NOL Fórum
2017. Október. 21, 07:33:18 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: E-mail címek ellenőrzése

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 102 103 104 105 106 [107]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Computer-sarok  (Megtekintve 172724 alkalommal)
tozser
Hero Member

"Ilyen egyszerű az egész!"

« Válasz #1590 Dátum: 2016. Június. 16, 17:29:08 »

Azt már irtam hogy a MICROSOFT minden kérdezés és bele egyezésem nélkűl betette az uj WINDOWS 10-et, és a FAY-nak is?

Vagy hat hete, ebből két hét kimaradt, sem az Au.-ban sem az UZ,-ban nem volt jó, sőt, csapnivaló volt az internet szolgáltatás(suk).
Szóval, tenap reggel ép hogy betettem a KULTURBA az uj topikot, a PC-ben az MS szolgáltatása "TECHNIKAI HIBÁK MIATT, SZÜNETEL." és megállt minden.

EGY ÓRA mulva ujra inditottam, de sok ikon nem volt ott, a nyomtatói
szkenner is eltünt, és kikapcsolni is csak a "POWER" gombbal lehetett.

Este negyed héttől probáltam az MS szervizt elkapni telefonon, 3/4 hétkor azt mondták 23 percen belűl visszahivnak, ami egy óra elmultával meg is történt.
 A technikussal nagy nehezen értettük meg egymást, az én magyar-angol és az ő
indiai-angol(?) "akcentus nem fért jól össze".
 Azt mondta NEM TUDJA a hibát kijavitania IGY, "bekell "nyulnia a gépbe".
Tegye.
Később, nem rákérdezett, mit gondolok ÉN, ujra be KELL telepitenie az UJ ÉS EGÉSZ W10-et, OK.

Éjfélig tartott, amikor a gép kiirta, nem tudja valami miatt teljesiteni, ujra meg kell próbálni az egészet, most már ugy hogy TELJESSEN KI KELL VENNIE BELŐLE MINDEN ADATOT ÉS KÉPET STB., A PROGRAMOKAT IS A VIRUSÖLŐVEL EGYÜTT.
EZ LESZ MA, HA AZT AKAROM HOGY SIMÁN MENJEN MINDEN.
Mondanom sem kell, hogy vagy ÉN cseszek el vele egy napot, vagy a szerelő... vagy 120 dolcsiért teszi mindazt.

Azt már nem is mondom, hogy sehová semmiféle jelszót nem engedett
betenni, és még a NOL-ba sem fogadott be, sőt, VENDÉG  voltam mindég.
(Már azt hittem megint rossz fiú lettem..)

Hogy mindezt miért irtam?
Azért hogy jól fontolja -és gondolja- meg mindenki mielőtt beteteti a
W10-t...
« Utoljára szerkesztve: 2016. Június. 17, 02:27:58 írta tozser » Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
dmolnar
Sr. Member

« Válasz #1591 Dátum: 2016. Június. 17, 07:45:34 »

Hogy mindezt miért irtam?
Azért hogy jól fontolja -és gondolja- meg mindenki mielőtt beteteti a
W10-t...

Valóban, ebben neked teljesen igazad van. Ugyan azt írják mindenütt, hogy a W10 kompatibilis a régi programmokkal és minden úgy megy rajta, mint régebbe, vagy még jobban, ez nem igaz. Egyrészt a régebbi hardvereket (hangártya, video kártya és társai) fel se ismeri, mindent ráterhel a processzorra. Ugyanez igaz a programokra is. Szóval a kompatibilitása lefele, hát hogy is mondjam csak... Vacak...
Naplózva
tozser
Hero Member

« Válasz #1592 Dátum: 2016. Június. 17, 19:12:01 »

Volt egy kisfilm, "Vilanykörte összeesküvés" cimmel vagy mivel.
A témája az volt hogy régebben TARTÓSABB villanykörtéket gyártottak -mint ma- azok gyártói rossz szemmel néztek azt, mert ha minden "körte" 5-10 évig jó, akkor ők miből élnek majd, mit vesznek majd tölük?

Ezért összeültek és hoztak egy titkos határozatot amiben -egyetértve- megszabták hogy a "körték" csak valami 1500-1800 óráig éghetnek.
Igy lett igazán biznisz azok gyártása.

Szerintem -ujabban- egy hasonló folyamat megy végbe, amikor az UJ PC/Desktop tartozékokat olyan kábellal látják el amit a régebbi -őregebb- készülékek nem birnak el, nem lehet őket sehová "csak ugy" bedugni.

Mint a USB, HDMI, például.
Régebben, egy nyomtató egy speciális kábellal volt kompjuterekhez csatlakoztatva, valami 18(?) kis pin (tű) volt benne, mondván.."mert
annyi KELL" a csatlakoztatásához.
Ma már elég valami 4.
Akinek olyan sok "pinesse"- van, az azt a mai -uj- PC-hez már nem
tudja használni.

A nyomtatókban is, "elrejtve" van egy használati időt -vagy kinyomtatott lapot-
számláló kis chip, ami cca. 5000-t számolva, LEÁLLITJA ANNAK ELEKTRONIKAI
részét, a mechanikus az dolgozik, átmegy rajta a papir, de nem nyomtat rá semmit.

Pár éve volt Compjuter sarokban ez megemlitve, ahol a beiróval ez történt, aki
-a kompjutere által- "visszaállitotta azt az órát", az már nincs itt (ott) többé hogyan tette.

Ezért van az, hogy vagy egy uj PC-t KELL venni, vagy valami uj kis szerkenytűt, ami nyomtat vagy DVD-CD játszó, ami csatlakozik hozzá.

Mert -ugye- a technika fejlődéséért ÁLDOZATOT KELL hozni... Mosolyog 

OFF
Pár hónapja még KILENC ÓRA időbeni eltérés volt Sparks (Nevada, USA) és
Budapest között.
Most nézem, az Én órámon csak 11:12 van, délelőtt, Otthon pedig már 19:12, ami csak 8 óra különbség.
Még nem állitották át az órát?
ON
« Utoljára szerkesztve: 2016. Június. 17, 19:22:12 írta tozser » Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #1593 Dátum: 2016. Június. 18, 07:14:05 »

Volt egy kisfilm, "Vilanykörte összeesküvés" cimmel vagy mivel.
A témája az volt hogy régebben TARTÓSABB villanykörtéket gyártottak -mint ma- azok gyártói rossz szemmel néztek azt, mert ha minden "körte" 5-10 évig jó, akkor ők miből élnek majd, mit vesznek majd tölük?

Ezért összeültek és hoztak egy titkos határozatot amiben -egyetértve- megszabták hogy a "körték" csak valami 1500-1800 óráig éghetnek.
Igy lett igazán biznisz azok gyártása.

Ugyanazon az ülésen az eldobható borotvákról is döntöttek. Régebben egyetlen borotva simán elég volt egy hónapig, vagy tovább is ( mondjuk csak 2-3 naponta borotválkozom ), most meg maximum fele annyi ideig jó. Biztosra veszem, hogy üzleti megfontolásokból rontottak a minőségén.

Naplózva
tozser
Hero Member

« Válasz #1594 Dátum: 2016. Június. 18, 17:01:01 »

1593.-ra
Igen, valószinű..
RÉGEN, amikor a "magyar borotvapenge ipar" olyan remekműveket gyártott mint a FIGARÓ, az ÖTÉVESTERV(?) megmittudoménmi, a WILKINSON valódi kincsnek számitott a maga 6-8 forintos (feketepiaci) árával.

Hogy az tovább tartson,a papám MEGFENTE.
Egy kávés böre oldalán azt ide-oda mozgatta majd megforditotta a másik oldalára és azt is ugy fente meg.
Ugy emlékszem, bevált.

Én az "Ecserin" vettem egy kis szerkentyűt, amit félbe lehetett  hajtani beleteni a közepébe a zsilletet ami igy a két oldalt elhelyezett kis fenőkövek közé kerűlt.
Összecsukva egy "függönyzsinóron" mozgatva (az segitségével) a szerkentyűt le és fel huzogálva a fenőkövek megfenték a pengét.
Az egész nem volt nagyobb mint 6 X 3 cm.

OFF
Érdekes, amikor az ember idősebb lessz, a borotválkozás is könyebb.
Talán azért mert a "szakáll"-ban nemigen van "SZIN", az űres lett belűl (fehér, azaz ősz...)és a viz beletud hatolni. Ugyanis, -minden tévhittel ellenkezőleg- a VIZ az ami puhitja a szőrt, a szappanhab csak TARTALÉKOLJA a nedvességet, a vizet.
ON
« Utoljára szerkesztve: 2016. Június. 18, 17:50:13 írta tozser » Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #1595 Dátum: 2016. Június. 18, 17:51:47 »

159.-ben irtam az "akcentusokrol".
Ime egy, azt hiszem Ő indiai, de ő még istenes...

https://www.bing.com/videos/search?q=Create+Icon+on+Desktop+Windows+10&view=detail&mid=08F51681BA1E1CDD6E4B08F51681BA1E1CDD6E4B&FORM=VIRE
Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #1596 Dátum: 2016. Szeptember. 03, 18:12:53 »

Windows10 rejtéje?
A PC-be van egy beépitett webcam, egy kamera amit a
Skype szokott használni.

DE, legujabban már nem,mert az "ki irja" hogy a webcam-et
egy MÁSIK PROGRAM használja, és előbb szüntessem meg
annak használatát.

Hogyan lehet rájönni mi és melyik az, és egyáltalán MIÉRT?
Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #1597 Dátum: 2016. Október. 04, 21:05:56 »

Szeptember 3.-án irtam arról hogy az Uj Windows
10 kiiktatta a Skype WebCam-jét, azaz, én látom azt
akit hivtam de ő nem lát engem.
A jelek szerint, ez "egy USA használót megfigyelő"
kémprogram lehet, amit még a Microsoft SAJÁT
technikusai sem tudtak felűlmúlni, kijavitani, azt ujra
használhatóvá tenni.

És mit ad az Isten?
Hogy-hogynem, eftársak, most hogy itt vagyok
VANCOUVER-ben, KANADÁBAN -ami kivűl
van az USA határokon!- SEMMI BAJ SINCS VELE!

Tehát, bizonyitott hogy az az ottani -USA-
beszélgetések megfigyelésére jött -OTT!!!- létre.

Tehát, ha a FAY -vagy bárki, ITT- ilyen problémával
találkozik...itt a megfejtése Mosolyog Mosolyog Mosolyog

Ennyi.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Október. 04, 21:10:17 írta tozser » Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #1598 Dátum: 2016. November. 10, 20:57:02 »

Mesébe illő történet a kompjuteremmel, na, meg velem.. Vigyorog Vigyorog

A baj ott VOLT hogy egy "hekker" cég betett valami programot
                         ami LEFAGYASZTOTTA A GÉPET ÉS EGY HANG ÁLLANDÓAN
                         FIGYELMEZTETETT HOGY HIVJAK FEL EGY MEGADOTT SZÁMOT
                         KÜLÖNBEN EGY VIRUS KI FOG TÖRÖLNI MINDEN ADATOT!

A GÉPET SE KIKAPCSOLNI NEM LEHETET ÉS SEMMIT SEM
                         LEHETETT CSINÁLNI VELE.
                         A MEGADOTT SZÁMON  EGY CÉG JELENTKEZETT AKI CSAK UGY
                         VOLT HAJLANDÓ MEGJAVITANI HOGY EGY JAVITÁSI SZERZŐDÉST
                         KÖTÖTTÉL VELE. VAGY JÓ MÁSFÉL ÓRÁT TURKÁLT A GÉPBEN AMIG
                         KIVETT-BETETT VALAMIT.

Mindez jó volt egy ideig, majd egy fickó jelentkezett  aki azt csinálta amit
                         az előző, csak a mese volt más. ő egy Washington, DC számrol hivott.

Azt mondta  be kell menie a gépbe, és hogy ő a kormánytól van az u.n.
                          a "cybercrime unit"-tol és valakik hekkelték a gépet, és azok illegális pénzmosást, és
                          drug csempészetet csinálnak a géppel, a gép által. Megszüntette a "virus" okozta bajt(?)
                          az is szóba kerűlt hogy a "kormány" lecseréli a gépet, HOZNAK HELYETTE
                           amit ŐK OKOZTAK, HOZNA EGY MÁSIKAT, MINDEN SZEMÉLYES ADATOT ÁTMÁSOLNAK AZ                     
                          AZ UJBA MAJD A "RÉGI GÉPET" ELVISZIK további kivizsgálásra.
                          Vártam hová fog kilukadni.
                          Oda, hogy figyelni tudják AZOK tevékenységét és ÉN ADJAM MEG A HITEL/
                          CREDIT KÁRTYA SZÁMOT ÉS A SOC.SEC. SZÁMOT.  (Ez = a Személyi Számmal)
                          Megmondtam,eddig sem volt ON-LINE-BANKING és ezután sem lesz!
                          De igy meg ugy, és együtt KELL működni a kormánnyal.
                          Szó se lehet róla.
                          Be fognak miatta perelni.
                          Jól van, tegyék.
                          A vége az lett hogy eldurvult a fickó, és F...you, igy meg ugy..és azt mondta hogy
                          hogy elintézi hogy ne tudjam használni a gépet!
                          Amit meg is tett, mert nem tudtam később elinditani,nem fogadta el a passwordom
                          A szerelőhöz kellett vinnem,  130 USD.

A lényeg...a lényeg.
                          Még mindég nem tökéletes a gép, és olyan KÉM PRIGRAMOK FUTNAK MINT
                          noad Speed TV-Google chrome. Azt kitöröltem, helyette az Internet Explorer lett,
                          MOST AZ FUTATJA UGYANAZT A PROGRAMOT(!)
                          ÉS KI SEM TUDOD TÖRÖLNI, SŐT, NEM IS TUDOD HOL VAN, MERT A PROGRAMOK/DOWNLOADED stb.
                          nincs sehol.

Ennyit erről.

Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #1599 Dátum: 2017. Február. 25, 21:59:24 »

MI LESZ...MAJD?

http://www.thefinanceadvocate.com/us/finance/the-wall-street-poster-boy/?a=454975&s1=al022517sov1a4dprsll1ad1&s2=&s3=&s4=&s5=
Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #1600 Dátum: 2017. Szeptember. 19, 00:10:28 »

A KÉRDÉS KOMPJUTERES PROBLÉMA, MÉGHA NEM IS KIMONDOTTAN AZ, DE..

MA elővettem egy pár 6-8 éve felvett DVD-CD lemezt hogy megnézzek rajtuk ami van, a legtöbb fénykép amit itt-ott felvettem és átmásoltam DVD-re  illetve CD-re..

Legnagyobb meglepetésemre, számtalan lemezt NEM LEHETETT "KINYITNI AZAZ LEJÁTSZANI"!!

A kompjuter kiirta "A lemezt nem tudja kinyitni és elolvasni"!!!
Mit lehet tenni ebben az esetben?

Megtartani az eredeti csippet (IS?) amin azok vannak/voltak de azért idönként ÁTMÁSOLNI AZ EGÉSZET számitani arra hogy azok a felvételek
el fognak tünni?
Naplózva

Oldalak: 1 ... 102 103 104 105 106 [107]
  Nyomtatás  

Ugrás: