NOL Fórum
2017. Június. 28, 01:12:51 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Elindult az új NOL-Fórum

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 15
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Te mit tennél MÁSKÉPP a magyar gazdasággal?  (Megtekintve 26125 alkalommal)
gjokkel
Full Member

« Válasz #15 Dátum: 2007. Március. 27, 12:51:37 »

Az egykulcsos adózásnak nem vagyok a híve, igenis legyen az adó progresszív. ...
Az a baj, hogy lépéskényszerben vagyunk a szomszédok miatt. Ez most nem a társadalmi igazságosságról szól, hanem a versenyképességről.

Például:
Ott van Nógrád megye, ami a szlovákiai nagyobb városok vonzáskörzetében van. 2008-tól még jelzésértékű határ sem lesz. Már most van egy pár ismerősöm, aki az ottani vállalkozásának székhelyét Szlovákiába rakta át, ugyanakkor a boltjai változatlanul maradtak a helyükön. Csak a cég és az alkalmazottai (!!!) Szlovákiában adóznak. (Lakcímbejelentés, miegymás)
Naplózva
Aham...
Hero Member

« Válasz #16 Dátum: 2007. Március. 27, 12:54:45 »

Az a baj, hogy lépéskényszerben vagyunk
Lépéskényszerben akkor vagy, amikor WC-re mész. Szerbia 10%-ra csökkentette a társasági adót, mégsem hallom, hogy özönlenek oda a befektetők.
Naplózva
gjokkel
Full Member

« Válasz #17 Dátum: 2007. Március. 27, 12:54:54 »

... 2. Van testőröd?
Azért a jelenlegi APEH vagyonosodási vizsgálatoknál nem nagyon van ám kibúvó... Fizetnek is, mint a katonatiszt, banki alapkamat kétszeresével megfejelve. Csak nem nagyon szellőztetik.
Naplózva
gjokkel
Full Member

« Válasz #18 Dátum: 2007. Március. 27, 12:56:47 »

Lépéskényszerben akkor vagy, amikor WC-re mész. Szerbia 10%-ra csökkentette a társasági adót, mégsem hallom, hogy özönlenek oda a befektetők.
Szerbia nem EU tag, és azt is tudja mindenki, hogy ott a Kalasnyikov még ott lapul a szekrény aljában.
De nézd meg Montenegrót! (Ha ötletet akarsz: fektess be ott, megéri :-) )
Naplózva
ouroboros
Hero Member

« Válasz #19 Dátum: 2007. Március. 27, 13:07:56 »

2. Van testőröd?
Nem értem a kérdést.

Azt meg kihagytam, hogy kellene hagyni egy türelmi időszakot, amíg a megszerzett vagyont kedvezményesen legalizáltatni lehet az adó (akár csak egy részének) utólagos befizetésével, azután kíméletlenül behajtani mindent.
Naplózva
Aham...
Hero Member

« Válasz #20 Dátum: 2007. Március. 27, 13:09:56 »

1. Nem értem a kérdést.

2. Azt meg kihagytam, hogy kellene hagyni egy türelmi időszakot, amíg a megszerzett vagyont kedvezményesen legalizáltatni lehet az adó (akár csak egy részének) utólagos befizetésével, azután kíméletlenül behajtani mindent.
1. Dehogynem érted.

2. Ebből derül ki, hogy érted.
Naplózva
ouroboros
Hero Member

« Válasz #21 Dátum: 2007. Március. 27, 13:10:54 »

1. Én az egykulcsos szja-t pártolom, de ha már engednem kell(ene), akkor azt mondanám, hogy a sávot legalább a duplájára, inkább a háromszorosára kellene emelni, mert a mostani semmiképpen sem ösztönöz arra, hogy legálisan minél többet keress.
Igazad van, progresszív adót már csak a társadalmi viszonyok normalizálódása után érdemes erőltetni. Ugyanakkor szerintem az arányos közteherviselés szempontját nem jó figyelmen kívül hagyni, legfönnebb ideiglenesen.
Naplózva
Aham...
Hero Member

« Válasz #22 Dátum: 2007. Március. 27, 13:12:47 »

De nézd meg Montenegrót! (Ha ötletet akarsz: fektess be ott, megéri :-) )
Megnéztem és rájöttem, inkább eurót és dollárt veszek.
Naplózva
ouroboros
Hero Member

« Válasz #23 Dátum: 2007. Március. 27, 13:14:48 »

2. Ebből derül ki, hogy érted.
Azért tettem egy ilyen kiegészítést, mert szerintem így hatékonyabb lehetne, ha az emberek úgy éreznék, olcsóbban megússzák, ha bevallják a dolgokat még a türelmi időszakban. Így szokás, nem?

Amúgy az egész sose lesz így, persze. Mit várunk egy olyan országtól, ahol az olajszőkítési ügyek aktáit száz évre titkosítják? Ugyan milyen indoklással lehet ezt egy valódi demokráciában megvédeni a közvélemény előtt? Lófasz, nem most dőlt el, hogy nekünk meszeltek.
Naplózva
gjokkel
Full Member

« Válasz #24 Dátum: 2007. Március. 27, 13:17:15 »

...Lófasz, nem most dőlt el, hogy nekünk meszeltek.
Nem most dőlt el, de ez nem jelenti egyből azt is, hogy jól van így, ahogy van.
Naplózva
gjokkel
Full Member

« Válasz #25 Dátum: 2007. Március. 27, 13:20:35 »

Nem most dőlt el, de ez nem jelenti egyből azt is, hogy jól van így, ahogy van.
Basszus, ami a szlovákoknak sikerült 5 év alatt, az nekünk miért ne sikerülhetne? Illetve, tudom is, hogy miért: mert pont öt évvel vagyunk lemaradva és az nagy idő. Csak ilyenkor mindig azt gondolom, hogy mennyivel lesz jobb tíz évvel lemaradni?
Naplózva
Aham...
Hero Member

« Válasz #26 Dátum: 2007. Március. 27, 13:22:44 »

Hagyjuk már Szlovákiát!!! Tényleg unom, és nem azért mert Gyiktátor mondta, hogy 30%-kal alacsonyabb a vásárlóerő, hanem mert tényleg így van.
Naplózva
gjokkel
Full Member

« Válasz #27 Dátum: 2007. Március. 27, 13:23:49 »

"Escalation of commitment" Ez a magatartástudományi műszó a mi helyzetünkre. "Az elkötelezettség túlzásba vitele"  Amikor azért nem ülünk taxiba, mert "most már biztosan jön a 7-es busz". Aztán egy óra múlva is csak ott álldigálunk.
Naplózva
Aham...
Hero Member

« Válasz #28 Dátum: 2007. Március. 27, 13:23:47 »

A 3. hozzászólásban egy mondattal próbáltam kifejezni azt, amit kifejtesz.
Naplózva
gjokkel
Full Member

« Válasz #29 Dátum: 2007. Március. 27, 13:24:26 »

Hagyjuk már Szlovákiát!!! Tényleg unom, és nem azért mert Gyiktátor mondta, hogy 30%-kal alacsonyabb a vásárlóerő, hanem mert tényleg így van.
Nem mi szlovákiázunk, hanem a befektetők.
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 15
  Nyomtatás  

Ugrás: