NOL Fórum
2017. Október. 22, 09:13:07 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Elindult az új NOL-Fórum

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 4 5
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Penzugyi erdekessegek  (Megtekintve 17433 alkalommal)
SakkMatt
Hero Member

Anarch

« Dátum: 2004. Augusztus. 26, 04:22:55 »

Ebbe a temaba varom azokat a megfigyeleseket, erdekessegeket, amiket a penzugyek vilagaban tapasztalunk. Ha valami meglepo dolgot (pl. konzervnyitot) hasznalnak fizetoeszkoznek az emberek, ha valahol egeszen masmilyenek az arfolyamok, mint ahogy azt megszoknank (pl. 3db huszonotcentest adnak egy dollarert), ilyesmit.
Lehetoleg szemelyes tapasztalatokat irjunk, ne mashol olvasott hireket!
Naplózva
SakkMatt
Hero Member

Anarch

« Válasz #1 Dátum: 2004. Augusztus. 26, 04:27:26 »

El is kezdem. Nemreg a kezembe kerult egy furcsa bankjegy, amire az volt rairva (sok aprobetus szoveg kozott), hogy "One Pound Sterling", meg volt rajta fontemblema, de egyaltalan nem ugy nezett ki, mint a Bank of England jol megszokott egyfontosa. Nos, elolvastam, mi van rairva:

The Royal Bank
of Scotland plc

promise to pay the bearer on demand
ONE POUND
STERLING

at their head office here in Edinbourgh
by the order of the board
30th MARCH 1999

Fantasztikus, nem? Egy maganbank maganpenze! Es egesz sok helyen elfogadjak egyfontosnak. Meg Budapesten is.
Naplózva
SakkMatt
Hero Member

Anarch

« Válasz #2 Dátum: 2004. Augusztus. 26, 04:30:23 »

1999-ben a Vajdasagban jartam biciklituran. Akkor kaptam visszajarot konzervnyitoban egy elelmiszerboltban, mert nem kellett a dinar. Volt a kassza mellett egy doboz konzervnyito, es a boltos barkinek adott, aki inkabb abban szerette volna a visszajarot megkapni. Az a pici, osszecsukhato fajta, amit tok jol lehet penztarcaban tartani. Es meg konzervet is lehet vele nyitni!
Naplózva
dmolnar
Sr. Member

« Válasz #3 Dátum: 2004. Augusztus. 27, 15:02:11 »

Na ezzel jól ittmaradtál, bár ha megelégszel a visszajáró helyett adott dolgokkal, akkor a skála elképzelhetetlenül széles, a bélyegtől a kulcstartón kreresztül a konyakon át...
(Mindegyikben volt már részem)
Naplózva
vig-ur
Sr. Member

« Válasz #4 Dátum: 2004. Augusztus. 30, 13:03:55 »

Kedves úr, a "rendes" dollár is magánbanknak a magánpénze.
A Federal Reserve Bank az magánbank, csak nem tudják az emberek.
1913 óta átvette a pénzügyi hatalmat, s a társadalmak, államok
sokasága kiszolgáltatottan követi az elrendelt pénzügyi mozgásokat.
Az 1-dollároson a szabadkömüves szimbólum sem véletlenül van.
Magyarországon a Kossuth-bankó volt az utolsó tiszta "állami pénz"
kivonva a nemzetközi bankrendszerek kamat-szisztémája alól.
Nagyon jól müködött. Még háborus körülmények között is.
Meg is jött az eredménye: nemzetközi erök zúzták szét
irmagostúl, kiadójával együtt.
Naplózva
freechess
Hero Member

« Válasz #5 Dátum: 2004. Augusztus. 31, 16:38:08 »

Csak azért, hogy a Drábik-féle hülyeség ne terjedjen a fórumon, no meg azért, hogy Víg úr tanuljon kicsinyég, ideteszek egy linket a FED történetéről. Ebből kiderül, hogy az USA Kongresszusa hozta létre - törvény alapján.
http://nyuz.web.elte.hu/archiv23/2308/economode.html

Víg úr!

Tudja a sánta kutyát.....

Nem kell mindent elhinni Drábiknak, még ha olyan szépen beleillik is a szabadkőműves-zsidó összesküvés elméletbe, amit a párthus herceg igazi népe, a magyarok ellen szőnek.......)
Naplózva
freechess
Hero Member

« Válasz #6 Dátum: 2004. Szeptember. 01, 00:50:53 »

Nos, Víg úr? A tények makacs dolgok, ugyebár....(:-))) Nagyon csöndes a kedvenc témájában.....(:-)))
Naplózva
irriga
Hero Member

« Válasz #7 Dátum: 2004. Szeptember. 03, 09:33:21 »

Üdv Mindenkinek!

Legérdekesebb a MFB története, mely úgy magánbank, hogy 100 %-ban állami tulajdon.

Minr magánbank adja a hitleket, melyek visszanem fizetése esetén az állam bácsi (az adómból) állja a cehet.
Naplózva
tozser
Hero Member

"Ilyen egyszerű az egész!"

« Válasz #8 Dátum: 2004. Október. 10, 22:53:57 »

Kanadában..ott Öt darab kanadai negyedest kell adni egy USA dollárért   :-)))))))))))))))))))
Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
tozser
Hero Member

« Válasz #9 Dátum: 2004. Október. 10, 23:11:39 »

a leányzó elirta...
 nem 2500 ra biztositják a betett összeget hanem ...100,000 USD,ami azért egy kicsit más...

ez személyenként és bank könyvekként van .Ha 3 bankban 2 könyv mindenhol akkor...3X2 könyv...=600.000 Usd.
Ugy tudom,bár én nem félek tőle,nem foglalkozom vele, mert nincs ennyi pénzem  :-))))))))))))))
Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
Thalassa
Newbie
*

« Válasz #10 Dátum: 2004. Október. 11, 01:59:16 »

Hat ez nem kimondottan erdekesseg, de ma meglepve olvastam, hogy egy amerikai penny-t (egycentes) 98 centbe kerul gyartani.  Remelem, ha mar egy dollarba fog kerulni, valakinek csak eszebe jut, hogy ki kellene vonni a forgalombol...
Naplózva
terlaky
Vendég
« Válasz #11 Dátum: 2004. Október. 11, 05:07:57 »

Kanadában..ott Öt darab kanadai negyedest kell adni egy USA dollárért   :-)))))))))))))))))))
És ebben mi az érdekes? 1Cad az 0.79,81USD-be kerül, igy tehát 1USD 1.25CAD-ba. Igy az USA-ban is öt darab negyedes CAD-ot kell adni 1USD-ért.
Naplózva
tozser
Hero Member

« Válasz #12 Dátum: 2004. Október. 11, 17:00:19 »

Nem hiszem hogy a GYÁRTÁSA kerűl anyiba,hanem maga  egy font RÉZ előállitása az.

Meg az hogy ŐK ragaszkodnak a rézhez..
Ahogy (azt hiszem) Mo.-on sincs már 2 filléres és talán5 filléres sem,itt azért héha kell,mert amikor az adót ráteszik a cuccra,sokszor pennyben végződik!!

Az nem furcsa,hogy a benzin ára  "fillérben" (pennyiben) végződik??
185,49/gallon, és sohasem kerek szám??
Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #13 Dátum: 2004. Október. 11, 17:04:09 »

Ebben nincs tényleg semmi furcsa,csak a sakkmatt beirásához szóltam hozzá..

""...masmilyenek az arfolyamok, mint ahogy azt megszoknank (pl. 3db huszonotcentest adnak egy dollarert), ilyesmit.
Lehetoleg szemelyes tapasztalatokat irjunk, ne mashol olvasott hireket."""
Naplózva

SakkMatt
Hero Member

Anarch

« Válasz #14 Dátum: 2004. Október. 23, 08:00:54 »

Hat ez nem kimondottan erdekesseg, de ma meglepve olvastam, hogy egy amerikai penny-t (egycentes) 98 centbe kerul gyartani.  Remelem, ha mar egy dollarba fog kerulni, valakinek csak eszebe jut, hogy ki kellene vonni a forgalombol...
Ne aggodj, en pont ilyesmi erdekessegekre gondoltam. Szerintem ugyan egy kicsit elszallt a lo azzal, aki ezt a 98 centet irta, mert a Kanadai egycentes, ami lenyegeben pont ugyanolyan, mint az amerikai kb. 15 kanadai centbe kerul a penzverdenek (csak a rez, ami benne van kb. 3 cent), s ezert torveny tiltja a rongalasat. Hamarosan be fogjak vonni.
Ugyanez a sors var az 1 eurocentre is, meg valoszinuleg az amerikai pennyre is.
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 4 5
  Nyomtatás  

Ugrás: