NOL Fórum
2017. Augusztus. 20, 22:15:13 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Új IP cím

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2] 3 4 5
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Teke  (Megtekintve 6928 alkalommal)
ormester
Hero Member

« Válasz #15 Dátum: 2013. Május. 12, 16:53:39 »

Meg van az ezüst!!!

1. Németország    2426 fa (606 600 591 629)
2. Magyarország   2342 fa
BRANCSEK JÁNOS                     613 fa
NAGY Gergö, CZEILINGER Gábor  574 fa
Ifj. HORVÁTH  Péter                  556 fa
FARKAS Ádám                          599 fa

3. Horvátország    2306 fa (594 554 580 578)
« Utoljára szerkesztve: 2013. Május. 12, 18:41:50 írta ormester » Naplózva

A hozzászólásaimban idézőjelek közé tett idézetek nem feltétlenül egyeznek a véleményemmel, azokért felelősséget nem vállalok, azok mindenkor a szerzőik véleményét tükrözik, amikkel nem feltétlenül értek egyet.
"Virág elvtárs:
Ezen lovagol maga? Amit a vaksi szemével lát? A süket fülével hall? ...
ormester
Hero Member

« Válasz #16 Dátum: 2013. Május. 12, 18:19:53 »

Az ezüstös fiúk:

Naplózva

A hozzászólásaimban idézőjelek közé tett idézetek nem feltétlenül egyeznek a véleményemmel, azokért felelősséget nem vállalok, azok mindenkor a szerzőik véleményét tükrözik, amikkel nem feltétlenül értek egyet.
"Virág elvtárs:
ormester
Hero Member

« Válasz #17 Dátum: 2013. Május. 12, 18:24:10 »

így készül(t) a pálya

https://picasaweb.google.com/106493039419276064491/Tekepalya2013Majus12?authuser=0&authkey=Gv1sRgCLr1hezaiuPo8AE&feat=directlink

a mobil lelátó is épülőben....

« Utoljára szerkesztve: 2013. Május. 12, 18:32:30 írta ormester » Naplózva

"Virág elvtárs:
ormester
Hero Member

« Válasz #18 Dátum: 2013. Május. 12, 18:29:39 »

aztán ilyen lett

Naplózva

"Virág elvtárs:
ormester
Hero Member

« Válasz #19 Dátum: 2013. Május. 14, 22:26:36 »

Nagy Gergő bronzérmet szerzett a fiú sprint versenyben!

Naplózva

"Virág elvtárs:
plix01
Hero Member

« Válasz #20 Dátum: 2013. Május. 14, 22:49:36 »

Nézegettem itt az ifjú és sikeres tekeversenyzőket, és felül kellett bíráljam egy eddigi elképzelésemet: én azt hittem, hogy a teke a nehézsúlyú izomkolosszusok sportja, de ezek a sporttársak mind olyan egyszálbélű legényeknek tűnnek, hogy ihaj. Amúgy gratula!
Naplózva

A Titanicot szakértők építették. Noé bárkáját egy laikus.
vitezlaszlo
Hero Member

Vitezlaszlo

« Válasz #21 Dátum: 2013. Május. 14, 23:12:16 »

Nézegettem itt az ifjú és sikeres tekeversenyzőket, és felül kellett bíráljam egy eddigi elképzelésemet: én azt hittem, hogy a teke a nehézsúlyú izomkolosszusok sportja, de ezek a sporttársak mind olyan egyszálbélű legényeknek tűnnek, hogy ihaj. Amúgy gratula!
Tekese valogatja. Reszemrol a gyorsasagi tekezest gyakorlom, vagyis olyan gyorsan guritom a labdat ahogy csak lehet, azzal hogy a menetszel hatla ledonti a babukat. Ehhez valoban kell ero (nem mintha lenne de egy erosebb ficko nyilvan gyorsabban tudna eldobni a golyot). Nem mondhatnam hogy nagyon sikeres modszer, a jelek szerint egy golyo nem sok menetszelet csap. Viszont ha megprobalom a profi technikat, vagyis megporgetni a golyot hogy sregen tarolja a babukat akkor tipikusan a harmadik palyarol kell visszahozni a lasztit, szoval ahogy a nagy tekezo, Albert Einstein mondta: minden relativ.
Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #22 Dátum: 2013. Május. 15, 05:10:07 »

Nem csak erő, hanem technika és meg alkohol kérdése is Vigyorog
Csak néhányszor tekéztem életemben, eleinte nem ment, aztán volt, hogy három egymás utániban is taroltam, aztán meg egy-két fát ütöttem. A sör meg közben fogyott.

Na jó, nem kisebbítem a teljesítményt, tényleg jól kell elgurítani.
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
Rosszabb csak az, ha nincs mit.”
(Dévényi Tibor)
ormester
Hero Member

« Válasz #23 Dátum: 2013. Május. 15, 07:18:27 »

A teke sport, mint minden más átalakulóban van, volt....hogy "eladható" legyen kicsit fel kellett gyorsítani,
és "korszerűsíteni"...
A nagy versenyek VB.-k  EB.-k Országos Egyéni Bajnokságok, már nem "egysíkúak", így nem egy-két versenyből állnak (csapat és egy egyéni...), hanem több új versenyformát vezettek be tandem-, sprint-, vegyes-, s ezt a többnapos versenyt már fizikálisan is bírni kell...

Itt egy jó cikk erről:

A teke kőkemény, nem kocsmasport

Fehér János

2012. november 28., szerda

http://sportgeza.hu/sport/2012/11/28/a_teke_nem_kocsmasport/

Szombattól következnek a felnőtt nők és férfiak, a versenyt már itt lehet látni is...
(két éve vannak ilyen élő közvetítések a neten, még sajnos gyerekcipőben jár
a dolog, de már ez is valami....):

ÉLŐ INTERNETES KÖZVETÍTÉS!!!
Teke Világbajnokság 2013/World Team Championship Ninepin Classic 2013
V. World Championship Women and Men 18.05.2013-25.05.2013
VISSZASZÁMLÁLÁS: 3 NAP

http://www.livesite.hu/hu/esemeny/166/ -

Naplózva

"Virág elvtárs:
ormester
Hero Member

« Válasz #24 Dátum: 2013. Május. 15, 07:23:21 »

Tekese valogatja. Reszemrol a gyorsasagi tekezest gyakorlom, vagyis olyan gyorsan guritom a labdat ahogy csak lehet, azzal hogy a menetszel hatla ledonti a babukat. Ehhez valoban kell ero (nem mintha lenne de egy erosebb ficko nyilvan gyorsabban tudna eldobni a golyot). Nem mondhatnam hogy nagyon sikeres modszer, a jelek szerint egy golyo nem sok menetszelet csap. Viszont ha megprobalom a profi technikat, vagyis megporgetni a golyot hogy sregen tarolja a babukat akkor tipikusan a harmadik palyarol kell visszahozni a lasztit, szoval ahogy a nagy tekezo, Albert Einstein mondta: minden relativ.

Itt van kérdésem, kilenc vagy tíz bábúra gurítod azt a golyót (lasztit?)...
Naplózva

"Virág elvtárs:
methus
Global Moderator
Hero Member

vöröscsillagász és boszorkány is

« Válasz #25 Dátum: 2013. Május. 15, 08:03:03 »

Nekem is van kerdesem:
Az egyenit ertem.  De a csapatbajnoksag az, amikor negyen guritanak negy golyot ugyanazon a palyan?   Mosolyog
Naplózva

Art is I, science is we. (Claude Bernard, 1865)
matter
Hero Member

« Válasz #26 Dátum: 2013. Május. 15, 08:51:43 »

Nekem is van kerdesem:
Az egyenit ertem.  De a csapatbajnoksag az, amikor negyen guritanak negy golyot ugyanazon a palyan?   Mosolyog

Olyan, mint a csapatsakk. Négyen fogják a bábut minden lépésnél. Itt meg a golyót.
Naplózva
ormester
Hero Member

« Válasz #27 Dátum: 2013. Május. 15, 09:25:47 »

Nekem is van kerdesem:
nem feltétlenül jók a számok  Kacsint
A csapatnál az általános szám az 6 fő (+ 2 fő csere /lehetőség/), de ez egyes esetekben (pl hazai Kupaversenyeken 1 csapat 4 fő..., így több játékos tud gurítani...) eltérő is lehet, most a fiataloknál is 4 fő
alkot egy csapatot (+1 fő csere  /lehetőség/)
A gurítás szám is változhat, a versenykiírásban előre meghatározzák....itt a VB-n, meg általában 120 vegyes gurítás szerepel a csapat és egyéni versenyeken.... (létszám, korcsoport és pálya függő is lehet... szokásos még a 100 vegyes gurítás, mi az amatőr csapatbajnokságunkban 80 vegyes gurítást teljesítünk/fő ....
/a vegyes gurítás: a gurításszám egyenlően eloszlik a pályasávok között, (2, 4,) és minden egyes pályán a
gurítások első fele mindig 9 bábura történik (ez a teli gurítás) a másik felében 9 bábura kezdi és csak akkor állítanak megint 9 bábut, ha mindegyiket leütötte a játékos (ez a taroló gurítás)

/ 100 vegyes: 1. pálya 25 teli, 25 tarolás... és a 2.-es pályán is...
120 vegyes: 1. pálya 15 teli, 15 tarolás... és a 2.-, 3.-, 4. pályán is... itt a pályacseréről (sorrend) nem írok, mert az már bonyolítaná a helyzetet...sok éves tapasztalat mondatja, van olyan játékos aki 10-20-30 év után sem tudja magától, hogy az első két pálya után hol kell folytatnia.... Kacsint Mosolyog /

A 6 és több sávos pályán is csak 2 vagy 4 sávon gurít egy játékos a dobás szám függvényében...
Naplózva

"Virág elvtárs:
ormester
Hero Member

« Válasz #28 Dátum: 2013. Május. 15, 09:53:15 »

csak érdekességként mondom, hogy a most már világversenyen is szereplő tandem verseny régi szórakoztató, kikapcsolást segítő edzésmód volt...egy pályasávon két játékos alkot egy "csapatot", s felváltva gurítanak a másik mellettük lévő pályasávon szintén két ember gurít felváltva... különösen tarolásban lehet egymást segíteni vagy "bosszantani" egy-egy jó "állás" egyből levételével vagy "hagyásával" ....

példának okáért 21-ezni is lehet, néha szoktunk is....nem kártyával, hanem tekebábúk és golyó segítségével....

a másik jó játék a "piramis" játék minimum 8-10 ember már jól szórakozhat...(teljesen kezdők is nagyon lelkesen csinálják...)

az egy csapatban lévők egy pályán egymás után felváltva gurítanak, mindig 9 bábúra....

s elsősorban nem a leütött fák száma dönt, hanem a "piramis" alakban a táblára 1-től 9-ig felírt
találatok mielőbbi teljesítése.....(ha olyan számú fa dőlt egy gurításra ami korábban már teljesítve volt, pl volt már 2 db két fás eredmény, akkor ez a gurítás nem számít.... addig megy a játék míg az egyik csapat teljesíti a feladatot...

1
           2   2
         3   3   3
       4   4   4   4
     5   5   5   5   5
       6   6   6    6
         7   7    7
           8    8
              9

Naplózva

"Virág elvtárs:
plix01
Hero Member

« Válasz #29 Dátum: 2013. Május. 15, 10:48:13 »

Nem csak erő, hanem technika és meg alkohol kérdése is Vigyorog
Csak néhányszor tekéztem életemben, eleinte nem ment, aztán volt, hogy három egymás utániban is taroltam, aztán meg egy-két fát ütöttem. A sör meg közben fogyott.

Na jó, nem kisebbítem a teljesítményt, tényleg jól kell elgurítani.
Én speciel annyit értek a tekéhez, mint a hajdú a harangöntéshez, példának okájául a bowlingtól megse tudom különböztetni, hogy a Szotüdülők lengőtökélyéről ne is beszéljünk. Viszont az is igaz, hogy az alkoholfogyasztás mindeniknél fontos elem, úgyismint lövészeti célzóvíz gyanánt, nomeg a lendülethez is könnyebben hozzájut az ember némi nyakolaj után.
Naplózva

A Titanicot szakértők építették. Noé bárkáját egy laikus.
Oldalak: 1 [2] 3 4 5
  Nyomtatás  

Ugrás: