NOL Fórum
2014. Október. 26, 04:36:20 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Új IP cím

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Economic Horror  (Megtekintve 12984 alkalommal)
tomcat
Hero Member

« Válasz #105 Dátum: 2009. Szeptember. 04, 16:12:41 »

A higanyos lázmérővel egyetértettem. Gyerek is könnyen össze tudta törni, ha eltörött mérgező.
Ezen az alapon a konyhakést, a féltéglát és az emeletes házat is be lehetne tiltani.

Kedves Plix!

Se a féltégla, se a konyhakés, de még az emeletes ház se analóg. A higanyos hőmérőt nem azért tiltották be, mert a gyerek megeszi a higanyt, hanem mert kikerülve a természetet mérgezi.

Üdvözlettel  Tomcat
Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #106 Dátum: 2009. Szeptember. 04, 16:36:58 »

A higanyos lázmérővel egyetértettem. Gyerek is könnyen össze tudta törni, ha eltörött mérgező.
Ezen az alapon a konyhakést, a féltéglát és az emeletes házat is be lehetne tiltani.

Ha a konyhakés beesik a gyerek  ágya alá, ott békén meg is marad. A higannyal nem egészen ez a helyzet. Próbáltál már higanycseppet összeszedni házi körülmények között?? 
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
Rosszabb csak az, ha nincs mit.”
(Dévényi Tibor)
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #107 Dátum: 2009. Szeptember. 04, 16:38:44 »

A higanyos lázmérővel egyetértettem. Gyerek is könnyen össze tudta törni, ha eltörött mérgező. És főleg, adtak helyette jobbat.

En emlekszem hogy gyerekkent tobbszor jatszottunk az eltort lazmerobol kigurulo higannyal.

Mi is. Szerencsére csak egyszer.
Csak utólag tudtam meg, hogy még mi egyébbel játszottunk... 
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
Rosszabb csak az, ha nincs mit.”
(Dévényi Tibor)
adorka
Hero Member

The Gold Miracle

« Válasz #108 Dátum: 2009. Szeptember. 04, 18:36:29 »

1. A higanyos lázmérővel egyetértettem. Gyerek is könnyen össze tudta törni, ha eltörött mérgező. És főleg, adtak helyette jobbat.

2. De az új izzók nekem nem válnak be. Kipróbáltam, van lámpám, amibe most is az van. Hagymavágáshoz megfelel. De olvasni nem jó mellette. Fáraszt. 

Vagyis még nem kaptunk helyette jobbat.

1. Képzeld el, hogy van egy higanyos lázmérőnk, amelyet Édesanyám kapott 1940-ben, amikor a bátyám született. És ez túlélte a háborút, a meneküléseket, Rákosit, '56-ot, a gyerekeim lázát is azzal mértük, és az unokáimét is. Nagy becsben tartom, bár már nem használjuk.
Az üvegbe forrasztott fémlapján fölül van egy koronás-angyalos címer. És azt én gyerekkoromban nemigen tudtam hová tenni  Vigyorog
És aztán egyszercsak megint aktuálissá lett!  Vigyorog

2. Sokat olvasok, és már majd' egy éve egy LED-es olvasólámpát használok. Ennek a színhőmérséklete ca napfényszerű, a lámpa hőt egyáltalán nem termel (azért vettem eredetileg, mert nyáron a qrva meleg estéken a fejem fölött a 60W-os Tungsraflex izzó úgy működött, mint a hősugárzó). Ennek a LED-lámpának a fogyasztása 2,5 Watt! És "a legkisebb is számít!" Vigyorog
Naplózva

‎Isten - ha létezel, mentsd meg a lelkem - ha létezik
Horzsoli
Hero Member

Herr Teufel

« Válasz #109 Dátum: 2009. Szeptember. 04, 18:49:05 »

1. A higanyos lázmérővel egyetértettem. Gyerek is könnyen össze tudta törni, ha eltörött mérgező. És főleg, adtak helyette jobbat.

2. De az új izzók nekem nem válnak be. Kipróbáltam, van lámpám, amibe most is az van. Hagymavágáshoz megfelel. De olvasni nem jó mellette. Fáraszt. 

Vagyis még nem kaptunk helyette jobbat.

1. Képzeld el, hogy van egy higanyos lázmérőnk, amelyet Édesanyám kapott 1940-ben, amikor a bátyám született. És ez túlélte a háborút, a meneküléseket, Rákosit, '56-ot, a gyerekeim lázát is azzal mértük, és az unokáimét is. Nagy becsben tartom, bár már nem használjuk.
Az üvegbe forrasztott fémlapján fölül van egy koronás-angyalos címer. És azt én gyerekkoromban nemigen tudtam hová tenni  Vigyorog

2. Sokat olvasok, és már majd' egy éve egy LED-es olvasólámpát használok. Ennek a színhőmérséklete ca napfényszerű, a lámpa hőt egyáltalán nem termel (azért vettem eredetileg, mert nyáron a qrva meleg estéken a fejem fölött a 60W-os Tungsraflex izzó úgy működött, mint a hősugárzó). Ennek a LED-lámpának a fogyasztása 2,5 Watt! És "a legkisebb is számít!" Vigyorog
- Nekem is van egy ilyen, -bár nem annyira régi, csak kb. 40 éves- viszont a többivel az a bajom, hogy nem hiszek nekik, míg ez mindíg pontosan mér. (ugyanis nem tud másképp)
- én még nem találtm olyat, ami nem zavarna
Naplózva

.. hátradőlni, csak istennek ér!
methus
Global Moderator
Hero Member

vöröscsillagász és boszorkány is

« Válasz #110 Dátum: 2009. Szeptember. 04, 19:08:10 »

Mi az, hogy "tulelte Rakosit"?  Te is, en is tuleltuk.  (A Lanchidrol nem is beszelve.)
Nem tudok arrol, hogy Rakosi kulonos intenzitassal uldozte volna a higanyos homeroket.

Ha voros csillag lenne ott angyalos cimer helyett, az is aktualis lesz majd, bar valoszinuleg varni kell meg picit.  Kemeny fabol faragott higanyos homerok sokmindent tulelnek, peldaul az EU tilto intezkedeseit.  Talan az angyalos cimer masodik (jelenlegi) eljovetelet is.
Naplózva

Art is I, science is we. (Claude Bernard, 1865)
fayutca
Hero Member

« Válasz #111 Dátum: 2009. Szeptember. 04, 19:28:15 »

Kedves Plix!

Se a féltégla, se a konyhakés, de még az emeletes ház se analóg. A higanyos hőmérőt nem azért tiltották be, mert a gyerek megeszi a higanyt, hanem mert kikerülve a természetet mérgezi.

Üdvözlettel  Tomcat

Tudsz egyetlenegy peldat is felhozni, hogy valoban a higany kikerulve a termeszetbe, (ahonnet tuljdonkeppen eredetileg jott bele a lazmerobe) szoval visszakerulve oda ahonnet jott, valamit is megmergezett, illetve a mergezes hatasa a fold hatmilliard lakosara viszonyitva egyetalan beszamithato, figyelembe veve, hogy pedaul evente tobbszaz ember hal meg vermergezesben, mert beleleptek egy rozsdas szogbe, valamint tobbtucat ember hal meg mert felrenyelt mikozben ivott egy pohar vizet. Ezek a betiltasok csak entellektikus trillak, semmi ertelmuk nincs.
Naplózva
tomcat
Hero Member

« Válasz #112 Dátum: 2009. Szeptember. 04, 20:52:43 »

Kedves Plix!

Üdvözlettel  Tomcat

Tudsz egyetlenegy peldat is felhozni, hogy valoban a higany kikerulve a termeszetbe, (ahonnet tuljdonkeppen eredetileg jott bele a lazmerobe) szoval visszakerulve oda ahonnet jott, valamit is megmergezett, illetve a mergezes hatasa a fold hatmilliard lakosara viszonyitva egyetalan beszamithato, figyelembe veve, hogy pedaul evente tobbszaz ember hal meg vermergezesben, mert beleleptek egy rozsdas szogbe, valamint tobbtucat ember hal meg mert felrenyelt mikozben ivott egy pohar vizet. Ezek a betiltasok csak entellektikus trillak, semmi ertelmuk nincs.

Kedves Fayutca!

Talán nincs, talán mégis van értelmük.

Természetesen nem tudok bizonyítani semmi ilyet, de kb tíz éve ezért tiltották be Svédországban. Oriási felhajtás volt a fogorvosi rendelők körül is, szűrőket kellett felszerelniük a lefolyókba, amik kiszűrik az amalgámot.

Fogalmam sincs, hogy a higany milyen károkat okoz a természetben, a lényeg az, hogy ezzel indokolták a betiltását Svédországban, és ahogy őket ismerem rávették az Úniót is.

Üdvözlettel  Tomcat
« Utoljára szerkesztve: 2009. Szeptember. 04, 21:06:13 írta tomcat » Naplózva
vitezlaszlo
Hero Member

Vitezlaszlo

« Válasz #113 Dátum: 2009. Szeptember. 04, 21:28:18 »

Kedves Plix!

Üdvözlettel  Tomcat

Keress ra a googlin hogy higany-szennyezes es egy rakast ki fog neked adni. Tortenetesen a legerosebb erv a kompakt fluoreszkalo egok ellen hogy higany van bennuk es ha kidobjak oket siman a szemetbe akkor a szemetlerakokbol az ivovizbe szivaroghat.

Hogy mi az eselye hogy az egokbol vagy a lazmerokbol kikerulo higany mergezest okoz nem tudom. Remelem felmertek, es remelem az osszes tanulmany ami ezeknek a torvenyeknek az alapja elerheto es ezekben szerepel valami hiteles adat.
Naplózva
plix01
Hero Member

« Válasz #114 Dátum: 2009. Szeptember. 04, 22:16:40 »

Ezen az alapon a "korszerű" neon és egyéb gáztöltésű lámpákat kellene betiltani, mert a szemétbe kidobva sokkal inkább szennyezik a környezetet, mint a kutyaközönséges izzólámpa.

Egyébként az elektronikus lázmérők gombeleme legalább annyira szennyezi a természetet, mint a higanyos lázmérők higanya, csak a gombelemből lényegesen többet dobnak ki a szemétbe.

Az analógia teljes, ha azt akarom kihangsúlyozni, hogy egy veszélyes eszköz veszélyeit nem biztos, hogy a betiltásával kell csökkenteni.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Szeptember. 04, 22:24:27 írta plix01 » Naplózva

A Titanicot szakértők építették. Noé bárkáját egy laikus.
plix01
Hero Member

« Válasz #115 Dátum: 2009. Szeptember. 04, 22:18:17 »

Próbáltál már higanycseppet összeszedni házi körülmények között?? 
Kiömlött higanyt cink- vagy rézforgáccsal, vagy -porral, vagy kénvirággal lehet összeszedni. De leginkább nem kell a lázmérőt a gyereknek összetörni hagyni.
Naplózva

plix01
Hero Member

« Válasz #116 Dátum: 2009. Szeptember. 04, 22:20:32 »

A LED-es lámpa egy másik opera. Ráadásul a profi LED-es típusoknak a fényereje, sőt esetenként a színhőmérséklete is szabályozható elektronikusan. (Csak vadállatian drága). Itten nem erről, hanem a gáztöltésű, fluoreszcens lámpákról (égőkről) volt szó.
Naplózva

vitezlaszlo
Hero Member

Vitezlaszlo

« Válasz #117 Dátum: 2009. Szeptember. 04, 22:30:17 »

Kiömlött higanyt cink- vagy rézforgáccsal, vagy -porral, vagy kénvirággal lehet összeszedni. De leginkább nem kell a lázmérőt a gyereknek összetörni hagyni.

Most azon gondolkodom hogy kenviragbol vagy cinkforgacsbol van otthon tobb. Azt hiszem pont ugyanannyi van mind a kettobol.
Naplózva
vitezlaszlo
Hero Member

Vitezlaszlo

« Válasz #118 Dátum: 2009. Szeptember. 04, 22:32:34 »

Egyébként az elektronikus lázmérők gombeleme legalább annyira szennyezi a természetet, mint a higanyos lázmérők higanya, csak a gombelemből lényegesen többet dobnak ki a szemétbe.

Ezt most hasbol mondtad vagy ismersz egy tanulmanyt a temaban ami osszehasonlitja a ketfele szennyezes hatasat?

Amugy lazmeroben van nem-higanyos folyadekos is. Lovesem nincs mi van benne de nem higany.
Naplózva
plix01
Hero Member

« Válasz #119 Dátum: 2009. Szeptember. 04, 22:37:30 »

Most azon gondolkodom hogy kenviragbol vagy cinkforgacsbol van otthon tobb. Azt hiszem pont ugyanannyi van mind a kettobol.
Ha a kiömlő higany reális veszély, akkor kell otthon tartani a semlegesítéséhez szükséges anyagot. Egyébként egyszerűen fel lehet porszívózni. Csak sokkal egyszerűbb nem hagyni kikerülni a lázmérőből.
Naplózva

Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10
  Nyomtatás  

Ugrás: