NOL Fórum
2017. Június. 29, 06:35:19 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Új IP cím

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Spiró - Fogság - Kossuth-dj  (Megtekintve 4919 alkalommal)
freechess
Hero Member

« Válasz #15 Dátum: 2010. Június. 24, 13:26:41 »

nemtom ez most hogy gyütt ide, de én eccerű fleto fanként a fogságért még egy nobel-díjat is kiosztanék a spirónak, nekije. Puszi
Te nem is fleto fan vagy, hanem spirofan ígyegybe....
Naplózva
donpepe
Hero Member

« Válasz #16 Dátum: 2010. Június. 24, 16:50:51 »

nemtom ez most hogy gyütt ide, de én eccerű fleto fanként a fogságért még egy nobel-díjat is kiosztanék a spirónak, nekije. Puszi

Utasitottam a nejemet, hogy szerezzen be egy kotetet.  Beszerzett.  Mondta, nem fogom elolvasni, mert vastag.
Ugyanis egy ember (ferfi) karrierje a gyermekmondokaktol az epigrammakig ivel, es en mar oreg vagyok...

azé csak próbálkozz vele! nem mondom, a klotyóra télleg nem való, mert ugyancsak elzsibbadna a lábod, mire kiolvasnád.
Naplózva

má megin micsoda
LasPersch
Hero Member

« Válasz #17 Dátum: 2010. Június. 26, 08:19:29 »

Te nem is fleto fan vagy, hanem spirofan ígyegybe....

Ismerosnek tunt a kifejezes, mert hallottam valahol !

Naplózva

A demokrácia szörnyű rendszer, csak épp nem találtak föl még jobbat.
zsebibaba
Vendég
« Válasz #18 Dátum: 2014. Január. 27, 16:51:42 »

Utasitottam a nejemet, hogy szerezzen be egy kotetet.  Beszerzett.  Mondta, nem fogom elolvasni, mert vastag.
Ugyanis egy ember (ferfi) karrierje a gyermekmondokaktol az epigrammakig ivel, es en mar oreg vagyok...

Sikerült azóta megbirkóznod vele? Mosolyog
Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #19 Dátum: 2014. Január. 27, 17:36:12 »

Sikerült azóta megbirkóznod vele? Mosolyog

Sajnos nekem se. Megvettem, elkezdtem, feladtam.
Naplózva
adorka
Vendég
« Válasz #20 Dátum: 2014. Január. 27, 17:57:48 »

Én aszínházban szerettem meg Spirót, a "Csirkefej"-t látva. (A korábban látott 45 millió letépett csirkefej után egy darabig halogattam... Vigyorog ) Aztán  "Az ikszek" ragadott magával, és legújabban a "Feleségverseny". Mondják, mondjátok, nem könnyű. Ha nem fog meg, nem könnyű. Ha megfog, a Laplace-transzformáció, vagy a ribonukleinsav-szintézis is könnyű és szép...
Naplózva
zsebibaba
Vendég
« Válasz #21 Dátum: 2014. Január. 27, 20:21:54 »

Én aszínházban szerettem meg Spirót, a "Csirkefej"-t látva. (A korábban látott 45 millió letépett csirkefej után egy darabig halogattam... Vigyorog ) Aztán  "Az ikszek" ragadott magával, és legújabban a "Feleségverseny". Mondják, mondjátok, nem könnyű. Ha nem fog meg, nem könnyű. Ha megfog, a Laplace-transzformáció, vagy a ribonukleinsav-szintézis is könnyű és szép...

Nekem nagyon tetszett a Fogság, a Feleségversenyt meg kifejezetten élveztem.
Naplózva
LasPersch
Hero Member

« Válasz #22 Dátum: 2014. Január. 28, 11:36:59 »

A Fogság nekem is megvan, az évek folyamán már 2X is kiolvastam, szerintem Spiró legjobb könyve. Habár történelmi fantáziának tűnik, mégsem az, mert a korabeli viszonyok nagyon hitelesnek tűnőnek vannak leírva, jól "dokumentált", és olyan történelmi folyamatokba vezeti be az olvasót, amelyet máshol nemigen olvashat. Csak ajánlani tudom mindenkinek, akit érdekel az első évszázad politikai-gazdasági-vallási története.
Naplózva

A demokrácia szörnyű rendszer, csak épp nem találtak föl még jobbat.
Oldalak: 1 [2]
  Nyomtatás  

Ugrás: