NOL Fórum
2017. Augusztus. 17, 02:53:34 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: E-mail címek ellenőrzése

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 ... 12
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Barca és a foci úgy általában  (Megtekintve 20236 alkalommal)
barika
Hero Member

"A malis vituperari laus est."

« Dátum: 2009. Május. 06, 22:51:36 »

Félelmetes mit csinált ma az idegeimmel a Chelsea elleni visszavágón a Barcelona. Hatalmas dugót kaptak az első félidő harmada táján. Igaz, hogy kulcsemberek hiányoztak (Henry, Puyol) de ezután szinte a végéig csak nyikorgott a máskor oly olajozott Barca gépezet. A Chelsea már kezdte magát nyeregben érezni. A Barca kapuja előtt volt két erősen 11-es gyanús helyzet amit a biró elengedett de a második félidő közepe táján kiállitott egy Barca védőt (Abidalt) a kamerák tanulsága szerint különösebb ok nélkül. Innentől erős Barca mezőnyfölény volt, de a kapuig szinte egyszer sem sikerült eljutni. Közben a biró megint elengedett egy kezezésgyanús 11-es helyzetet a Barca kapu előtt.

Már bent voltuk bőven a hosszabbitásban amikor Iniesta bődületes gólt ragasztott a Chelsea kapujába. Ha nem tévedek a meccs alatt ez volt az egyetlen Barca kapura tartó lövés de ez igen fontos volt. Az 1:1-el a Barca jutott a döntőbe.

A biróról jobb nem ejteni több szót.

A Barca legutóbb igencsak meglepte a spanyol bajnokságban a babérjaira törő "Raul" Madridot. Mindkét félidőben a madridiak kezdtek góllal és mindkettőre hárommal válaszolt a Barca.

Esélyük van még a BL-re és a spanyol kupára is.

Lehet, hogy egyedül vagyok Barca szimpatizáns és ez a topik üres marad de legalább addig sem politizáltam.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Május. 07, 00:41:46 írta barika » Naplózva

Everyone ought to bear patiently the results of his own conduct.
matter
Hero Member

« Válasz #1 Dátum: 2009. Május. 07, 06:12:39 »

Szerintem minimum három úr Barca-drukker azért akad itt a fórumon is. Az én szakállam például egyértelműen Barca-fan szőrzet. Nos, ezen szakállamra mondom, hogy a második félidő közepe táján a következő lehetőségekkel számoltam :

1.) A Barca 3:0-ra kap ki (indoklás :egyre kétségbeesettebben támadnak, kevéssé védekeznek, ellentámadás, gól, végképp összetörnek, még egy gól)

2.) Marad az 1:0, a Chelsea könnyedén kibekkeli a meccset  (indoklás : ua., ellentámadás nélül)

3.) A Barca a 93. percben rúg egy gólt és továbbjut (indoklás : az nem lehet, hogy ez a csapat két meccsen nulla gólt rúgjon. A 93.perc meg ahhoz kellett, hogy a Chelsea már ne tudjon újabbat  rúgni).

Mint tudjuk, a 3.sz. variáció lépett életbe, a két meccs alapján sajnos valóban igazságtalanul. A Barca álomfocija (lásd pl. a szombati Real- meccs) valószínűleg egy 4-5.helynél többre nem lenne elegendő az angol bajnokságban. Talán a taktikai tárházuk szegényes. Túlságosan építenek erre az  egyébként imádni való grundfoci-stílusra, ha nem megy, nem tudnak váltani. Nincsenek is igazán sem "nagy lövő"-ik,  sem fejjátékban jeleskedő csatáraik.

Szegény Essient jól megcsúfolta a sors. Győztes gólját még ötven év múlva is mutogatták volna, ha nem éppen az ő hibája előzi meg a Barca egyenlítő gólját. A bírónak meg talán szóltak a meccs előtt, hogy ha nem muszáj, ne legyen megint MU-Chelsea döntő. Mindazonáltal remélem, hogy a mieink a döntőben immár Henryvel megmutatják, hogy mégis csak ők a legjobbak.
Naplózva
barika
Hero Member

« Válasz #2 Dátum: 2009. Május. 07, 16:47:03 »

Szerintem minimum három úr Barca-drukker azért akad itt a fórumon is. Az én szakállam például egyértelműen Barca-fan szőrzet. Nos, ezen szakállamra mondom, hogy a második félidő közepe táján a következő lehetőségekkel számoltam :

1.) A Barca 3:0-ra kap ki (indoklás :egyre kétségbeesettebben támadnak, kevéssé védekeznek, ellentámadás, gól, végképp összetörnek, még egy gól)

2.) Marad az 1:0, a Chelsea könnyedén kibekkeli a meccset  (indoklás : ua., ellentámadás nélül)

3.) A Barca a 93. percben rúg egy gólt és továbbjut (indoklás : az nem lehet, hogy ez a csapat két meccsen nulla gólt rúgjon. A 93.perc meg ahhoz kellett, hogy a Chelsea már ne tudjon újabbat  rúgni).

Mint tudjuk, a 3.sz. variáció lépett életbe, a két meccs alapján sajnos valóban igazságtalanul. A Barca álomfocija (lásd pl. a szombati Real- meccs) valószínűleg egy 4-5.helynél többre nem lenne elegendő az angol bajnokságban. Talán a taktikai tárházuk szegényes. Túlságosan építenek erre az  egyébként imádni való grundfoci-stílusra, ha nem megy, nem tudnak váltani. Nincsenek is igazán sem "nagy lövő"-ik,  sem fejjátékban jeleskedő csatáraik.

Szegény Essient jól megcsúfolta a sors. Győztes gólját még ötven év múlva is mutogatták volna, ha nem éppen az ő hibája előzi meg a Barca egyenlítő gólját. A bírónak meg talán szóltak a meccs előtt, hogy ha nem muszáj, ne legyen megint MU-Chelsea döntő. Mindazonáltal remélem, hogy a mieink a döntőben immár Henryvel megmutatják, hogy mégis csak ők a legjobbak.

Teljes egyetértésem szinte mindenben. Egy valamiben nem.
Abban nem vagyok biztos, hogy a Barca ilyen gyengén szerepelne az angol bajnokságban, bár az angolok klubszintű dominanciája vitathatatlan.
Először is a Barca ezen a meccsen két nagyágyút is nélkülözött. De ami ennél is fontosabb a Barcának van egy fantasztikus és élvezetes játékstilusa ez a sok és pontos passzos holmi ami kicsit talán a régi brazil focira emlékeztet bár nem annyira altatós. Ha a Barca ezt tudja játszani nekem az az érzésem, hogy gyakorlatilag akkor rúgnak gólt amikor akarnak, csak nem akarnak mindig, mert a foci az játék és nem öldöklés (mindenkinek). Pontosan ezért szerettem meg őket.

Én egyébként nem tippelgettem de valahogy én is éreztem, hogy akár még tiz emberrel is megtörténhet ami megtörtént. Ugyanakkor nekem is sokat levont a továbbjutás értékéből, hogy szerintem sem sportszerű körülmények között jött össze és ezért azt a Chelsea érdemelte volna meg. De hát a labda mint tudjuk (néha) kerek.
Naplózva

Matterhorn
Newbie
*

« Válasz #3 Dátum: 2009. Május. 09, 19:10:23 »

Valóban van 3 Barca drukker. Bár én a Valenciának szurkolok elsősorban, csak a második a Barcelona. Szerdán viszont nem érdemelték meg a továbbjutást. Amúgy hajrá Vasas!
Naplózva
barika
Hero Member

« Válasz #4 Dátum: 2009. Május. 17, 20:45:27 »

A három célból már kettőt elért a Barca. Spanyol bajnok és kupagyőztes.
Persze a harmadik lesz a legnehezebb: BL döntő az MU ellen.

Emellett van egy negyedik is: meg akarják dönteni a Real gólrekordját. Ehhez képest kicsit kieresztettek, mert 2:1-re kikaptak a Mallorcától de még igy sem reménytelen túlszárnyalni az egy szezonbeli 107 gólt.
Naplózva

botsáska
Sr. Member

nyomozó

« Válasz #5 Dátum: 2009. Május. 18, 07:13:51 »

Bár én a Valenciának szurkolok elsősorban
szintén
Naplózva

Régebben csak úgy futottak utánam a nők, de ma már nem lopok retikült.
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #6 Dátum: 2009. Május. 27, 19:57:15 »

Gondolom, tomboltok...
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
Rosszabb csak az, ha nincs mit.”
(Dévényi Tibor)
matter
Hero Member

« Válasz #7 Dátum: 2009. Május. 27, 22:00:43 »

Na azér.
Naplózva
Matterhorn
Newbie
*

« Válasz #8 Dátum: 2009. Május. 29, 11:22:47 »

Na azér.
Maga mára már kijózanodott?
Aszittem a MU beleveri őket a földbe. Sajnos nem sikerült. Szerencséjük (is) volt. Messi szép gólt fejelt.
Naplózva
sásek
Newbie
*

Piréz

« Válasz #9 Dátum: 2011. Január. 10, 20:14:53 »

Gratulálok Messinek a  zaranylabdához.

valamint a Barcelona játékosoknak akik bekerültek az év csapatába. (azért ennél a védelemnél ezerszer jobbat összehozhattak volna a szavazók

http://sportgeza.hu/futball/2011/01/10/hat_barcas_a_fifa_ev_csapataban/
Naplózva

The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent full of doubt.
matter
Hero Member

« Válasz #10 Dátum: 2011. Január. 10, 22:17:20 »

...Altintopé a Puskás-díj...

..és nem Puskásé az Altintop-díj... Azért még mindig van mire büszkék lennünk.
Naplózva
freechess
Hero Member

« Válasz #11 Dátum: 2011. Január. 11, 09:00:15 »

...Altintopé a Puskás-díj...

..és nem Puskásé az Altintop-díj... Azért még mindig van mire büszkék lennünk.
Szépen beszélt Altintop németül. Purczeld Ferenc pedig magyarul (igaz, ő nem játszott a német válogatottban).

Különben nekem a kedvenc játékosom Farkas Jancsi volt. Dunai II Antal eredeti neve Dujmov Antal, testvére Dunai I János Dujmov Ivánként született. Mi lett volna a magyar focival Orth, Schlosser és a többi ősmagyar nélkül?
Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #12 Dátum: 2012. Március. 08, 21:22:07 »

egy ázsiai meccs, de a gól szokatlan. Hátrafelé ollózós beadást, hátrafelé ollózva rugnak a kapuba. Nem is láttam még ilyet

http://sportgeza.hu/mindenidok/2012/03/08/brazil_modi_az_ollozos_passzra_ollozos_gol/
Naplózva
matter
Hero Member

« Válasz #13 Dátum: 2012. Március. 08, 22:08:36 »

egy ázsiai meccs, de a gól szokatlan. Hátrafelé ollózós beadást, hátrafelé ollózva rugnak a kapuba. Nem is láttam még ilyet

http://sportgeza.hu/mindenidok/2012/03/08/brazil_modi_az_ollozos_passzra_ollozos_gol/

Ó, pedig hányszor mutattunk be ilyet a Fricsivel a Római parton ...
Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #14 Dátum: 2012. Március. 08, 22:09:40 »

Ó, pedig hányszor mutattunk be ilyet a Fricsivel a Római parton ...

Nem voltam ott, pedig szeretem Olaszországot.
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 ... 12
  Nyomtatás  

Ugrás: