NOL Fórum
2017. Szeptember. 25, 18:01:33 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Elindult az új NOL-Fórum

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kövér megint megmondta a frankot!  (Megtekintve 33613 alkalommal)
tomcat
Hero Member

« Válasz #135 Dátum: 2005. Január. 31, 01:01:13 »

Kedves AvenárT!

Nem voltam ott, rengeteget dolgoztam, híreket se igen néztem, és ha néztem, akkor azok svéd hírek voltak, és annak anyárnak a végén ért egy eléggé súlyos családi tragédia. Tehát nem igen figyeltem oda.

Ezzel együtt, most a későbbi eseményeket ismerve könnyű filozofálgatni arról, hogy mi volt akkor a sok, mi volt a kevés, mi volt kockázatos, mi nem, mit lehetett volna tenni még. Azt hiszem, hogy valamit tenni már jó volt, és kockázatot is jelentett, tehát bátorságot is igényelt. Hülye dolognak tartom bárkit is lenézni, vagy lekezelni azért, mert a másik akkor esetleg bátrabb volt, hülyeség a mai tettei alapján megitélni valakinek az akkori szerepét. Ez vonatkozik Demszkitől kezdve Horn Gyulán keresztül Orbán Viktorig mindenkire aki tett valamit is a rendszerváltásért. És a személyi kockázatok fölött végig ott lebeghetett egy nemzeti kockázat. Gorbacsovot megpuccsolhatták volna sokkal előbb is, sikerrel is, és akkor pár órán belül újra lőni kezdhették volna Budapestet. Ez is benne kellett, hogy legyen a levegőben.

Üdvözlettel  Tomcat
Naplózva
tomcat
Hero Member

« Válasz #136 Dátum: 2005. Január. 31, 01:07:29 »

Na ja, kedves barika!

Aki tud alkalmazkodni az észreveszi a helyzetből adódó lehetőségeket. Ezeket a felfedezett lehetőségeket hívjuk adott estben álomnak, vannak akik nagyot mernek, vannak akik kicsit, aki nagyot mer az nagy lesz (nem biztos de valószínü) aki kicsit az kicsi marad (ez viszont egészen biztos).

Üdvözlettel  Tomcat
Naplózva
barika
Hero Member

"A malis vituperari laus est."

« Válasz #137 Dátum: 2005. Január. 31, 01:35:48 »

Én nyugodtan odairom Mécs Imrét is.

Nem tudom mi volt azokon az Avenár által emlegetett üléseken. Nem olvastam a jegyzőkönyveit, nem voltam jelen.

Arra az átkosra amire én emléxem ha valaki a KISZ mellett alternativ szervezet gondolatát vetette fel az már elég sokat kockáztatott.

Az MDF lakitelki alakuló ülésen ott volt Pozsgai. Én akkoriban úgy tekintettem Pozsgaira mint a párt által kijelölt küldöttre aki hidat képez a hatalom és a bontakozó mozgalmak között, de mint PB tag nem hagy kétséget a hovatartozásáról. Nem is igazán biztam benne annak ellenére, hogy a népfelkelést is ő dobta be.

Lehet mindenféléket gondolni, fantáziálni ezekről az ülésekről. El lehet Kendét is olvasni aki ugye mindent látott és hallott, hiszen a párbeszédeket úgy prezentálja, hogy ahhoz legkevesebb kazettára véve ott kellett volna lenni neki az egész történésnek. Másképp feddhetetlen személyével kapcsolatban esetleg etikai kétségek merülnének fel...

Szóval ki ki gondolhat és értelmezhet, sejtethet, mondhatja, hogy úgy gondolom, úgy hallottam...

De ez az Orbán beszéd tény. Akámi volt az előzmény, akárhogy "gondolta" ezt igy mondta el, akkor és azon körülmények között.

Akivel akkoriban beszéltem mindenki térdreborulva ujságolta, hogy Viktor ezt meg merte csinálni.

Gyanitom, hogy ma ugyanazok az emberek megtagadják, átártelmezik, körberakják mindenféle sejtelmes szöveggel.

Nem csoda. Az én időmben minden második ember partizán volt. Ha igaz lett volna a nácik annak idején ötveszeres túlerővel szemben küszködtek volna teljes esélytelenségre kárhoztatva...
Naplózva

Everyone ought to bear patiently the results of his own conduct.
tomcat
Hero Member

« Válasz #138 Dátum: 2005. Január. 31, 01:41:22 »

MIgazad van, kedves barika!

Meghát az is ott van, högy álltalában kevésbé szeretjük azokat az embereket, akik egy adott pillanatban ki mertek állni és vállalták a balhét, mig mi gyáván lapultunk a hátuk mögött.

Üdvözlettel  Tomcat
Naplózva
barika
Hero Member

« Válasz #139 Dátum: 2005. Január. 31, 01:56:17 »

Bammeg kedves Tomcat ez fantasztikus.
Tényleg egy rugóra jár az agyunk, már nem először.

Legjobb lenne, ha megegyeznénk, hogy nekünk kettőnknek MINDIG IGAZUNK VAN!!! :-)))
(Igy még objektivnek is eladhatjuk, mint a Zeiss...)

Éppen arra gondoltam, hogy egy átlagon felüli ember aki átlagon felüli tettet hajt végre az nem csak megcsinálja helyettünk azt amire egy átlagember nem képes, hanem be is bizonyitja azt, hogy mi arra nem vagyunk képesek.

Az emberi természethez szervesen hozzátartozik, hogy ha elöször el is ámulunk rajta később a dolog visszafordul. Magunkat védve elkezdjük "úgy gondolni", hogy "Naaaaa, ez nem is volt olyan különleges" és a végén lerántjuk az illetőt.

Az csak a gond, ha ezt Orbánra vonatkoztatva meséljük el akkor zutty, felfalnak itt minket, mint a sáskajárás...

Van egy privát megfigyelésem. Sokszor láttam olyasmit, hogy emberek valamilyen módon segitettek egymásnak valami jelentős dologban. Ezt persze a megsegitett részéről mindig hála követte. És lám, egy két év mulva ezek a kapcsolatok leggyakrabban megromlottak, az illetők ellenségekké, soha egymáshoz nem szóló partnerekké váltak.

Szerintem ugyanez a séma. A megsegitett hiúsága idővel nem tudta elviselni, hogy mástól kapta meg amit ő nem volt képes elérni.

Bevallom, nekem is volt ilyen esetem mindkét irányban.

Üdvözlettel

Bé-ke
Naplózva

tomcat
Hero Member

« Válasz #140 Dátum: 2005. Január. 31, 02:00:28 »

Kedves barika!

Azt hiszem, a tényleges veszély a munkásőrség feloszlatásával múlt el. Nem tudom az mikor volt, de ezzel tette le a hatalom a fegyvert, és vesztette el a lehetőséget.

Na ez érdekes, ezt találtam a goglin
" Winamp Generated PlayList
... M.Néphadsereg Ének és Zenekara - A köztársaság dala MR Szimfónikus Zenekara -
Köszönjük néked Rákosi elvtárs Munkásőrség Központi Férfikara ...
tpe.fw.hu/mp3-11.htm - 6k - Tárolt változat - Hasonló lapok

Winamp Generated PlayList"

Mikor és mit köszönt a munkásőrség néked Rákosi elvtárs? Te érted ezt? A munkásőrség 1957 februárjában alakult, hol volt akkor már Rákosi elvtárs?

Üdvözlettel  Tomcat
Naplózva
barika
Hero Member

« Válasz #141 Dátum: 2005. Január. 31, 02:05:20 »

Hú bassza meg. Egyáltalán feloszlottak ezek?
(Jó lesz vigyáznunk a pofánkra...)
Naplózva

barika
Hero Member

« Válasz #142 Dátum: 2005. Január. 31, 02:06:05 »

Ha igy görbitgetik maguk körül a téridőt akkor itt semmi sem lehetetlen...

2stein
Naplózva

tomcat
Hero Member

« Válasz #143 Dátum: 2005. Január. 31, 02:06:12 »

Nekem is volt, kedves barika!

Mindkét irányban, és nem is vagyok büszke rá.

Első tétel:    Mindíg igazunk van
Második tétel: Ha valami furcsa, és valószínűtlen esetben mégsem lenne igazunk, automatikusan életbe lép az első tétel.

Üdvözlettel  Tomcat
Naplózva
sampdoria
Hero Member

« Válasz #144 Dátum: 2005. Január. 31, 02:08:22 »

van egy olyanom hogy a barany pontosan emlekszik ra hogy mikor szunt meg a munkasorseg...
Naplózva
barika
Hero Member

« Válasz #145 Dátum: 2005. Január. 31, 02:12:49 »

89 Novemberében volt az SZDSZ 4 igenes szavazása ahol azt kérdezték, hogy feloszoljon-e a munkásőrség. Tehát akkor még minden jel szerint megvolt.

Jóval az Orbán beszéd után.

Vajon a munkásőrök a laktanyáikban hallgatták a Viktort?
És ha igen, mire gondoltak?

"Egyiket a párja kapja
Másikat a pártnak adja
Hollári hollári hó"
Naplózva

barika
Hero Member

« Válasz #146 Dátum: 2005. Január. 31, 02:14:36 »

No megjött az én kis okos mindenttudóm.
Itt Massachusettsben (ahol én éltem annak idején) a munkásőröket Minuteman-nak hivták. Múltkor elég randa dolgokat hallottam róluk csak úgy mellékesen.
Naplózva

tomcat
Hero Member

« Válasz #147 Dátum: 2005. Január. 31, 02:25:41 »

Kedves barika!

Az egyik évfolyamtársam állt be munkásőrnek, ö is csak azért, hogy ne kelljen tornaórára mennie. Aki nem tudott kosarazni, anak meglehetősen unalmas volt. Én se tudtam. De nem álltam be, igy aztán a diplomvédés előtt, a dékáni hivatal adminisztrátornénije pecsételte be nekem, hogy teljesítette, miután a Testnevelési Tanszék mereven elutasított. Azt akarták, hogy járjak egy félévet csak tornázni. Csak nehogy olvassa ezt valaki onnan, még bevonják a diplomámat, kénytelen leszek venni egy doktori címet.

Üdvözlettel  Tomcat
Naplózva
tomcat
Hero Member

« Válasz #148 Dátum: 2005. Január. 31, 02:28:11 »

Miért, kedves sampdoria?

Üdvözlettel  Tomcat
Naplózva
sampdoria
Hero Member

« Válasz #149 Dátum: 2005. Január. 31, 02:30:15 »

O olyan okos legalabbis ha sajat velemenyet vesszuk alapul.

Udv,
Samp
Naplózva
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16
  Nyomtatás  

Ugrás: