NOL Fórum
2017. Június. 29, 06:39:19 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Új IP cím

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Az oktatasrol  (Megtekintve 27942 alkalommal)
SakkMatt
Hero Member

Anarch

« Válasz #225 Dátum: 2004. Szeptember. 08, 17:01:17 »

No, de most mar megyek keresek egy helyet ahol nem foleg oroszokkal kell ertekeznem.
Nehez lesz. "Az oroszok mar a spajzban vannak!" :-)
Naplózva
kivandorlo66
Hero Member

« Válasz #226 Dátum: 2004. Szeptember. 08, 17:24:51 »

Nehez lesz. "Az oroszok mar a spajzban vannak!" :-)
De talan nem valamennyien lotyogo munkanelkuliek, mint ezek a Forumon.
Naplózva
autizmus-felix
Newbie
*

« Válasz #227 Dátum: 2004. Szeptember. 09, 00:00:53 »

Kedves Czabafi: kár megsértődni. Tanulni mindig és mindenkitől lehet. S hogy Mécs mennyire klerikális...? Talán annyira, mint Dante s a világirodalom sok-sok nagyja. Nem kell szégyelni, ha Tolsztoj betotyog az "éléskamrába"...ott tartózkodik Dosztojevszkij is, de Viktop Hugo-tól kezdve Shakespeare-on keresztül Madácsig sokan ott vannak.
De visszatérve az oktatásra: ugy, hogy milyen nagy szükség van rá(ld. a "spájz")? De kötve hiszem, hogy a svájciak hajlandók lennének feladni rendszerüket valamiféle "verseny" miatt. De idézem Bokros egyik fejezetének a címét: "Búcsú a néhai világszínvonalú oktatástól."
S ezért kéne a "szabad piaci" reform?HeHe?
Felix
Naplózva
kivandorlo66
Hero Member

« Válasz #228 Dátum: 2004. Szeptember. 09, 04:10:43 »

Kedves Felix,
Nem sertodtem meg, es nem is azert megyek mert a lotyogo munkanelkuli szovjet honpolgarok orokke a Forumon ulnek. Nekem megkezdodott a munkam es nincs idom kovetni a topicokat. Remelem talalkozunk a kovetkezo vakaciomkor, es addig is imadkozom, hogy Sakkmatt es Granicsar kapjon munklat, hogy ne erjenek ra ezerszamra irogatni a nagyorosz-panszlav velemenyeket.
Naplózva
autizmus-felix
Newbie
*

« Válasz #229 Dátum: 2004. Szeptember. 20, 23:43:54 »

Sokaknak: apropos "oroszok":
Rimszkij Korsakov, Rachmaninov, Cajkovszkij, Tolsztoj, Rjepin, Bogoljubov, Glinka, Borodin...ezek is oroszok. Érdekességük: már réges-régen a N A P P A L I B A N  vannak!! Jó lenne, ha "értelmesen" gyülölködnénk...mar feltételezve, hogy erre szükség van. Sokak számára ez a klasszikus "diktatorikus marxizmus" ferde értelmü hajtása (lás: "Sztálin és a nemzetiségi politika"), nevezetesen "az oroszok a spájzban vannak" engem a Rákosi rendszer (alias Sztalin & Co.) "alkotmányos ideologiájára" emlékeztet. Ugy érzem, hogy meg kéne  k i s é r e l n i , a humanista gondolkodást...vissza kéne szerezni azokat az emberi értékeket - mind balról, mind jobbról!! -, melyeket az ominózus 40+valahány év alatt elvesztettünk ill. elfelejtettünk.

Magyarságunk, közép-európaiságunk, müveltségünk, kultúrănk stb. legfőbb bizonyitéka lenne ez a gondolkodásmód, melyre büszkék lehetnénk...mert a többire?He? Na...........?
Felix
Naplózva
kivandorlo66
Hero Member

« Válasz #230 Dátum: 2004. Szeptember. 21, 03:25:46 »

Kedves Felix,

Nekem a szovjet allam nagyon sok szemelyes es csaladi kart okozott, ennek ellenere csak azt kifogasolom a szovjet polgaroktol, hogy ezt el nem ismerik, es nem latjak be, hogy nagyon szepen viselkedem veluk. Ugy tesznek mintha a szovjetek jotevoink lettek volna. Kerdezd meg a fasizmus aldozatit, milyen nagyon panaszoljak most is a sok kegyetlenkedest es meltatlansagot amit elszenvedtek a barbaroktol. Ezen kivul Magyarorszagot most is feltem az Orosz birodalomtol, vegtere is ok tettek tonkre minden remenysegunket 1849-ben es 1956-ban is. Minden mas hatros nemzetet is megtamadtak, szerencsesek voltak akikett nem sikerult gyarmatossitaniuk. 1914-ben is az oroszok tortek be a MOnarhiaba nem forditva.
Magyarorszagot meg kell szabaditani az orosz befolyastol. Nem vagyok biztos arrol sem, hogy ez megtortent. Itt a Forumon legalabb is nagy a befolyasuk.
Naplózva
irriga
Hero Member

« Válasz #231 Dátum: 2004. Szeptember. 21, 08:35:53 »

Üdv Czabafi!

Szerintem neked, vagy bárkinek a szovjet polgárok semmilyen kárt nemm okoznának. Gondolod, hogy a magyar paraszt személyes bosszúvágy miatt lövöldözte az orosz parasztot, avagy fordítva. Vajon nem otthol kaszáltak volna mindketten az aszzonnyal, a gyerekekkel?

Sajnos az igazi bünösöket nem látod, azokat a hatalami köröket, akik belevitték ezeket az embereket ezekbe a konfliktusokba. Mert hogy akkor is a "Merjünk nagyok lenni" elv érvényesült, legyünk egy kicsit nagyobbak területileg, majd milyen jó lesz az embereknek, ha te meg is halsz, majd gyerekeidnek, unokáidnak. Persze mondták ezt azok akik, védett bunkerekbe, megfelelő készletekkel rendelkeztek.

Sajnos a fenti gondolatokat ma is érvényesnek érzem néhány párt, egyház esetében.
Naplózva
kivandorlo66
Hero Member

« Válasz #232 Dátum: 2004. Szeptember. 22, 03:00:09 »

Szerintem neked, vagy bárkinek a szovjet polgárok semmilyen kárt nemm okoznának. Gondolod, hogy a magyar paraszt személyes bosszúvágy miatt lövöldözte az orosz parasztot, avagy fordítva. Vajon nem otthol kaszáltak volna mindketten az aszzonnyal, a gyerekekkel?
Udv Iriga,

Az orosz polgarok valamivel barbarabbak mint a nyugatiak a durvabb eletkorulmenyeik miatt, de ahogy mondod oket a vezetoseg vitte a pusztitasba mint ahogy ez a tobbiekkel is tortent, de mikor a magyarokrol van szo akkor a szovjet polgarok es egyeb magyarorszagi ellensegi a magyaroknak, bizony hibaztat jak a magyarokat azokert a dolgokert is amit soha nem is csinaltak es mindig a masik oldalnak van igaza a magyarokkal szemben. Nem vewetted ezt meg eszre itt a Forumon is?
Naplózva
Mazurka Gabriella
Newbie
*

« Válasz #233 Dátum: 2008. Augusztus. 12, 20:23:14 »

Sziasztok!

Tanári szakdolgozatom témája kortárs szövegek tanításának lehetősége, módja általános iskolákban. Néhány helyről hallottam, hogy jó pár hónappal ezelőtt a fókuszban, aktívban, vagy egy ezekhez nagyon hasonló adásban éppen egy ilyen általános iskolát mutattak be, de sajnos semmi konkrétabbra nem emlékeztek. Nem csüggedtem, írtam már mind a két tvnek, de sajnos egyik közönségszolgálat se méltatott érdembeli válaszra, így már csak a Ti segítségetekben bízhatok!
Kérlek, ha láttad az adást, vagy tudsz olyan általános iskoláról, ahol kortárs szövegek is szerves részét képezik a tananyagnak, segíts nekem néhány elérhetőséggel, vagy legalább az iskola nevével, hogy fölvehessem velük a kapcsolatot szakdolgozatom „életszagúvá” tétele érdekében! 

Segítségeteket előre is köszönöm!
Naplózva
adorka
Vendég
« Válasz #234 Dátum: 2008. Augusztus. 12, 20:40:20 »

Sziasztok!

Tanári szakdolgozatom témája kortárs szövegek tanításának lehetősége, módja általános iskolákban. Néhány helyről hallottam, hogy jó pár hónappal ezelőtt a fókuszban, aktívban, vagy egy ezekhez nagyon hasonló adásban éppen egy ilyen általános iskolát mutattak be, de sajnos semmi konkrétabbra nem emlékeztek. Nem csüggedtem, írtam már mind a két tvnek, de sajnos egyik közönségszolgálat se méltatott érdembeli válaszra, így már csak a Ti segítségetekben bízhatok!
Kérlek, ha láttad az adást, vagy tudsz olyan általános iskoláról, ahol kortárs szövegek is szerves részét képezik a tananyagnak, segíts nekem néhány elérhetőséggel, vagy legalább az iskola nevével, hogy fölvehessem velük a kapcsolatot szakdolgozatom „életszagúvá” tétele érdekében! 

Segítségeteket előre is köszönöm!
Ha nem titkolnád az emilcímedet, könnyebb lenne, mert ez talán nem mindenkit érdekel.
Itt egy link, ahonnan elindulhatsz, és ott bizonyára kapsz további segítséget.

http://www.karolyrobertiskola.hu/par_client_index.php?menuId=305&int=1

Másfelől azt javaslom, másfelől kezdd a keresést. Keresd varró Dánielt, Tóth Krisztinát, Kertész Imrét,  Böszörményi Gyulát - és kérdezd őket! Csodákra lelhetsz!.
Naplózva
Mazurka Gabriella
Newbie
*

« Válasz #235 Dátum: 2008. Augusztus. 12, 23:58:27 »

bocsánat, igazad van, a nagy sietségben megfeledkeztem róla
a címem vissza@freestart.hu
köszi a linket, és természetesen továbbra is próbálkozom másfelől is keresgélni.
Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #236 Dátum: 2009. Január. 01, 14:49:58 »

Azt hiszem a mai oktatás legnagyobb kritikája a TV 1. Nyugat műsora. Vetélkedő, amelyben kiváló költők, kritikusok, színészek versenyeznek.
Nyilván átlagemberek, még egyetemisták sem tudnának válaszolni a kérdésekre.

A műsor kimondottan szórakoztató, érdekes, és rengeteg információt nyújt a Nyugat kötőiről, íróiról és feleségeikről, szeretőikről:))

A szeretőik, feleségeik (gyerekeik, testvéreik - amennyiben nem maguk is jelentős személyiségek) - mennyiben tartoznak az általános múveltséghez?
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
Rosszabb csak az, ha nincs mit.”
(Dévényi Tibor)
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #237 Dátum: 2009. Január. 01, 17:39:23 »

De attól a vers vagy a regény még nem lesz szebb (vagy kevésbé szebb), hogy az az olvasó nem tudja, ki a múzsa (pláne, ha az irodalomtörténet sem tudja).
Egyébként én is szeretem tudni, de nem háborít fel, ha valakit nem érdekel.
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
Rosszabb csak az, ha nincs mit.”
(Dévényi Tibor)
tozser
Hero Member

"Ilyen egyszerű az egész!"

« Válasz #238 Dátum: 2009. Január. 02, 15:17:09 »

Csaba 221...te irtad..
"Az oktatatáshoz "antipiac" kell. Kinek kell az oktatas? Annak aki elutasitja es annak aki nem tud fizetni erte."

A dolog megoldása  -szerintem- egyszerű.
Mivel jelenleg (ITT) az iskolák az egyszerű emberek adójából van finanszirozva megkell(ene) teremteni a konkurenciát ami nincs, illetve van, de csak a gazdag (?) emberek számára, akik tudnak fizetni a magániskolákba járó gyerekeik után.

A legtöbb (NJ esetében) helyen az állami iskolákat a szakszervezetek irányitják, ugy a fizetésük és a többi jutatás valamint a tananyag esetében, természetesen a fizetésük állandóan emelkedik, amit a tanitási év megkezdése ELŐTTI sztrájkokkal érnek el, ha lejárt a szerződésük!
Az iskolákban átlag 12-18,ooo USD költenek sráconként, de vannak "kiemelt iskolák is", ahol gyerekenként 3o,ooo + USD fejenként.

Ezt ugy érték el hogy évekkel ezelőtt egy csomó GYEREK a  gyerek
apjával inditott pert az akkori oktatásügyi "biztos" valamint az oktatásügy -mint olyan- és mások ellen, mondván, azért marad(t) hülye a gyereke mert a város szegény és nem tud elég pénzt forditani az oktatására.  Ezek azt vették alapul hogy a "gazdag falvak" lakosai magasabb ingatlanadó fizetésével jobb iskolákat/tanárokat stb. tudtak teremteni/megfizetni mint a "csoró városok". Tehát  a VÁROSOKBAN is annyit, sőt többet kell diákonként!
A dolognak semmi látszatja  nincs eddig, már  7. éve.

Szoval...a konkurencia teremtése.

Abbol a pénzből amit fejenként és gyerekenként fizetnek kb. 75-8o%-át odaadni azoknak a szülőknek akik magániskolákba akarlák járatni a gyerekeiket!

Jelenleg az az általános iskolai oktatás "diját" ha nézzük,  még 7,ooo USD-t sem éri el.
Ebben az esetben az egy főre eső költség az állami iskolákban 2o-25% -al
NŐNE és azok is többet tudnának fizetni..

Ilyen egyszerű az egész,...persze ha a szakszervezeteket kihagyuk a játszmából.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Február. 06, 18:11:12 írta tozser » Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
methus
Global Moderator
Hero Member

vöröscsillagász és boszorkány is

« Válasz #239 Dátum: 2009. Február. 06, 11:23:43 »

Ezek mind reszletkerdesnek tunnek.  Mint millio mas is.
A problema gyokere a demokracia-felfogasunkkal van.

Az atkosban ugye elnyomas volt.  A hatosagok szinte barmit tehettek.  Es gyakran tettek is.  Mindezt tudta a hatosag is, meg a polgar is.  Mindketto ugy viselkedett, ahogy azt a rendszer elvarta.

Aztan rankszakadt a nagy szabadsag, meg a jogallamisag, meg a hatosagi impotencia.
Pedig az ember nem kepes tarsadalomban elni annak keretei nelkul.
Tarsadalom hijjan meg meg annyira sem.

Errol kellene vitatkoznunk!
Mi az, amit a polgar (az allampolgar) megtehet a demokratikus berendezkedesu tarsadalomban, es mit nem?
Hol utkoznek az EGYEN szolas-, gyulekezesi-, stb szabadsagjogai a TARSADALOM elemi szabalyaival?
Utkozes eseten mi a teendo?
Milyen jogai es kotelessegei vannak a hatosagoknak (pl rendorseg, ugyeszseg, birosag) es a hivatalnak (pl iskolaigazgato)?

Es ide tartozik meg egy, kisse kellemetlen oldal-ag is.  Mi jellemzi azt a tarsadalmat, amelyik erett a demokraciara?  Mikor mondhatjuk, hogy egy kozosseg elhet a szabadsagjogokkal, mert tud veluk elni?

Jelenleg fokent visszael veluk.
Naplózva

Art is I, science is we. (Claude Bernard, 1865)
Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17
  Nyomtatás  

Ugrás: