NOL Fórum
2017. Augusztus. 18, 19:31:08 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: E-mail címek ellenőrzése

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 827
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Milyen országot akarunk?  (Megtekintve 602670 alkalommal)
Senki Alfonz
Newbie
*

« Válasz #15 Dátum: 2007. Július. 07, 23:38:42 »

Kedves Irriga - szerencsére nem vagy kompetens a NOL-os kizárás ügyében. Húnyd be a szemed egy két percre.
Vegyél levegőt, mert jövőre az is drágább lesz, és barátkozz meg a gondolattal. Ezek mennek...
Naplózva
Horzsoli
Hero Member

Herr Teufel

« Válasz #16 Dátum: 2007. Július. 08, 00:21:26 »

A reform nem tévesztendő össze a forradalom, a rendszerváltás
kifejezésekkel.
Sem a rapid megoldásokkal.

A reform szó eredeti értelme a meglévõ helyzet jobbítása, az idejétmúlt törvényi korlátoknak a fejlõdés útjából való eltakarítása.
Az értelmezõ szótár szerint: „A haladást segítõ, nem gyökeres átalakítás, változtatás"
1. Van egy Murphi, hogy az emberek képesek normális viselkedésre és együttműködésre, ha minden egyéb lehetőséget már kimerítettek. Szerintem tartunk errefelé már mindenkinek elege van mindenféle dumából.
2. Az világosan megfogalmazódott (ami már fél siker), hogy a nyugdíjrendszerrel, egészségügyi rendszerrel, állami szolgáltatásokkal, stb. valamit kell kezdeni. Valami el is indult jól rosszul. Ezt kellene okosan megfontolni, világossá tenni, választani a megoldási módok közül és végrehajtani. Elkezdeni tárgyszerűen és nem "politikusan" beszélgetni.
3. Az oktatással és kutatás fejlesztéssel komolyan kellene foglalkozni, legalább erkölcsileg elismerni és "divatot" csinálni a tudásból észből.
4. El kellene kezdeni (elég lenne csak néhány ember először) példát mutatni. Az ember (gyerek) példából tanul és nem dumából. Kezdhetnék rögtön azok közül néhányan akik ismertebbek.
5. Néhány ember a médiumokban (nem sok, csak kellően okos) elkezdhetne "mértékadóvá" válni, csak néhány (alapvető) emberi értéket "reklámozni" és mást is sikernek tekinteni mint a pénzt és versenyt. Továbbá abba kellene hagyni azt a hülye szokást, hogy mindent 12 éves szinten fogalmaznak meg ad abszurdum bojkottálnák a primitív politikai PR-t.
6. El kellene kezdeni valami halvány propagandát hiteles emberekkel, hogy a bűnözés, adócsalás stb. nem sikkes. (ciki)
Azért próbáltam ilyeneket irkálni, mert a 2. ponton kívül nem kerül nagyon sok pénzbe de sokat tudna javítani.
Naplózva

.. hátradőlni, csak istennek ér!
Horzsoli
Hero Member

Herr Teufel

« Válasz #17 Dátum: 2007. Július. 08, 00:27:04 »

Kedves Irriga - szerencsére nem vagy kompetens a NOL-os kizárás ügyében. Húnyd be a szemed egy két percre.
Vegyél levegőt, mert jövőre az is drágább lesz, és barátkozz meg a gondolattal. Ezek mennek...
Te most élvezkedsz? Figyusz! Rögtön ott a jobb kezed. Azzal szórakozz.
Naplózva

Senki Alfonz
Newbie
*

« Válasz #18 Dátum: 2007. Július. 08, 00:37:01 »

Szeretnék ennyire intelligens lenni, figyusz. Az értelmes és mélyenszántó hozzászólásaidat sokkal szívesebben olvasom, mint az ilyen sekélyes, debil kirohanásokat. Őrizd meg a nyugalmamat. Kösz.
Naplózva
methus
Global Moderator
Hero Member

vöröscsillagász és boszorkány is

« Válasz #19 Dátum: 2007. Július. 08, 00:50:05 »

Kedves Alfonz,
5 hozzaszolasbol eleg nehez valakirol kepet alkotni.  Nem is nagyon kiserletezek vele.
A "jovore a levego is dragabb lesz" kitetelbol jobboldali alapallast sejtek.

Erdekelne ez a csoda-dolog!  Miert lenne pont nekunk ilyen szerencsenk?
(Renyi prof szokta volt mondani: Szerencseje annak van, aki kemenyen dolgozik!")

Behunytam a szemem es gondolkoztam 2-3 percig.  (Gyakran gondolkodom, neha meg ennel is hosszasabban es a szemem sem kell becsuknom hozza.)  Fokent azon gondolkodtam, hogy "Nem ezt érdemelnénk?"   A gondolkodas eredmenye - szegyenkezem is miatta - nemleges valasz volt.  Nem ezt erdemelnenk.  Hanem ennel sokkal rosszabbat!

Nem férne ránk már a "jókedvvel, bőséggel"?  De bizony rank ferne!  Meg masokra is.  Miert pont bennunket aldjon meg az Isten (jókedvvel, bőséggel)?  Mit tettunk erte?  O ugyanis fukar kezekkel mér, de hisz nagy ur!
Naplózva

Art is I, science is we. (Claude Bernard, 1865)
Horzsoli
Hero Member

Herr Teufel

« Válasz #20 Dátum: 2007. Július. 08, 01:06:40 »

Szeretnék ennyire intelligens lenni, figyusz. Az értelmes és mélyenszántó hozzászólásaidat sokkal szívesebben olvasom, mint az ilyen sekélyes, debil kirohanásokat. Őrizd meg a nyugalmamat. Kösz.
Nem kirohanás volt. Csak egy halk javaslat, amivel mindenki jobban jár.
Naplózva

Senki Alfonz
Newbie
*

« Válasz #21 Dátum: 2007. Július. 08, 01:19:25 »

Kedves Alfonz,
5 hozzaszolasbol eleg nehez valakirol kepet alkotni.  Nem is nagyon kiserletezek vele.
A "jovore a levego is dragabb lesz" kitetelbol jobboldali alapallast sejtek.

Erdekelne ez a csoda-dolog!  Miert lenne pont nekunk ilyen szerencsenk?
(Renyi prof szokta volt mondani: Szerencseje annak van, aki kemenyen dolgozik!")

Behunytam a szemem es gondolkoztam 2-3 percig.  (Gyakran gondolkodom, neha meg ennel is hosszasabban es a szemem sem kell becsuknom hozza.)  Fokent azon gondolkodtam, hogy "Nem ezt érdemelnénk?"   A gondolkodas eredmenye - szegyenkezem is miatta - nemleges valasz volt.  Nem ezt erdemelnenk.  Hanem ennel sokkal rosszabbat!

Nem férne ránk már a "jókedvvel, bőséggel"?  De bizony rank ferne!  Meg masokra is.  Miert pont bennunket aldjon meg az Isten (jókedvvel, bőséggel)?  Mit tettunk erte?  O ugyanis fukar kezekkel mér, de hisz nagy ur!
Kedves Matuzsálem!

Úgy látszik mindketten későnfekvők vagyunk. Korod hasonló hozzám, és mint te is, én is baloldali vagyok. A levegő ettől függetlenül lesz valamivel drágább, de mint sok mindent, ezt is ki fogjuk bírni.

Nem hiszem, hogy meggondoltan deklaráltad: Nem ezt erdemelnenk.  Hanem ennel sokkal rosszabbat!

Olvasva sok-sok hozzászólásodat, nem igy ismertelek meg - lehet, hogy csak fáradt vagy. Talán az elmúlt néhány év tett fáradtá...

Nem csak azoknak lehet szerencséje, akik sokat dolgoznak - számtalan példa igazolja. Nemsokára nekünk, magyaroknak is bejön - ha többet akarsz tudni, olvasd el a blog-omat: Magyarország asztrológiai helyzete ragyogó...

A Jóistenről keveset tudok: a fukar kezeiről még nem hallottam. Abban viszont biztos vagyok, hogy Himnuszunk nagyon igaz, és mint említettem, igen hamar eljön az idő, amikor beindulunk felfelé. A Magyar Köztársaság nyolc éven belül a világ egyik leggazdagabb és legismertebb országa lesz.
Naplózva
Horzsoli
Hero Member

Herr Teufel

« Válasz #22 Dátum: 2007. Július. 08, 01:42:42 »

1. Nem nagyon hiszek a horoszkópokban, de úgy legyen. Ha úgy lesz meggyőztél.
2. Magyarázd el légy oly jó, mit értettél az alatt, hogy jövőre mindannyian kifekszünk?
Naplózva

matter
Hero Member

« Válasz #23 Dátum: 2007. Július. 08, 02:02:59 »

Én már rájöttem, az előbb félreértettem. A csodálkozástól fogunk kifeküdni.
Naplózva
Senki Alfonz
Newbie
*

« Válasz #24 Dátum: 2007. Július. 08, 02:18:16 »

1. Nem nagyon hiszek a horoszkópokban, de úgy legyen. Ha úgy lesz meggyőztél.
2. Magyarázd el légy oly jó, mit értettél az alatt, hogy jövőre mindannyian kifekszünk?
Hatmilliárdan vagytok, akik nem hisztek az asztrológiában (de azért nézegetitek...) Meglehetősen lejáratott téma keleten és nyugaton egyaránt - köszönhető ez a sajtó-horoszkópoknak, amiknek mindössze annyi köze van az asztrológiához, hogy az asztrológus üzlete...

Mint említettem, csak valamilyen csodával képzelhető el országunk fellendülése, egységessé válása. Jelenleg kétfelé szakadtunk - kétszer ötven százalékra. Egymást marjuk, és kilátásunk sincs arra, hogy ez viszonylag hamar rendbejöjjön. Erre vágta hozzám a Jóisten ezt a "csodát": lásd a blogomat: Magyarország asztrológiai helyzete ragyogó.

Talán azt mondta a Jóisten: Itt van, kezdjél vele valamit. Félek, hogy nem lesz elég energiám végig vinni. Túl keménynek látszik ez a hatmilliárdos fal. Túl vaskosak a beidegződések. De ha ez a sorsom, végigviszem.

Mitől fekszetek ki?

Először is: Megfelelő kondiciók között bizonyitom, hogy
- működik az asztrológia
- ebből következően bizonyosodik, hogy determináltak vagyunk (minden le van játszva)
- azon túl, hogy ez az évezred szenzációja, jelentős pénzügyi vonzatai is vannak

Az LL. Junior és Bush elnök közötti réteg úgy fog Magyarországra járni, mintha haza menne... (egy komfort lesz magyar asztrológussal megnézetni az aktuális problémát).

Ennek következtében az országban élő tízmillió magyarral egyidőben kb. 50 millió külföldi lesz jelen. Ötször annyi benzin, zsemle stb. fogy. Magyarország, mint vezető asztrológiai ország lesz híres kb. 2009-re.
Az emberiség a determináció tényét kb. 2025-re "eszi meg" - és unokáink tök hülyének fognak bennünket tartani, hogy még ezt sem tudtuk...

Ez idén év végén vagy jövő tavasszal robban.

Ettől fekszetek ki mindannyian jövőre.
Naplózva
Senki Alfonz
Newbie
*

« Válasz #25 Dátum: 2007. Július. 08, 02:24:01 »

Bocsi - elfelejtettem kérni - a Szűzmáriaidesanyám jellegű megjegyzéseket magamtól is tudom.
Naplózva
irriga
Hero Member

« Válasz #26 Dátum: 2007. Július. 08, 09:30:01 »

Kedves Irriga - szerencsére nem vagy kompetens a NOL-os kizárás ügyében.
Látom nem vagy kezdő itt.
Vajon ki voltál előző életedben?
Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #27 Dátum: 2007. Július. 08, 09:55:33 »

Egy mondatban össze tudom foglalni, milyen országot szeretnék.

Olyat, amelyben felnőtt emberek élnek, akik tudják, hogy sorsukat maguk irányítják, így mindenki tudná, hogy boldogulásáról gondoskodni a saját feladata, nem pedig a mindenkori kormányé.

( Ennek a feltételnek a teljesülése önmagában lenyesegetné demokráciánk vadhajtásainak zömét, s minden politikai pártot stratégiájának reviziójára kényszerítené. )
Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #28 Dátum: 2007. Július. 08, 09:57:26 »

...persze ez jelen fórumot is számottevően átalakítaná ; nemcsak annak tematikáját, hanem személyi összetételét is.
Naplózva
methus
Global Moderator
Hero Member

vöröscsillagász és boszorkány is

« Válasz #29 Dátum: 2007. Július. 08, 12:09:11 »

Nem jo!
Nem a lakossag milyensege volt a kerdes, hanem az orszage.  A tarsadalmi berendezkedese.
Maguk sorsat iranyitani akaro/hajlando felnott emberek is letrehozhatnak teokraciat, fasizmust, stb.
Naplózva

Art is I, science is we. (Claude Bernard, 1865)
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 827
  Nyomtatás  

Ugrás: