NOL Fórum
2017. Szeptember. 25, 17:51:54 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: E-mail címek ellenőrzése

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A magyar eper  (Megtekintve 1872 alkalommal)
Aham...
Hero Member

« Dátum: 2004. Május. 13, 11:34:08 »

Budapest, 2004. május

- Fél kiló epret kérnék!
- A magyarból vagy a külföldiből?
- ?
- A magyar 1.400 Ft, a külföldi 700 Ft.
Naplózva
matter
Hero Member

« Válasz #1 Dátum: 2004. Május. 13, 11:44:39 »

Jobb is annyival.
Naplózva
matter
Hero Member

« Válasz #2 Dátum: 2004. Május. 13, 14:08:16 »

Idén még tényleg nem. Azt hittem, van már "rendes" is.
Naplózva
Aham...
Hero Member

« Válasz #3 Dátum: 2004. Május. 13, 16:18:29 »

Az nem lehet, hogy az exporttámogatás az oka az árkülönbségnek?

Amúgy tényleg jobb ízű és minőségű a magyar.
Naplózva
matter
Hero Member

« Válasz #4 Dátum: 2004. Május. 14, 03:36:00 »

Itt meg a makói (fok)hagyma :

Több kiskereskedelmi lánc is kínál makói fokhagymát, ám a címkéket figyelmesen áttanulmányozó vevő hamar rájön: a megvásárolt fűszernövény Kínából származik. Németh László, hagymatermeléssel foglalkozó egyéni vállalkozó is a távol-keleti országból importálja, majd saját neve alatt forgalmazza a kínai fokhagymát. – Tavaly november óta nincs magyar fokhagyma a piacon, én viszont nem mondhatom a vevőimnek, hogy nem tudok szállítani – avat be a titokba a gazdálkodó. Ezért importál Kínából olcsó fokhagymát, amit Makón csomagol, majd innen szállít tovább kereskedelmi partnereinek. Németh László szerint szó sincs a fogyasztók megtévesztéséről, hiszen a hagyma címkéjén vállalkozásának nevén kívül a származási ország is fel van tüntetve.
Naplózva
freechess
Hero Member

« Válasz #5 Dátum: 2004. Május. 14, 15:09:26 »

Idézet
Itt meg a makói (fok)hagyma :

Több kiskereskedelmi lánc is kínál makói fokhagymát, ám a címkéket figyelmesen áttanulmányozó vevő hamar rájön: a megvásárolt fűszernövény Kínából származik. Németh László, hagymatermeléssel foglalkozó egyéni vállalkozó is a távol-keleti országból importálja, majd saját neve alatt forgalmazza a kínai fokhagymát. – Tavaly november óta nincs magyar fokhagyma a piacon, én viszont nem mondhatom a vevőimnek, hogy nem tudok szállítani – avat be a titokba a gazdálkodó. Ezért importál Kínából olcsó fokhagymát, amit Makón csomagol, majd innen szállít tovább kereskedelmi partnereinek. Németh László szerint szó sincs a fogyasztók megtévesztéséről, hiszen a hagyma címkéjén vállalkozásának nevén kívül a származási ország is fel van tüntetve.

Értem már, miért nem olyan jó mostanában! Egyetértek DMolnárral: büntessék meg őket, vagy ne használják a "makói" jelzőt! Ugyanis mi azért vesszük meg....
Naplózva
freechess
Hero Member

« Válasz #6 Dátum: 2004. Május. 14, 15:12:50 »

Nem fontos, de nem oly régen - kb 1 hónapja - rávettem B.anyát, vegyünk epret (spanyol volt) Dömdödömnek 499,-Ft-ért. Vízizű és gyönyörű piros volt. Azóta nem vettünk, inkább kivárjuk, hátha papa termeszt még az ő csodálatos ananász-epreiből az onokájának.....
Naplózva
matter
Hero Member

« Válasz #7 Dátum: 2004. Május. 14, 15:13:55 »

Más. Szeretem a balfi vizet, ezért azt akartam venni, nem látok sehol, az eladó rámutat egy kupacra, gusztustalan "Profi" címkével ellátva ott sorakoznak a balfi vizek, aki nagyon akarja, el tudja olvasni, hogy tényleg (?) az.
Naplózva
matter
Hero Member

« Válasz #8 Dátum: 2004. Május. 14, 15:14:55 »

Fiatalság-bolondság ! Maga még csak most jött rá, hogy ránézni sem szabad azon eprekre ?
Naplózva
freechess
Hero Member

« Válasz #9 Dátum: 2004. Május. 14, 18:35:53 »

Idézet
Fiatalság-bolondság ! Maga még csak most jött rá, hogy ránézni sem szabad azon eprekre ?

Az epreket nem nézegetni, hanem habzsolni kell. B.anyát ebben igazán nem akadályozhatom meg.(:-))
Naplózva
korrekt
Full Member

« Válasz #10 Dátum: 2004. Május. 15, 08:22:25 »

Szerintem ez spekuláció.
Ilyen világban élünk.
Ki állapítja meg a termékről, hogy honnan származik?
Én nem foglalkozom vele.
Megpróbálom viszonozni, a kereskedőt cikizem egy kicsit, aztán ott hagyom.
Naplózva
Oldalak: [1]
  Nyomtatás  

Ugrás: