NOL Fórum
2017. Szeptember. 25, 03:32:51 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: E-mail címek ellenőrzése

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 101 102 103 104 105 [106] 107
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Computer-sarok  (Megtekintve 170876 alkalommal)
gelenkrad
Full Member

alias Grand Elek

« Válasz #1575 Dátum: 2015. Augusztus. 23, 20:39:45 »

Közben megkaptam újra a mélt, immár normál formában, a mellécsatolt fényképekkel együtt.
Naplózva

Bizonyos emberekkel "vitázni" olyan, mint egy disznóval birkózni a pocsolyában.
Egyszercsak rájövök, hogy ő ezt élvezi!
tozser
Hero Member

"Ilyen egyszerű az egész!"

« Válasz #1576 Dátum: 2015. November. 13, 22:17:42 »

Van egy program, BELARC ADVISER néven fut és ingyen letelepithető.

Ha valaki kiváncsi, mi is van a PC-ben milyen hardware vagy program-ok...lefutatja a BELARC-ot és olyan dolgok is  "napfényre kerűlnek" amiről az embernek sejtelme sem volt.
Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
adorka
Vendég
« Válasz #1577 Dátum: 2016. Február. 19, 19:34:37 »

Hallom a tévében, hogy panaszkodik egy focista meg a barátnője, hogy egy új vírus eltüntette a számítógépéből az összes fotóját és dokumentumát, és 500 dollárt kellett fizetnie, hogy visszakapja. 70 000 - hetvenezer! - fájl, egész pályafutása összes dokumentuma, fotói, szerződései - hát fizetett.

Sokadik történet, bár ez a vírus most új, egyelőre nincs is ellene védelem. De könyörgött már kutatóorvos is a facebookon az ellopott laptopjáért, egy vagyont igérve a visszaszerzésért, mert majd' öt év kutatási anyagát őrizte azon a gépen.

Nekem meg megáll az eszem. A világ tele van backup programokkal, már a 3.11-es Windowshoz is volt, az még floppyra mentett minden fontos dolgot rendszeresen. A vejem háziorvosi programja sokáig CD-re, aztán újabban egy hordozható, külső winchesterre ment rendszeresen, és ez a vinyó megy is vele haza, mert törtek már be a rendelőbe is.

Azért áll meg az eszem ezen a focistán is (nem jegyeztem meg a nevét), mert az nekem hihetetlen, hogy sok év alatt sosem jutott eszébe egyrészt selejtezni - hetvenezer fájl, jórészt fotók - abszurd, másrészt akár az egész trágyadombot átírni, kimásolni, DVD-re, pendrájvra, külső merevlemezre, vagy feltölteni valamelyik felhő-alapú tárhelyre? Ott sírdogál a képernyőn, hogy milyen rettenetesen fontosak neki ezek a fájlok. Könyörgök: ha tényleg fontosak, nem kellene gondoskodni a megőrzésükről? Nemrég vettem egy zsebben elférő 1TB -os külső merevlemezt (Samsung M3), húszezerbe került, de sosem fogom tudni megtölteni. Nem hiszem, hogy annak, akinek fontosak a dolgai, ne lenne ennyi pénze a biztonságért.
Naplózva
dmolnar
Sr. Member

« Válasz #1578 Dátum: 2016. Február. 22, 10:39:07 »

hogy sok év alatt sosem jutott eszébe egyrészt selejtezni - hetvenezer fájl, jórészt fotók - abszurd, másrészt akár az egész trágyadombot átírni, kimásolni, DVD-re, pendrájvra, külső merevlemezre, vagy feltölteni valamelyik felhő-alapú tárhelyre?

Hát hiszen hogy jutott volna eszébe.. Focista, nem egyetemi tanár... (Hogy ne fogalmazzak durvábban) Mosolyog
Naplózva
adorka
Vendég
« Válasz #1579 Dátum: 2016. Február. 24, 12:37:52 »

Naplózva
dmolnar
Sr. Member

« Válasz #1580 Dátum: 2016. Február. 24, 13:06:11 »

Vigyorog
Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #1581 Dátum: 2016. Február. 24, 13:40:11 »

Jóóóó....
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
Rosszabb csak az, ha nincs mit.”
(Dévényi Tibor)
aadorka
Vendég
« Válasz #1582 Dátum: 2016. Május. 30, 15:33:23 »

Segítsetek, ha tudtok, mert a Google nem segít. Van egy Gmail fiókom és e-mail címem, de nem tudok bejelentkezni a G-mail-be! Ha a keresőben beírom a www.gmail.com címet, nem a jól ismert gmail-felület jelenik meg, hanem a Google üzenete, hogy fiókot akarok hozzáadni? NEM akarok, már van! És ezt még a Google is igazolja, mert ha beírom a gmail-nevem, azt írja, azt valaki más már használja.
Persze, cseszd meg: ÉN használnám, ha engednél belépni.
De egyszerűen nem jelenik meg a G-mail kezdőablaka a saját webcímén.
Mi a túrót csináljak?
Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #1583 Dátum: 2016. Május. 30, 16:46:52 »

Segítsetek, ha tudtok, mert a Google nem segít. Van egy Gmail fiókom és e-mail címem, de nem tudok bejelentkezni a G-mail-be! Ha a keresőben beírom a www.gmail.com címet, nem a jól ismert gmail-felület jelenik meg, hanem a Google üzenete, hogy fiókot akarok hozzáadni? NEM akarok, már van! És ezt még a Google is igazolja, mert ha beírom a gmail-nevem, azt írja, azt valaki más már használja.
Mi a túrót csináljak?

Ez velem is megtörtént már, és én is megijedtem. De valahol felül van egy pushbutton, eléggé elrejtve, bejelentkezés vagy ilyesmi, és ha azt megnyomod, jön egy dialógus, kéri a neved és jelszót, aztán jön a fiókod.
Naplózva
aadorka
Vendég
« Válasz #1584 Dátum: 2016. Május. 30, 19:57:21 »

Mi a túrót csináljak?

Ez velem is megtörtént már, és én is megijedtem. De valahol felül van egy pushbutton, eléggé elrejtve, bejelentkezés vagy ilyesmi, és ha azt megnyomod, jön egy dialógus, kéri a neved és jelszót, aztán jön a fiókod.

Sajnos nincs semmilyen gomb, hiába tettem tűvé a képernyőt. Az a dili, hogy új fiókot akar velem nyittatni a Google+-ban, miközben én NEM ezt hívtam, hanam a www.gmail.com címet. És ha mégis beírom az üres mezőbe a .....@gmail.com ban a felhasználónevemet, akkor reklamál, hogy az már foglalt. persze hogy az, épp az enyém - csak nem jön be a gmail.com kezdőablaka...
Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #1585 Dátum: 2016. Május. 30, 20:05:02 »

Mi a túrót csináljak?

Sajnos nincs semmilyen gomb, hiába tettem tűvé a képernyőt. Az a dili, hogy új fiókot akar velem nyittatni a Google+-ban, miközben én NEM ezt hívtam, hanam a www.gmail.com címet. És ha mégis beírom az üres mezőbe a .....@gmail.com ban a felhasználónevemet, akkor reklamál, hogy az már foglalt. persze hogy az, épp az enyém - csak nem jön be a gmail.com kezdőablaka...
Mi lenne, ha elfogadnád a fiólk hozzáadását? Én időnként a barátnőmmel együtt használom a gépet, és olyankor minden alkalommal felajánlja, és ha beletörődöm a hozzáadásba, akkor simán beléptet. (Most nem tudom megnézni, mert két hete csak én használom...)
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
Rosszabb csak az, ha nincs mit.”
(Dévényi Tibor)
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #1586 Dátum: 2016. Május. 30, 20:14:27 »

Mi a túrót csináljak?

Sajnos nem tudom rekonstruálni, pedig akkor benyomathatnék egy printscreen-t. De ez véletlenszerűen jön és szerintem hasznos. Gondold el, vendéged van, kimégy főzni egy kávét, és ő közben gondol egyet, meg akarja nézni a saját email-jeit. Beüti, hogy gmail.com, és eljut egy állapotba, amikor már be van adva az azonosítódat és a jelszód, és olvashatja az email-jeidet, pedig nem is akart kiváncsiskodni. Ezért van néha véletlenszerűen egy kontroll.

Emlékszem, pánikban voltam én is, mi a túró, hogy új fiók nyitása, ez annyira dominánsan van jelen a képernyőn, hogy nem is láttam semmi mást. Nem akarok új fiókot nyitni, bassza meg. És jó pár másodperc után fedeztem fel - emlékeim szerint jobboldalt, fölül, azt a kis buttont, amit bejelentkezésnek, vagy ilyesminek hívtak.
Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #1587 Dátum: 2016. Május. 30, 20:19:50 »

Még egy tipp:

gmail.com helyett gmail.hu. Ugyanúgy elérhető a fiók.
Naplózva
aadorka
Vendég
« Válasz #1588 Dátum: 2016. Május. 30, 20:28:53 »

Még egy tipp:

gmail.com helyett gmail.hu. Ugyanúgy elérhető a fiók.

Az sem működik. Megvan a bejelentkezési nevem, a jelszavam elmentve - azt írja: hibás. Megjelöltem az "Elfelejtett jelszó" címkét, azt írták, küldik azonnal a kódot a belépéshez a másik e-mai címemre.

De nem küldték...
Naplózva
aadorka
Vendég
« Válasz #1589 Dátum: 2016. Május. 31, 07:54:34 »

Becsuktam a Chrome-ot, és elindítottam az Internet Explorert. Idejét sem tudom, hány éve nem használtam, de minden gépen ott van, a Windows-zal együtt.

És az IE címsorába begépelve a www.gmail.com címet azonnal és gond nélkül megjelent a gmail rég látott ablaka. De a Chrome-ból továbbra sem tudom elérni...de így már nem nyámmogok rajta, beállítottam a Gmail-fiókomban, hogy minden beérkező levelet küldjön át a másik, gyakran használt levelezőprogramomba - és így nemigen kell ezzel tovább nyűglődnöm.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 101 102 103 104 105 [106] 107
  Nyomtatás  

Ugrás: