NOL Fórum
2017. Augusztus. 19, 12:22:17 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: E-mail címek ellenőrzése

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 63
  Nyomtatás  
Szerző Téma: mondjuk mentsvár?  (Megtekintve 114452 alkalommal)
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #15 Dátum: 2005. Június. 06, 15:50:16 »

Meg vagyok fertőzve a nol által. Sok szokatlan gondolatot olvastam az utóbbi időben a gumiszoba dehosztálása témakörben, ennélfogva Kund Abigélként szemre vett engem, ölyvként, a sanda gyanú ( Legyen a seb vérzése tanú ). Viszont ha Buddha földiepret esz Mária Terézia köldökéröl, akkor minden rendben. Ami viszont Mária Teréziát illeti, a múlkoriban emlegettem fel a klasszikus anekdótát. A magyar nemesség életét s vérét kínálta, de mikor szóba jött, vajon zabot is adnának-e a lovaknak, azt már nem. Ez többször jut eszembe a nolt olvasva. Rettenetes nagy szavak kerengenek fel s alá. Ja, meg persze idevág kedvenc szerelmes levelem is:

Drága szerelmem ! Lehoznám neked a csillagot az égröl. Minden veszéllyel szembeszállnék egyetlen mosolyodért. Vasárnap, ha nem esik az eső, meglátogatlak.
Naplózva
donpepe
Hero Member

« Válasz #16 Dátum: 2005. Június. 06, 15:59:31 »

Most jön a mélyfilozófia: tegyek-e tejfölt a földieperre? Nincs az a nol, amely az igentől vagy a nemtől el tudna tántorítani.
Naplózva

má megin micsoda
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #17 Dátum: 2005. Június. 06, 16:05:36 »

Amennyiben azonban felépítem egy királyszárnyi támadás tervét, mely támadás felépül, s ezzel az ellenfél királyállása lerombolódik, akkor építettem is, meg romboltam is. Hisz ez a kettő mindig együtt jár. De holnap újra parti van, és újra építeni kell. De akár felépítettem valamit, akár se, az agyamat mindenképpen lerombolom utána, mert mindig kiadós sörözés jön örömömben és/vagy bánatomban.
Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #18 Dátum: 2005. Június. 06, 16:07:32 »

Most tele van a fejem a versek kommentárjaihoz használható gondolatokkal. Tehát itt sem a mélyfilozófiát látom, hanem a költői kérdést. Mert vajh befolyásolja-e a döntésedet az általam most adandó válasz.
Naplózva
Rok Ica
Sr. Member

« Válasz #19 Dátum: 2005. Június. 06, 16:35:58 »

akkor építettem is, meg romboltam is
No, püff neki! Szerintem meg lehetőséget teremtesz, hogy újra épülhessen.
Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #20 Dátum: 2005. Június. 06, 16:45:22 »

Igen, mert rosszul csinálom. Mert ha beledöngölném az agyagba, akkor nem épülhetne fel újra. Tehát azt mondom: rosszul vezettem a támadást. De gondolkozhatok pozitívan is: az ellenfél védelmi képességét megerősítettem. Tehát létrehoztam valamit.

Sakkozók mondják azt a humort: javítottam a Buchholzomat. A Buchholznál összeadják az ellenfeleim pontszámait. Na most ha mondjuk az ellenfelemnek 5 pontja van, akkor ez Buchholzban 5-öt ér. Ha megverem őt. De ha kikapok tőle, akkor 6-ot, hisz ellenfelemnek 6 pontja lesz ! Mindennek van pozitív nézete. Pl. ha elvesztem a pénztárcámat, az nagyszerü, hisz valaki ( tán egy rászoruló ) talál egyet !
Naplózva
sandton
Hero Member

mer én vagyok az igazi TreBitch

« Válasz #21 Dátum: 2005. Június. 06, 16:53:39 »

Húha, sokat kell még kupálódnom, hogy így csuklóból tudjak valami írányadóra bukkanni üde köldököm puszta tanulmányozásától, de mindenesetre megfontolandó.
A kisróka tanácsát máris megfogadtam és elhatároztam hogy mostantól az Alanis Morisette dalait jobban szeretem mint Tracy Chapmanét.
A tárkony szerintem a szárnyasoknak lett feltalálva, de ettől az eper nem lehet rosszabb feketeborssal.
Csak még az üres unicumosüveg depresszál.
Na mindegy, majd ha lesz új elnökünk....
Naplózva
donpepe
Hero Member

« Válasz #22 Dátum: 2005. Június. 06, 17:09:17 »

Négy óra van, tehát be kell tennem a krumplit a sütőbe. Ha igazán ügyes vagyok nem égetem meg a kezem begyújtáskor, vagyis oda tudok figyelni a hársfa virágzásra. Tegnap ugyanis elmúlasztottam, viszont tudom, hogy a murvalevél nagyon hasznos glikozidákat tartalmaz, de erről nem a kormány tehet.
Naplózva

má megin micsoda
Rok Ica
Sr. Member

« Válasz #23 Dátum: 2005. Június. 06, 17:26:42 »

Ettél Te már tárkonyos bárány levest? Esetleg borjút? A legjobb szárnyasok ebben a formában.
Naplózva
donpepe
Hero Member

« Válasz #24 Dátum: 2005. Június. 13, 09:26:58 »

Önbeteljesítő folyamatok, vagy ilyesmi.
Azon gondolkodtam, hogy mennyi ideig kéne málésznom Gioconda mosolyán, hogy meglássam mögötte a törökbasás firkálmányt, illetve fordítva, a vakolatba karcolt pina mögül elősejlik-e valaha Boticelli kagylóból előkecmergő Venusa. Már, ha nagyon akarom. Natürlich, hogy merem, de megéri-e a ráfordított idő? A nyolcadikról is le merek ugrani, de a nehézségi gyorsulás miatt ölég kevés idő marad a morfondírozásra, hogy mostakkor összetöröm-e a pofámat vagy sem?
Csak azért jutott mindez eszembe, mert ugyan teljes virágzásban van a tatárlaboda, mégsem tudtam tegnap pajzsos laboda bogarat mutatni a kedvesemnek, így aztán kénytelen voltam magyarázkodni. Ma reggel már egy csomó magyarázkodást hallottam, de vajon érdekli-e mindez a pajzsos laboda bogarakat?
Naplózva

má megin micsoda
hiuz
Hero Member

« Válasz #25 Dátum: 2005. Június. 13, 10:18:14 »

Ez egy sarkalatos megállapítás. A munka robot, kötelesség avagy örömforrás?

Szerintem egy életen belül is állandóan változik a dolog. Hát még filozófiai kategóriaként.

Utálom a munkát, amit csinálnom kell, és elveszi az időm, erőm más örömmel végzett tevékenységtől. Ami ugyancsak felfogható munkaként.
Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #26 Dátum: 2005. Június. 13, 10:22:23 »

Ez a definicióból szükségszerüen következik. Szórakozás az, amit önként választasz, munka, ami kötelezö. Éppen kötelezö jellege miatt vész el az öröm. Saját munkádat rajongásig szeretnéd, ha minden elöírás nélkül akkor végezhetnéd, amikor kedved van hozzá.
Naplózva
hiuz
Hero Member

« Válasz #27 Dátum: 2005. Június. 13, 10:24:33 »

Régóta figyelem a fórumok fel-, leépülését, és azt látom, hogy túlnyomó számban az autoriter, azaz tekintélyelvű személyiségek és a nárcisztikusak vannak jelen. Néha megjelenik egy-egy kritikai, sok versengő, de szinte soha szükségletkielégítő, szolgáltató (kivéve Róka törekvéseit).

No, most két szociológiai felosztást kevertem össze.
De mentségem legyen, hogy legalább Rnschburgot kihagytam.
Naplózva
hiuz
Hero Member

« Válasz #28 Dátum: 2005. Június. 13, 10:25:33 »

Az biztos. Lenne tán 1 perc az életemben, amikor örömmel munkálkodnék.
Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #29 Dátum: 2005. Június. 13, 10:28:45 »

Biztos nagyon mély megfigyelés, de miután az elsö ( és remélhetöleg utolsó ) fórum, melyen jelen vagyok, sem erösíteni, sem cáfolni nem tudom.
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 63
  Nyomtatás  

Ugrás: