NOL Fórum
2017. Augusztus. 20, 18:34:36 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: E-mail címek ellenőrzése

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 71 72 73 74 75 [76]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: UNGARISCHE SPEZIALITÄT  (Megtekintve 109963 alkalommal)
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #1125 Dátum: 2016. Július. 19, 16:05:18 »

Tele volt a gödi CBA húsos pultja, volt kb. 8 tekercs bontatlan (2kg-osak ezek?) "Májusi csirkemell" vagy mi ,  meg ugyanannyi "Júniusi csirkemell", azon kívül semmi. A kampókon árválkodott még mintegy 5-6 pár kolbász. Kértem az egyiket. A kolbászt  kissé a feje fölött tartva körbejárta  a lányka néhányszor a boltot, miként ha valamely rituális aktust gyakorolna. Hogy muszáj-e az árut körbehordozni az üzletben, érdeklődtem barátságosan. Nem találom a kódját, válaszolta, és a továbbiakban immár a kolbász nélkül próbált segítséget kérni kolléganőitől, kik azonban fülük botját sem mozgatták. Végül csüggedten  hozzám fordult : nagyon kell az a kolbász ? Más, lelkiismeretlen vevő bizonyára dühödt igennel válaszolt volna, tán még a vásárlók könyvét is elkéri, nem úgy én. Dehogy kellett nekem az a kolbász. Egy fiatal lány boldogságáról volt szó.

Ha nem a boldogságával törődtél volna, a következő vásárlónál már tudta volna - és a tudás az igazi boldogság!!! (Így viszont legközelebb ismételni kellett a rituálét...)

Matternak lehetősége lett volna az első folytatásos topiksorozatot létrehozni, de nem élt a lehetőséggel. Mondjuk odavitte volna a kolbászt az üzletvezető asszonyhoz, aki ránézve megkérdezte volna:
- Hát ez meg micsoda, mi ? Hát ez meg micsoda, mi ?
És elérkeztünk volna az IGÉRET!!!-hez ( mely ezáltal az UNGARISCHE   SPEZIALITÄT folytatásának tekinthető )
Naplózva
Oldalak: 1 ... 71 72 73 74 75 [76]
  Nyomtatás  

Ugrás: