NOL Fórum
2017. Szeptember. 25, 03:28:37 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Új IP cím

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2] 3 4
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gesztusok - Értékes semmiségek  (Megtekintve 23130 alkalommal)
Várhegyi Csaba
Newbie
*

« Válasz #15 Dátum: 2005. Március. 23, 15:56:06 »

Sokan nem fognak hinni nekem, de esküszöm így történt. Még diák koromban egy vizsgára igyekeztem, de előtte még be kellett ugranom a postára befizetni egy 8500 Ft.-os csekket. Ehhez előszőr ki kellett vennem az utolsó tízezrest a számlámról a posta előtti autómatából. Tele volt a fejem mindenfélével. A vizsga miatt sem voltam teljesen nyugodt. Szóval szégyen ide, szégyen oda, sikerült a gépben felejteni a nem éppen értéktelen bankjegyet. Körülbelül ötven méterrel arrább hasított az agyamba, hogy milyen butaságot csináltam. Természetesen hiába rohantam vissza mint egy őrült, a pénz már nem volt sehol. Borzalmas érzés volt, az embernek a saját hülyesége tud a legjobban fájni, ez nyilván látszott is rajtam. "Reményvesztetten" sétáltam el a helyszínről. Egyszercsak valaki megkopogtatta a vállamat. Meglepve láttam, hogy az autómata mellett "dolgozó", rettenetesen rongyos és büdös koldus néni az. Azt kérdezte, hogy "Fiatalember a fejét is elhagyná?", és a kezembe nyomta a tízezrest. Befizettem a számlát, a visszajárót pedig odaadtam a néninek. Már majdnem beértem az egyetemre mire rájöttem, hogy miért csinálta. Megsajnált.
Naplózva
lófülű
Hero Member

« Válasz #16 Dátum: 2005. Március. 23, 21:26:52 »

igen. Mert Ő már tudta: mi a nyomor..

vagy tízenkét éve még ritkaság-számba mentek a koldusok Budapesten..
A téren egy középkorú férfi lépett hozzám: délidő volt.

-Uram , bajban vagyunk a barátommal: már élelemre sem futja.

Nem szoktam adni a kéregetőknek: csak a piára kell, csavargók, inkább mennének dolgozni,stb-a bennem lévő sztereotipiák a fejemben sorjáztak..

Aztán belenéztem a szemébe annak az embernek. Volt valami a tekintetében, amit ma is látok magam előtt, és amit képtelen vagyok leírni..
Hogyan lehet leírni a szorongást és vele egyidejűleg a büszkeséget?
Hogyan lehet leírni a szégyent és vele a reménységet?
Hogyan lehet érezni a kiszolgáltatottságot, az elszántságot, és a keserűséget: mindezt egyetlen pillantásban: egy önhibáján kívül bajba került Ember kérését egy másik embertársa felé??

Ekkor elővettem a pénztárcámat és odaadtam neki a legnagyobb címletemet, egy ötszázast..

Ahogy nyujtottam felé a pénzt, láttam , hogy megdöbbent: nem számitott ekkora összegre. Én sem tudtam volna megindokolni: miért teszek így.. aztán láttam, hogy a szeme teleszalad könnyel..
egy felnőtt, kemény ember, akin érezni lehetett: egész életében dolgozott..

Nem fordult el: hagyta, hogy lássam hogy járt. Elvette a pénzt, és kezet nyujtott.
Erős, határozott kézfogása volt és ugyanolyan erős, határozott hangon mondta :Köszönöm önnek, uram!
Aztán sarkon fordult és egyenes tartással elindult a társához.
Furcsa dolog történt akkor ott velem: akkor is, most is úgy érezem: én maradtam adósa valamivel...meg még jópár társának.

nem én tettem gesztust felé: ellenkezőleg.
Naplózva

"Az igazság akkor is igazság, ha csak egyetlen ember képviseli,"
anna
Jr. Member
**

« Válasz #17 Dátum: 2005. Március. 23, 22:14:14 »

Leplet ra!

kellemes ünnepeket!
Naplózva
armagnac
Newbie
*

« Válasz #18 Dátum: 2005. Március. 24, 19:40:40 »

"Mikor pedig látta Jézus a sokaságot, felméne a hegyre, és a mint leül vala, hozzámenének az ő tanítványai.
És megnyitván száját, tanítja vala őket, mondván:
Boldogok a lelki szegények: mert övék a mennyeknek országa.
Boldogok, a kik sírnak: mert ők megvígasztaltatnak.
Boldogok a szelídek: mert ők örökségül bírják a földet.
Boldogok, a kik éhezik és szomjúhozzák az igazságot: mert ők megelégíttetnek.
Boldogok, az irgalmasok: mert ők irgalmasságot nyernek.
Boldogok, a kiknek szívök tiszta: mert ők az Istent meglátják.
Boldogok a békességre igyekezők: mert ők az Isten fiainak mondatnak.
Boldogok, a kik háborúságot szenvednek az igazságért: mert övék a mennyeknek országa.
Boldogok vagytok, ha szidalmaznak és háborgatnak titeket és minden gonosz hazugságot mondanak ellenetek én érettem. "

"Ne ítéljetek, hogy ne ítéltessetek.
Mert a milyen ítélettel ítéltek, olyannal ítéltettek, és a milyen mértékkel mértek, olyannal mérnek néktek.
Miért nézed pedig a szálkát, a mely a te atyádfia szemében van, a gerendát pedig, a mely a te szemedben van, nem veszed észre?
Avagy mi módon mondhatod a te atyádfiának: Hadd vessem ki a szálkát a te szemedből; holott ímé, a te szemedben gerenda van?
Képmutató, vesd ki előbb a gerendát a te szemedből és akkor gondolj arra, hogy kivessed a szálkát a te atyádfiának szeméből! "

Legyen békesség közöttünk.
Legyen?
Naplózva
Asztalos István
Full Member

« Válasz #19 Dátum: 2005. Március. 25, 23:53:15 »

Hát, ez nem volt egy túl eredeti bölcsesség...
Naplózva
lófülű
Hero Member

« Válasz #20 Dátum: 2005. Március. 28, 19:52:03 »

van arcod, de nem mutatod.
van szíved, de nem érezni..
van elméd de mire használod?
ki vagy te?
Qvo Vadis, Domine?
Naplózva

"Az igazság akkor is igazság, ha csak egyetlen ember képviseli,"
perediagnes
Newbie
*

« Válasz #21 Dátum: 2005. Március. 30, 18:24:52 »

Kedves eddigi hozzászólók! Köszönöm a jó történeteket! Örülök, hogy érzékelték a szándékomat. Jó tudni, hogy a mai zűrzavaros világban is vannak, akik tudják, mit jelentenek a gesztusok, és értékelik is azokat. Remélem, születnek újabb történetek is. Várom a folytatást. üdvözlettel a szerk., vagyis esetünkben Peredi Ágnes
Naplózva
petró károly
Newbie
*

« Válasz #22 Dátum: 2005. Április. 04, 15:35:21 »

Egy BKV-buszjárattal utazom haza naponta a munkából. A buszra a végállomásán szállok föl, addig metróval megyek. A metróról leszállva évek óta szinte mindannyian sprintelni kezdünk, hátha elérjük az éppen bent álló buszt. Mivel onnan csak ez az egy járat indul, különben 10-15 perceket is ácsoroghatunk a sötétben.
Korábban egyfajta negatív játszma folyt köztünk és a járat egymást váltó vezetői között. A metró felől közeledő utasokat az utolsó 50-60 méteren jól lehet látni, de valahogy úgy éreztük, a vezetők bizonyos kéjjel kanyarodnak ki a végállomásról az orrunk előtt...
Mostanában változott a vezetők gárdája: egydobozos buszokról csuklósokra váltott a BKV. Ezzel együtt megváltozott a vezetők magatartása is. Ha csak egy embert is meglátnak baktatni a metró felől, akár indulás után is fékeznek, hogy még bevárják az érkezőt. És ha az "előörs" nyomában felbukkannak pár tucatnyian, ők is számíthatnak arra, hogy elérik a buszt.
Lehet, hogy lassan leszokunk a sprintelésről is, hiszen biztonságosabb lett a csatlakozás...
Naplózva
szerki
Administrator
Full Member

« Válasz #23 Dátum: 2005. Április. 04, 17:28:28 »

Az alábbi téves beírást a szerző saját kérésére töröltük.
Naplózva
szerki
Administrator
Full Member

« Válasz #24 Dátum: 2005. Május. 25, 09:50:47 »

Mekkora egy oázis?
Naplózva
szerki
Administrator
Full Member

« Válasz #25 Dátum: 2005. Május. 25, 09:52:20 »

május 5.: a hónap gesztusa
Panker küldte emailen
Naplózva
szerki
Administrator
Full Member

« Válasz #26 Dátum: 2005. Május. 25, 09:53:31 »

Móka Miki a templomban
endrecskem a NOL-fórumról
Naplózva
szerki
Administrator
Full Member

« Válasz #27 Dátum: 2005. Május. 25, 09:54:16 »

Hórukk
aham a NOL-fórumban
Naplózva
szerki
Administrator
Full Member

« Válasz #28 Dátum: 2005. Május. 25, 09:56:18 »

Gesztusklub a május 25-i Oázis mellékletben:
Iciripiciri és nagy lépések
Ha jó vagy máshoz, magadhoz vagy a legjobb. ( Franklin)
Naplózva
szerki
Administrator
Full Member

« Válasz #29 Dátum: 2005. Május. 25, 09:57:04 »

A hónap gesztusa: A maci
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4
  Nyomtatás  

Ugrás: