NOL Fórum
2017. Október. 21, 11:09:57 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: E-mail címek ellenőrzése

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 [3] 4 5
  Nyomtatás  
Szerző Téma: AZT HITTÜK...,  (Megtekintve 6404 alkalommal)
zoozaa
Jr. Member
**

« Válasz #30 Dátum: 2004. Július. 07, 20:36:19 »

Én nem hiedelmekről beszélek,  hanem arról, hogy gyakorlatilag a munkás (aki a legalacsonyabb szinten volt, tehát aki már nem tudta továbbadni a munkát), az majdnem mindent megtehetett.
Csodálkozol, hogy ezt nem reklámozták?

Ha a szabálytalanságot elkövető munkás Munkaügyi Bírósághoz fordult volna, akkor egy-két esettől eltekintve Ő nyer ("A munkát úgy kell megszervezni, hogy..") Aztán szépen visszahelyezték volna az állásába, stb...
"Ha a szabálytalanságot elkövető munkás Munkaügyi Bírósághoz fordult volna, akkor egy-két esettől eltekintve Ő nyer ("A munkát úgy kell megszervezni, hogy..") Aztán szépen visszahelyezték volna az állásába, stb..."

Tévedsz, a teljes foglalkoztatottságnak semmi köze a felelôségre vonhatóságtól. A magyarországi alkalmazásban, ha sokszor igen eltérô arányban is, volt, hogy kifizettették az okozott kárt és volt példa a mulasztások miatt börtönbüntetésre is.

Amúgy is badarság azt elhinni, hogy buta vezetôk irányítottak kontinensnyi embertömeget évtizedeken át és hogy az a "tábor" nem alkalmazta a tôkésnek nevezett rendszerekbôl frissen átvett módszereket. A pillanatnyilag uralkodó irányzatok nyilvánvaló okok miatt szereti saját szájíze szerint tálalni a "tényeit". Egyesek megközelítések szerint tudatosan, kisérleti céllal hozták létre az egész "projectet" bizonyos tôke érdekek egy elég pontosan meghatározott "futamidôre"...
Naplózva
KapitányG
Hero Member

« Válasz #31 Dátum: 2004. Július. 07, 21:14:28 »

Mellár Tamás ügyét említeni példaként arra, hogy Magyarországon a munkaadók nem ismerik a Munka Törvénykönyvét - nem a legtökéletesebb szemléltetés.
Naplózva
anonymous
Jr. Member
**

« Válasz #32 Dátum: 2004. Július. 07, 21:38:40 »

MInt már említettem, nem hiedelmekről beszélek, hanem...

Onnan tudom, hogy az egyetemen a munkavédelmi tantárgy oktatójával jó kapcsolatom alakult ki és Ő súgta meg az egészet.
Ez valóban kétségbevonhatatlan érv. Meggyőztél. Én meg több mint 40 évig benne élve rosszul láttam.
Naplózva
parole
Global Moderator
Hero Member

« Válasz #33 Dátum: 2004. Július. 07, 22:11:36 »

Olvastál Te össze, Parolka ?
Bocs, hogy csak most, de a hülye "kirúgás" kiverte a fejemből, hogy rákérdezzek:

Mit akartál ezzel mondani, és ki vagy?
Naplózva
anonymous
Jr. Member
**

« Válasz #34 Dátum: 2004. Július. 07, 22:24:43 »

Amikor az egyik ember kezében van a kézirat, a másikéban meg a titkárnő által leírt anyag, és ezek ketten órákon át hasonlítják össze a két szöveg azonosságát - ez volt az "összeolvasás", külön műfaj. Hogy ilyenben részt vettél-e . Nekem közgazdász gyakornokként egyik legkedvesebb időtöltésem volt. Viszont a végső szövegben tényleg csak ritkán maradt hiba.
-matter-
Naplózva
parole
Global Moderator
Hero Member

« Válasz #35 Dátum: 2004. Július. 07, 22:34:08 »

Hogyne olvastam volna, igaz, hogy nem mindig szöveget, gyakran számokat, de az se volt akármi...
Naplózva
anonymous
Jr. Member
**

« Válasz #36 Dátum: 2004. Július. 07, 22:38:58 »

Valóban nem a legjobb példa, több okból sem. Mégis, gyakran előfordul, és a "nagy" ügyekben is, hogy a munkáltató azért veszít, mert a megszüntetés indoka vagy nem valós, vagy nyilvánvalóan nem szolgálhat a megszüntetés alapjául - márpedig csak erre a kettőre kellene figyelni.
-matter-
Naplózva
KapitányG
Hero Member

« Válasz #37 Dátum: 2004. Július. 09, 20:36:30 »

gyakran előfordul, és a "nagy" ügyekben is, hogy a munkáltató azért veszít, mert a megszüntetés indoka vagy nem valós, vagy nyilvánvalóan nem szolgálhat a megszüntetés alapjául
Ez viszont igaz!
Naplózva
KapitányG
Hero Member

« Válasz #38 Dátum: 2004. Július. 09, 20:45:28 »

Ennél csak egyet tudok, ami élvezetesebb: amikor az aktuális összeolvasni való mondjuk egy kiadvány. Egy négy-ötszáz oldalas kötet. Van benne 43 oldal szöveg, a többi meg táblázat.
Ennek persze vannak aztán különböző variációi. Kézzel írt, igazi "kéz"irat a legépelt kézirattal... javított legépelt kézirat tükörlappal
Kütet meg annyi, mint égen a csillag
Naplózva
anonymous
Jr. Member
**

« Válasz #39 Dátum: 2004. Július. 09, 21:59:29 »

Térjünk vissza a kiinduláshoz.
Miért rossz az, hogy névtelenül is hozzá lehet szólni, és névtelenül is lehet topicot nyitni?
Nem értem mi a baj ezzel?
Naplózva
plix01
Hero Member

« Válasz #40 Dátum: 2004. Július. 10, 16:48:44 »

Miért rossz az, hogy névtelenül is hozzá lehet szólni, és névtelenül is lehet topicot nyitni?
Azért, amiért nem beszélgetés az a "beszélgetés", amelyhez hozzá lehet szólni a nyitott ablakon bekiabálva, miközben egyes "hozzászólók" az udvaron, a bokrok közt vannak elbújva.

Azért, amiért nem vita az a "vita", ahol az egyik fél akár mondatonként megváltoztathatja a véleményét, és ezt a másik fél az azonosítás hiányában még csak a szemére sem vetheti.

Azért, mert a demokrácia azonos jogokat és kötelezettségeket feltételez minden résztvevő számára, azonban az azonosítatlanul szólóknak többre van lehetőségük és kevesebbre (ha egyáltalán bármire is) van kötelezettségük, mint a névvel szólóknak. Az általános névtelenség éppen ezért antidemokratikus.

És végezetül azért, mert a névvel hozzászólók éppen a névvel való hozzászólásokat élvezik, amit a névtelen hozzászóló tönkretesz, vagy legalábbis csökkent. A névtelen hozzászóló nem tudom mit élvez, tartok tőle, hogy éppen a névvel hozzászólók élvezetének tönkretételét.

Ha egy fórum magát valóban demokratikusnak tartja, akkor nem engedheti meg a névtelen hozzászólásokat.
Naplózva

A Titanicot szakértők építették. Noé bárkáját egy laikus.
parole
Global Moderator
Hero Member

« Válasz #41 Dátum: 2004. Július. 10, 16:59:11 »

Kár, hogy a min. 10 topic közül, ahová "barátunk" beírta kérdését, pont ezt találtad meg válaszadásra. A Kedves Szerki szerencsésebb lett volna, mert ott kapta a legtöbb reagálást.

Bár...lehet, hogy tökmindegy! (:-(((
Naplózva
anonymous
Jr. Member
**

« Válasz #42 Dátum: 2004. Július. 10, 17:06:23 »

Térjünk vissza a kiinduláshoz.
A névtelen hozzászólási lehetőségnek szerintem  vannak előnyei és hátrányai. Előny, hogy az is hozzászólhat, aki nincs regisztrálva. Kényelmetlen vélemény is elhangozhat. Ez elég demokratikusan hangzik. Nincs az újság fórumja fenntartva már a maroknyi régi törzstagnak.
Hátrány viszont, hogy valószínüleg csökken a színvonal, éppen a sok szélsőséges vélemény miatt.  Ezt majd a jövő megmutatja.
Naplózva
parole
Global Moderator
Hero Member

« Válasz #43 Dátum: 2004. Július. 10, 17:13:23 »

Olyan szívesen válaszolnék neki, tudnám, hogy melyik?

DE NEM TUDOM!!!! Valszeg ezért nem látom az előnyöket!
Naplózva
anonymous
Jr. Member
**

« Válasz #44 Dátum: 2004. Július. 10, 17:27:13 »

Olyan szívesen válaszolnék neki, tudnám, hogy melyik?

DE NEM TUDOM!!!! Valszeg ezért nem látom az előnyöket!
Kedves Parole!
Nyugodtan válaszolj, ha amúgy szívesen válaszolnál, ahogy írod. Mit számít, hogy milyen kitalált, vagy valódi név van az írás mögött! Az a lényeg, hogy a téma érdekes e, a hozzászólás tatalmas e, nem igaz? Miért lenne jobb, ha Anonymous helyett mondjuk "Géza 2" állna itt névként?
Megértem, hogy mint valószínüleg régi fórumozót, talán ingerel ez az új demokrácia, de próbáld meg beleképzelni magad másnak a helyébe, aki nincs regisztrálva, vagy valamilyen oknál fogva a névtelenséget részesíti előnyben. Ettől még nem kell, hogy az illető jellemtelen legyen, vagy még rosszabb, mint amilyen jelzőket egy másik régi fórumozó egy másik topikban felsorolt.
Gondoljunk csak bele a dolgokba, mielőtt végleges véleményt mondunk.
Géza 2 (ha így jobban tetszik!)
Naplózva
Oldalak: 1 2 [3] 4 5
  Nyomtatás  

Ugrás: