NOL Fórum
2014. Október. 26, 06:53:50 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: E-mail címek ellenőrzése

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 42
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A zsidó- és romaellenes előítéletek Magyarországon  (Megtekintve 38697 alkalommal)
sampdoria
Hero Member

« Válasz #255 Dátum: 2004. Március. 05, 06:15:42 »

The Anti-Defamation League ’s report on The Talmud and Anti-Semitism , which cites Shahak’s Jewish History as one of its sources of anti-Semitic texts, states "In distorting the normative meaning of rabbinic texts, anti-Talmud writers frequently remove passages from their textual and historical context....Those who attack the Talmud frequently cit ancient rabbinic sources without noting subsequent developments in Jewish thought....Are the polemicists Anti-Semites? This is a charged term that should not be used lightly, but the answer, by and large, is yes. Now and then a polemicist of this type may have been bon Jewish, but their systematic distortion of the ancient texts, always in the direction of portrarying Judaism negatively, their lack of interest in good-faith efforts to understand contemporary Judaism from contemporary Jews, and their dimissal of any voices opposing their own, suggests that their goal in reading ancient rabbinic literature is to produce the Frankenstein version of Judaism that they invariable claim to have uncovered."

Shahak’s writings have become very popular among anti-Israel intellectuals like Edward Said , Noam Chomsky , and Christopher Hitchens , as well as among anti-Semites.
Naplózva
sampdoria
Hero Member

« Válasz #256 Dátum: 2004. Március. 05, 06:30:28 »

The French edition of Shahak’s book is published by the neo-Nazi publishing house La Vieille Taupe of Paris. This edition, like the English, carries Gore Vidal’s introduction. But while it lacks the endorsement of Noam Chomsky, it features a particularly egregious "avant propos" by Edward Said of Columbia University...
Naplózva
hunjoe
Newbie
*

« Válasz #257 Dátum: 2004. Március. 05, 07:14:32 »

Damage control by the ADL....
Naplózva
sampdoria
Hero Member

« Válasz #258 Dátum: 2004. Március. 05, 08:54:35 »

Kedves Kortefa neni,

Ne tessek a Tozsert egy lapon emliteni a csirkefogoval. Ez nagyon serto lehet szamara. Tozsernek neha fura hozzaszolasai vannak de remalmaiban nem jonne elo neki amit Jozsi osszehord...
Naplózva
hunjoe
Newbie
*

« Válasz #259 Dátum: 2004. Március. 05, 16:31:46 »

Kedves Kortefa,
azt mar regebben eszrevettem,hogy hogy neha botladozol a helyesirasban es neha meg nagyon szepen es tisztan irsz.Most mar azt is latom,hogy te angolul is tudsz,es idulataid is vannak.Le a kalappal a te 84 eved elott ! :-)
De most mar bevallhatod,hogy igazan ki vagy te. :-)
Naplózva
hunjoe
Newbie
*

« Válasz #260 Dátum: 2004. Március. 05, 16:35:02 »

Uri Avnery

JOURNALIST, WRITER, PEACE ACTIVIST.

--------------------------------------------------------------------------------
1950-1990
Former Publisher and Editor-in-Chief, "Ha’olam Haze" newsmagazine.
1965-1969
1969-1973
1979-1981
3 Terms as member of the Knesset (Israeli Parliament).

1975
Founding member, Israeli council for Israeli-Palestinian peace.

1993 Founding member, "Gush Shalom" (Peace Bloc), Independent Peace Mevement.

Columnist, Ma’ariv Daily.

--------------------------------------------------------------------------------
Born:
September 10, 1923, Beckum, Germany.

Immigration to palestine:
November 1933.

Underground:
Member of the Irgun, 1938-1942.

Army service:
Member of Samson’s Foxes, commando unit, 1948
twice wounded in action.

Naplózva
hunjoe
Newbie
*

« Válasz #261 Dátum: 2004. Március. 05, 20:11:01 »

Pont ezt gondoltam !!

:-)
Naplózva
freechess
Hero Member

« Válasz #262 Dátum: 2004. Március. 05, 21:06:02 »

Idézet
Pont ezt gondoltam !!

:-)

Mi viszont - akik személyesen találkoztunk vele - tudjuk, hogy Körtefa 84 éves, nem beépített, mint te. És nem is faszista(!), mint te. Hogy vannak a bokszolóként laposra taposott agysejtjeid?
Naplózva
freechess
Hero Member

« Válasz #263 Dátum: 2004. Március. 05, 21:07:11 »

Aham!

Elgondolkodtat, hogy érdemben nem tudtál válaszolni a felvetésekre. Igaz, ezt már megszoktam....

Üdv

Free
Naplózva
hunjoe
Newbie
*

« Válasz #264 Dátum: 2004. Március. 05, 23:26:04 »

Na elokerultel te kover szabadsakkozo?
Ugylatom te is zsido szarmazasu vagy,mert egybol lefasisztaztal.
Annyira utaljatok,amikor valaki az igazsagot felteszi a topicra,hogy csak ugy omlik beloletek a fasisztazas,meg az antiszemitazas.Ezt tudjatok csak.
De mivel te itt engem sertegetni ohalytasz,meg kell mondanom,hogy fasiszta a te laza erkolcsu anyad.
Naplózva
hunjoe
Newbie
*

« Válasz #265 Dátum: 2004. Március. 05, 23:51:08 »

Nagyon aggodok ezert a vilagert.Ha valaki egy izraelben elo beke aktivista cikkebol mer idezni,akkor egy bizonyos csoport egybol lefasisztazza.Valakik -ugy tunik-meg akarjak akadalyozni az informacio szabad aramlasat,es sajat nezopontjukat akarjak raeroszakolni mindenkire.
Attol tartok,hogy az Owelli "nagy testver teoria" van kialakuloban.
Naplózva
hunjoe
Newbie
*

« Válasz #266 Dátum: 2004. Március. 05, 23:51:41 »

Owelli=Orwelli
Naplózva
sampdoria
Hero Member

« Válasz #267 Dátum: 2004. Március. 06, 01:30:43 »

http://www.nepszabadsag.hu/Default.asp?DocCollID=162972&DocID=139560#139560

azt hiszem ez pont ebbe a topikba valo...
Naplózva
magiszter
Full Member

« Válasz #268 Dátum: 2004. Március. 06, 01:47:02 »

Idézet
Magiszter 3l2! Rosszul hiszed, bár száermazásilag zsidó vallású vagyok, de ateista, a családi környezetem sem járt templomban és akár hiszed, akár nem 84 éves vagyok ésl3 éves korom óta nem jártam templomban és nem is ismerem a talmudot. De, hogy már a példánál maradjunk a talmud sem rosszabb, mint a l5 éves vallásháboru, és a redormáció, amiről Moldova irt egy kitünő könyvet, a cime 40 prédikátor.Úgy, hogy ezzel a témákörrel jobb lenne,, ha minden felekezet mélyen hallgatna, még az antiszmiták is.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Nem olvastam Moldova könyvét,de állitom hogy a vallásháborúk nem az egyházak műve,hanem egyes uralkodók egymás elleni hóditó -rabló háborúit álcázták vallásháborúnak.A német kiskirályok 30 éves háborúi pontosan mutatják,hogyan kényszeritette alattvalóit valláscserére ide-oda,a szövetségesek megnyerése érdekében.Azóta a mondás.amilyen az uralkodó,olyanok az alattvalók(Vallásilag)(A latin eredetit elfelejtettem)
Amint sugalltam,részleteket közlök a Talmudból,hogy a rosszhiszemű feltételezéseket semlegesitsem.
Minden tiszteletem korodnak,nem is gondolnád milyen sokan vanak a sarkadban életkor szempontjából a NOL oldalain,igen sok topicban.
Naplózva
matter
Hero Member

« Válasz #269 Dátum: 2004. Március. 06, 02:02:00 »

Idézet
azt hiszem ez pont ebbe a topikba valo...

Úgy van .

" Nem emlékszem olyan esetre, hogy a zsidóságom miatt valaha is bántódásom esett volna. "
Naplózva
Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 42
  Nyomtatás  

Ugrás: