NOL Fórum
2017. Augusztus. 21, 18:41:54 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Elindult az új NOL-Fórum

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gyurcsány - felszabadulás  (Megtekintve 64950 alkalommal)
methus
Global Moderator
Hero Member

vöröscsillagász és boszorkány is

« Válasz #390 Dátum: 2013. Július. 04, 11:24:29 »

Methus:
A vallasnak nincs koze az agysejtekhez!

Matter:
Ez biztos ?
Biztos!
A hit nem az agy része, hanem a "léleké".  Az meg nem a fejünkben lakozik, hanem a szívünkben.
A hívő sohasem mondja a hitetlennek, hogy értsd már meg végre, te szerencsétlen hülye!, hanem azt: tárd ki szívedet!
Naplózva

Art is I, science is we. (Claude Bernard, 1865)
matter
Hero Member

« Válasz #391 Dátum: 2013. Július. 04, 11:45:36 »

Methus:

Matter:
Ez biztos ?
Biztos!
A hit nem az agy része, hanem a "léleké".  Az meg nem a fejünkben lakozik, hanem a szívünkben.
A hívő sohasem mondja a hitetlennek, hogy értsd már meg végre, te szerencsétlen hülye!, hanem azt: tárd ki szívedet!

Viszont lehet gondolkodni róla. Ha már gondolkodnak róla, akkor az agysejt. Tán pontatlanul fogalmaztál, egyébként is vallást mondtál és nem hitet.
Azt hiszem, Istenhez el lehet jutni gondolkodás nélkül is, de ahhoz, hogy "nem zárható ki isten léte", csak gondolkodással. Utóbbi meg már súrolja a hit határát. De az tán nem vitatható, hogy Isten léte vagy nemléte mindig is tárgya volt a gondolkodásnak, sőt, az első számú filozófiai kérdés a mai napig.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Július. 04, 12:54:59 írta matter » Naplózva
tozser
Hero Member

"Ilyen egyszerű az egész!"

« Válasz #392 Dátum: 2013. Július. 04, 16:11:57 »

39O.

Már megint..

Nekem is azt kell beidéznem hogy "...értsd már meg végre, te szerencsétlen hülye!,"...azért hogy felfogd végre azt hogy  az emberek nem az "Egy húron pendülünk!" zenekar tagjai, és vannak akiknek 1945 nem azt "felszabadulást" hozta amit te dicsőitesz, és sokan voltak akik rosszabbul jártak mint ahogyan éltek 1945 előtt, főleg 1948 utáni időkben?

Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
adorka
Vendég
« Válasz #393 Dátum: 2013. Július. 04, 16:37:49 »

A francba, az USA-ban is ennyire meleg van?
Naplózva
fayutca
Hero Member

« Válasz #394 Dátum: 2013. Július. 04, 17:31:18 »

A háború UTÁN már semmi sem indokolta egy szovjet katona Magyarországon való tartózkodását.

Vannak akik erre emlékeznek...
Happersze. Az USA mikor is vonta ki a csapatait Nemetorszagbol? Hat Japanbol?

Mondd, Te tudod mit irsz? Az USA mikor zarta le a hatarait ezeknek az orszagoknak szogesdrottal es aknazarral? Hany nyugatnemet vagy japan halt meg pusztan azert mert at akart menni egy masik orszagba, gondolkodjal mielott libsirohamodnak engedve abszurd dolgokat irsz be, csak nem akarod a mocskos negyveneves  ruszki megszallast osszehasonlitani a Nemetorszagban levo illetve volt amerikai zonaval? Japan gazdasagi nagyhatalom lett miota az amik ott vannak, ezt akarod osszehasonlitani az orosz megszallassal es KGST-vel? Rohely,, rohej, majd Kecske kihuzza a nem megfelelot.
Masrol teccik beszelni, ami ugyes. Tozser azt mondta a haboru utan semmi sem indokolta a szovjet katonai jelenletet Magyarorszagon. Errol van szo, nem aknazarrol. De ha meg valtunk ket hozzaszolast valoszinuleg elokerul a globalizacio is.

Egyatalan nem beszelek masrol, arrol beszelek hogy az amerikai katonai jelenletet Nemetorszagban es Japanban osszehasonlitani az orosz katonai jelenlettel Magyarorszagon teljesen nevetseges, nezd meg hova vezetett, Nemetorszag es Japan gazdasagi nagyhatalmak mig Magyarorszag a mai napig nem tudta lerazni magarol a szovjet negyveneves ottartozkodas kovetkezmenyeit. Kulonben Gezanak teljesen igaza van, mi indokolta a ruszkik Magyarorszagi jelenletet negyven evig mig Austriabol ki tudtak takarodni otvenhatban vagy otvenotben. Meg is latszik a kulonbseg a ket orszagban.
Naplózva
Horzsoli
Hero Member

Herr Teufel

« Válasz #395 Dátum: 2013. Július. 04, 18:00:45 »

Ez biztos ?
Pontosan tudod, hogy bizonyos értelemben BIZTOS.
Amúgy persze minden, ami az értelmünkben zajlik, az agysejtek útján zajlik. vagyis pusztán biológiai értelemben a hitnek, a vallásnak is köze van az agysejtekhez.
De ahhoz, amit én racionális elmének, gondolkodásnak vélek, és amely az agysejtek intenzív működésével produkál eredményeket, gondolatokat, annak nincs köze sem hithez, sem valláshoz. És leginkább semmiképp nem feltétele sem a hit, sem a vallás a gondolkodásnak - vagyis az agysejtek működésének.
http://www.freewebs.com/ne_felj/rendszbibl/tudosokistenrol.htm
Az biztos, hogy földünkön nagyon kényes egyensúly működik, hogy mi egyáltalán létezhessünk és ez valóban olyannak tűnik, mint egy csoda. Gondolom, ezért is ilyen ritka az élet a világegyetemben. De minek ehhez isten?
Naplózva

.. hátradőlni, csak istennek ér!
fayutca
Hero Member

« Válasz #396 Dátum: 2013. Július. 04, 18:39:35 »

Ez biztos ?

Pontosan tudod, hogy bizonyos értelemben BIZTOS.

Amúgy persze minden, ami az értelmünkben zajlik, az agysejtek útján zajlik. vagyis pusztán biológiai értelemben a hitnek, a vallásnak is köze van az agysejtekhez.

De ahhoz, amit én racionális elmének, gondolkodásnak vélek, és amely az agysejtek intenzív működésével produkál eredményeket, gondolatokat, annak nincs köze sem hithez, sem valláshoz. És leginkább semmiképp nem feltétele sem a hit, sem a vallás a gondolkodásnak - vagyis az agysejtek működésének.

http://www.freewebs.com/ne_felj/rendszbibl/tudosokistenrol.htm

Remelhetoleg Methus vegigolvassa ezt a webpaget.
Naplózva
adorka
Vendég
« Válasz #397 Dátum: 2013. Július. 04, 18:48:12 »

A tudósok nyilván milliószor többet tudnak a saját területük, tudományuk tényeiről, eredményeiről, mint Átlag János, vagyis én.
De miért számítana egy Isten létéről folytatott beszélgetésben többet Einstein vagy Niels Bohr véleménye, mint akár az enyém?
Naplózva
tozser
Hero Member

"Ilyen egyszerű az egész!"

« Válasz #398 Dátum: 2013. Július. 04, 18:51:27 »

A francba, az USA-ban is ennyire meleg van?
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Igen.
Napokon át, már öt napja 1oo F fokon felűl.. Sír
Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
methus
Global Moderator
Hero Member

« Válasz #399 Dátum: 2013. Július. 04, 20:52:28 »

Termeszetesen vegigolvastam.
Egy nagyon fontos, alapveto velemenyt hianyoltam a listarol, pedig ez kozismert es cafolhatatlan:
Minden topik, barmi is legyen az indito tema, elobb-utobb hitvitava alakul!

Ami meg a kerdesre a valaszom: Ha nem lennek lusta, en is osszeszedhetnek egy csokor velemenyt nagy emberektol, neves tudosoktol, akik nagyon nem passzolnanak a matteri csokorba.  Az angolok az ilyesmire azt mondjak: Cherry-picking.  (Az ember ugy eszi a cseresznyet, hogy kedvere valo szemeket valogatja...)

Egy aranylag hosszu eletet leeltem, elso percemtol - de legalabbis tudatom kialakulasatol - kezdve kemeny, olykor mar-mar militans ateizmusban.
Mintegy fel eve ez inogni latszik.  Nem Matter listaja miatt (melyben badarsagokat is talalni szep szammal, es melynek legtobb darabja definicio szerint is tudomanytalan), hanem a ram bizott apro kutyarol valo gondoskodasom altal.

Azok, akik biztak bennem eddig, koztuk a kutyus tulajdonosa (aki mellekallasban fiam), nem kell, hogy a szivukhoz kapjanak.  En marcsak megmaradok ateistanak, ha az isten is annak teremtett.
De valamit tudunk mi ketten, a kutyus, meg en, amit en eddig nem tudtam.  Lehet, hogy istenhez nem visz kozelebb, lehet, hogy nem nevezheto hitnek, de mindenesetre korlatokat szab korabbi bekepzeltsegemnek.  A kutyus elerte, hogy manapsag kevesbe vagyok nagykepu, es erosebben erzem azokat a hatarokat, amelyek nem csak aktivitasomat, de meg kepzeletemet is ugyancsak szuk keretek kozott tartjak.

Minden ateistanak javaslom, hogy tartson kutyat.  Gazdagabb lesz tole!
Naplózva

Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #400 Dátum: 2013. Július. 04, 20:54:55 »

Egy nagyon fontos, alapveto velemenyt hianyoltam a listarol, pedig ez kozismert es cafolhatatlan:

Ami meg a kerdesre a valaszom: Ha nem lennek lusta, en is osszeszedhetnek egy csokor velemenyt nagy emberektol, neves tudosoktol, akik nagyon nem passzolnanak a matteri csokorba.  Az angolok az ilyesmire azt mondjak: Cherry-picking.  (Az ember ugy eszi a cseresznyet, hogy kedvere valo szemeket valogatja...)

Egy aranylag hosszu eletet leeltem, elso percemtol - de legalabbis tudatom kialakulasatol - kezdve kemeny, olykor mar-mar militans ateizmusban.
Mintegy fel eve ez inogni latszik.  Nem Matter listaja miatt (melyben badarsagokat is talalni szep szammal, es melynek legtobb darabja definicio szerint is tudomanytalan), hanem a ram bizott apro kutyarol valo gondoskodasom altal.

Azok, akik biztak bennem eddig, koztuk a kutyus tulajdonosa (aki mellekallasban fiam), nem kell, hogy a szivukhoz kapjanak.  En marcsak megmaradok ateistanak, ha az isten is annak teremtett.
De valamit tudunk mi ketten, a kutyus, meg en, amit en eddig nem tudtam.  Lehet, hogy istenhez nem visz kozelebb, lehet, hogy nem nevezheto hitnek, de mindenesetre korlatokat szab korabbi bekepzeltsegemnek.  A kutyus elerte, hogy manapsag kevesbe vagyok nagykepu, es erosebben erzem azokat a hatarokat, amelyek nem csak aktivitasomat, de meg kepzeletemet is ugyancsak szuk keretek kozott tartjak.

Általában a legtöbb embernek javaslom, tartson kutyát. (legfeljebb a kutyának nem javaslom, hogy a meglévő gazdájánál maradjon...)
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
Rosszabb csak az, ha nincs mit.”
(Dévényi Tibor)
matter
Hero Member

« Válasz #401 Dátum: 2013. Július. 04, 23:29:54 »

Én azt nem szedtem össze, csak vakon ráböktem egy weblapra  Mosolyog. Nem áll szándékomban tudós-véleményeket versenyeztetni egymással, csak egy utalással jeleztem, hogy bőven akadnak a "nagy emberek" között is hívők, azaz a tudomány és a hit, vagy, ahonnan kezdtük, a gondolkodás és a vallás nem egymást kizáró fogalmak. Nem is akarok én ennél többet állítani, azonban azt mindig is "ki fogom kérni magamnak", hogy a hitről mint valamiféle alacsonyabb rendű tudati formáról essék szó (megjegyzem, éppen Te ilyet nem mondtál, de azt sem fogadom el, hogy a gondolkodást és a vallást el kelljen különíteni egymástól)
Naplózva
methus
Global Moderator
Hero Member

« Válasz #402 Dátum: 2013. Július. 05, 09:34:14 »

Mi, "kivulallok", hajlamosak vagyunk osszekeverni a hitet, meg a vallast.
Eppen Te, Matter, szoktal ramutatni (ha jol emlekszem), hogy a ket dolog nem azonos.
En is ugy latom, hogy a hit a melyebb valami.  Hit letezik vallas nelkul is. 
A vallas csak felepitmeny.  Ritualok halmaza, szabalyok, szokasok, ceremoniak.  Meg az erre telepulo muveszet, a funkciok hierarchiaja, a hatalom.
A vallashoz tartoznak a fohaszok, a templomok, a misebor, a himnuszok, a feszulet, a fustolo, a kapcsos imakonyv.  A pajesz, a sabeszdekli, a kalapban etkezes.  A Mekka fele valo leborulas naponta otszor, a disznohus tilalma, a szakall, a fejkendo.
A vallas magyarazatot ad mindenre.  Nincs olyan kerdes, amelyre kapasbol ne lenne valasza.  Ha mas nem, akor az, hogy kifurkeszhetetlenek az O utjai!
A hit - mar amennyire errol nekem ismereteim lehetnek - a fentiektol fuggetlen entitas.  Belulrol jovo igeny, kiben erosebb, kiben gyengebb, egy szemelyen belul is idoben valtozo intenzitasu valami.  Talan az a lenyege, hogy az ember, ertelmes leny leven valaszt igenyel olyan kerdesekre, melyekre vagy nincs felelet, mert pl a kerdes ertelmetlen, vagy pedig a valasz nem ismert senki altal (esetleg jelenleg MEG nem ismert).  Am a valasz hianya kibirhatatlan, ezert is fordulnak az emberek valami transzcendens magyarazat fele.  Mi az elet ertelme? Mi tortenik velunk a halal utan? Hogyan keletkezett az Univerzum?  Stb.
A vallasos ember a hitet tudomasom szerint a lelekkel hozza kapcsolatba.  A hit nem racionalis dolog.  Nem tudomany, plane nem deduktiv tudomany.
A hitet is tanulni kell - allitod, Matter, ha jol emlekszem.  Ezt nem osztom.  A tanulhato vallastudomany nem a hittel foglalkozik, hanem a ritualokkal, a mitologiaval, a vallas tortenetevel, a profetak eletevel, a konyvek lehetseges magyarazataival.

Magam ugy velem, hogy lelek nincs, azaz a lelek egy metafizikai fogalom.  A hit egy biologiai jelenseg, melynek ismeretet es magyarazatat csak kapirgaljuk meg.  A hit az emberbe be van "huzalozva", mint a zenei tehetseg, vagy a nyelverzek.  Kiben tobb, kiben kevesebb.  Az agy egy bizonyos resze felelos a hitert, kinel fejlettebb ez, kinel kevesbe fejlett, vagy alacsonyabb intenzitasu.
Naplózva

vitezlaszlo
Hero Member

Vitezlaszlo

« Válasz #403 Dátum: 2013. Július. 05, 17:37:22 »

Egyatalan nem beszelek masrol, arrol beszelek hogy az amerikai katonai jelenletet Nemetorszagban es Japanban osszehasonlitani az orosz katonai jelenlettel Magyarorszagon teljesen nevetseges, nezd meg hova vezetett, Nemetorszag es Japan gazdasagi nagyhatalmak mig Magyarorszag a mai napig nem tudta lerazni magarol a szovjet negyveneves ottartozkodas kovetkezmenyeit. Kulonben Gezanak teljesen igaza van, mi indokolta a ruszkik Magyarorszagi jelenletet negyven evig mig Austriabol ki tudtak takarodni otvenhatban vagy otvenotben. Meg is latszik a kulonbseg a ket orszagban.
Eloszor is, Japan, Ausztria es Nemetorszag mar 1940-ben is merhetetlenul fejlettebbek voltak mint Magyarorszag, amit nehez lenne a ruszkikkal magyarazni. Ausztria pl. Magyarorszagot tovabb tartotta katonai megszallas alatt mint a torokok, es Magyarorszag zsirjan hizott a Habsburg csalad evszazadokig. Azt sose vitattram hogy az USA megszallas sokkal jobb volt mint a SZU megszallas, de attol megszallas volt az is.

Masodszor is, azert az USA is maradt ezekben az orszagokban, vagyis a megszallas fenntartasa indokolt volt. Egyreszt indokolt volt mert ezek az orszagok nem valtoztak at bekeszereto demokraciakka egy het alatt, megvolt a veszelye annak hogy visszaesnek a regi szerepukbe. Masreszt a SZU es az USA megegyeztek az erekovezetek felosztasaban (Jaltai egyezmeny) es mind a ketto eros katonai jelenlettel orizte a sajat erdekszferajat a masikkal szemben.

Ausztria teljesen mas kerdes. Ausztriaban jelen voltak a szovjetek, az amerikaiak es az angolok is, es az orszag vagy 10 evig megszallasi zonakra volt osztva mint Nemetorszag. Az amerikai csapatok szabaditottak fel pl. Salzburg-ot. Ezen kivul Ausztria sikeresen eladta hogy aldozat volt akit Nemetorszag bekebelezett (ebben segitett hogy a haboru utolso eveiben az osztrakok nemet hadititkokat juttattak el a szovetsegeseknek). Vegul pedig, Ausztrianak hihetetlen makja volt mert sikerult a Koreai haboru vegen kibuliznia a fuggetlenseget. Nem rajtuk mulott, egyszeruen se az USA, se a SZU nem akarta hogy Korea megismetlodjon Europaban, ezert megegyeztek Parizsban Ausztria fuggetlensegeben, es minden orszag kivonult Ausztria teruleterol.
Naplózva
vitezlaszlo
Hero Member

Vitezlaszlo

« Válasz #404 Dátum: 2013. Július. 05, 18:10:20 »

Az amerikai csapatok szabaditottak fel pl. Salzburg-ot.
Van egy uj es nagyon erdekes konyv ami a temahoz kapcsolodik:

http://www.thedailybeast.com/articles/2013/05/12/world-war-ii-s-strangest-battle-when-americans-and-germans-fought-together.html
Naplózva
Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28
  Nyomtatás  

Ugrás: