NOL Fórum
2017. Szeptember. 25, 18:02:26 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Elindult az új NOL-Fórum

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Üzletté vált a kéregetés.  (Megtekintve 2011 alkalommal)
bakajsik
Newbie
*

« Dátum: 2004. Június. 04, 16:32:46 »

Hitetlenkedve hallgatom, hogy némely koldusok egyáltalán nincsenek rászorulva a kéregetésre, inkább kényelemből választják a pénzkeresésnek ezt a formáját. Én is gyakran tapasztalom, hogy olyanok támolyognak a kocsimhoz akik fizikálisan legalább olyan állapotban vannak, mint én. Szinte mindig adok nekik valamennyi pénzt, de kíváncsi lennék mit szól egy német túrista, aki kocsival érkezik az M1 felől és mire eljut a Deák térre már 15 újságot próbáltak rásózni. Svájcban állítólag tilos a kéregetés, mégsem mondanám antidemokratikus országnak. Miért nem lehet itt is megtíltani a koldulást és máshogyan segíteni a tényleg rászorulókat? Próbáltam nem túl radikális lenni, mert a hajléktalanok begyűjtése régi rossz emlékeket idéz, de itt most nem is erről lenne szó, nem beszélve arról, hogy a nem rászorulók kéregetnek.
Naplózva
Thalassa
Newbie
*

« Válasz #1 Dátum: 2004. Június. 04, 18:41:20 »

Miert adsz mindegyiknek valamennyi penzt?
Naplózva
liberaliss
Newbie
*

« Válasz #2 Dátum: 2004. Június. 04, 22:41:38 »

Azért különbséget kellene tenni.
A hajléktalan újságot, a Flasztert árulók és a maffiának koldulók, vagy a saját maguknak koldulók között.

A fényképpel ellátott árusoktól nem kellene elvenni a jogot.
A koldulást - egyéb megoldás kidolgozása után! - tényleg be kellene tiltani.
Naplózva
bakajsik
Newbie
*

« Válasz #3 Dátum: 2004. Június. 06, 23:41:21 »

Azért, hogy megnyugtassam a lelkiismeretemet. Én ülök a kocsiban hallgatom a rádiót, megyek haza a jól fűtött lakásba, ő meg kint ácsorog. Hát adok neki, hogy ő is örüljön. Szerinted ha senki nem adna nem állna ott? Kíváncsi vagyok. Csak máshol állna, ennyi.
Naplózva
Thalassa
Newbie
*

« Válasz #4 Dátum: 2004. Június. 07, 00:10:36 »

Miert, a lelkiismereted azt mondja, hogy azert acsorog o ott kint mert neked jo dolgod van?
Amugy ha senki nem adna sosem, eltunnenek a keregetok. Persze ez sosem fog megvalosulni.
Naplózva
tesuji
Sr. Member

« Válasz #5 Dátum: 2004. Június. 07, 16:20:02 »

Nem tudom, tilos-e Svájcban a kéregetés, de azt igen, hogy létezik, söt nem is ritka. Mostanában hallottam a városközpont prominensebb helyén, ahogy két koldus magyarul(!) beszélte meg az aznapi bevételt. No comment.

Én az utcai zenészeknek (sok köztük a diák) vagy mutatványosoknak szoktam adni, ha a müsoruk tetszik. Az agresszív kalapozóknak a lámpáknál, villamoson, ahol úgy érzem, arra utaznak, hogy büntudatom legyen ésegyébként is kiszolgáltatva érezhetem magam, csakazértse! A pesti Flaszter-árusoktól megveszek minden számot, egyszer.

Én azt tartom a legjobb megoldásnak, hogy amit erre szánok, azt egy erre szakosodott szervezetnek juttatom el. Van belölük jónéhány, ök valószinüleg jobban tudják, mire és hogyan kell felhasználni. A tévedés jogát fenntartva.
Naplózva
tozser
Hero Member

"Ilyen egyszerű az egész!"

« Válasz #6 Dátum: 2005. Március. 07, 17:46:43 »

Pár éve itt (USA) meginterjuvoltak eg New Yorki "hivatásos kéregetőt".
Reggel elegánsan felőltötik,diplomata táskájával lemegy a 42. utcai metró és busz végállomásra és ott megszólitja az embereket hogy ugyan már adjanak 1-2-5 dollárt mert nincs meg a pénze hogy ide-vagy-oda jegyet tudjon venni és amikor kap monduk egy ötöst,még fel is irja az illető cimét hogy majd kűld neki egy csekket arról az összegről.

A napi bevétel 150-250 USD körűl mozog,mert űnnepek előtt nagyobb a forgalom.

A titka?...Senki sem tételezi fel egy jól öltözött,borotvált egyéntől...hogy az koldúl....
És ráadásúl fekete is...bár ez nem jelent semmit  :-))))
Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
KapitányG
Hero Member

« Válasz #7 Dátum: 2005. Március. 07, 18:01:14 »

Nem amerikai találmány, itt is van ilyen. Rongyosabb is, meg elegánsabb is.
De ezt tulajdonképpen nem kéregetésnek hívják, hanem csalásanak.
Naplózva
warady
Sr. Member

« Válasz #8 Dátum: 2005. Március. 07, 20:14:07 »

Most készül egy törvénytervezet a koldulás betiltásáról.
Máris jelentkeztek a minden-lében-kanál egyesületek,alkotmánybirósággal fenyegetőzve.
Naplózva
Oldalak: [1]
  Nyomtatás  

Ugrás: