NOL Fórum
2017. Augusztus. 20, 21:58:59 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Új IP cím

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Mennyit ér a magyar foci?  (Megtekintve 67305 alkalommal)
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #630 Dátum: 2016. Július. 22, 14:43:35 »

Hát kishíján megismételték klubcsapataink a két éve előtti bravúrt, amikor is már júliusban kiesett az összes magyar csapat. Egy kivételével most is kiestek, és nem mondható, hogy világklasszis csapatok ellen.

Változatlanul úgy gondolom ( ezt már többször leírtam ), hogy az eb-re kijutott és ott nagyon jól szerepelt válogatott csapat nem tükrözi a labdarúgás egészének színvonalát ; utóbbi nem javult az elmúlt években.
Naplózva
sandton
Hero Member

mer én vagyok az igazi TreBitch

« Válasz #631 Dátum: 2016. Július. 22, 15:03:59 »

....

Változatlanul úgy gondolom ( ezt már többször leírtam ), hogy az eb-re kijutott és ott nagyon jól szerepelt válogatott csapat nem tükrözi a labdarúgás egészének színvonalát ; utóbbi nem javult az elmúlt években.

Hát azt már megértük, hogy a válogatott dolgaiba nem pofáznak bele a(z ehhez is) kontár vezető meg egyébb politikusok.

A hazai foci már más tészta, habár úgy tudom a Storck azt is kilátásba helyezte , hogy minden erejével azon lesz hogy a külföldre szerződő játékosok olyan klubba szerződjenek ahol a kezdőcsapatba rakják őket és nem kispad melegítőnek "ésmajdmeglátjuk" alapon.
Az is a terveiben van, hogy egy konkrét akciótervet dolgoz ki az MLSZ-szel a bajnokság minőségének sürgős és alapos feljavítására.
Na ehhez kívánok sok szerencsét.....
Nagyon sok még az alibi edző otthon.
Habár remélem annyira már latba tudja vetni az eb-n szerzett tekintélyét és valamennyire elmozdítja a holtpontról a béna illetékeseket.
Naplózva
KapitányG
Hero Member

« Válasz #632 Dátum: 2016. Július. 22, 15:04:37 »

Hát kishíján megismételték klubcsapataink a két éve előtti bravúrt, amikor is már júliusban kiesett az összes magyar csapat. Egy kivételével most is kiestek, és nem mondható, hogy világklasszis csapatok ellen.

Hát nem.
Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #633 Dátum: 2016. Július. 22, 15:10:09 »

....

Hát azt már megértük, hogy a válogatott dolgaiba nem pofáznak bele a(z ehhez is) kontár vezető meg egyébb politikusok.

A hazai foci már más tészta, habár úgy tudom a Storck azt is kilátásba helyezte , hogy minden erejével azon lesz hogy a külföldre szerződő játékosok olyan klubba szerződjenek ahol a kezdőcsapatba rakják őket és nem kispad melegítőnek "ésmajdmeglátjuk" alapon.
Az is a terveiben van, hogy egy konkrét akciótervet dolgoz ki az MLSZ-szel a bajnokság minőségének sürgős és alapos feljavítására.
Na ehhez kívánok sok szerencsét.....
Nagyon sok még az alibi edző otthon.
Habár remélem annyira már latba tudja vetni az eb-n szerzett tekintélyét és valamennyire elmozdítja a holtpontról a béna illetékeseket.

Igazad lehet az edző-kérdésben, de tartok tőle, hogy általános mentalitásbeli problémák is vannak ( olyanok, amelyek nemcsak a labdarúgást jellemzik ). Mintha már a gyerekek se álmodnának elég nagyot, és főleg nem tesznek eleget azért, hogy álmaik megvalósuljanak. De legyen az ok bármi. Az, hogy a Ferencváros, amely utcahosszal nyerte a magyar bajnokságot, ne tudjon megbirkózni az albán Partizani Tiranaval ( amely - ha jól emlékszem - beugró csapat volt, mert "Szkander bég"-et kizárták ), az mindenképpen elgondolkoztató.

Bár a partizánok mindig erősek voltak ( lásd amúri partizánok ).
Naplózva
KapitányG
Hero Member

« Válasz #634 Dátum: 2016. Július. 26, 16:32:07 »

"2026-ig minden maradna a régiben, de onnantól 40 csapatosra bővítené a FIFA a vb-k létszámát."
http://hvg.hu/sport/20160726_Igy_mar_realis_eselyunk_lehet_kijutni_a_focivbre
Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #635 Dátum: 2016. Július. 26, 16:47:09 »

"2026-ig minden maradna a régiben, de onnantól 40 csapatosra bővítené a FIFA a vb-k létszámát."
http://hvg.hu/sport/20160726_Igy_mar_realis_eselyunk_lehet_kijutni_a_focivbre

A sakkolimpiákon ( csapatvilágbajnokság ) a világ összes országa elindulhat.
Naplózva
matter
Hero Member

« Válasz #636 Dátum: 2016. Július. 29, 18:55:35 »

Hús, Basa, Oszvald, Móka dr., Ugróczky.
Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #637 Dátum: 2016. Július. 29, 18:57:54 »

( segítség )
Naplózva
matter
Hero Member

« Válasz #638 Dátum: 2016. Július. 29, 19:10:21 »

( segítség )

Hommage a' Esterházy. A Termelési regényből van, az író vívódik, hogy vajon eme legendás csatársor mely tagjának helyére kívánják átigazolni. Van olyan jó, mint a Sipőcz, Kohn Géza, Halász, Vadász, Madarász.
Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #639 Dátum: 2016. Július. 29, 19:16:28 »

( segítség )

Hommage a' Esterházy. A Termelési regényből van, az író vívódik, hogy vajon eme legendás csatársor mely tagjának helyére kívánják átigazolni. Van olyan jó, mint a Sipőcz, Kohn Géza, Halász, Vadász, Madarász.

Köszönöm, valóban nem rossz.

De szerintem minden csatársor jó. Érettségi után nyári munkán dolgoztam egy "igazi" munkahelyen két hónapig egy barátommal, aki társam volt az Ibolya-béli világmegváltásokban, és megszereztük első tapasztalatunkat az Életről. Az ottani "kollégákból" aztán össze is állítottunk egy gombfoci csapatot, melynek csatársora így festett ( valódi nevek voltak mind ):
Zolder, Springer, Vágó, Csáfordi I., Kucsera
Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #640 Dátum: 2016. Július. 29, 19:34:22 »

Egy vak lóért nem adnám, ha összeállíthatnánk a nol-fórum csatársorát, de meg sem merem kisérelni.
( 1966-ban az Ibolyában összeállítottuk volna, és jókat röhögtünk volna minden formáción )
Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #641 Dátum: 2016. Július. 29, 19:37:37 »

Egy vak lóért nem adnám, ha összeállíthatnánk a nol-fórum csapatátt, de meg sem merem kisérelni.
( 1966-ban az Ibolyában összeállítottuk volna, és jókat röhögtünk volna minden formáción )

( Géza nem sértődős ember, úgy hogy kapásból beírom, ő lenne a kapus )
Naplózva
matter
Hero Member

« Válasz #642 Dátum: 2016. Július. 29, 19:46:48 »

Egy vak lóért nem adnám, ha összeállíthatnánk a nol-fórum csatársorát, de meg sem merem kisérelni.
Nekünk az egyetemen a Nagykállói Virágzó Föld Tsz Sk volt a kedvenc csapatunk. Kötelező volt minden meccsük eredményét és az összeállítást tudni. Most nosztalgiából utánanéztem, és meglepetéssel látom, hogy ma is működő nagy múltú egyesület.
Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #643 Dátum: 2016. Július. 29, 19:56:18 »

Nekünk az egyetemen a Nagykállói Virágzó Föld Tsz Sk volt a kedvenc csapatunk. Kötelező volt minden meccsük eredményét és az összeállítást tudni. Most nosztalgiából utánanéztem, és meglepetéssel látom, hogy ma is működő nagy múltú egyesület.

Amikor a fociban divatba jött a "Szabad Föld Kupa" a legeredményesebb megyei csapatok versenye, mi is bevezettük a gombfociban ( ezeket a csapatokat illett "rosszabb" gombokból összeállítani ). Mindenkinek volt két csapata, és emellé egy harmadikat is kellett indítani a Szabad Föld követelményeinek megfelelóen. Én a Milan és a Bologna mellé a Hajdú Vasast (Téglás) neveztem.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Július. 29, 20:02:52 írta kecske » Naplózva
Purple Fox
Sr. Member

kálium-permanganát

« Válasz #644 Dátum: 2016. Július. 30, 00:03:49 »

A wikipédia szerint a 2009-es Szabad Föld kupát (vagyis az utódját) a Rum KSC nyerte meg. Az ő csatársoruk: Boros, Pálinkás, Nagy Ivó, Görbe, Róka. Kapus: Korcsmáros.
Naplózva

"Nothing's gonna change my world... nothing's gonna change my world... nothing's gonna change my world... nothing's gonna change my world..." (John Lennon, 1968)
"Ugye a duda egy bőrzsák, ami a kormányban van belül?" (Purple Fox, 2010)
Oldalak: 1 ... 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47
  Nyomtatás  

Ugrás: