogy munkaerőt keres  Németországba.Szerintem nagyon sok magyart kíváncsivá fog tenni. Mit tenne a szerencsétlen látva azt ami itt dúl nálunk?
Szia Lajos,

először is örülök, hogy megvagy még, ritkán jársz mostanában errefelé.

Hogy miért csinálja ezt a Nyugat, ez egy jó kérdés, és érdekes módon - bár sok mindenen martuk egymást - ezzel a kérdéssel viszonylag keveset foglalkoztunk eddig. Részemről nem hiszem, hogy gazdasági okokról lenne szó, a bevándorlóknak csak nagyon kis hányada használható azonnal, biztos, hogy a ráfordítás jóval magasabb a remélt haszonnál. Tehát gazdaságilag deficit az egész. Én talán valami rosszul értelmezett humánus okot tippelnék ( pontosabban annak mutogatását, hogy "látjátok, hogy én milyen humánus vagyok ?" ), de ez csak tipp. A választ a "miért"-re sajnos nem tudom. Talán majd kiderül egyszer.
Rossz a kérdés!
A Nyugat nem "csinálja" a népvándorlást, hanem elszenvedi azt.  Mint ahogy a fél világ szenvedte a tatárokat, vagy a görögök (macedónok?) hódításait Nagy Sándor idején.
És miért szenvedi el?  Mert nem tehet mást!  Már kérdeztem korábban, hogy mit tehet egy város / ország / kontinens, ha néhányezer / néhányszázezer / néhánytízmillió "kívülállónak" oda beutazni támad kedve.  Ugy emlékszem, azt a választ kaptam, hogy ez nem életszerű.  A napi hírek persze mást mondanak.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Május. 15, 09:33:23 írta methus » Naplózva

Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13
  Nyomtatás  

Ugrás: