NOL Fórum
2017. Augusztus. 21, 18:59:07 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: E-mail címek ellenőrzése

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2] 3 4 5
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Penzugyi erdekessegek  (Megtekintve 17065 alkalommal)
SakkMatt
Hero Member

Anarch

« Válasz #15 Dátum: 2004. Október. 23, 08:02:00 »

Magyarorszagon mar regesregen egyaltalan nincsenek fillerek. Az 50 filler volt az utolso, amit kivontak a forgalombol, de szerintem az is mar a mult szazadban volt.
Naplózva
SakkMatt
Hero Member

Anarch

« Válasz #16 Dátum: 2004. Október. 23, 08:09:28 »

Egyebkent nevetni fogsz, de igencsak keresned kell azt az embert Kanadaban, aki a te zold egydollarosodert 5 kanadai quartert ad. Szeritnem eleg remenytelen dolog. Ugyanis a quarter-nek onallo erteke van, mint automataba bedobhato penznek, s ezert maganember nem fog neked 5 darabot adni egy zold US dollarert. A bankok pedig nem valtanak fempenzt.

Altalaban a quarter az quartert, a penny az pennyt, a dime az dime-ot, a nickel nickelt er, fuggetlenul attol, hogy kanadai vagy amerikai. Ugyanugy ahogy az USA-ban is gyakran siman elfogadjak 25 centnek a kanadai negyeddollarost. Az egyetlen kulonbseg, hogy a magasabb arfolyam miatt, Amerikaban gyakran elutasitjak a kanadai ermek elfogadasat, mig Kanadaban mindig elfogadjak az amerikai ermeket, de csak neverteken. Tehat 4 db amerikai quarterert senki nem fog neked 5 db kanadait adni.

Trinidad es Tobago ermei is pont ugyanugy neznek ki, mint az amerikaiak es a kanadaiak, es a Kanadaiakra meg annyiban is hasonlitanak, hogy az egyik oldalukon Erzsike van. Ezek a penzek eleg gyakran bekerulnek a kanadai forgalomba, noha korulbelul harmadannyit ernenek, mint a kanadai penz. Es megis, az emberek siman forgatjak mereterteken (ez alatt azt ertem, hogy a dime (10 centes) nagysagu ermet 10 centkent fogadjak el, fuggetlenul attol, hogy 15 valami van rairva, es kb. 3 centet er hivatalosan).
Naplózva
SakkMatt
Hero Member

Anarch

« Válasz #17 Dátum: 2004. Október. 23, 08:19:16 »

Az USA-ban, Kanadaban es Oroszorszagban a penzverde eleg gyakran bocsajt ki "kollekcios" penzeket nagy szamban. Amerikaban altalaban a kulonbozo szovetsegi allamokat unneplo negyeddollarosokat bocsajtanak ki, mig Kanadaban es Oroszorszagban evfordulokra szoktak emlekezni ermekkel (Kanadaban tipikusan negyeddollarossal, egydollarossal vagy ketdollarossal, Oroszorszagban tipikusan 1, 3 vagy 5 rubelessel). Ezeket az ermeket egy csomo ember elteszi (tobbekkozott en is), es magasabb szubjektiv erteket tulajdonit neki, mint a "sima" hasonlo penzeknek. Szerintem ezen egesz jol keres az allam mindharom orszagban, hiszen ezt a penzt az emberek sokkal kevesbe koltik el.

Magyarorszagon is szoktak mindenfele evfordulokra kulonleges ermeket kibocsajtani, de ezek soha nem kerulnek forgalomba, es sokkal kevesebb van beloluk, mint a fenti harom orszagban. Peldaul kinek van (rajtam kivul :-) az EU-csatlakozas evfordulojara kibocsajtott 50 Forintosa? Ugyanolyan, mint a sima otvenes, csak a hatoldalan magyar cimer van 12 csillaggal korulveve, es "Magyar Koztarsasag" mellett az is ra van irva, hogy "Europai Unio".
Naplózva
SakkMatt
Hero Member

Anarch

« Válasz #18 Dátum: 2004. Október. 23, 08:26:29 »

Neha persze tulzasba viszik, es ekkor a "kollekcios" penz is ugyanugy forog, mint a sima. A Szovjetunioban valamielyik Lenin evfordulora vertek olyan sok lenines egyrubelest, hogy azok csak neverteken forogtak, Kanadaban meg vagy Nunavut szovetsegi tartomannya avanzsalasanak 5. evfordulojara vagy egyszeruen a XXI. szazad oromere kibocsajtottak egy olyan ketdollarost, amin a szokasos maganyos jegesmedve mellett van meg ket medvebocs is. Ebbol is annyit vertek, hogy az emberek eszre sem veszik.
Naplózva
Kiss Leona
Newbie
*

« Válasz #19 Dátum: 2006. November. 28, 13:02:58 »

Tegnap délután a Vigadó téren rengeteg embert láttam összegyűlni a Kereskedelmi és Hitelbank központja előtt. Lehettek 350-en, vagy többen is. Az érdekes az volt hogy a legtöbbjük roma származású. A helyszínt megítélésem szerint vagy 10 rendőr biztosította. Gyakorlatilag a bank központba bemenni nem lehetett. A helyzet kimondottan feszült volt. Ki tudja mi volt az oka? Mi történt?
Naplózva
rozmar
Hero Member

« Válasz #20 Dátum: 2006. November. 28, 13:17:34 »

Valaki mondja mar meg neki!
Naplózva
szerki
Administrator
Full Member

« Válasz #21 Dátum: 2006. November. 28, 13:32:48 »

Kérjük, ne ismételje ugyanazt a hozzászólást több topikban.
Naplózva
ormester
Hero Member

« Válasz #22 Dátum: 2008. Január. 13, 00:12:35 »

A Magyar Nemzeti Bank 2008. március 1-jén bevonja a készpénzforgalomból az 1 és 2 forintos érméket.  
az alábbi és hasonló kérdésekre is választ kaphatunk a oldalon.

-Meddig lehet még fizetni az egy- és kétforintos érmékkel?

-A termékek árát vagy a végösszeget fogják kerekíteni?
Naplózva

A hozzászólásaimban idézőjelek közé tett idézetek nem feltétlenül egyeznek a véleményemmel, azokért felelősséget nem vállalok, azok mindenkor a szerzőik véleményét tükrözik, amikkel nem feltétlenül értek egyet.
"Virág elvtárs:
Ezen lovagol maga? Amit a vaksi szemével lát? A süket fülével hall? ...
irriga
Hero Member

« Válasz #23 Dátum: 2008. Január. 13, 19:35:32 »

A közforgalomban a fenti időpontig lehet használni az érméket.
Utána is be lehet adni a pénzeket a Postán, bankokban, de plussz költség felszámításával. Ami több lehet, mit az érmék értéke ...

A termékek árát is kerekítik majd a kereskedők,a számlázó programok a végösszeget kerekítik.
Naplózva
jaateekoos
Newbie
*

« Válasz #24 Dátum: 2009. Február. 16, 15:25:01 »

http://www.privatbankar.hu/html/cikk/szavazas.php?szavazat=3&szkod=526
„Egyre népszerűbbek az internetbanki szolgáltatások. Ön jár még egyáltalán bankfiókba? „

"Hetente többször is................7,58%

Havi néhány alkalommal...........9,09%

Csak ha nagyon muszáj.........48,48%

Szinte soha.........................34,85%"

ami azt illeti, sok helyen tapasztaltam, nem nagyon szeretik
 az ügyfelet, csak addig (mint a biztosítók) amíg megköti(k) a szerződést,
s aztán már mehet amerre lát...csak a csekket időben fizesse....

Naplózva
adorka
Vendég
« Válasz #25 Dátum: 2009. Február. 17, 20:05:41 »

Kicsit átírtam, mert csak :-)

Jár-e kuplerájba? 

"Hetente többször is................7,58%

Havi néhány alkalommal...........9,09%

Csak ha nagyon muszáj.........48,48%

Szinte soha.........................34,85%"

ami azt illeti, sok helyen tapasztaltam, nem nagyon szeretik
 az ügyfelet, csak addig amíg megejti az aktust,
s aztán már mehet amerre lát, csak a cehhetidőben fizesse....

Naplózva
methus
Global Moderator
Hero Member

vöröscsillagász és boszorkány is

« Válasz #26 Dátum: 2009. Február. 17, 21:34:24 »

A bankkártya kényelmesebb, és interneten utalni még kényelmesebb.

En is utalom a bankkartyat!
Szemtol szemben is megvetem, de interneten valoban kenyelmesebb utalni.
Naplózva

Art is I, science is we. (Claude Bernard, 1865)
vitezlaszlo
Hero Member

Vitezlaszlo

« Válasz #27 Dátum: 2009. Február. 17, 22:11:41 »

A napokban megneztem egy kicsit hibbant de azert erdekes musort. Ebben tobbek kozott arra figyelmeztettek hogy a dollar bankjegyekbe a jovoben RFID chip-eket fognak epiteni, igy elektronikusan azonosithato lesz minden bankjegy. Ennek az lehet az egyik kihatasa hogy a keszpenzt szemelyhez tudjak kotni. Hiszen a keszpenz altalaban egy bankbol vagy automatabol kerul az emberekhez. A kivetelkor meg tudjak mondani ki vette ki azt a bizonyos bankot. Aztan vasarlasnal a kasszagepek felismerik a bankot es szemelyhez tudjak kotni.

Ez megnehezitene par dolgot, pl. keszpenzzel fizetni olyasmiert amit nem akarsz kovethetove tenni - pl. feketemunkaert vagy olyan konyvekert amik alapjan ideologiahoz kothetnenek.
Naplózva
tozser
Hero Member

"Ilyen egyszerű az egész!"

« Válasz #28 Dátum: 2009. Február. 18, 13:37:12 »

Vitez laci 68..??

Ezek mind álmok a pénzzel kapcsolatban.

Biztos hogy nagyobb bankjegyeknél...talán, mondjuk a 1oo USD-nál.

Ki a turó kiváncsi arra hogy egy 5 vagy 2o dollárossal ki fizet?
Itt odaadják, 2 percmulva FELVÁLTOM és hol a bizonyiték hogy vettem érte valamit?
A százasoknál akarják  -talán- meg tudni hogy a "drag mani" hová kerűl.
DE van annak jobb módja is.
Az orosz (SZU) módszer.
Le KELL zárni a határokat, ugy mint ő...és senki se ki,  se be.
Igy "drag" se, vagy sokkal kevesebb..
Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
balerina
Vendég
« Válasz #29 Dátum: 2009. Március. 15, 08:30:37 »

A bankkártya kényelmesebb, és interneten utalni még kényelmesebb.

En is utalom a bankkartyat!
Szemtol szemben is megvetem, de interneten valoban kenyelmesebb utalni.

"En is utalom a bankkartyat!"

Én is baromira, amikor nincs rajta semmi pénz!
Ha sok van rajta, akkor elfojtom az utálatomat.
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4 5
  Nyomtatás  

Ugrás: