NOL Fórum
2017. Július. 20, 23:43:17 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: E-mail címek ellenőrzése

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 30
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magyarország államcsőd kockázata  (Megtekintve 44656 alkalommal)
tozser
Hero Member

"Ilyen egyszerű az egész!"

« Válasz #15 Dátum: 2010. Június. 04, 22:14:10 »

HIába na, kezdek tikkadni... Kacsint
Előszőr a Predender  (a 6. ban..) adott egy " ötletet" miszerint MOST kell(ene) eurót VENNI .......mert MOST A LEGDRÁGÁBB A BEVÁLTÁSI ÁRA!
Tehát 1oo,ooo forintért KEVESEBB eutot kapsz mint  -mondjuk- két hete.
Kérdésem hozzá..Ő is akkor vesz valamit amikor azt a LEGDRÁGÁBBAN ADJÁK ODA?

Na most Vitéz Laci. Tudom értékelni az angol forditásaidat MAGYARRA, de..mi lenne ha azt ugy forditanád le ahogy van, mondjuk szó-szerint?
Ugyanis a második mondat az nem azt mondja "De most komolyan.", hanem csak azt hogy "NEM KOMOLYAN.", azaz nem komoly a dolog..igy is lehet értelmezni,ugye?

A másik pedig "..replace PIIGS to include Hungary."  ez pedig ugy  hangzik hogy .."..helyetesiteni a PIIGS egy olyan (szóval ) amiben beletartozik Magyarország is."..és "nem fed be semmit" ....

Csak ennyit akartam mondani.

Nem kell a forditásokkat hamar és rögtön ELKŰLDENI, jobb ha átnézi az ember előtte, vagy...MÁSNAP visszamegy és megnézi  "Na mit is irtam TEGNAP?".... Vigyorog Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2010. Június. 05, 13:02:28 írta tozser » Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #16 Dátum: 2010. Június. 05, 07:30:48 »

Előszőr a Predender  (a 6. ban..) adott egy " ötletet" miszerint MOST kell(ene) eurót VENNI .......mert MOST A LEGDRÁGÁBB A BEVÁLTÁSI ÁRA!
Tehát 1oo,ooo fprintért KEVESEBB eutot kapsz mint  -mondjuk- két hete.
Kérdésem hozzá..Ő is akkor vesz valamit amikor azt a lEGDRÁGÁBBAN ADJÁK ODA?

Bocs, Géza, ezt most te nézted be. Pretender azt mondta  "1. Zuhan a forint, most vegyetek forintot az eurótokért. " Vagyis add el az euródat (ha van).
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
Rosszabb csak az, ha nincs mit.”
(Dévényi Tibor)
methus
Global Moderator
Hero Member

vöröscsillagász és boszorkány is

« Válasz #17 Dátum: 2010. Június. 05, 07:34:56 »

MOST kell(ene) eurót VENNI .......mert MOST A LEGDRÁGÁBB A BEVÁLTÁSI ÁRA!
Tehát 1oo,ooo fprintért KEVESEBB eurot kapsz mint  -mondjuk- két hete.

Forintot kell (?) venni, mert az most olcso!
Az USÁban élők, pl VL, dollárt használnak pénzként.  Ha tehát sok dollárért veszel most sok forintot, az talán nem nagy hülyeség.

Más.
Evtizedekkel ezelőtt volt egy nagysikerű könyv, az volt a címe: Agysebészet házilag.
Ezzel azt illusztrálnám, hogy amihez nem értünk, ahoz ne szóljunk tudálékosan és kioktatóan.
Valahányszor a házak szigeteléséről olvasok Tőled, elégedetten bólintok.
De amikor nyelvi fordításokba ütöd az orrod, kiráz engem a hideg.

Mindenkinek megvan a maga keresztje.  Az enyém Te vagy.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Június. 05, 07:38:02 írta methus » Naplózva

Art is I, science is we. (Claude Bernard, 1865)
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #18 Dátum: 2010. Június. 05, 07:48:34 »

Mindenkinek megvan a maga keresztje.  Az enyém Te vagy.

Mindenkinek van egy álma
az enyém te lettél

( Harangozó Teca )
Naplózva
pretender
Full Member

Schrödinger macskája

« Válasz #19 Dátum: 2010. Június. 05, 07:55:56 »

Tőzsér, Te úgy olvasol és azután írsz, ahogyan a fidesz politizál! Haragszol rám? Vagy mi a szar?

Mellesleg Vitéz Laci fordítása sem rossz, mert ez itten nem a Pen Klub, vagy mi. Pontosan lehetett érteni. Egyébként a betűszó -PIIGS- az nagyjából "disznók"-at jelent és abba belefér fidesz-Magyarország is, mármint fogalmilag, ha etű szerint nem is... Na, ezt jól megmondtam.
Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #20 Dátum: 2010. Június. 05, 08:55:15 »

abba belefér fidesz-Magyarország is, mármint fogalmilag, ha etű szerint nem is... Na, ezt jól megmondtam.

Milyen betű hiányzik itt : etű szerint ? B vagy T ?
Naplózva
pretender
Full Member

Schrödinger macskája

« Válasz #21 Dátum: 2010. Június. 05, 10:28:27 »

abba belefér fidesz-Magyarország is, mármint fogalmilag, ha etű szerint nem is... Na, ezt jól megmondtam.

Milyen betű hiányzik itt : etű szerint ? B vagy T ?

Szia Kecsi!

Én "b"-t akartam írni, de az asszony itt sürgetett, mivel nekem kell a macskát lefogni, amíg ő beadja neki az inzulint. Aztán így elcsesztem. A tetű se rossz, de nem fér bele a mondatba.
Naplózva
tozser
Hero Member

« Válasz #22 Dátum: 2010. Június. 05, 12:46:28 »

Tőzsér, Te úgy olvasol és azután írsz, ahogyan a fidesz politizál! Haragszol rám? Vagy mi a szar?

Mellesleg Vitéz Laci fordítása sem rossz, mert ez itten nem a Pen Klub, vagy mi. Pontosan lehetett érteni. Egyébként a betűszó -PIIGS- az nagyjából "disznók"-at jelent és abba belefér fidesz-Magyarország is, mármint fogalmilag, ha etű szerint nem is... Na, ezt jól megmondtam.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Ezer bocs..elnéztem!

De ugy van ahogy kezdtem.."Hiába na, kezdek tikkadni... "

Igy van..jól megmondtad.
Csak Az a baj hogy a  P I G , -vagy legyen P I G S- E G Y   I betűvel van. Tudom, ez itt nem a Pen Klub, de ha már foditok valamit (legalábbis én..) nem teszek oda egy olyan szót ami nincs ott az eredetiben..

"Na, ezt jól megmondtam."............. Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2010. Június. 05, 20:22:41 írta tozser » Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
tozser
Hero Member

« Válasz #23 Dátum: 2010. Június. 05, 13:01:09 »

Methus....gondoltam hogy leteszed a magad garasát...
Nézzük csak mit mond a tanár úr..
"Forintot kell (?) venni, mert az most olcso!
Az USÁban élők, pl VL, dollárt használnak pénzként.  Ha tehát sok dollárért veszel most sok forintot, az talán nem nagy hülyeség."....
Most kell venni (?) azaz beváltani forintra a dollárt MERT ha a dollár ÁRA MAGAS,TÖBB DOLLÁRT KELL ADNI -mondjuk-2o,ooo forintért.

Ami pedig a forditást illeti, csodálkozom az ANGOL tudásodon.
De akkor Te is miért szólsz abba bele amihez nem értesz?

És itt kell(ene) ugye idéznem azt amit Te irtál nekem.. Vigyorog

"Ezzel azt illusztrálnám, hogy amihez nem értünk, ahoz ne szóljunk tudálékosan és kioktatóan."
SŐT...-
"De amikor nyelvi fordításokba ütöd az orrod, kiráz engem a hideg."

"Mindenkinek megvan a maga keresztje.  Az enyém Te vagy.".......igy igaz.... Hááát
Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #24 Dátum: 2010. Június. 05, 13:12:02 »

Bocs, Géza, ezt most te nézted be. Pretender azt mondta  "1. Zuhan a forint, most vegyetek forintot az eurótokért. " Vagyis add el az euródat (ha van).

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
A piac...az piac.....

Tehát akkor KELL valamit venni amikor azért KEVESET KELL fizetnem, de ugyanazt kapom mint amikor azért SOKAT kell fizetnem.
ez áll a mostani euró/dollár vételére is..
Most ha  -tegyük fel- 25o forint egy dollár, akkor 8o USD = 2o,ooo HUF, de ha az leesik 2oo-ra akkor  már 1oo USD kell beváltanom ha 2o,ooo akarok kapni, nem?
Naplózva

pretender
Full Member

Schrödinger macskája

« Válasz #25 Dátum: 2010. Június. 05, 13:17:17 »

Kedves Tőzsér!

Idefönn beidéztem vala a saját beírásomat. Olvasd el, abban benne van a "nagyjából" szó. Pontosan a kettő I miatt. Csak azért vettem ilyen rövidre, mert nem akartam circumventiálni az egész szarságot. Hidd el egy I, vagy kettő, ők disznókat értelmeznek alatta.

Nem tudom, mit görcsölsz, én is basztam már el itt ezer dolgot, nem lett belőle semmi. Különben is régi motorosok vagyunk itt mindketten, nekünk aztán ne kelljen magyarázkodnunk egymásnak.

Baráti üdvözlettel: pretender
Naplózva
donpepe
Hero Member

« Válasz #26 Dátum: 2010. Június. 05, 16:22:13 »

hmmm! a shortolásos buli magánügy, bár asszem jobb helyeken a megfelelő közeg vetődne rá, mint gyöngytyúk a langyosra, mindazonáltal nekem a 87-es kreatív, a nemzet varga misije által "más közgazdasági iskola" jutott eszembe, amikor is dicső hazánk azzal fordult gorbihoz, hogy ha nincs lóvé, akkor rögvest rencert fogunk váltani. gorbi pediglen válaszola: lóvé nekünk sincs, további sok sikert! Vigyorog
Naplózva

má megin micsoda
vitezlaszlo
Hero Member

Vitezlaszlo

« Válasz #27 Dátum: 2010. Június. 05, 16:54:37 »

hmmm! a shortolásos buli magánügy, bár asszem jobb helyeken a megfelelő közeg vetődne rá, mint gyöngytyúk a langyosra, mindazonáltal nekem a 87-es kreatív, a nemzet varga misije által "más közgazdasági iskola" jutott eszembe, amikor is dicső hazánk azzal fordult gorbihoz, hogy ha nincs lóvé, akkor rögvest rencert fogunk váltani. gorbi pediglen válaszola: lóvé nekünk sincs, további sok sikert! Vigyorog
De Te man akkor is egy ecceru fleto fan votal, nemdebar...
Naplózva
donpepe
Hero Member

« Válasz #28 Dátum: 2010. Június. 05, 16:56:44 »

De Te man akkor is egy ecceru fleto fan votal, nemdebar...

természetesen és gyúrtam az öszödi böszme titulusra is. Vigyorog
Naplózva

má megin micsoda
vitezlaszlo
Hero Member

Vitezlaszlo

« Válasz #29 Dátum: 2010. Június. 05, 17:14:59 »

Na most Vitéz Laci. Tudom értékelni az angol forditásaidat MAGYARRA, de..mi lenne ha azt ugy forditanád le ahogy van, mondjuk szó-szerint?
Ugyanis a második mondat az nem azt mondja "De most komolyan.", hanem csak azt hogy "NEM KOMOLYAN.", azaz nem komoly a dolog..igy is lehet értelmezni,ugye?

A másik pedig "..replace PIIGS to include Hungary."  ez pedig ugy  hangzik hogy .."..helyetesiteni a PIIGS egy olyan (szóval ) amiben beletartozik Magyarország is."..és "nem fed be semmit" ....

Gejza batyo, nem azer hogy dicsekeggyek de nekem papirom van rola hogy kurva jol tudok angolrol magyarra forditani, sot ha megszoritanak visszafele is. Igaz hogy mar kicsit sarga a papir szele de ha en azt bemutatom  Teged elvisz a nyelvorseg.
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 30
  Nyomtatás  

Ugrás: