NOL Fórum
2017. Szeptember. 25, 18:03:05 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Új IP cím

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 3 4 [5]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: AZT HITTÜK...,  (Megtekintve 6266 alkalommal)
KapitányG
Hero Member

« Válasz #60 Dátum: 2004. Július. 10, 20:09:55 »

Tudod, olyan ez, mint a durva és indokolatlan trágárkodás, amit valaki tarthat ugyan szabadságában állónak, csak éppen, ha él ezzel a jogával, keresztülgázol másoknak azon a jogán, hogy ne legyenek kénytelenek durva és indokolatlan trágárságokat hallgatni.
Naplózva
anonymous
Jr. Member
**

« Válasz #61 Dátum: 2004. Július. 10, 21:07:53 »

A durva és indokolatlan trágárságoknak természetesen nincs helye a fórumon. Ilyen sajnos eddíg is volt. Aki ilyesmit akart közölni, eddíg is megtette. Pontosan tudta, hogy ezért sokan útálni fogják, de nem érdekelte. Megteszi ezután is, "névvel" vagy anélkül. Anélkül talán gyakrabban. De ezt egyelőre nem tudhatjuk. Majd kiderül.
Anonymous/G.M.2
Naplózva
anonymous
Jr. Member
**

« Válasz #62 Dátum: 2004. Július. 10, 21:10:06 »

Anonymous/G.M.2
Javítok: G.M.2 =M.G.2

Bizony a névtelen is lehet kényes nem létező nevére!
Naplózva
plix01
Hero Member

« Válasz #63 Dátum: 2004. Július. 10, 22:23:50 »

Máskülönben korlátozva vagyok, és az sem demokratikus, sem szabadságnak nem nevezhető.
Tévedni méltóztatol. A demokrácia éppen a korlátozásokról szól. Továbbá nekem olybá tűnik, hogy a szabadságon a szabadosságot érted. De azért ezekre tényleg jó lenne vigyázni.
Naplózva

A Titanicot szakértők építették. Noé bárkáját egy laikus.
anonymous
Jr. Member
**

« Válasz #64 Dátum: 2004. Július. 10, 22:35:51 »

Tévedni méltóztatol. A demokrácia éppen a korlátozásokról szól.
He?? Ezt nem gondolhatod komolyan! A korlátozás a diktatúrák eszköze és fő jellemzője.
Abszolút szabadság persze nincsen, azt anarchiának hívják. Ennek is vannk hívei itt a fórumon, például Sakkmatt pajtás.
Szóval a szabad akarat megnyilvánulásáról beszélünk, természetesen olyan formában, ami nem ártalmas mások számára, legalább is nem jobban, mint a normális élet egyéb jelenségei.

Neduddgi
Naplózva
plix01
Hero Member

« Válasz #65 Dátum: 2004. Július. 11, 00:23:22 »

He?? Ezt nem gondolhatod komolyan! A korlátozás a diktatúrák eszköze és fő jellemzője.
Abszolút szabadság persze nincsen, azt anarchiának hívják. ...

... Szóval a szabad akarat megnyilvánulásáról beszélünk, természetesen olyan formában, ami nem ártalmas mások számára, legalább is nem jobban, mint a normális élet egyéb jelenségei.

Neduddgi
Te valami egyszerűsített útmutatóból szerzed a tudományod? Hogy én is egyszerűsítsek: a demokrácia igenis korlátoz, korlátozza mindazt, ami a többség érdekeivel ellentétes. A diktatúráknak nem a korlátozás, hanem a kényszerítés a jellemző eszköze. Az anarchia pedig nem egyenlő az abszolút szabadsággal. Mielőtt vitatkozni kezdesz, nem ártana, ha legalább a témakör alapfogalmait ismernéd.

Éppen az a baj, hogy Te és a hozzád hasonlók a Ti szabad akaratotok megnyilvánulásáról beszéltek, miközben ívben tesztek az én (és a hozzám hasonlók)szabad akaratára. Ez a "nem ártalmas, legalábbis nem jobban" formula (ha elfogadnánk) pedig mindjárt tágra is nyitná a kiskaput: nem kategorikusan tiltott ártani, kicsit lehet.
Naplózva

A Titanicot szakértők építették. Noé bárkáját egy laikus.
anonymous
Jr. Member
**

« Válasz #66 Dátum: 2004. Július. 11, 00:30:37 »

Nagy itt a zavar! Aludj rá egyet. Én is azt teszem.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 [5]
  Nyomtatás  

Ugrás: