NOL Fórum
2017. Október. 21, 07:43:49 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Elindult az új NOL-Fórum

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 1185 1186 1187 1188 1189 [1190] 1191
  Nyomtatás  
Szerző Téma: KÖZÖS VERSEK  (Megtekintve 1114249 alkalommal)
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #17835 Dátum: 2016. Május. 25, 17:20:19 »

Ez szenzációs! Olyan, mintha a két szerző vitatkozna egymással, a klasszikus "csónakot fódozok" jellegű odafigyeléssel...
Szerintem a két galád direkt összebeszélt!  Vigyorog
Habóknak is lehetett egy kis gondja ezzel a sok csülökkel, de erről ő tudna mesélni...
Nem ismerem a teljes "felhozatalt" verssorokból, de a közölt párosítás eccerűen zseniális!
Hát annyit elárulhatok, a végén úgyis kiderül, hogy Sandton mind a 16 sorát a csülökről írta.

Miért nem vagyok meglepve... Vigyorog

Nahát én se, de megpróbálom elképzelni a versszerkesztő munkáját ( lehet, hogy ezért passzoltam át a melót Habóknak? ).
Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #17836 Dátum: 2016. Május. 25, 19:34:21 »

Hámmeracsülökre fáj a foga.

Persze a csülök is tud jó sós lenni, a többit tudod a keszkékről meg a sóról.
Vigyorog
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
Rosszabb csak az, ha nincs mit.”
(Dévényi Tibor)
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #17837 Dátum: 2016. Május. 25, 19:41:14 »

Ez szenzációs! Olyan, mintha a két szerző vitatkozna egymással, a klasszikus "csónakot fódozok" jellegű odafigyeléssel...
Habóknak is lehetett egy kis gondja ezzel a sok csülökkel, de erről ő tudna mesélni...
Nem ismerem a teljes "felhozatalt" verssorokból, de a közölt párosítás eccerűen zseniális!
Hát annyit elárulhatok, a végén úgyis kiderül, hogy Sandton mind a 16 sorát a csülökről írta.

Én azért egy hangyányit meg voltam...
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
(Dévényi Tibor)
sandton
Hero Member

mer én vagyok az igazi TreBitch

« Válasz #17838 Dátum: 2016. Május. 26, 14:39:06 »

...

Mire számítottatok mégis ?
Ezzel csalogatott a Kecs, méghozzá olyan topikban ahol nem számítottam rá.....( mármint kajás képre és bion Te voltál a felbujtó !)
Mondjuk a telitalálat ominózus volt mert akkora csülköt vettem, hogy négy napig ettük és nem úntuk meg ! Ez világcsúcs.
Nem csoda hogy a zagyaman ült. Szóval a verselés csak a katarzis vagy mi a görög fene volt.

Namost képzeld el ha a Kecs mondjuk egy jóseggű nőt rak fel csalinak bikiniben vagy anélkül.
Rakosgathatta volna a 18-as táblákat a kommentjei elé.
Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #17839 Dátum: 2016. Május. 26, 16:36:44 »

...

Mire számítottatok mégis ?
Ezzel csalogatott a Kecs, méghozzá olyan topikban ahol nem számítottam rá.....( mármint kajás képre és bion Te voltál a felbujtó !)
Mondjuk a telitalálat ominózus volt mert akkora csülköt vettem, hogy négy napig ettük és nem úntuk meg ! Ez világcsúcs.
Nem csoda hogy a zagyaman ült. Szóval a verselés csak a katarzis vagy mi a görög fene volt.

Namost képzeld el ha a Kecs mondjuk egy jóseggű nőt rak fel csalinak bikiniben vagy anélkül.
Rakosgathatta volna a 18-as táblákat a kommentjei elé.
Így meg valami Bilagitos hirdetés kellene...
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
(Dévényi Tibor)
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #17840 Dátum: 2016. Május. 27, 06:43:24 »

A Repülj disznó lázában él az ország. Minden csupa búbos kemence, búbos vöcsök, busa szökellő, tulipános láda, még a nap is népviseletben süt. A leányok vállán paszományos rakonca, derekukon combközépig érő csürdöngölő, a legények meg árvalányhajas pántlikát kötnek a bajszukra, pávatollat a sarkantyújukra, hetyke daruszőrű kalapjukon csobogányos szeklice. A varjak és a csőszök kivételével a tévé előtt ül az ország.

A Repülj disznó megmozgatott elevent és holtat. Mindenki indulni akart ezért előzsűrizést kellett bevezetni, majd elő-előzsűrizést, mely megrostálta az előzsűrizésbe bejutókat is. Egykori nagybajszú költőnk is feltámadt, s eljött közénk, ő is pályázott egy dallal, hogy megmutassa, ki a legény a gáton. De műve már az előzsűrizésre sem jutott. Az ének, ami egykor dallamosan csengett,  ma már hamisan szól. Ami jó volt egykor, ma már kevés.  Ég a napmelegtől a kopár szík sarja – írta hajdanán a költő, de a mai celebvilág már nem tud ezzel mit kezdeni, megmosolyogja azokat, akik olyan szavakat használnak, mint szik, meg sarj, nem is igen ismeri jelentésüket se.

Száz szónak is egy a vége, a bajszos költő dalát visszadobta a zsűri, sajnálattal közöljük, hogy műve nem ütötte meg a mértéket ; próbálkozzon talán furulyafaragással, vagy matyóhímzéssel., de ő nem olyan ember, aki könnyen feladja, beül egy étterembe, nagy adag citromfagylaltot rendel és nekifut mégegyszer. Az étteremben is megy a tévé, éppen egy erdélyi kisfiú csapásol virágmintás ripityomban, a költő meg csak nyalja a fagylaltot, mint D. Nagy Lajos, rágja pennája végét, és egyre kevesebb meggyőződéssel rója a sorokat. Mikor aztán a levesében paszulyka helyett fuszulykát talál, felsóhajt: nem tudsz te hangulatot festeni, János, előbb lesz a Balatonban cápa, mint belőled költő.

A tévében közben egy kolumbiai lány következik, aki népi felelgetőst énekel egy botsáskával, a csülökről énekelnek, és ekkor jön az ötlet. Hát az ő hőse, Toldi, mitől volt sikeres ? Attól, hogy erős volt. Az erőt a kalóriák adják. Eszem valamit – döntött a költő. Egy vese-velő nem lenne rossz, de ha már annyi szó esik a csülökről, biztos az a nyerő.
–   Pincér ! – kiáltja. – Kérek egy Péknét !

Ha most feltámadna, s eljőne közétek,
Hamiskásan szólna ajkáról az ének!
Citromfagyival van megrakva az asztal.
Kocsmában a csőszök, vetésen a varjak.
Levesébe került a fuszulyka szára,
előbb lesz ennél a Balatonban cápa,
Egy csülköt egyek, vagy legyen vese-velő?
Sült csülköt kell enni, ahhoz kell az erő.

(Adorka, Habók, PurpleFox, Kecske, Kecske, PurpleFox, Sásek, Sandton)

Naplózva
botsáska
Sr. Member

nyomozó

« Válasz #17841 Dátum: 2016. Május. 27, 13:49:36 »

......

(Sásek, Sandton, Sásek, Sandton, Sásek, Sandton, Sásek, Sandton)

A szerk. megj.:
A költemény kapcsán én is megtudtam valamit önmagamról. De hogy miért kell ezért lőni rám ?

jó kis páros  Vigyorog
bocs csak most olvasom. kevés az szabadidő

Nahát, nem jutottak szóhoz a többiek.
Te meg mivel doppingozol, merhogy ilyen pihent agyad csak nincs magától.
Vigyázz, mert itt a küszöbön a zolimpia, még a végén rossz helyre hugyozol és kizárnak !
Naplózva

Régebben csak úgy futottak utánam a nők, de ma már nem lopok retikült.
botsáska
Sr. Member

nyomozó

« Válasz #17842 Dátum: 2016. Május. 27, 13:50:23 »

igy volt, egyeztettem a főhangyász Úrral
Naplózva

Régebben csak úgy futottak utánam a nők, de ma már nem lopok retikült.
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #17843 Dátum: 2016. Május. 29, 07:24:17 »

A tv-ben véletlenül éppen a Röpülj disznó megy, és egy botrányos, nem odaillő produkció látható. Illetékes elvtárs éppen most telefonál Fontos elvtársnak, hogyan lehetett ezt a szörnyűséget átengedni az előzsűrizésen. Hiába no, a zsűri is kontraszelektált, elnöke korábban a Same in English emléktáblát alkotta, azt követően helyezték át érdemei elismerése mellett a Röpülj disznó zsűrijébe, nem vette észre, hogy a dal nem idevaló, most már nincs mit tenni.

A Reformkonyha és a Vegetáriánusok Egyesülete képviseletében egy lány – ó, mi szörnyűség – farmernadrágban és pullóverban éppen arról énekel, hogy ne vacsorázzunk nehéz ételeket, mert nehéz álmaink lesznek.

Fűstölt csülök, gyötrő álom,
sátánt látsz majd bárányháton.
Egyél csirát, szóját, műzlit,
felejtsd el, mi hústól bűzlik.

Pedig a sátán nem csak a nótában, hanem a valóságban is bárányháton lovagol, és éppen őt sújtja a gyötrő álmok terhe. Kiveri a veríték, hiába van szibériai fagy. Leül egy fa alá, hogy kifújja magát, megtörli izzadó homlokát, de ébren is rémálmokat lát. Brit tudósok kimutatták, hogy miközben az átlagember rémálmai rendszerint a sátánról szólnak, a sátán rémálmaiban sáskát jelennek meg. Az a sáska a sátánnak, mint embernek a sátán.

De végetér a rémálom, helyét kellemes gondolatok foglalják el. Csülökillatot sodor felé a szibériai szél. Akkor most azonnal eszem egy csülköt, és gurítok egy jó nagy sört rája – dönt a sátán. Nem zavarja, hogy fehérneműje koszos, orra sincs rendesen kipiszkálva ( lábat se mosott, de azt sose szokott ), ezek a problémák tudnak várni. Első a gyomor.

És sátáni vigyorral felpattan a bárány hátára, irány a csárda, ahol csapon a hordó és sül már a sátán csülke.

Bárány hátán kábán lovagol a sátán,
rémálmoknak terhét cipeli a hátán,
leül a fa alá a mínusz húsz fokban,
százezer sáska jön hosszú, tömött sorban.
Vigyorog a fószer, csülköt érez orra,
az alsónadrágja még ki sem volt mosva,
gusztustalan módon az orrában piszkál,
csülökre sör való, nagy korsóból isszák.

(Adorka, Habók, PurpleFox, Kecske, Sandton, Sásek, Sásek, Sandton)

Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #17844 Dátum: 2016. Május. 29, 20:17:37 »

Nagyon kellett ez így vasárnap este!!! (Bár, ha még egy csülök is figyelne a hűtőben...)
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
(Dévényi Tibor)
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #17845 Dátum: 2016. Május. 29, 20:42:48 »

Nagyon kellett ez így vasárnap este!!! (Bár, ha még egy csülök is figyelne a hűtőben...)

Akkor arrafele körözne a sátán...
Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #17846 Dátum: 2016. Május. 30, 14:48:49 »

Akkor arrafele körözne a sátán...
Elüldözném!! Ha csülök a tét...
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
(Dévényi Tibor)
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #17847 Dátum: 2016. Május. 31, 07:28:10 »

A Lőrinc-megyei Savanyópuszta egyik tízezerholdas törpebritokán nagyszabású bulit rendezett a kormánypárt a Csülök – Törvény egy éves születésnapja alkalmából. A kora reggeli megnyitót a fanfárok kezdték, a Moulin Rouge táncosnői hoztak be egy húszméteres lemezre kasírozott csülköt, a Milanoi Scala-tól meghívott két tenor elénekelte a Happy Birthday-t, majd sütni kezdték a Grundig- és Samsung-márkájú csülköket. A hangulatot az sem rontotta el, hogy a helybeliek – a savanyópusztai hentesbolt és étterem nem teljesen korrekt privatizációja miatt – tüntetést szerveztek, ahol birkának és siratóasszonynak öltözve nagy zenebonát csaptak ( birkának azért gondolják magukat, mert nem a Hufnágel Pistire szavaztak legutóbb ). Ez csak jelentékten epizód volt, ami nem rontotta el az ünneplést. Móricz Zsigmond Ebédjénél se rontotta el az étvágyat, hogy a bika megtiporta a csordást. Az egy másik dimenzió. Fő dolog, hogy a Boltzár már titkosítva, a Csülök-Törvény szintén, de a legfőbb, hogy sül a ropogós csülök, illata belengi a birtokot.

Az mti tudósítója buzgón pötyög számítógépén, a vezér magához inti őt.
-   Na gyere, te vinvörd-matyi, hadd lássam mit írtál….Hosszú ez, mint egy gatyamadzag, mondtam, hogy rövid legyen…Láttál te itt siratóasszonyokat ? Mert én egy felet se….Nem kell a ropogós csülökről írni, táncosnőkről pláne nem, csak irígységet kelt. Mondtam neked, hogy a buli mellékes, kihelyezett kormányülés van, a munka a fontos, arról kell írni…Mi az, hogy sok a szúnyog? Zavar talán ? Ilyen a vidéki élet. Na és ha megcsíp ? Ne legyél már ilyen széllelbélet nyámnyila városi értelmiségi. Ne vakard ! Akkor vakarhatod, ha megengedem... Nem tetszik nekem ez az egész tudósítás, örülj, hogy csülök helyett nem a most kiégett villanykörtét nyomom le a torkodon… Na de nem haragszom. Lediktálom neked a tudósítást, remélem tanulsz belőle. A következő rendben legyen ám ! Na írjad…
„A Lőrinc-megyei Savanyópusztán kihelyezett kormányülés zajlott, ahol részletesen megvitatták az embereket leginkább foglalkoztató kérdéseket. A kormányülésen megemlékeztek a Csülök-Törvény elfogadásának első évfordulójáról is.”

Vidáman kel a nap, sok csülök sül arra,
titkosítva van már a boltzáras akta.
Ha már birka lettem, ne fájjon a nyírás,
felveri az utcát messzehangzó sírás.
Rövid írást kértek, de nem megy, csak hosszan,
ronda szúnyogfelhő, még nem csíp csak bosszant,
mikor vakarózhatsz, megszabja a törvény ;
ne dugd be a szádba a kiégett körtét!

(Sandton, Sásek,Adorka, Habók, Adorka, Habók, Kecske, PurpleFox)
Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #17848 Dátum: 2016. Június. 02, 07:31:45 »

A szép szőke Óvári Mütyűrkét a Repülj disznó fesztiválon ismerte meg a nagyérdemű. Bár a bemutatkozó interjún kicsit butuskának mutatkozott, azt hitte például, hogy a Filatélia a Filatorigáttal szomszédos városrész, de ragyogó kék a szeme, és kedvesen tud mosolyogni, így a közönség hamar szívébe zárta. Oltári cuccától mennek fel a pumpák, és sok autogramot is kéne adnia, ha tudna írni. A fesztiválon népdalokat énekelt és csülökvacsoráknál pincérkedett, s bár a dalszövegeket mindig elfelejtette és a csülköstálcát rendszeresen leejtette, a közönség sms-ekkel mindig beszavazta őt a következő fordulóba.

De Mütyűrke tudja, hogy a fesztivál már hamarosan végetér és gondoskodnia kell a jövőjéről. A fesztivál már nem foglalja el gondolatai középpontját, mint régen. Most is ki kéne mosnia egy abroszt, amit a kedves vendég lecsülközött, de nem nagyon akarózik. Sikeresen rábeszéli az egyik férfi pincért hogy mossa ki helyette, kedvesen félrefordított fejjel gügyögi olyan nehéz ez nekem, és ezt olyan bájosan csinálja, hogy leveszi lábáról a pincért. Ő maga tornára megy, ügyel az alakjára, bár néha-néha édességből torkoskodik kicsit. És folyton azon töri a buksiját, mihez kezdjen a Repülj disznó után. Dolgozni nem nagyon szeret. Szívesen készítene egy hanglemezt, de Zeneműkiadó egyelőre nem akar vele szerződést kötni. A tv1-hez mehetne hírfelolvasónak, de azt meg ő találja rangon alulinak. Végül rájön a megoldásra. Jelentkezni fog a Való Világba. Kék szem, szőke haj, naívai tekintet, böfögni is remekül tud, igen a Való Világ lesz a frankó. Olyan jó, mint a kelkáposzta fagylalt.

Szép szőke lány nevet, kéken ragyog szeme,
nem siet dolgozni – nem ment el az esze.
Oltári a cucca, bámulja az utca,
mindjárt felmegy bennem a toalettpumpa.
Nehéz kipucolni azt a csülkös foltot,
a póttorna után csokoládét kóstol.
Ebéd közben böfög, tudja, mi az illem.
Olyan, mint a fagyi kelkáposztás ízben.

(Adorka, Habók, Kecske, PurpleFox, Sandton, Sásek, Kecske, PurpleFox)

Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #17849 Dátum: 2016. Június. 02, 17:46:17 »

Erre már nem találok elég vigyort...
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
(Dévényi Tibor)
Oldalak: 1 ... 1185 1186 1187 1188 1189 [1190] 1191
  Nyomtatás