NOL Fórum
2017. Augusztus. 18, 19:31:34 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: E-mail címek ellenőrzése

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 449
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gazdaságunk helyzete  (Megtekintve 313437 alkalommal)
apszu
Hero Member

« Válasz #15 Dátum: 2010. Június. 27, 19:06:53 »

A turbózáshoz ennél sokkal több kell, vannak is további intézkedések, de majd meglátjuk.

Igen, ez volt a valsztasi hadjarat vezer elve is. Majd elintezzuk, maj' meglattyuk. Ha tudsz valami konkret dolgot, akkor kerjuk kozold velunk is (nem fogjuk tovabb adni),  de ne ulj azert fel minden fideszes vajakos embernek.

Hány hete is kormányoznak? Három? Azt azért ne várd el, hogy a ciklusra ígért dolgok három hét alatt teljesüljenek. A további tervezett intézkedések nem titkosak, lehet róluk olvasni a sajtóban. Hozzáférsz a nyomtatott magyar sajtóhoz? Vagy csak a vírtuális térben tájékozódsz?
Naplózva
Horzsoli
Hero Member

Herr Teufel

« Válasz #16 Dátum: 2010. Június. 27, 23:15:17 »

A turbózáshoz ennél sokkal több kell, vannak is további intézkedések, de majd meglátjuk.

Igen, ez volt a valsztasi hadjarat vezer elve is. Majd elintezzuk, maj' meglattyuk. Ha tudsz valami konkret dolgot, akkor kerjuk kozold velunk is (nem fogjuk tovabb adni),  de ne ulj azert fel minden fideszes vajakos embernek.

Hány hete is kormányoznak? Három? Azt azért ne várd el, hogy a ciklusra ígért dolgok három hét alatt teljesüljenek. A további tervezett intézkedések nem titkosak, lehet róluk olvasni a sajtóban. Hozzáférsz a nyomtatott magyar sajtóhoz? Vagy csak a vírtuális térben tájékozódsz?
A három hét alatt hány nemzetközi botrányt provokáltak?
- Barrozo helyretette Orbánt
- "csődben az ország" miatt árfolyamzuhanást
- médiatörvény kapcsán nemzetközi felháborodást
- bankadó kapcsán nemzetközi botrányt
- közhivatalnokok kirugása miatt hány vesztett perük lesz nemzetközi porondon? (itthonon nem)
- kettős állampolgárság miatti nemzetközi balhé
........ lehet folytatni bár kétségtelen, dolgoznak a fiúk. (a bányában)
Naplózva

.. hátradőlni, csak istennek ér!
vitezlaszlo
Hero Member

Vitezlaszlo

« Válasz #17 Dátum: 2010. Június. 28, 04:21:47 »

A kormányzat gazdasági döntéseit - joggal - nagy figyelem kíséri. Az bizonyos, hogy a kormányzati teljesítmény megítélésének egyik alapvető szempontja az lesz, hogy képesek lesznek-e a gazdaságot kimozdítani az utóbbi évek - már a világgazdasági válságot megelőzően is jellemző - vergődéséből. A kormányzati elképzelések iránya többé-kevésbé érzékelhető, első intézkedések is ismertek. Hogy ezek végül sikert, vagy kudarcot hoznak az ma még nem eldönthető. Az mindenesetre látszik, hogy a politikai oldalak saját szájuk íze szerint próbálják értékelni, értelmezni az elmúlt éveket, illetve a mostani kiinduló helyzetet.

Itt a fórumon is sokat fogunk beszélni a gazdaság állapotáról, ezért nem árt, ha rögzítjük a kiinduló helyzetet, illetve azt a pályát amit a gazdaság a sziclib kormányzás alatt az ország a gazdaságban befutott. Hát lássuk az Eurostat adatai alapján, honnét indultunk és hova jutottunk 2009-re:

2001                                        2009
GDP az EU országok átlagában             59 %                                        63 %
GDP növekedés                                 4,1 %                                       - 6,3 %
Államadósság GDP %-ban                    52,6 %                                     78,3 %
Költségvetési deficit GDP %-ban           - 4 %                                        - 4 %
Infláció                                             5,2 %                                        4 %
Munkanélküliség                                 5,7 %                                        10 % (2010. április 10,4 %)
Foglalkoztatottság                              56,2 %                                      55,2 %

Hat akkor mar tegyuk ide a 2005-os szamokat is, csak hogy ciklusonkent ertekeljunk. Onkent jelentkezok?

De szerintem ide tehetnenk csak ugy heccbol mondjuk az 1953-as meg 1973-as szamokat is. Mi, egykori ifjukommunistak szeretjuk tavlataiban latni a dolgokat, nem igaz Apszu elvtars? (Ha mar precizen akarjuk az embereket elhelyezni a politikai koordinatarendszerben...)

Nekem sajnos nincsenek a kezem ugyeben a szamok, de mondjuk az inflaciot es a munkanelkuliseget be tudom loni.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Június. 28, 05:46:58 írta vitezlaszlo » Naplózva
vitezlaszlo
Hero Member

Vitezlaszlo

« Válasz #18 Dátum: 2010. Június. 28, 04:30:09 »

Vazze, ket hetre vallaltak dolgokat a kormanyba lepestol szamitva.

Apropo hol van mondjuk a kamatpremium amit az uj hiteles, legitim kormany munkaba allasanak illett volna hozni?

Oszinten szolva az uj kormany eddig melyen alulteljesitette a varakozasokat. Annak a keveske miniszternek mar a felerol bebizonyosodott hogy remisztoen hulye, es az egy hetre juto baklovesek szama is imponalo.
Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #19 Dátum: 2010. Június. 28, 08:15:22 »

KOVI

Valamikor a nyolcvanas években hallottam egy cégröl, ahol a kollégàk kölcsönösen "Kovi"-nak szolitottàk egymàst. Ez ugy alakult ki, hogy elöször mindenki "Husi" volt. A Husibol aztàn "Huskovàcs" lett, s ezt becézték "Kovi"-nak.

Sajnàlom a nyalokàt, de Lofüllel màr nem lehet konkurràlni, övé a pàlma.

Ennyit gazdasàgunk helyzetéröl. Meg még az tartozik hozzà, hogy a ho végén ( ami mingyà itt van ), kurva sok csekket kell még befizetnem.
Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #20 Dátum: 2010. Június. 28, 08:18:41 »

Nekem sajnos nincsenek a kezem ugyeben a szamok.

Adok kölcsön pàrat : 0123456789. Ezekböl az elemekböl végtelenül sok szàmot tudsz összeàllitani, csak fantàzia kérdése. Itt egy példa: 1526.
Naplózva
methus
Global Moderator
Hero Member

vöröscsillagász és boszorkány is

« Válasz #21 Dátum: 2010. Június. 28, 09:41:35 »

Nekem sajnos nincsenek a kezem ugyeben a szamok.

Adok kölcsön pàrat : 0123456789. Ezekböl az elemekböl végtelenül sok szàmot tudsz összeàllitani, csak fantàzia kérdése. Itt egy példa: 1526.

En sóherebb vagyok: 01
Azért ezekből is futja néhányra!

Mint ismeretes, 10 féle ember van: aki érti a bináris számrendszert, meg aki nem.
Naplózva

Art is I, science is we. (Claude Bernard, 1865)
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #22 Dátum: 2010. Június. 28, 09:43:47 »

Mint ismeretes, 10 féle ember van: aki érti a bináris számrendszert, meg aki nem.

Binàris ? Azt ismerem. Kispiricsi falu végén folyik el.
Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #23 Dátum: 2010. Június. 28, 09:45:01 »

Kecsi, ne írj ilyeneket, mert lebukom!!!
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
Rosszabb csak az, ha nincs mit.”
(Dévényi Tibor)
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #24 Dátum: 2010. Június. 28, 09:46:24 »

Azt hittem, vàltozatos vagyok, mert az "Azt ismerem" utàn nem azt irtam, hogy "együtt voltunk bezàrva", hanem ujitottam.
Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #25 Dátum: 2010. Június. 28, 10:02:15 »

Azt hittem, vàltozatos vagyok, mert az "Azt ismerem" utàn nem azt irtam, hogy "együtt voltunk bezàrva", hanem ujitottam.

Hászen ezér nyihogtam fel...
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
Rosszabb csak az, ha nincs mit.”
(Dévényi Tibor)
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #26 Dátum: 2010. Június. 28, 10:53:20 »

Mert a Fidesz a hitre epul.
Bizzatok bennunk!  Kolbaszból lesz a kerites!  Egymillió munkahelyet teremtunk.  Lecsokkentjuk az adókat.  Tejjel, mezzel, folyóval, kánaánnal!
Es ha nehezsegeink lennenek, a szentkorona majd atsegit rajtuk.

én ezt most nem értem, elmagyaràznàd ? tehàt a jövöben nem az ipar fog termékeket elöàllitani, nem a parasztok termesztik a buzàt és tenyésztik az àllatokat, nem a szolgàltatocégek fognak szolgàltatni, nem a kereskedök kereskedni, hanem mindezt a kormàny csinàlja ? akkot itt a vörös veszély, basztikuli, még csak el se menekülhetünk, mert a vörösök utànunk jönnek a jégcsàkànnyal.
Naplózva
LasPersch
Hero Member

« Válasz #27 Dátum: 2010. Június. 28, 11:29:00 »

Nem binaris hanem kanalis, idezet a Jerevani radiobol.
Naplózva

A demokrácia szörnyű rendszer, csak épp nem találtak föl még jobbat.
methus
Global Moderator
Hero Member

vöröscsillagász és boszorkány is

« Válasz #28 Dátum: 2010. Június. 28, 11:50:42 »

Mert a Fidesz a hitre epul.
Bizzatok bennunk!  Kolbaszból lesz a kerites!  Egymillió munkahelyet teremtunk.  Lecsokkentjuk az adókat.  Tejjel, mezzel, folyóval, kánaánnal!
Es ha nehezsegeink lennenek, a szentkorona majd atsegit rajtuk.

én ezt most nem értem, elmagyaràznàd ? tehàt a jövöben nem az ipar fog termékeket elöàllitani, nem a parasztok termesztik a buzàt és tenyésztik az àllatokat, nem a szolgàltatocégek fognak szolgàltatni, nem a kereskedök kereskedni, hanem mindezt a kormàny csinàlja ? akkot itt a vörös veszély, basztikuli, még csak el se menekülhetünk, mert a vörösök utànunk jönnek a jégcsàkànnyal.

Az ipar mar most is alig allit elo valamit.  Hamarosan allamilag kirugjuk a multikat (Audi, Nokia, IBM, Hankok, Bosch, stb.) es meg a jegcsakanyokat is importalni fogjuk. 
A paraszok jovedelme nem buzatermelesbol, meg allattenyesztesbol szarmazik, hanem EU segelybol, amit termeszetesen az allam folyosit.  A parasztoknak egyebkent sincs idejuk vetni-aratni, meg tehenet fedeztetni, mert vagy traktoros tunteteseket rendeznek, vagy proletarnak alcazva interneteznek.
A szolgaltatocegek csak nyugdijfizetesi napon szolgaltatnak, tehat ok is az allambol elnek.
Kereskedoket sajnos nem ismerek.  Egyszer ugyan voltam a Roltexnel, ahol zoknit vasaroltam, de egy kifakult melltartot csomagoltak.  Viszont ezert valoban nem hibaztathatom az allamot.
Naplózva

Art is I, science is we. (Claude Bernard, 1865)
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #29 Dátum: 2010. Június. 28, 11:57:47 »

Az ipar mar most is alig allit elo valamit.  Hamarosan allamilag kirugjuk a multikat (Audi, Nokia, IBM, Hankok, Bosch, stb.) es meg a jegcsakanyokat is importalni fogjuk. 
A paraszok jovedelme nem buzatermelesbol, meg allattenyesztesbol szarmazik, hanem EU segelybol, amit termeszetesen az allam folyosit.  A parasztoknak egyebkent sincs idejuk vetni-aratni, meg tehenet fedeztetni, mert vagy traktoros tunteteseket rendeznek, vagy proletarnak alcazva interneteznek.
A szolgaltatocegek csak nyugdijfizetesi napon szolgaltatnak, tehat ok is az allambol elnek.
Kereskedoket sajnos nem ismerek.  Egyszer ugyan voltam a Roltexnel, ahol zoknit vasaroltam, de egy kifakult melltartot csomagoltak.  Viszont ezert valoban nem hibaztathatom az allamot.

De hàt akkor miböl élünk ?

( amugy az értelmiségieket kifelejtettük, de azt én is tudom mit csinàlnak: segget nyalnak. Fàraszto, de mégsem értéktermelö tevékenység )

A kifakult melltarto ügyben Röltext Rozsi kisasszony titkàrsàgàt kellett volna felkeresned. Ö idönként elvegyül a nép között, s igazsàgot oszt, mint a gyevi biro.
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 449
  Nyomtatás  

Ugrás: