NOL Fórum
2017. Június. 29, 06:32:35 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Új IP cím

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 57 58 59 60 61 [62] 63
  Nyomtatás  
Szerző Téma: mondjuk mentsvár?  (Megtekintve 112353 alkalommal)
Purple Fox
Sr. Member

kálium-permanganát

« Válasz #915 Dátum: 2014. Február. 21, 14:19:37 »

A karórán nagyot röhögtem. Az orosz atom biztos csak a sok karóra, meg másodsorban a klímák miatt kell, a többi gépet úgyis kikerüli Vigyorog
Naplózva

"Nothing's gonna change my world... nothing's gonna change my world... nothing's gonna change my world... nothing's gonna change my world..." (John Lennon, 1968)
"Ugye a duda egy bőrzsák, ami a kormányban van belül?" (Purple Fox, 2010)
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #916 Dátum: 2014. Február. 21, 14:19:54 »

Egy részével még egyet is értek. De a másik része színhülyeség.

A gépirtás ? Direktben hülyeség, de lehet irónia is, nem ?
Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #917 Dátum: 2014. Február. 21, 14:33:33 »

Nem tudom. Iróniának gyenge, hülyeségnek vaskos.
Próbáljak városban kútban, vízórában, pincében hűtemi.
Nedvesítsem a pólómat, lepedőmet. Na ne! Az antibiotikum kúrát fizeti?
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február. 21, 14:35:35 írta Habók » Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
Rosszabb csak az, ha nincs mit.”
(Dévényi Tibor)
Purple Fox
Sr. Member

kálium-permanganát

« Válasz #918 Dátum: 2014. Február. 21, 14:43:16 »

Ha nem a Szelíd Energia Alapítvány embere csinálná ezt, még lehetne irónia is, így viszont...
Naplózva

"Nothing's gonna change my world... nothing's gonna change my world... nothing's gonna change my world... nothing's gonna change my world..." (John Lennon, 1968)
"Ugye a duda egy bőrzsák, ami a kormányban van belül?" (Purple Fox, 2010)
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #919 Dátum: 2014. Február. 21, 14:50:57 »

Igen, ez így diagnózisnak tökéletes. Bár találkoztam már olyanokkal, akik a modernizáció csaknem minden termékét fenntartással kezelik, talán volt hozzá egy ilyen modell, akit mi nem ismerünk ( egyébként egyhébb formában sokakban van egy kis ellenérzés mondjuk a globalizáció, a computer, a mobiltelefon, a nagy áruház-láncok iránt, s szentül hiszik, hogy csak az udvaromban kapirgáló csirke húsa az igazi a földemben termett krumplival, és a magam sütötte kenyérrel )
Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #920 Dátum: 2014. Február. 21, 14:54:00 »

Igen, ez így diagnózisnak tökéletes. Bár találkoztam már olyanokkal, akik a modernizáció csaknem minden termékét fenntartással kezelik, talán volt hozzá egy ilyen modell, akit mi nem ismerünk ( egyébként egyhébb formában sokakban van egy kis ellenérzés mondjuk a globalizáció, a computer, a mobiltelefon, a nagy áruház-láncok iránt, s szentül hiszik, hogy csak az udvaromban kapirgáló csirke húsa az igazi a földemben termett krumplival, és a magam sütötte kenyérrel )
Persze. És sokszor igazuk is van. A kapirgálós csirke tényleg finomabb, a házilag sütött kenyér verhetetlen. De akkor az rám vonatkozik, én így csinálom, én így szeretem. Nem mondom másnak, hogy a városban milyen faluban használható mókákat tegyen.

Nem beszélve arról, hogy minemn az óra, ha van mobil. És aki inkább a mobilról mondana le?
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
(Dévényi Tibor)
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #921 Dátum: 2014. Február. 21, 15:00:34 »

Persze. És sokszor igazuk is van. A kapirgálós csirke tényleg finomabb, a házilag sütött kenyér verhetetlen. De akkor az rám vonatkozik, én így csinálom, én így szeretem. Nem mondom másnak, hogy a városban milyen faluban használható mókákat tegyen.

Nem beszélve arról, hogy minemn az óra, ha van mobil. És aki inkább a mobilról mondana le?

Persze, persze. De gondold el a követezö szituációt. Ezek nem Ilsi nézetei, hanem ismer valakit, aki direktben gondol olyanokat, amelyeket ö itt paródiaként megfogalmazott. Ha ezt a valakit mi is ismernénk, talán viccsesebbnek találnánk az írást.
Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #922 Dátum: 2014. Február. 21, 15:08:51 »

Persze, persze. De gondold el a követezö szituációt. Ezek nem Ilsi nézetei, hanem ismer valakit, aki direktben gondol olyanokat, amelyeket ö itt paródiaként megfogalmazott. Ha ezt a valakit mi is ismernénk, talán viccsesebbnek találnánk az írást.
lehet. De erre neki is gondolni kellene. Ha az ember nem ismeri az eredetit, nem élvezheti sem a feldolgozást, sem a paródiát elsőre. (Pl. ha egy variációs zeneművet úgy hallok, hogy nem ismerem az eredetit, nehezebben találom meg a dallamot. Paródiában pedig a humort.
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
(Dévényi Tibor)
ormester
Hero Member

« Válasz #923 Dátum: 2014. Február. 21, 15:11:43 »

...
...

há mé' kell városba lakni.... Kacsint Vigyorog
Naplózva

A hozzászólásaimban idézőjelek közé tett idézetek nem feltétlenül egyeznek a véleményemmel, azokért felelősséget nem vállalok, azok mindenkor a szerzőik véleményét tükrözik, amikkel nem feltétlenül értek egyet.
"Virág elvtárs:
Ezen lovagol maga? Amit a vaksi szemével lát? A süket fülével hall? ...
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #924 Dátum: 2014. Február. 21, 15:17:57 »

...
...

Igazad van. Mehetnénk vissza, művelni kertjeinket. Mindjárt nem lenne szükség frigóra.
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
(Dévényi Tibor)
adorka
Vendég
« Válasz #925 Dátum: 2014. Február. 21, 17:34:23 »

Igazad van. Mehetnénk vissza, művelni kertjeinket. Mindjárt nem lenne szükség frigóra.

"Művelné kertjét az ember
 ha volna szomszédtalan kert,
 melyben a saját virágait nevelve
 semmi másra nem volna gondja,
 mint esőre, szélre és napsütésre.

De hol találsz ilyen kertet?
 És mi haszna, ha rózsáid gondozod
 ...."
Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #926 Dátum: 2014. Február. 21, 17:45:43 »

...
...

Nincs is szükség városokra. Mindenkinek lenne kertje, tyúkja, kemencéje. És akkor már nincs szükség járművekre se, közlekedési balesetek se lennének. Boltokra sincs szükség, hiszen enni van mit, ruha helyett járhatnánk állatbőrökben. Ja és bankok se kellenek !

Még pár év és megvalósulhat ez a szép világ.
Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #927 Dátum: 2014. Február. 21, 17:53:49 »

...
...

Nincs is szükség városokra. Mindenkinek lenne kertje, tyúkja, kemencéje. És akkor már nincs szükség járművekre se, közlekedési balesetek se lennének. Boltokra sincs szükség, hiszen enni van mit, ruha helyett járhatnánk állatbőrökben. Ja és bankok se kellenek !

Még pár év és megvalósulhat ez a szép világ.
Csak olyan kézművesekre, akik pattintott kőbaltákat gyártanak. Merthogy a vadászathoz az azért kell.
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
(Dévényi Tibor)
Sarkanyszeker
Hero Member

« Válasz #928 Dátum: 2014. Február. 21, 18:05:34 »

Csak olyan kézművesekre, akik pattintott kőbaltákat gyártanak. Merthogy a vadászathoz az azért kell.
Na, amilyen béna vadász vagyok, én biztosan vegetariánussá válnék.
Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #929 Dátum: 2014. Február. 21, 18:13:03 »

Na, amilyen béna vadász vagyok, én biztosan vegetariánussá válnék.
Viszont nem lenne feltűnő a paleolit étrended. Sőt, példát mutatnál nekünk.
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
(Dévényi Tibor)
Oldalak: 1 ... 57 58 59 60 61 [62] 63
  Nyomtatás  

Ugrás: