NOL Fórum
2017. Szeptember. 25, 18:02:17 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Elindult az új NOL-Fórum

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 4 5
  Nyomtatás  
Szerző Téma: AZT HITTÜK...,  (Megtekintve 6265 alkalommal)
anonymous
Jr. Member
**

« Dátum: 2004. Július. 05, 20:29:34 »

...amikor még a kommunizmusban éltünk, hogy az eladó azért nem köszön, hogy az áru azért romlott, hogy a vízvezetékszerelő azért nem jön (pedig megígérte), hogy azért kell egy szimpla ügy elintézéséért napokig sorban állni, hogy azért nincs, ami van, és azért van, ami nincs :
mert kommunizmusban élünk, és nem kapitalizmusban.

"Bezzeg Nyugaton nem merné ezt megcsinálni", mondogattuk, mert úgy kirúgnák stb.

Nos,tévedtünk. Nálunk a trehányság, megbízhatatlanság, udvariatlanság nem a hiánygazdálkodásban és az anyagi érdektelenségben gyökeredzik,  hanem csak úgy van, l'art pour l'art. Úgy tűnik föl, talán mégsem a lét határozza meg a tudatot.

Akkor mi ?
Naplózva
anonymous
Jr. Member
**

« Válasz #1 Dátum: 2004. Július. 05, 20:30:11 »

matter az az anonymous.
Naplózva
matter
Hero Member

« Válasz #2 Dátum: 2004. Július. 05, 20:37:55 »

Na most nézzétek meg, milyen hülyén néz ki, hogy a topikindító szöveg 1. vélemény. Töröljétek ki a francba az egészet.
Naplózva
KapitányG
Hero Member

« Válasz #3 Dátum: 2004. Július. 05, 23:25:13 »

Anonymous George is indíthat topicot???
Naccerű...
Naplózva
anonymous
Jr. Member
**

« Válasz #4 Dátum: 2004. Július. 06, 02:15:52 »

Már hogyne indíthatna. Annak rendje s módja szerint beregisztrált :

statusz registered  
regisztracio datuma 2004. április 21., 19.49.22
utolso belepes datuma 2004. április 21., 19.49.22
Naplózva
anonymous
Jr. Member
**

« Válasz #5 Dátum: 2004. Július. 06, 02:25:59 »

emlékszem arra az áprilisi  napra, kegyetlenül fújt a szél, az égen vészjósló fellegek gyülekeztek, a kutyáim vonítottak, látszólag oktalanul : nem tudtam mit kezdeni magammal, valami különös nyugtalanság szállt meg, először kimentem a Keleti pályudvarra, de Mamika elmesélte, hogy innen bizony sehová nem mennek vonatok, és különben is, ő szülte a pályaudvart ;  ahogy a toronyórát az órámmal összehasonlítottam, láttam, hogy sokkal később van már, mint hittem, sietnem kell, e felfedezésemtől megrémültem, elbizonytalanodtam utamban, nem ismertem még jól a várost, szerencsére akadt a közelben egy rendőr, odasiettem hozzá, és lélekszakadva kérdeztem tőle az utat. Mosolygott, s azt kérdezte:

- Tőlem akarod megtudni az utat?
- Igen - mondtam -, mert magam nem találom.
- Add föl, add föl! - mondta, és nagy lendülettel elfordult, mint aki nem akarja, hogy nevetni lássák, no ekkor pontban 19.49.22 volt- regisztráltam. Mi mást tehettem volna ?
Naplózva
anonymous
Jr. Member
**

« Válasz #6 Dátum: 2004. Július. 06, 07:30:58 »

Anonymous George is indíthat topicot???
Naccerű...
Bejon, bejon!
Én is indítottam egyet az előbb "Népvtelen topic" címen.
Szólok is a haveroknak, hogy gyüjjenek, oszt nyitogassunk, nyitogassunk...
Vagy inkább bicskát?
Naplózva
jakedoe
Sr. Member

« Válasz #7 Dátum: 2004. Július. 07, 14:14:10 »

Na most nézzétek meg, milyen hülyén néz ki, hogy a topikindító szöveg 1. vélemény. Töröljétek ki a francba az egészet.
Valóban Eléggé zavaró és ekkor még finoman fogalmaztam.

Amúgy a vitaindítóddal vitatkoznék. Amióta eszemet tudom az általad felsorolt dolgokat én sohasem tartottam a politikai rendszer függvényének. Sokkal inkább emberi viselkedés függvényének.

Az egy más kérdés, hogy a rendszer szocializálja az egyént és ez a szocializáció sajnos az előzetes elképzelésekkel ellentétben negatívan szocializálta az emberek egy részét. (Hogy mekkora részét? Ezt jó lenne felmérni)

Egy jó példa. Tudtad-e, hogy a szocializmusban egy munkást gyakolatilag nem lehetett megbüntetni ha a munkahelyén kárt, vagy balesetet okozott? Még akkor is nehéz volt őt elítéltetni, ha az általa felrobbantott gyár mellett állt a gyújtózsinórral, amikor a rendőrök megérkeztek.

A munkavédelmi könyvek így kezdődtek: "A munkát úgy kell megszervezni, hogy..."

Ha innen végiggondolod, a dolgot, akor elég messzire juthatsz különösebb agyafúrt spekuláció nélkül is.
Naplózva
zoozaa
Jr. Member
**

« Válasz #8 Dátum: 2004. Július. 07, 16:06:40 »

"Egy jó példa. Tudtad-e, hogy a szocializmusban egy munkást gyakolatilag nem lehetett megbüntetni ha a munkahelyén kárt, vagy balesetet okozott? Még akkor is nehéz volt őt elítéltetni, ha az általa felrobbantott gyár mellett állt a gyújtózsinórral, amikor a rendőrök megérkeztek."

Szerintem ez nem csak rossz példa, de nem is így volt. Ha így is - lett volna, ha olyan egyáltalán - elôfordult volna is egyszerûen szankcionálható - lett volna...
Naplózva
anonymous
Jr. Member
**

« Válasz #9 Dátum: 2004. Július. 07, 17:31:50 »

Egy jó példa. Tudtad-e, hogy a szocializmusban egy munkást gyakolatilag nem lehetett megbüntetni ha a munkahelyén kárt, vagy balesetet okozott? Még akkor is nehéz volt őt elítéltetni, ha az általa felrobbantott gyár mellett állt a gyújtózsinórral, amikor a rendőrök megérkeztek.
Én nem tudom, lehet, hogy így volt.

De azt tudom, hogy ha én, egy országos ellátási kötelezettségű nagyvállalat diszponenseként, "végzetes" hibát követtem volna el, mert nem figyeltem, trehány voltam, stb., és ennek a hibának következményeként egy másik frekventált vállalatnál üzemzavar keletkezett volna, mert nem kapták meg időben a megrendelt kenő- vagy üzemanyagot, hát biztos nem úszom meg a dolgot simán.
Első alkalom ov. figyelmeztetés, prémiummegvonással, második alkalom ov. fegyelmi, és ugrik a nyereségrészesedés is, (mindkét esetben fizetésemelés az évben az ablakban), harmadik alkalommal meg úgy rúgtak volna ki páros lábbal, hogy ( a korszakhoz illő frazeológiával szólva) győzelmi zászlóként zúgva szállok ki a béketáborból.

Mintahogy az is elképzelhetetlen volt, hogy amelyik irodában egynél több ember dolgozott (vagyis ov.-től lefelé), az a helyiség egy percre is üresen maradjon. Pláne, hosszabb időre...A munkaidőnk első percétől az utolsóig legalább egy valakinek ott kellett tartózkodnia, hogy a telefonok ne csengjenek hiába. Ez is gyakran eszembe jut, amikor telefonos ügyintézéseim során már 10-15 perce vagyok zenehallgatásra kárhoztatva.

És egy csoporton belül mindenkinek ismernie kellett a többiek feladatkörét, mert olyan nem volt, hogy széttárjuk a kezünket, mondván, sajnos nem tudok segíteni, az illetékes kollega betegállományban van. Na, jól is néztünk volna ki, szankciók mint fentebb.

Na, hirtelenjében csak ennyit az "átkosban" uralkodó munkamorálról. Persze, lehet, hogy csak nekem volt pechem, hogy mindig ilyen munkahelyeket fogtam ki...(:-)))
Naplózva
parole
Global Moderator
Hero Member

« Válasz #10 Dátum: 2004. Július. 07, 17:35:04 »

A fene egye meg ezt a hülye rendszert, ezzel az ökör, jelzés nélküli kirúgással, baromian unom már!
Naplózva
anonymous
Jr. Member
**

« Válasz #11 Dátum: 2004. Július. 07, 17:44:23 »

Egy nagyvállalatnál kétségkívül rend volt, a szó igazi értelmében. Amikor a főkönyvelő végigment a folyosón, a szobákban mindenki vigyázzülésbe helyezte magát, hihetetlen tekintélye volt - a szakmának egyáltalán. Persze az is igaz, hogy külön főosztály foglalkozott például az általános költségek könyvelésével- manapság egy egymilliárdos céget maximum három ember simán elkönyvelget. Úgynevezett kapun belüli munkanélküliség nincsen, annyi bizonyos. A kapun kívül rekedtek pedig senkit nem érdekelnek.

-matter-
Naplózva
parole
Global Moderator
Hero Member

« Válasz #12 Dátum: 2004. Július. 07, 17:58:49 »

Te, én nem azt mondtam, hogy akkor minden jó volt. Mert egyáltalán nem így volt. Mintahogy most is, van, ami jó (pl. hogy nincs kapun belüli munkanélküliség), és van, ami nagyon rossz (pl. hogy a kívül rekedtekkel senki nem törődik).

Én csak arról beszéltem, hogy én milyen munkamorálhoz vagyok szokva, és azt nem a rendszerváltás után tanultam. Ez van!
Naplózva
anonymous
Jr. Member
**

« Válasz #13 Dátum: 2004. Július. 07, 18:03:27 »

.. én milyen munkamorálhoz vagyok szokva, és azt nem a rendszerváltás után tanultam...
Megértettem és egyetértek. Magam is így vagyok vele. Bár én nem annyira a munkamorálra, mint a szakmára vonatkoztatnám. Persze nem is bizos, hogy a kettő annyira szétválasztható. Például, ha elvégzek egy munkát, legyen az teszem azt egy adatbázis-átalakítás, akkor százszor ellenőrzöm, mielőtt útjára engedem - ez vajon szakmai, vagy morális kérdés ?
Naplózva
anonymous
Jr. Member
**

« Válasz #14 Dátum: 2004. Július. 07, 18:04:50 »

Olvastál Te össze, Parolka ?
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 4 5
  Nyomtatás  

Ugrás: