NOL Fórum
2017. Június. 27, 16:42:23 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Új IP cím

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Majus 8 (vagy 9) a Gyozelem Napja  (Megtekintve 36551 alkalommal)
fayutca
Hero Member

« Válasz #180 Dátum: 2014. Május. 08, 16:07:33 »

A Győzelem Napja...azt ugye az európában folyt harcok beszüntetésére ünnepeljük?
Igyanis az USA-JAPÁN HÁBORÚ még akkor javában folyt..

After the bombing, Japan accepted the Potsdam terms and unconditionally surrendered to the United States on Aug. 14, a day known as Victory in Japan, or V-J, Day. It marked the end of World War II.

Igen. Gyakorlatilag a német kapituláció.
Japán még akkor nem adta meg magát. Ezért ünnepeljük (?) szeptember 2-át is.

Itt Californiaban van egy erdekes, sokat vitatott vagy inkabb targyaltnak mondhato megnyilvanulas nem allami szinten inkabb iskolai korzetekben, ahol szinte kizarolag meg altalaban konnyen befolyasolhato fiatalok vannak. A lenyege az hogy mivel errefele az USA deli reszen a haboruk szinte kizarolag az USA-Mexico harcokra szorultak itt sok iskolai korzetben ha van akar amerikai akar mexicoi valamilyen megemlekezes de foleg katonai utkozetekre megemlekezes hat olyan napokon betiltjak a nemzeti zaszlok mutogatasat vagy zaszlos ruhanemuek viseleset es igy tovabb, az elmelet emogott az es szerintem nem minden ok nelkul hogy mi ertelme van allandoan, evente felidezni olyan esemenyeket amelyeknek eredmenyekeppen emberek tomegesen pusztultak el, mikozben a mai unneploknek mar semmi kozuk nincs azoknak az esemenyeknek az alakulasahoz. Mi ertelme van mondjuk unnepelni Japan legyozeset mikor tudjuk hogy kozben gyermekek tizezreit is elve egettuk el, tobbek kozt, tudjuk hogy Japan kezdte, de egy mai tizeneves japannak ez nem jelent semmit, o cask azt latja hogy hozza hasonloakat egettek el es oltek meg ezreivel. Ugyanigy van ez itt a mexicoiakkal, mit unnepeljunk hogy tobb mint szaz eve megszunt egy haboru a mi gyozelmunkkel, mikoris egy csomo mexicoi pusztult el es oriasi teruletek kerultek at hozzank. Indulatok felkorbacsolasan kivul semi mas nem tortenik.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május. 08, 16:09:08 írta fayutca » Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #181 Dátum: 2014. Május. 08, 17:40:33 »

Lamberg és Latour meglincselése ( kép ) miatt kéretik az 1848-49-es forradalmat a jövőben nem megünnepelni.

Naplózva
tozser
Hero Member

"Ilyen egyszerű az egész!"

« Válasz #182 Dátum: 2014. Május. 08, 17:44:37 »

A Győzelem Napja...azt ugye az európában folyt harcok beszüntetésére ünnepeljük?

After the bombing, Japan accepted the Potsdam terms and unconditionally surrendered to the United States on Aug. 14, a day known as Victory in Japan, or V-J, Day. It marked the end of World War II.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
NEM TUDOM.
Bár...ha az igazságot és SZÓ SZERINT vennénk akkor igen.
Mert igy a győzelem csak fél-győzelem...
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
A SAKKBAN is vam RŐMI -vagy mi- azaz döntetlen.
Az is csak FÉL GYŐZELEM, NEMDE?
Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
fayutca
Hero Member

« Válasz #183 Dátum: 2014. Május. 08, 19:49:15 »

Nem tudom a magyarok mit szolnanak ha az osztrakok elkezdenek unnepelni a vilagosi fegyverletetet es az aradi tizenharmak kivegzeset, a lengyelek pedig a nemetekhez a szintiszta nemet falvak visszafoglalasat a lengyelektol.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május. 08, 19:50:48 írta fayutca » Naplózva
tozser
Hero Member

« Válasz #184 Dátum: 2014. Május. 08, 20:16:58 »

Tetszett...

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
A V-DAY értem, de V-E day ..-ről eddig nem tudtam.
MINEK OTT AZ E BETŰ?
Mert annak hogy V(ictory)- E(nd) nincs, mert értelemszerűen VICTORY END..azaz GYŐZELEMNEK VÉGE,,,,? Mosolyog
Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
methus
Global Moderator
Hero Member

vöröscsillagász és boszorkány is

« Válasz #185 Dátum: 2014. Május. 08, 21:46:18 »

MINEK OTT AZ E BETŰ?
Mert annak hogy V(ictory)- E(nd) nincs, mert értelemszerűen VICTORY END..azaz GYŐZELEMNEK VÉGE,,,,? Mosolyog
Az E esetleg jelenthet Estebedet, Elemiiskolat, Evoluciot, Elmebeteget, Esernyot, Erzsebetvarost.
Vagy talan Europat?
Ja, tenyleg, hiszen ezt a napot valasztottak Europa-napnak.
Mar irtam nehanyszazszor, Geza, hogy nem koteles mindenki mindent tudni.  Ha valaki nem ert, vagy nem tud valamit, akkor kerdezzen.
Okosan tetted, hogy kerdeztel!
Sajnos, a jogos kerdesed utan meg odabiggyesztettel egy mondatot, nehogy elbizzuk magunkat.
Te minduntalan szukseget erzed annak, hogy bizonyitsd orbitalis barom voltodat.
Naplózva

Art is I, science is we. (Claude Bernard, 1865)
tozser
Hero Member

« Válasz #186 Dátum: 2014. Május. 08, 23:59:24 »

MINEK OTT AZ E BETŰ?
Az E esetleg jelenthet Estebedet, Elemiiskolat, Evoluciot, Elmebeteget, Esernyot, Erzsebetvarost.
Vagy talan Europat?
Ja, tenyleg, hiszen ezt a napot valasztottak Europa-napnak.
Mar irtam nehanyszazszor, Geza, hogy nem koteles mindenki mindent tudni.  Ha valaki nem ert, vagy nem tud valamit, akkor kerdezzen.
Okosan tetted, hogy kerdeztel!
Sajnos, a jogos kerdesed utan meg odabiggyesztettel egy mondatot, nehogy elbizzuk magunkat.
Te minduntalan szukseget erzed annak, hogy bizonyitsd orbitalis barom voltodat.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
A TE BAROMSÁGODRA PEDIG AZ JELEMZŐ HOGY AZT HISZED AZ AZ ÜNNEP MINDENHOL UGY VAN ÉS UGY ÜNNEPLIK!

MIOTA ITT VAGYOK..TÖBB MINT NEGYVEN ÉVE..SEHOL SEM VOLT KITÉVE AZ HOGY V-E DAY..
.

TEHÁT, NE LÉGY MÁR OLYAN MINT AKI KITALÁLTA A SPANYOL VIASZT, FŐLEG AZ AKI MINDENT TUD.

SÉRTEGETNI AZT IGEN..

HOGY MÉGIS RAGADJON RÁD VALAMI KIS TUDÁS, ITT VAN EZ A KÉT BEIRÁS, PICINYEM...

SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS
Victory Day[a 1] or 9 May marks the capitulation of Nazi Germany to the Soviet Union in the Second World War (also known as the Great Patriotic War in the Soviet Union). It was first inaugurated in the fifteen republics of the Soviet Union, following the signing of the surrender document late in the evening on 8 May 1945 (after midnight, thus on 9 May, by Moscow Time). The Soviet government announced the victory early on 9 May after the signing ceremony in Berlin.[1] Though the official inauguration happened in 1945 (which means it has been celebrated since 1946), the holiday became a non-labour day only in 1965 and only in some of the countries.
VVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVV
Victory Day: Rhode Island
Celebrating the WWII defeat of Japan
by Liz Olson

In honor of the end of World War II, Rhode Island celebrates Victory Day annually on the second Monday in August. Victory Day, also known as Victory over Japan Day, commemorates the day Japan submitted to the United States—August 15, 1945. The formal surrender of Japan occurred on September 2, 1945, and ending World War II.

In 1946, President Truman established Victory Day as a federal holiday, but did not distinguish between victory over Japan and victory over Europe, which occurred three months prior with Germany’s surrender.

Rhode Island is the only state in the U.S. to commemorate Victory over Japan Day with an official state holiday. State and local government offices are closed for Victory Day, but federal offices in Rhode Island remain open.

Read more: Victory Day: Rhode Island | Infoplease.com http://www.infoplease.com/us/states/victory-day-rhode-island.html#ixzz31AV1F8Lb
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május. 09, 03:05:02 írta tozser » Naplózva

methus
Global Moderator
Hero Member

« Válasz #187 Dátum: 2016. Május. 09, 10:22:27 »

Boldog unnepet Mindenkinek!
Naplózva

dmolnar
Sr. Member

« Válasz #188 Dátum: 2016. Május. 09, 10:47:53 »

Boldog ünnepet! Főleg az emberiségnek.
Naplózva
adorka
Vendég
« Válasz #189 Dátum: 2016. Május. 09, 15:10:03 »

S hogy a "Mindenki" értse már végre, milyen ünnepnap ez...
Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #190 Dátum: 2016. Május. 09, 17:48:16 »

Na akkor egy ellenvélemény. Vetettem én már sokszor szelet, arattam vihart, mi nekem még egy.

Egy állásfoglalkás nem függetleníthető attól a környezettől, amelyben élünk. Pl. az elmúlt huszonöt év történéseinek függvényében nem érezzük pozitívnak a nemzet, magyar, keresztény stb. fogalmakat, mert kisajátították azokat olyanok, akik - hátsó szándékoktól vezérelve - más értelmet akartak adni ezeknek a fogalmaknak, mint ami van nekik. Ezért nem érezzük magunkat nagy lelkesedéssel a nemzet tagjának, és nem kívánunk egymásnak bort, búzát, békességet. Pedig van valami baj a borral ? A búzával ? A békességgel ? Semmi a világon. Csak éppen olyanokra lehetne asszociálni, akikkel nem kívánunk azonosulni.

Ugyanez a baj a Győzelem Napjával. Mindenki tudja, hogy a német fasizmus elleni győzelem pozitív. De hangoztatásával azonosulunk azokkal, akik azt hirdették, hogy Magyarország számára a Szovjetúnió hozta el az ezer éves álmot, a szabadságot. Márpedig én ezzel nem akarok azonosulni.

Inkább maradnék csöndben.
Naplózva
methus
Global Moderator
Hero Member

« Válasz #191 Dátum: 2016. Május. 09, 21:15:07 »

Na akkor egy ellenvélemény. Vetettem én már sokszor szelet, arattam vihart, mi nekem még egy.

Egy állásfoglalkás nem függetleníthető attól a környezettől, amelyben élünk. Pl. az elmúlt huszonöt év történéseinek függvényében nem érezzük pozitívnak a nemzet, magyar, keresztény stb. fogalmakat, mert kisajátították azokat olyanok, akik - hátsó szándékoktól vezérelve - más értelmet akartak adni ezeknek a fogalmaknak, mint ami van nekik. Ezért nem érezzük magunkat nagy lelkesedéssel a nemzet tagjának, és nem kívánunk egymásnak bort, búzát, békességet. Pedig van valami baj a borral ? A búzával ? A békességgel ? Semmi a világon. Csak éppen olyanokra lehetne asszociálni, akikkel nem kívánunk azonosulni.

Ugyanez a baj a Győzelem Napjával. Mindenki tudja, hogy a német fasizmus elleni győzelem pozitív. De hangoztatásával azonosulunk azokkal, akik azt hirdették, hogy Magyarország számára a Szovjetúnió hozta el az ezer éves álmot, a szabadságot. Márpedig én ezzel nem akarok azonosulni.

Inkább maradnék csöndben.
Az ezeréves álmot - hála istennek - nem hozta el senki.  Remélhetőleg nem is fogja, de ha mégis, hát ne történjék ebben az évezredben, aztán meg már úgyis mindegy.

Nem muszáj binárisan gondolkodni.  Akinek nem izlik a fasizmus, az nem feltétlen kell, hogy ujjongjon a kommunizmusért.  És viszont.

A Győzelem Napját - akármennyire is útálom az ünnepeket - pedig addig kell ünnepelni, amig mások az ország német megszállását ünneplik, meg a Várból való kitörési kiserletét, meg Szálasit, meg a kora-40-es évek, a késő-Horthy korszak politikáját.
És ha muszáj állást foglalni, akkor én százszor inkább éltetem a vörös csillagos sapkájú katonát, mint Sztójay, Imrédi, Gömbös, Szálasi legényeit, vagy a Wehrmacht szürke egyenruhás katonáit (a feketébe öltözött SS-ről nem is beszélve).
Naplózva

dmolnar
Sr. Member

« Válasz #192 Dátum: 2016. Május. 10, 08:22:39 »

Az ezeréves álmot - hála istennek - nem hozta el senki.  Remélhetőleg nem is fogja, de ha mégis, hát ne történjék ebben az évezredben, aztán meg már úgyis mindegy.

Nem muszáj binárisan gondolkodni.  Akinek nem izlik a fasizmus, az nem feltétlen kell, hogy ujjongjon a kommunizmusért.  És viszont.

A Győzelem Napját - akármennyire is útálom az ünnepeket - pedig addig kell ünnepelni, amig mások az ország német megszállását ünneplik, meg a Várból való kitörési kiserletét, meg Szálasit, meg a kora-40-es évek, a késő-Horthy korszak politikáját.
És ha muszáj állást foglalni, akkor én százszor inkább éltetem a vörös csillagos sapkájú katonát, mint Sztójay, Imrédi, Gömbös, Szálasi legényeit, vagy a Wehrmacht szürke egyenruhás katonáit (a feketébe öltözött SS-ről nem is beszélve).

Valóban. A Győzelem Napja nem arról szól, hogy szeretem e az oroszokat, angolokat, amerikaiakat, stb. Hanem arról, hogy akkor lett vége egy ideológiájában is embertelen és aljas rendszernek és a háborúnak (Európában) és ez akkor és most is ünnep kéne, hogy legyen. Amíg pedig vannak, sajnos vannak, akik azt a rendszert és kiszolgálóit ünneplik, addig bizony helye van ennek a megemlékezésnek (ünnepnek) meg még sok másnak is. Hogy ne feledjük, volt egy korszak, aminek nem szabad visszatérnie.... 
Naplózva
freechess
Hero Member

« Válasz #193 Dátum: 2016. Május. 10, 20:56:56 »

Itt Californiaban van egy erdekes, sokat vitatott vagy inkabb targyaltnak mondhato megnyilvanulas nem allami szinten inkabb iskolai korzetekben, ahol szinte kizarolag meg altalaban konnyen befolyasolhato fiatalok vannak. A lenyege az hogy mivel errefele az USA deli reszen a haboruk szinte kizarolag az USA-Mexico harcokra szorultak itt sok iskolai korzetben ha van akar amerikai akar mexicoi valamilyen megemlekezes de foleg katonai utkozetekre megemlekezes hat olyan napokon betiltjak a nemzeti zaszlok mutogatasat vagy zaszlos ruhanemuek viseleset es igy tovabb, az elmelet emogott az es szerintem nem minden ok nelkul hogy mi ertelme van allandoan, evente felidezni olyan esemenyeket amelyeknek eredmenyekeppen emberek tomegesen pusztultak el, mikozben a mai unneploknek mar semmi kozuk nincs azoknak az esemenyeknek az alakulasahoz. Mi ertelme van mondjuk unnepelni Japan legyozeset mikor tudjuk hogy kozben gyermekek tizezreit is elve egettuk el, tobbek kozt, tudjuk hogy Japan kezdte, de egy mai tizeneves japannak ez nem jelent semmit, o cask azt latja hogy hozza hasonloakat egettek el es oltek meg ezreivel. Ugyanigy van ez itt a mexicoiakkal, mit unnepeljunk hogy tobb mint szaz eve megszunt egy haboru a mi gyozelmunkkel, mikoris egy csomo mexicoi pusztult el es oriasi teruletek kerultek at hozzank. Indulatok felkorbacsolasan kivul semi mas nem tortenik.
Nincs közöd hozzá, ugye? Hülyegyerek...
Olvastál te arról, mit műveltek a japánok Kínában és Koreában? A mai napig nem akarják igazán elismerni, mennyi emberiség elleni bűnt követtek el. Ja, a nácikkal ugyanez a helyzet.... Ez fáj neked - gondolom.
Naplózva
fayutca
Hero Member

« Válasz #194 Dátum: 2016. Május. 10, 23:00:43 »

Nincs közöd hozzá, ugye? Hülyegyerek...
Olvastál te arról, mit műveltek a japánok Kínában és Koreában? A mai napig nem akarják igazán elismerni, mennyi emberiség elleni bűnt követtek el. Ja, a nácikkal ugyanez a helyzet.... Ez fáj neked - gondolom.
                                                                                                                                                                                                                                                                  Az angolok a mai napig nem ismerik el hogy Drezda katonai celpontok nelkuli bombazasa, foleg a masodik napon mikor mar csak a halottakat gyujtogeto tomegeket bombaztak ismet gyujtobombaval. szoval hogy ez egy haborus bunteny volt, kitalalojainak ott kellett volna ulni Nurnbergben. Sztalin halalra eheztetett hetmillio Ukrant, ki itelte el ot akkor a nyugati hatalmak altall? Senki, meg szovetseget is kotottek vele a negyvenes evekben. Ma az USA legnagyobb gazdasagi partnerje Kina, ahol nagyjabol harmincmillio halottat eredmenyezett a mai kommunista part elodje, kit erdekel ez ma? Hanyan ulnek ma bortonben a gulagok miatt? Lehetne folytatni, de minek.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Május. 10, 23:02:36 írta fayutca » Naplózva
Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14
  Nyomtatás  

Ugrás: