NOL Fórum
2017. Június. 28, 09:41:55 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: E-mail címek ellenőrzése

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 1186 1187 1188 1189 1190 [1191]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: KÖZÖS VERSEK  (Megtekintve 1043358 alkalommal)
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #17850 Dátum: 2016. Június. 02, 17:52:35 »

Erre már nem találok elég vigyort...

Ha jó a vers, könnyű a kommentelő dolga...
Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #17851 Dátum: 2016. Június. 02, 18:43:31 »

Ha jókat írnak a verselők...
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
Rosszabb csak az, ha nincs mit.”
(Dévényi Tibor)
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #17852 Dátum: 2016. Június. 02, 18:45:17 »

Ha jókat írnak a verselők...

És ne feledkezzünk meg a szerkesztőről se !
Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #17853 Dátum: 2016. Június. 04, 07:03:05 »

Bárhogy fáj, egyszer elmúlik a nyár. Kincseit szerteszét szórja az ősz, éa már érezni a levegőben a közelgő tél fuvallatát is. A fecskék már elköltöztek, a melankólia és a szomorű sóhajok időszaka ez.

Buzgár Bendegúz vállalkozó hangulata is szomorkás. Bár igen korán kelt, nincs meg benne az a tettrekész nyüzsgés, ami az almúlt hónapokat jellemezte. Nem csak a nyár ért véget, hanem a Repülj disznó fesztivál is, melynek Buzgár Bendegúz is aktív részese volt. Kis sertésfarmja mellett csülökcsárdát működtetett, ahol népviseletbe öltözött lányok szolgálták ki a külföldieket.

Véget ért az idegenforgalmi szezon is, ettől a vállalkozástól már nem remélhető pénz. Egyfelől baj, hiszen busásan jövedelmezett, másfelől van benne jó is, hiszen - valljuk be – a disznók igen-igen büdösek voltak, és ezt egész nap szagolni kellett. Egyszer - miközben takarította a disznóólat s szagolta az orrfacsaró illatot - azon töprengett, mihez kezd a hideg időben. Miért ilyen büdösek a disznók ?  Nem is csoda, hogy büdösek, hiszen havonta csak kétszer fürdenek, akkor se vízben, hanem sárban. Hoppá ! Fürdés ! Ez az. Az egykori étterem felszolgálóit egy gyorstanfolyamon átképzi fürdőskurvákká, és a disznóólak helyén egy nyilvános házat húz fel. Úgy látszik, a legjobb ötletek söprés közben jönnek.

Itt kapcsolódik a történetbe e sorok írója, aki szivességből felajánlotta, megfesti az új cégtáblákat, szíve mélyén reménykedett, hogy cserében egy jó csülökvacsorára a vállalkozó vendége lehet. Sajnos azonban hoppon maradt, tett egy szerencsétlen megjegyzést Péknére, amitől a vállalkozó úgy megsértődött, hogy nem hívta meg vacsorára. Ha ez egy mese lenne, úgy fejezhetnénk be, hogy akkora lakomát csaptak, hogy szemük kopogása legmélyebb álmukból is felriasztotta az alvókat.

Felfénylő hajnalok, de korán fenn vagyok,
dagasztják keblemet szomorú sóhajok,
költöznek a fecskék, üresek a fészkek,
meg szokott fürödni úgy havonta kétszer.
Ősz szórja nyár kincsét, tél temeti hóval,
hiába söpörtem ezt a disznóólat,
beállított Kecske a festékes paddal,
Péknét ki fikázza nem jár csülök annak.

(Adorka, Habók, Kecske, PurpleFox, Adorka, Habók, Sásek, Sandton)
Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #17854 Dátum: 2016. Június. 04, 09:28:26 »

Jaj, és elfelejtettem beleírni, pedig megkerestem a költőtársat, Tompa Mihályt.

Jaj nem, mámmegint figyelmetlen voltam.
A kérdéses sor teljes egészében Adorkáé!!!

Sajnos, hamuszóró szmájli nincs...
« Utoljára szerkesztve: 2016. Június. 04, 18:40:11 írta Habók » Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
(Dévényi Tibor)
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #17855 Dátum: 2016. Június. 05, 17:16:38 »

Biztosan mindenki hallotta már, hogy mi történt. De azoknak, aki mégsem, elmesélem. Hol volt, hol nem volt, volt egyszer egy kemence. Kis Bence, aki egyébként unokatestvére az első versből megismert tragikus sorsú Sanyarú Vendelnek, belebújt ebbe a kemencébe. Na és milyen lett ? Kormos. Bizony. De ez nem volt neki elég, belebújt a kéménybe is. Édesanyja született Sanyarú-lány és a családon végigvonuló lúzerség és pesszimizmus őt sem hagyta érintetlenül. Egy kilyukadt zokni, vagy egy kifordult esernyő elegendő, hogy az öngyilkosság gondolatával foglalkozzon. Bencét meglátva természetesen rátört a pánik, de szerencséjére éppen nála volt vendégségben legjobb barátnője, aki egész más világképet épített fel magában, s hamar megvígasztalta. Az alábbiakban közöljük az épületes párbeszédet:

-   Jaj Istenem, most mit csináljak ? Lehet, hogy le se tudom mosni róla, és négernek nézik az óvodában.
-   Nyugodj meg, a szappan érti a dolgát.
-   És éppen most raktuk fel a narancssárga csempét is !
-   A csempe előnye, hogy könnyen lemosható.
-   És minden csupa mocsok, így nem lehet élni.
-   Az én sakktáblám évek óta poros, mégis mindig nyerek, ha játszom rajta.
-   És az én okos kisfiam, hogy tud ilyen hülyeségeket csinálni ?
-   Az én fiam is csinál hülyeségeket, ráadásul még nem is okos !
-   És miért hisztizik, amikor megfürdetem ?
-   Biztos a szemébe ment a szappan. Ne törődj vele, majd abbahagyja.
-   Istenem, minden nap imádkozom, hogy jó gyerekem legyen, aztán tessék.
-   Ne fújd fel ezt a kis kormot. A Kínai Nagy Fal is leomlott, még sincs vége a világnak. Igyunk még egy kis kávét.

És kis Bence édesanyja, született Sanyarú Melankólia, lassan megnyugodott. Egyszer az este folyamán még mosolygott is.

Kormos volt a kémény, fekete lett Bence,
nem kell a konyhába narancssárga csempe,
az én sakktáblám már évek óta poros
szép, mint Albert Einstein, csak nem olyan okos.
Mint egy hisztis gyerek, órák óta tombol,
mindent, mit megélünk, a halál lerombol.
Templomjáró ember, órákig ott térdel.
Leomlott a Nagy Fal? Hát ezt én nem értem.

(Kecsi, PurpleFox, PurpleFox, Kecske, Adorka, Habók, Adorka, Habók)
Naplózva
sandton
Hero Member

mer én vagyok az igazi TreBitch

« Válasz #17856 Dátum: 2016. Június. 07, 15:49:03 »

Nahát, mégegy remekmű.

Már kezdett lelkiismeret furdalásom lenni hogy engedtem a csülköt dominálni a soraimban.

A kommentek is megérik a pénzüket. Hajjaj !

Annó, nem az volt hogy először közöltétek a verset, majd másnap jött a komment/elemzés ?

Szerintem negyobb hatása lenne.

Az előző versben volt az Adornak egy minden klasszikusokat verő lírai sora az őszről.

Itt meg a Kecs szúrt be egy montypythonos brilliáns sort a szépségről.
Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #17857 Dátum: 2016. Június. 08, 06:13:34 »

Az olvasó csak rövid újsághírben értesülhetett arról, hogy Szerémy Balatazárt a Nemzeti Sport Egyetem rektorát érdemei elismerése mellett nyugdíjazták. De mi állhat a hír hátterében ?  Aki elolvassa a nyugalmazott rektorral készült interjúnkat, többet fog tudni erről.

Fáradtnak néz ki rektor úr.
Valóban fáradt vagyok, hetek óta nem alszom már, a feleségem is mondja, úgy nézek ki, mint az ördög öregapja. Valóban megvisel az álmatlanság, mert álmomban szabad vagyok, Klebersberg Kuno nem regulázza meg őket. A gond a Röpülj disznóval kezdődött.
Mi köze az egyetemnek a Röpülj disznóhoz ?
Szerintem semmi. De megjelent egy jólfésült fiatalember, aki elmondta, hogy a disznóröptetés hamarosan olimpiai sportág lesz és a egyetem aulájában rendeznének egy versenyt a a Röpülj disznó fesztivál keretében, amit a tv is közvetítene. Mondtam neki, hogy ez egyetem és nem bolhacirkusz. Azt mondta, a döntés az enyém, de számítsak rá, lesz folyatatás.
És lett ?
Nem is akármilyen. Klebersberg Kunot vártam, de nem személyesen jött, hanem egy beosztottját küldte, bizonyos Bretschneider nevűt. Az időjárásról kérdezősködött, aztán a menzáról, minden érdekelte, egyszer csak azt mondta, nagyon szomjas, megkínáltam reprezentációs borral, aztán még azt is beírta a jelentésébe, hogy hiányzik a reprezentációs italból. Megkérdezte, mi a véleményem Ferenc császárról, azt hittem, Ferenc Józsefre gondol, de ő Franz Beckenbauerról akart beszélni. Beckenbauer fotója ki van állítva a Nemzeti Sport Egyetem múzeumában, azon meg légypiszkot talált egy nagyító segítségével. És hasonló apróságok miatt olyan feljelentést fogalmazott meg, hogy nem kaptam levegőt, amikor elolvastam. Mintha az egyetem omlott volna a fejemre.
Lehet, hogy jobban járt volna, ha igent mond a disznóröptetésre ?
Brettschneider úr is ezt mondta. Ön dönthetett volna úgy is, hogy röpüljenek a disznók. Most Ön fog röpülni. Két nap múlva meg is kaptam a levelet, csupa nagy betűvel van írva, be is kereteztem.
És mi sajnos nem segíthetünk, csak együttérzésünket fejezhetjük ki. Boldog nyugdíjas éveket kívánok és köszönöm a beszélgetést.

Este nyolctól reggel hatig vagyok ébren,
viszonylag szép vagyok Belzebubhoz mérten.
Álmaim szabadok, nincs előttük határ -
elmesélte nékem minden búját-baját.
A császár portréját leszarták a legyek,
egyszer a fejemre omlik az egyetem,
minden bor elfogy már, ezek mind megisszák.
Igazán szép levél, nagybetűkkel írták.

(PurpleFox, Kecske, Adorka, Habók, Kecske, PurpleFox, Adorka, Habók)

Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #17858 Dátum: 2016. Június. 08, 17:35:34 »

Közel van még a múlt, s bár gyakran így is hazudnak róla, köztünk élnek még azok, akik emlékeznek. A veteránok, akik sokat tettek egy álom megvalósítása érdekében, de a megvalósult álom haszonélvezői már nem ők lettek. A nagy kaszálás másoknak jutott, olyanoknak, akik tán kevesebbet tettek, csak jobban helyezkedtek.

A költemény főhőse a Repülj disznó fesztivál egyik szellemi atyja volt, de a siker ünnepeltjei közé már nem tartozik. Régi elvtársai, kik már már urak, más úton indultak, s őt már meg sem ismerik. Pedig hány disznóól sarát vitte haza esténként, mikor tehetségtelen sertéseket próbált röpülni tanítani. Hány hamis kutya kergette végig kietlen falvak gidres-gödrös főutcáin. Hány szakadt nadrág tanuskodik arról, hogy a kutyák néha utolérték. Hányszor zuhant fáradtan, megkergetetten, étlen-szomjan egy darab fa módjára ágyába és álmodott a farkaslány derekáról. Vagy csokoládés tepsiről, ananászról. Vagy arról a csülökről, mely az általa megálmodott fesztivál jelképe lett, s melyből – akárcsak Sanyarú Vendelnek – neki sem jutott.

Reggelre ébredve mindig reménykedett: na, ma csülövacsora lesz ! Egyszer se lett. De legalább álmai szépek voltak, s nem akárki által őrzöttek.

Messzire vezetnek a körből az utak,
régi elvtársaik, kik mára már urak,
közel van még a múlt, ám a jövő messze,
nap végén fáradtan nyúlt el lankadt teste,
őrizte az álmát Semjén lovasszobra
farkaslány dereka az igazat mondja.
Ananásszal teli csokoládés tepsik,
elkészült a csülök, mindjárt meg is eszik.

(Habók, Adorka, Adorka, Habók, Kecske, PurpleFox, Sásek, Sandton)
« Utoljára szerkesztve: 2016. Június. 09, 19:19:24 írta kecske » Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #17859 Dátum: 2016. Június. 09, 19:20:19 »

Zaklatott az élet, így most egyszerre jutottam a két vershez. De legalább hiába zuhog odakint az eső...
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
(Dévényi Tibor)
Oldalak: 1 ... 1186 1187 1188 1189 1190 [1191]
  Nyomtatás  

Ugrás: