NOL Fórum
2014. Szeptember. 03, 07:54:59 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Elindult az új NOL-Fórum

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 ... 24
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Mese a magyar szivárványról  (Megtekintve 16814 alkalommal)
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Dátum: 2009. November. 24, 14:51:33 »

MESE A MAGYAR SZIVÁRVÁNYRÓL

Hol volt, hol nem volt, volt egyszer egy magyar szivárvány. 1945-ben született, s életének első negyvenöt évében kissé egyszínű benyomást keltett, valami ilyesmit.

Aztán negyvenötéves korában virágba borult. Szinte forrongtak a színek, mindegyik ki akarta magát fejezni, s a magyar szivárvány éppoly tarka lett, mint a nem magyar.

De volt a színek között egy haszontalan kis lurkó, a narancssárga, aki nehezen viselte, hogy olyan sok szín parádézik a világban. El is nyelte valamennyit, ami tőle balra esett. Ezután akarta elnyelni a jobbraesőket is, de a pirossal nem bírt. Átugrott hát a piros túloldalára és ott is elnyelte azt, amit el bírt. De a falánk kisgömböcnek sok-sok festékelem kicsúszott a szájából, s láss csudát, ezek mind pirosra változtak. A szivárvány így ötvenöt évesen az alábbi képet mutatta.

Bizony a falánk lurkó nem így képzelte el a szivárványt. Látván, hogy nem bír a pirossal, létrehozta a barnát. A barna nemcsak azért kellett, hogy segítsen nyüstölni, sorvasztani a pirosat, hanem azért is, mert jelenléte biztosította, hogy a narancssárga középen legyen.

Fogyott a piros, fogyott a barna, s egyre hízott a kisgömböc.

Ez a helyzet napjainkban. A haszontalan kis lurkó az új helyzetben mindkét irányba terjeszkedik tovább, s ha feladatát sikerrel végzi, elérheti a számára üdvös állapotot.

Ilyen lesz a magyar szivárvány. Kicsit egyszínű, kicsit savanyú, de a miénk.
Naplózva
lófülű
Hero Member

« Válasz #1 Dátum: 2009. November. 24, 21:56:03 »

tied ám a lecsókolbász, de nem az enyém e szívárvány...

A kis gömböc színváltós lesz, ahogy elnyeli a többit. Mert ami belül van- az nem naracsszínű..
Naplózva

"Az igazság akkor is igazság, ha csak egyetlen ember képviseli,"
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #2 Dátum: 2009. November. 25, 09:40:40 »

tied ám a lecsókolbász, de nem az enyém e szívárvány...

A kis gömböc színváltós lesz, ahogy elnyeli a többit. Mert ami belül van- az nem naracsszínű..

Persze, de hát a hajdani egypártrenszer ( a piros szivárvány ) is ilyen volt. Ahhoz, hogy politizálni lehessen és karriert lehessen befutni, be kellett lépni a pártba. Belül aztán sokszinü volt, csak inkább egy formális retorikai, mintsem valódi tartalmi összetartozás füzte egybe tagjait. A narancs szivárvány sem egységes, csak egy pár hangoztatott ( de komolyan nem vett ) frázis teszi egységessé. De a karrierhez be kell lépni.
Naplózva
lófülű
Hero Member

« Válasz #3 Dátum: 2009. November. 25, 10:16:38 »

stimmel.
a másikba is sokan BELELÉPTEK, most aztán sokan tisztitccsák magukat.
Pl. a Fidióták Társaságában.
De a balhé és a székházforradalom menten kitör majd, amikor a derék fidióták ráébrednek,  hogy a Kedves Kolbásztöltő elsíkkasztotta a maradék kolbászt is..
Naplózva

"Az igazság akkor is igazság, ha csak egyetlen ember képviseli,"
sandton
Hero Member

mer én vagyok az igazi TreBitch

« Válasz #4 Dátum: 2009. November. 25, 10:26:55 »

.... A narancs szivárvány sem egységes, csak egy pár hangoztatott ( de komolyan nem vett ) frázis teszi egységessé. De a karrierhez be kell lépni.

Tudnák a narancsok nevében tiltakozni, de nem vagyok annyira liberális. Meg EZ a narancs inkább fosra emlékeztet.

Lesz is fosás, de pont a saját csordában.
Naplózva
sandton
Hero Member

« Válasz #5 Dátum: 2009. November. 25, 10:42:54 »

...De a balhé és a székházforradalom menten kitör majd, amikor a derék fidióták ráébrednek,  hogy a Kedves Kolbásztöltő elsíkkasztotta a maradék kolbászt is..

Kecskének már emlitettem, hogy optimista vagyok. ( bizton koraérett ifjúságom átka).

Szóval a lopásokkal nem hiszem ( már ) hogy operálni fognak, mert a Zuschlag óta a példa be lett mutatva, hogy azt illik leleplezni és ráereszteni a törvényhozást.

Itt inkább a csodatevő országrendbehozással lesz a bibi. Guba nuku, Vityánk Európa nagy többségében oly kivánatos személyisége meg nem nagyon biztositja, hogy sok szimpatizánsra támaszkodhat. Még Amerikában is a Bush-t támogatta mindvégig.
Szóval marad a Bajnai féle , immár félig kitaposott út. Nameg az ezzel járó MELÓ !

Tehát nem lesz más hátra mint oda kell majd állni dolgozni. Ráadásul más - uram bocsá az ellenzék - programjával !

Hát ez az, a munka mint koncepció nem nagyon ismeretes a fijúknál.
Naplózva
tomcat
Hero Member

« Válasz #6 Dátum: 2009. November. 25, 10:46:23 »

...De a balhé és a székházforradalom menten kitör majd, amikor a derék fidióták ráébrednek,  hogy a Kedves Kolbásztöltő elsíkkasztotta a maradék kolbászt is..

Kedves Sandton!

Aztán, miért nem?

Üdvözlettel  Tomcat
Naplózva
sandton
Hero Member

« Válasz #7 Dátum: 2009. November. 25, 11:11:41 »

Kedves Sandton!

Aztán, miért nem?

Üdvözlettel  Tomcat

Ezt ne tőlem kérdezd Tomikám !
Naplózva
sandton
Hero Member

« Válasz #8 Dátum: 2009. November. 25, 11:31:46 »

..... Meg EZ a narancs inkább fosra emlékeztet.
...

Jut eszembe, a Zötkerületben annó nemtom melyik választások során a Fidesz egy narancsot meg egy félliteres flaskó tejet rakott minden ajtóba....

Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #9 Dátum: 2009. November. 25, 11:33:17 »

..... Meg EZ a narancs inkább fosra emlékeztet.
...

Jut eszembe, a Zötkerületben annó nemtom melyik választások során a Fidesz egy narancsot meg egy félliteres flaskó tejet rakott minden ajtóba....

Ötkerületi vagyok, és nem kaptam. (Lehet, hogy rólam tudták, hogy egy Robespierre vagyok? Legalábbis egy tej és egy narancs erejéig?)
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
Rosszabb csak az, ha nincs mit.”
(Dévényi Tibor)
sandton
Hero Member

« Válasz #10 Dátum: 2009. November. 25, 11:37:33 »

...Ötkerületi vagyok, és nem kaptam. (Lehet, hogy rólam tudták, hogy egy Robespierre vagyok? Legalábbis egy tej és egy narancs erejéig?)

Asszem a legelső választáskor volt.

Nem innen ered a naranccsal való asszociáció ( milyen szép szó !) ?
Naplózva
tomcat
Hero Member

« Válasz #11 Dátum: 2009. November. 25, 11:41:06 »

Kedves Sandton!

Aztán, miért nem?

Üdvözlettel  Tomcat

Ezt ne tőlem kérdezd Tomikám !

Kedves Sandton!

Mivel te hozod ide ezt a százszor eldurrantott, a valósághoz köze sincs zsenialitást, ki mástól kérdezném?

Üdvözlettel  Tomcat
« Utoljára szerkesztve: 2009. November. 25, 12:17:42 írta tomcat » Naplózva
tomcat
Hero Member

« Válasz #12 Dátum: 2009. November. 25, 11:42:10 »

...Ötkerületi vagyok, és nem kaptam. (Lehet, hogy rólam tudták, hogy egy Robespierre vagyok? Legalábbis egy tej és egy narancs erejéig?)

Kedves Sandton!

1990-ben? Minek?

Üdvözlettel  Tomcat
Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #13 Dátum: 2009. November. 25, 11:45:28 »

A reklámjukban benne volt, de azt hiszem, ez azért egy urbánus legenda.

De az is lehet, hogy máshol osztogattak. (Fene sem tudja már, hogy melyik párt mit osztott.)
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
Rosszabb csak az, ha nincs mit.”
(Dévényi Tibor)
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #14 Dátum: 2009. November. 25, 11:49:12 »

De vissza a szivárványhoz.

Amikor gyerek voltam, apukám gyakran elvitt egy étterembe, ahol egy fanatikus Fradi-szurkoló volt a pincér, s a legendák szerint ha úgy rendelt valaki, hogy "Kérek egy HajráFradi-vínersniclit", akkor finomabbat kapott. Na most majd "hajráViktor vínersnicli"-t kell rendelni.
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 ... 24
  Nyomtatás  

Ugrás: