NOL Fórum
2017. Június. 26, 08:13:37 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Új IP cím

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 822 823 824 825 826 [827] 828
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gyurcsány  (Megtekintve 585460 alkalommal)
dmolnar
Sr. Member

« Válasz #12390 Dátum: 2016. Június. 13, 12:15:24 »

Nincs már sok idő. Nem lehet a többi pártra várni. Húzzunk bele!

http://huppa.hu/fabian-andras-kell-e-nekunk/

Az a baj ezzel is, hogy egy elfogult írás. Persze kell az is, de hogy kerül ebbe Horn Gyula? Hacsak nem az indulat miatt... Én személy szerint nagyon sokáig nagyon kedveltem Gyurcsányt. Néha már azon töprengtem, tán, minden fenntartásom ellenére, be kéne lépni a pártjába (DK). De szerencsére mire odáig jutottam, elkezdtek dolgozni... Mármint a pártépítésen... És hálát adok a sorsomnak, hogy nem jelentkeztem... Ez van. Legalábbis én így látom...
Naplózva
Sarkanyszeker
Hero Member

« Válasz #12391 Dátum: 2016. Június. 13, 14:45:26 »

Az a baj ezzel is, hogy egy elfogult írás. Persze kell az is, de hogy kerül ebbe Horn Gyula? Hacsak nem az indulat miatt... Én személy szerint nagyon sokáig nagyon kedveltem Gyurcsányt. Néha már azon töprengtem, tán, minden fenntartásom ellenére, be kéne lépni a pártjába (DK). De szerencsére mire odáig jutottam, elkezdtek dolgozni... Mármint a pártépítésen... És hálát adok a sorsomnak, hogy nem jelentkeztem... Ez van. Legalábbis én így látom...
Azt hiszem, a DK-nak is nagy szerencséje, hogy távol tartottad magad Tőle. Mosolyog

Mindazonáltal az írás elfogultságában maximálisan egyetértek.

(Mondjuk, szerintem, már az is az elfogultságot bizonyítja, hogy olyan témát - az öszödi beszédet - tárgyal, amit az elnök maga is csak azért vett elő, hogy ne mások tematizálják a témát, ha már muszáj lesz róla beszélni - a 10 éves évforduló miatt - akkor inkább Ő mondja meg, hogyan.)

Ha elolvasod az írást (a teljeset, nemcsak a beidézetteket), akkor kiderül, hogyan került oda Horn Gyula: egyike volt az MSZP azon elnökeinek, aki belevágott az ország modernizációjába (Bokros csomag), de nem vitte végig, és utódjának sem javasolta reformok vitelét. (Gyurcsány, egyébként, éppen ettől, a reformoktól való ódzkodástól kap rendre kedvet a saját hasának felvágásához. Az öszödi beszéd is erről szólt: ha nem csináljuk azt, ami kormányon a feladatunk volna, menjünk el inkább autószerelőnek.)
Naplózva
freechess
Hero Member

« Válasz #12392 Dátum: 2016. Június. 13, 15:12:59 »

1. Szia Sárkányka!
2. Sajnos Gy.F. sem tette azt kormányon, amit tenni kellett volna. Igaz, nem lett autószerelő.
Naplózva
Sarkanyszeker
Hero Member

« Válasz #12393 Dátum: 2016. Június. 13, 15:26:12 »

1. Szia Sárkányka!
2. Sajnos Gy.F. sem tette azt kormányon, amit tenni kellett volna. Igaz, nem lett autószerelő.
1. Szia! (Csak időlegesen vagyok, a melóban apály állott be és különben is telepítek, de a változatlan xenofóbia továbbra sem az én világom.)
2. Nem is állítottam mást. (Mindenesetre mostmár a volt gazdasági miniszterek - nem kivéve Chikán Attilát sem - egy emberként állítják, hogy ennek, hogy az összes releváns gazdasági mutató szerint romlott a gazdaság, és 2% körüli gazdasági növekedést produkálunk, miközben az EU ingyér finanszírozza a gazdaság 4%-át, ennek nagyon rossz vége lesz.)
Naplózva
dmolnar
Sr. Member

« Válasz #12394 Dátum: 2016. Június. 13, 15:53:47 »

Azt hiszem, a DK-nak is nagy szerencséje, hogy távol tartottad magad Tőle. Mosolyog

Ezt nevezik kölcsönösen előnyös üzletnek... Vigyorog
Naplózva
Sarkanyszeker
Hero Member

« Válasz #12395 Dátum: 2016. Június. 13, 16:54:13 »

3. Ez már csak apróság: DK-s vagy még? Csak mert a DK - tetszik vagy sem bárkinek - GyF nélkül nincs.
Naná, hogy!
Egyébként meg, addig, amíg elnök úr a közéletben van, addig, bizony, más aspiráns az elnöki pozícióra nem fog akadni, annál azért válogatottabb az egész társaság, meg mindenki jobban tiszteli Őt annál, semhogy ellene induljanak. (Még akkor sem, ha köztudott, hogy számos döntést, amikben nem volt egyezség a vezetőségen belül, egyedül hozott meg - kivívva az ellentábor rosszallását.)
Ha már nem lesz közéleti szereplő, akkor kénytelenek leszünk új elnököt választani.
Nem jósolnék a tekintetben, hogy ez a DK vesztét fogja-e okozni, vagy ellenkezőleg?

Úgy érzem, az autoriter vezetési stílust megajánlva GYF-nek, és amiatt mondtad, hogy nélküle a párt halott.
Temesd, kérlek, hosszú életű lesz.

Mindenesetre, GYF annyira nem autoriter vezető, amennyire csak az lehet valaki. (AZ elképzelhető, hogy cégvezetőként autoriter vezető volt - én másmilyeneket sem ismerek - de politikusként nagyon is szem előtt tartja a demokratikus játékszabályokat. Ráadásul nagyon is közösségi ember - mint a ballerek általában - így urizáló vonásai soha nem voltak és soha nem is lesznek.)
Naplózva
Sarkanyszeker
Hero Member

« Válasz #12396 Dátum: 2016. Június. 13, 16:54:48 »

Ezt nevezik kölcsönösen előnyös üzletnek... Vigyorog
Vigyorog
Naplózva
Sarkanyszeker
Hero Member

« Válasz #12397 Dátum: 2016. Június. 13, 16:59:36 »

Már rég nincs arra remény, hogy a legvilágosabb gondolkodók akár egyszer is máshová tennék a kérdőjeleket GyF esetében.
Te szeretnéd, hogy legyen?
Nem értem, miért?
Attól jobb miniszterelnök lett volna?
Neki biztosan jól esne, meg még számos hívének.
A jóérzés ellenben, nem feltétele a Szociopata vagyonelkobzásának.
Naplózva
Sarkanyszeker
Hero Member

« Válasz #12398 Dátum: 2016. Június. 13, 19:19:31 »

A jóérzés ellenben, nem feltétele a Szociopata vagyonelkobzásának.

Amiből soha nem lesz semmi.
Elképzelhető.
El tudom hinni az ellenkezőjét is.
(A nürnbergi perben egy addig soha nem létezett jogi tényállás -az emberiség elleni bűntett - alapján ítélték el azokat a nácikat, akiket saját országuk érvényben lévő jogrendje alapján soha nem lehetett volna.
A  "hagyjuk lopni békében, majd kormányon mi is ezt tehetjük" stratégia viszonosságot feltételez. Beszélni kéne Fapál Nándorral, vagy Simon Gábor tartójával, mennyire érzik, hogy a stratégia még most is működik?)
Naplózva
dmolnar
Sr. Member

« Válasz #12399 Dátum: 2016. Június. 14, 07:30:39 »

Nem kell reagálni a szavaimra. Már rég nincs arra remény, hogy a legvilágosabb gondolkodók akár egyszer is máshová tennék a kérdőjeleket GyF esetében.

Má meg mért ne kéne? Gyurcsánynak volt egy nagyon világos elképzelése és hozzáteszem, kiérlelt és szakmai körökben is messzemenően támogatott terve (no nem neki, hanem a csapatának, példának okáért Molnár Lajosnak) a reformokra. Csakhogy, csakhogy.. Nem tudta valamiért (én speciel azt sejtem, hogy a haveri kapcsolatok miatt - pontosabban azok egyeduralmának megszüntetésének réme miatt) megszerezni még a pártján belül se a támogatást. Ami persze kétoldalú dolog, mert amellett, hogy az akkori pártvezetés teljes alkalmatlanságát (vagy legalábbis jó részének alkalmatlanságát) jelzi, de ott van mellette az is, hogy akkor bizony Feri nem állt a helyzet magaslatán. Mint pártelnök. Gondolom én. Így azután mindenki ott tett be, ahol tudott, miközben fogvicsorgatva (fogcsikorgatva?) bólogatott a nyílt színen... Egyvalami biztos. Nem tudta maga mögé állítani se a pártvezetést, se a tagságot. Persze ez akkoriban nem nagyon látszott ennyire tisztán..

A másik meg a kommunikáció... De hát erről már mindent lerágtunk. Ma sem értem, akkor se értettem, miért nem lehet saját hírcsatornája, újságja, tévéje a baloldalnak (ma már azt kéne írnom, a demokratikus ellenzéknek). Mert mindenki másnak van.. De itt valahogy az istennek se...
Naplózva
dmolnar
Sr. Member

« Válasz #12400 Dátum: 2016. Június. 14, 07:41:19 »

El tudom hinni az ellenkezőjét is.

Én nem nagyon. Mert ugye a főügyész marad, ahol volt. A bíróságok is maradnak, az alkotmánybíróságról nem is beszélve. Feljelentések lehetnek rakásra (most is vannak) de azokból nem lesz ügy. Meghalnak  még a nyomozati szak előtt. No meg hát ugye ott van a jó magyar kis urambátyám... Adorka sejtése a valószerűbb, mert életszerűbb. Sajnos, azt kell mondjam.
Naplózva
methus
Global Moderator
Hero Member

vöröscsillagász és boszorkány is

« Válasz #12401 Dátum: 2016. Június. 14, 09:24:22 »

Gyurcsanynak nyilvan rengeteg hibaja van.
Szamomra a legsulyosabb ezek kozt, hogy politikuskent europai normak szerint gondolkodik, vegrehajtokent europai modszereket hasznal, az elithez tartozasa ellenere a neprol europai fogalmai vannak.
Egy vegetarianus a kannibalok orszagaban.

(A DK-rol sok fogamam nincs, de az, hogy a - talan alapito - tag es oszinte, feltetlen Gyurcsany-hivo Sarkanyszeker a szimpla "Feri" helyett kovetkezetesen Elnok Urnak nevezi  Gyurcsanyt, szamomra sokat mond.)
Naplózva

Art is I, science is we. (Claude Bernard, 1865)
dmolnar
Sr. Member

« Válasz #12402 Dátum: 2016. Június. 14, 13:30:47 »

A teljes pártvezetést és tagságot érzésem szerint kizárólag csak úgy képes "maga mögé állítani" bárki, ha megteremti a totális egzisztenciális kiszolgáltatottságot, minden anyagi forrás feletti kizárólagos döntési "jogot", és minden ehhez kapcsolódó, ismert módszerrel úgy játszik, hogy soha sehol senki nem érezheti magát biztonságban - ezért kénytelen legyen folyamatosan tovább süllyedni erkölcsileg. És többnyire már nem is azért, hogy anyagilag emelkedjék - hanem csak hogy el ne veszítse mindazt, ami már megvan, és amiről bizony pontosan tudja, nem saját zsenialitásának, világraszóló tevékenységének hozadéka, hanem csak az alázatos szolgának lökött konc.

Hát nem is arra gondoltam, hogy a teljes tagságot és a teljes vezetést. De hogy megszerezze a szükséges támogatást, ami olyan kétharmad szerű dolog szerintem, arra bizony szükség lett volna és tán lehetőség is. Bár ez utóbbinál igen nagy volt a bizonytalanság. Mert a tagság abban a hitben élt (a beszéd tudomásom szerint nem hallatszott le az alapszervezetekig), hogy az van, amiről még áprilisban beszélt Gyurcsány és amivel egész prózaian lemosta Orbánt a föld színéről is... A szembesülés azzal, hogy mégse úgy van, sőt, nagyon nem úgy van, elég durva lehetett (nekem is az volt és erőst szentségeltem, amikor szembesültem vele, pedig hol volt akkor még a beszéd?)
Naplózva
dmolnar
Sr. Member

« Válasz #12403 Dátum: 2016. Június. 14, 13:34:50 »

Gyurcsanynak nyilvan rengeteg hibaja van.
Szamomra a legsulyosabb ezek kozt, hogy politikuskent europai normak szerint gondolkodik, vegrehajtokent europai modszereket hasznal, az elithez tartozasa ellenere a neprol europai fogalmai vannak.
Egy vegetarianus a kannibalok orszagaban.

Ebben neked igazad van, teljes mértékben, azonban ez, ahhoz hogy valaki pártelnök és/vagy miniszterelnök legyen, kevés... Én sohasem vitattam Gyurcsány (vagy ahogy személyesen szólítottuk akkoriban Feri) kvalitásait, de sajnos az államférfiúi erényeiben csalódtam. Mint ahogy néha (már amikor olyanom van) elképedve olvasom, mondjuk a kongresszusi programot és társait. Ez van, sajnos, én sokkal többet vártam tőle (is), nem erőfeszítésben és állhatatosságban (bár arról vannak kételyeim), de teljesítményben...
Naplózva
Sarkanyszeker
Hero Member

« Válasz #12404 Dátum: 2016. Június. 14, 15:35:25 »

A nürnbergi perben egy addig soha nem létezett jogi tényállás -az emberiség elleni bűntett - alapján ítélték el azokat a nácikat, akiket saját országuk érvényben lévő jogrendje alapján soha nem lehetett volna.

Ez hogy jön ide? Ott egy, a fél világot vérbe borító rendszer fellelhető vezetőit ültették vádlottak padjára azok az országok, akik valamennyien áldozatai voltak a nácizmusnak. És épp ezért akkor teljes volt a nemzetközi egyetértés is az új törvények meghozatalában.
Abban biztos nincs teljes egyetértés, hogy a Szociopata kormánya a törvényhozás ellopásával kezdte és a közzsetonok ügyész segédlettel való bezsákolásával folytatta.
Igaz, csupán az USA tiltott ki 5 magyart emiatt, nem kell ezt komolyan venni!
Egy magyar kormány esetleges bírósági elmarasztalási szándékában az ország egészen bizonyosan nem kap nemzetközi segítséget
De, kapni fog.
viszont olyan radikális, hogy ne mondjam brutális eszközöket kell törvénybe iktatnia, amelyekkel ugyan megpróbálhat elítélni egyeseket - de egyszersmind gyakorlatilag ki is zárja Magyarorországot abból a közösségből, ahová pedig tartozni akarunk (mármint akik akarunk).
brutális törvények meglesznek, mert egy népszavazás legvalószínűbb kimenetele a "mindent vissza" lehet majd.
Népszavazással DEMOKRATIKUS felhatalmazást lehet nyerni a durva dolgokra is, és EZT az országhatárokon kívül sem kérdőjelezhetik meg.
Mielőtt felakadnál ebben, Európa azt mondaná egy ilyen magyar eljárásra, hogy abszurd, védhetetlen, és a nürnbergi perhez azért sem hasonlítható, mert Magyarországon az elítélésre szántak mind törvényesen  kerültek hatalomra, nem volt sem Kristallnacht, sem Hosszú kések éjszakája...
A nácik IS törvényesen kerültek hatalomra, a Kristallnacht zsidópogromokat szervezett, a Hosszú kések éjszakája meg a nácik ellenlábas csoportjának életfonalát vágta el. Hitlert Hindenburg elnök nevezte ki kancellárrá 1933. január 30-án.

Sajna, majd csak este folytathatom, (pedig mennyi izgi hozzászólás van még itt!) a melóban kiújúlt a dagály.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 822 823 824 825 826 [827] 828
  Nyomtatás  

Ugrás: