NOL Fórum
2017. Szeptember. 25, 03:21:56 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Elindult az új NOL-Fórum

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 [10]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Economic Horror  (Megtekintve 19232 alkalommal)
Horzsoli
Hero Member

Herr Teufel

« Válasz #135 Dátum: 2009. Szeptember. 06, 15:26:37 »

Természetesen mindent be lehet tiltani valamiért. Csak keresni kell megfelelő okot rá.

Ezzel együtt az izzószálas villanykörtét a rossz hatásfoka, a higanyos hőmérőt meg a higany környezetre veszélyessége miatt tiltották be. Nem én tiltottam, ill. tiltom be, hanem az EU, tehát felelős se vagyok érte.

Üdvözlettel  Tomcat
Nem állítottam, hogy felelős vagy. Azt állítottam, hogy bármilyen szempontból nézzük, az izzólámpánál és a higanyos lázmérőnél sokkal rosszabb, kártékonyabb, veszélyesebb dolgok vannak, amiket nem tiltottak be, továbbá amiket kitaláltak a helyettesítésükre, azok legalább olyan károsak/veszélyesek és a használati értékük sem egyezik meg a betiltottakkal, tehát az izzólámpa és a higanyos lázmérő betiltása önkényes, felesleges és hátrányos.
Az izzokat es a lazmeroket kivalto helyettesitok egyaltalan nem biztos hogy olyan karosak/veszelyesek mint a betiltott termekek. Reszemrol nem tudok forrast de siman el tudom hinni hogy lesz pozitiv hatasa a tiltasoknak.

Az meg hogy nem ez a legnagyobb gond, nem erv. Mi a legnagyobb gond? Mondjuk azt hogy a vilag legnagyobb gondja az egeszseges ivoviz hianya. Akkor most nem szabad influenzavakcinat gyartani mert az nem a legnagyobb gond?
Egészségre ártalmas a kompakt fénycső?

MTI
| 2009. szeptember 6.
Az energiatakarékos izzók egészségkárosító hatására figyelmeztet a német Épületbiológiai Szövetség.

A rendkívül mérgező higanytartalom mellett nem szabad lebecsülni ezeknek az égőknek az elektromágneses kisugárzását sem - hangzott el egy bonni tájékoztatón. Johannes Schmidt, a Neubeuern Épületbiológiai Intézet munkatársa elmondta, ezek a lámpák túllépik a világszerte a számítógépeknek engedélyezett sugárzási mérték tizenkét-, de akár negyvenszeresét is.

Schmidt hozzátette, a takarékos izzók speciális, villódzó fényének hosszú távú hatásairól egyelőre meglehetősen keveset tudnak. A fény különleges kék tartalma akár stresszreakciókhoz és alvászavarokhoz is vezethet, mivel gátolja a melatonin nevű hormon termelődését. A melatonin felelős az alvásért az emberi szervezetben. A hagyományos égők fényének spektruma ezzel szemben megegyezik a napfényével, így nem okoz alvászavart.
Naplózva

.. hátradőlni, csak istennek ér!
jpiturca
Vendég
« Válasz #136 Dátum: 2009. Szeptember. 06, 16:24:44 »

Természetesen mindent be lehet tiltani valamiért. Csak keresni kell megfelelő okot rá.

Ezzel együtt az izzószálas villanykörtét a rossz hatásfoka, a higanyos hőmérőt meg a higany környezetre veszélyessége miatt tiltották be. Nem én tiltottam, ill. tiltom be, hanem az EU, tehát felelős se vagyok érte.

Üdvözlettel  Tomcat
Nem állítottam, hogy felelős vagy. Azt állítottam, hogy bármilyen szempontból nézzük, az izzólámpánál és a higanyos lázmérőnél sokkal rosszabb, kártékonyabb, veszélyesebb dolgok vannak, amiket nem tiltottak be, továbbá amiket kitaláltak a helyettesítésükre, azok legalább olyan károsak/veszélyesek és a használati értékük sem egyezik meg a betiltottakkal, tehát az izzólámpa és a higanyos lázmérő betiltása önkényes, felesleges és hátrányos.
Az izzokat es a lazmeroket kivalto helyettesitok egyaltalan nem biztos hogy olyan karosak/veszelyesek mint a betiltott termekek. Reszemrol nem tudok forrast de siman el tudom hinni hogy lesz pozitiv hatasa a tiltasoknak.

Az meg hogy nem ez a legnagyobb gond, nem erv. Mi a legnagyobb gond? Mondjuk azt hogy a vilag legnagyobb gondja az egeszseges ivoviz hianya. Akkor most nem szabad influenzavakcinat gyartani mert az nem a legnagyobb gond?
Egészségre ártalmas a kompakt fénycső?

MTI
| 2009. szeptember 6.
Az energiatakarékos izzók egészségkárosító hatására figyelmeztet a német Épületbiológiai Szövetség.

A rendkívül mérgező higanytartalom mellett nem szabad lebecsülni ezeknek az égőknek az elektromágneses kisugárzását sem - hangzott el egy bonni tájékoztatón. Johannes Schmidt, a Neubeuern Épületbiológiai Intézet munkatársa elmondta, ezek a lámpák túllépik a világszerte a számítógépeknek engedélyezett sugárzási mérték tizenkét-, de akár negyvenszeresét is.

Schmidt hozzátette, a takarékos izzók speciális, villódzó fényének hosszú távú hatásairól egyelőre meglehetősen keveset tudnak. A fény különleges kék tartalma akár stresszreakciókhoz és alvászavarokhoz is vezethet, mivel gátolja a melatonin nevű hormon termelődését. A melatonin felelős az alvásért az emberi szervezetben. A hagyományos égők fényének spektruma ezzel szemben megegyezik a napfényével, így nem okoz alvászavart.

Egy dolog biztos: a kompakt csonek UV kibocsatasa van, karositja az gumialapu muanyagokat a kornyezeteben. 
Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #137 Dátum: 2009. Szeptember. 06, 16:49:13 »

Egyébként az elektronikus lázmérők gombeleme legalább annyira szennyezi a természetet, mint a higanyos lázmérők higanya, csak a gombelemből lényegesen többet dobnak ki a szemétbe.

Az elem otthon nem szennyez. És össze kell gyűjteni. Most már lehet is. (Az már más kérdés - és tényleg nem megnyugtató - hogy mit csinálnak vele azok, akiknek meg kell semmisíteni.)

Kedves Habók!

A kilencvenes évek végén kiderült, hogy az egyik stockholmi szeméttelepen, egy rozzant sufniban tárolták éveken át. A sufni beázott, és az elemek leve szabadon elszivárgott.

Persze ez nem csak az elemekre vonatkozott. A kilencvenes évek elején kitalálták, hogy külön kukába kell gyűjteni a komposztálható hulledékot. Az egy barna kuka volt, mellette volt még egy zöld, a többinek. Egyszer otthon voltam délelőtt és látom ám, amint a kukásautó robotkarjai felemelik a zöld kukát, és beleöntik az autó tartályába, aztán felemelik a barna kukát, és beleöntik ugyanoda. Én meg szortírozzam ugye.

Sajnos a környezetvédelem egy csomó pénzt, de ugyanolyan csomó bizalmat is követel. Kár volt a bizalmi tőkét ilyen hülyeségekre pazarolni, csak azért, hogy néhány politikus jobbnak tüntethesse fel magát.

Üdvözlettel  Tomcat

Na, pont ilyenekről tartok én is.
Pofon a környezetvédelemnek - éljen a profit!
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
Rosszabb csak az, ha nincs mit.”
(Dévényi Tibor)
fayutca
Hero Member

« Válasz #138 Dátum: 2009. Szeptember. 07, 17:05:41 »

A tobb mint hatmilliard lakosabol a foldnek sajnos van rengeteg szerencsetlen vak ember, akik kozul naponta tobbszaz feher bot es vakvezeto kutya ellenere nekimegy fanak, oszlopnak, akkor most tiltsuk be, vagy vagjuk ki a fakat, dontsuk le az oszlopokat? Naponta tobb villanyszerelo szerte a foldkereksegen meghal, mert egyszeruen agyoncsapja az aram, akkor tiltsuk be az elektronikus energiaszolgaltatast? Mifele nevetseges vita ez, az elet neha veszelyes, igy kell felfogni, nagyon sok lazas ember meghal, nem azert mert megissza a higanyt, hanem mert beteg.
Hmm. Hat ha belegondolok miert ne lehetne azbeszt a hoszigetelesben, olom a festekben meg a benzinben, karos anyagok a gyerekjatekokban meg a bebitapszerben, miert baj az hogy az elem felrobban a mobil telefonban, miert gond hogy a szunyogirtoszer deformalja a csecsemoket, miert gond hogy egy-ket repulo idonkent lezuhan, egyszer ugy is meg kell valamiben halni nem?

Miket beszelsz, csak nem megittal Te is egy homerot, itt a nyilvanvaloan nevetseges szabalyzas ellen vannak egyesek, nem a logikus valtoztatasok ellen. Ki akar itt mergezo bebitapszert arulni? Viszont miert kell eloirni, hogy olommentes festekkel fessek ki a kivegzohelyseget a bortonben es fertotlenitovel mossak le a tubeszuras helyet, mielott a halalt okozo folyadekot beleengedik a masodperceken belul halott egyenbe?
Naplózva
adorka
Vendég
« Válasz #139 Dátum: 2009. Szeptember. 07, 18:12:19 »

...és fertotlenitovel mossak le a tubeszuras helyet, mielott a halalt okozo folyadekot beleengedik a masodperceken belul halott egyenbe?

Tegnap belenéztem valami ostoba krimibe: a gyilkos épp felszívta a mérget a fecskendőbe, hogy benyomja a megölendőbe, de előtte akkurátusan felfelé fordította a tűt, és kinyomta a légbuborékot a fecskendőből - nehogy megártson!  Vigyorog
Naplózva
vitezlaszlo
Hero Member

Vitezlaszlo

« Válasz #140 Dátum: 2009. Szeptember. 07, 18:21:36 »

Miket beszelsz, csak nem megittal Te is egy homerot, itt a nyilvanvaloan nevetseges szabalyzas ellen vannak egyesek, nem a logikus valtoztatasok ellen. Ki akar itt mergezo bebitapszert arulni? Viszont miert kell eloirni, hogy olommentes festekkel fessek ki a kivegzohelyseget a bortonben es fertotlenitovel mossak le a tubeszuras helyet, mielott a halalt okozo folyadekot beleengedik a masodperceken belul halott egyenbe?
Es ha a kormanyzo az utolso masodpercben telefonal hogy megkegyelmez, a pasi meg szepszist kap es elpatkol?
Naplózva
fayutca
Hero Member

« Válasz #141 Dátum: 2009. Szeptember. 07, 22:29:57 »

Es ha a kormanyzo az utolso masodpercben telefonal hogy megkegyelmez, a pasi meg szepszist kap es elpatkol?
Hat igen, vannak peches emberek, a kormanyzo telefonal mikor mar esik lefele az allvanyrol a kotellel a nyakaban, vagy telefonal mikor meg csk az elso aramlokest kapja a harombol, az ember jobb ha vigyaz, hogy ne keruljon ilyen szituaciokba, hogy huzonoteves felebbezessorozat utan is meg ez tortenjen meg vele. Nagyon jol tudjuk, hogy hany evtized kell mig itt valakit kivegeznek a sok nevetseges fellebbezes utan, erre meg ez is.
Naplózva
tomcat
Hero Member

« Válasz #142 Dátum: 2009. Szeptember. 09, 19:07:48 »

Egyébként az elektronikus lázmérők gombeleme legalább annyira szennyezi a természetet, mint a higanyos lázmérők higanya, csak a gombelemből lényegesen többet dobnak ki a szemétbe.

Az elem otthon nem szennyez. És össze kell gyűjteni. Most már lehet is. (Az már más kérdés - és tényleg nem megnyugtató - hogy mit csinálnak vele azok, akiknek meg kell semmisíteni.)

Kedves Habók!

A kilencvenes évek végén kiderült, hogy az egyik stockholmi szeméttelepen, egy rozzant sufniban tárolták éveken át. A sufni beázott, és az elemek leve szabadon elszivárgott.

Persze ez nem csak az elemekre vonatkozott. A kilencvenes évek elején kitalálták, hogy külön kukába kell gyűjteni a komposztálható hulledékot. Az egy barna kuka volt, mellette volt még egy zöld, a többinek. Egyszer otthon voltam délelőtt és látom ám, amint a kukásautó robotkarjai felemelik a zöld kukát, és beleöntik az autó tartályába, aztán felemelik a barna kukát, és beleöntik ugyanoda. Én meg szortírozzam ugye.

Sajnos a környezetvédelem egy csomó pénzt, de ugyanolyan csomó bizalmat is követel. Kár volt a bizalmi tőkét ilyen hülyeségekre pazarolni, csak azért, hogy néhány politikus jobbnak tüntethesse fel magát.

Üdvözlettel  Tomcat

Na, pont ilyenekről tartok én is.
Pofon a környezetvédelemnek - éljen a profit!

Kedves Habók!

Főleg a politikai profit.

Üdvözlettel  Tomcat
Naplózva
fayutca
Hero Member

« Válasz #143 Dátum: 2009. Szeptember. 11, 19:43:02 »

Na vegre egy jo hir az amerikai aceliparnak, az USA megunta hogy Kina allami tamogatassal es dompingaron hozzon ide be acelcsoveket, (egyebek kozt) es ratettek kinai meretu, 25-tol 38 szazalekig vamot az acelarukra, a kinaiak pedig mehetnek mashova pendlizni a mestersegesen leszoritott aru es harmadrendu minosegu aceltermekeiket. Na persze ok pattognak, majd megszokjak, hogy versenyezzenek egyenlo feltetelekkel, mar ezt vartam regota, igy kellett volna kezdeni.
http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601103&sid=aeCs8tF5F5g8
Naplózva
fayutca
Hero Member

« Válasz #144 Dátum: 2009. Szeptember. 11, 19:51:09 »

Erdekes, ha egyenlo feltetelekkel kell versenyezni, a kinai acelipar exportja egybol leesett hatvan szazalekkal. Remelhetoleg a tobbi industry is tanul ebbol.
Naplózva
tozser
Hero Member

"Ilyen egyszerű az egész!"

« Válasz #145 Dátum: 2009. Szeptember. 16, 22:12:18 »

Erdekes, ha egyenlo feltetelekkel kell versenyezni, a kinai acelipar exportja egybol leesett hatvan szazalekkal. Remelhetoleg a tobbi industry is tanul ebbol.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Érdekes hogy Kina a szar vasát IDEHOZTA, ugyanakkor TAVALY hiánycikk volt az ÉPŰLETEIKBE, GYÁRAIKBA  BEÉPITENDŐ VAS SZERKEZETEKBŐL mert Kina MINDEN MENYISÉGET ÁTVETT az ott folyó épitkezéseihez!

Azért Kina  "nem hülye", hogy szar vassal épitkezen!!
Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 [10]
  Nyomtatás  

Ugrás: