NOL Fórum
2017. Augusztus. 20, 12:34:32 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: E-mail címek ellenőrzése

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 436 437 438 439 440 [441] 442 443 444 445 446 ... 449
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gazdaságunk helyzete  (Megtekintve 313540 alkalommal)
apszu
Hero Member

« Válasz #6600 Dátum: 2017. Április. 05, 18:44:03 »

Megint valótlanságokat állítasz, persze lehet hogy csak butaságból.
1) Az áram lakossági ára Bulgária után nálunk volt a legalacsonyabb az EU-ban 2016-ban. Ha továbbra is baromságokat állítasz, kérlek adatokkal támaszt alá, ne az ujjadból szopd.

http://ec.europa.eu/eurostat/tgm/refreshTableAction.do?tab=table&plugin=1&pcode=ten00117&language=en

2) Szakmai vita ellen egyetlen szakember sincs. A népszavazás viszont nem az. A szakmai vita egyébként megtörtént a most aktuális energiastratégia elfogadásakor. Ebben zöld-atom-szén mix szerepel.

3) Az új atomerőművel kapcsolatos politikai döntést a parlament 2009-ben hozta meg, 96 %-os többséggel. Csak az LMP volt ellene. Ilyen szempontból ők következetesek, bár mostanában úgy beszélnek mintha csak az orosz blokkokkal lenne problémájuk, miközben egy amerikai/francia stb. erőművet se támogatnának.

Szóval nem egy ember döntött, és ha politikai baromkodásról beszélünk, inkább a DK, MASZOP, JOBBIK környékén kutakodj.

4) És végül a valóságról. 2030-35-ig úgy 7000 MW kapacitást kell pótolni. A két új blokk 2400 MW.
Szóval a tények nem zavarnak téged, első a fideszes hazugsággyár. Nem mindenki vevő a hülyeségedre, mikor halvány lila fogalmad sincs, miről beszélsz.
Ha lennél szíves kiemelni azt a beírásomból ami nem igaz.
1. A lakosságiban igazad van, be kell ismernem.
Csak egy klikk és előjön az ipari.... Abban meg jelentősen nincs.
2. Nem arra válaszoltál, amit írtam: a szakmai vita lefolytatása után az embereknek kell eldöntenie, kinek hisznek.... Ha a vizitdíjról dönthettek, akkor dönthetnek a paksi bővítésről is. Ergo nem írsz igazat.
3. Nem igaz, hogy a jelenlegi, Putyinék által finanszírozott változatot szavazták meg: http://www.origo.hu/itthon/20091030-a-paksi-atomeromu-bovitese.html?pIdx=1 Ez Orbán ötlete és megoldása. Ergo megint nem mondtál igazat.
4. A pótlás működhet megújuló energiaforrások bevonásával (Áder), illetve - ha nem lenne a kiváló rezsicsökkentés, és megérné üzemeltetni az erőműveket, nem zárnák be őket sorban - akkor a 7000 is kevesebb lenne... 
Folytatod a baromságaidat. Ez inkább rád hajaz.

1) Az ipari fogyasztói árakra se igaz amit állítottál. A magyar ipari árszint is csökkent 2015-ről 2016-ra, és az ipari árszint is alacsonyabb mint a EU átlag (aki ért hozzá az nem emlegeti a világpiaci árat a villamosenergia piacon, de te nyugodtan tedd ezt). Szóval az EU átlag 0,0839 EUR/kWh, nálunk 0,0729 EUR/kWh volt 2016-ban. Most vagy nem ismered a számokat, vagy nem tudsz olvasni, vagy nem ismered a legördülő menü fogalmát. (Ráadásul az általad idézett linken...) Szerintem mindhárom. Olyat meg ne tulajdoníts nekem, amit nem írtam le. Fideszes tempó, fideszes módszer.

2)Attól, hogy nem a te gondolataid szerint írok, még nem jelenti azt hogy az nem igaz. Az energia stratégia szakmai vitája, benne az atomenergia hosszú távú alkalmazásával, megtörtént. Ha ezzel vitatkozol tényekkel cáfold.

Szakmai kérdésekben szakembereknek kell dönteni. Az hogy mennyi kapacításra van szükség 10-20-30 év múlva, mennyi alaperőművi kapacítás kell, mennyi csúcserőmű kell, mennyi szél-, nap- egyéb időszakosan működő kapacítást visel el rendszer a biztonságos villamosenergia ellátás biztosítása mellett, az szakmai kérdés. Milyen alapon, milyen tudással,döntene ebben a népművelő, orvos stb. Érdekes, hogy nem

3) Már sokadszor látom, hogy nem érted amit olvasol. Ki beszélt itt Putyinről, meg az orosz blokkokról. Te, hiszen az akkori döntés nem a mostani, egyszemélyi döntés, és nem azt szavazták meg, amit Orbán most akar.A politikai döntés 96 %-os többséggel arról döntött, hogy paksi telephellyel két új blokk létesítésének előkészítését kell megkezdeni. De nem azokkal a feltételekkel, amelyeket Orbán rákényszerít az országra, tönkretéve azt.

4) Na, ebből látszik, hogy az egészről fogalmad sincs. Nyilván nem tudod, hogy az erőműveknek is van élettartama. Például 2035-ig két paksi blokk fog leállni. Nyilván azt se tudod, hogy a gazdasági fejlettség szintje összefügg a villamosenergia fogyasztással, a zöldek jól hanzó dumája ellenére pl. a franciák, németek stb. minden energia takarékosság, energia hatékonyság ellenére messze több villamosnergiát fogyaszt egy főre vetítve, mint a mongolok. Ha Magyarország fejlődik, és fejlődik, 10-20-30 év múlva jóval több villamosenergiát fogyaszt mint ma. Tehát ennek semmi köze a rezsicsökkentéshez, pláne a zöld energiához. Ez utóbbiról később.Ennyi hülyeséget az erőművekről és az energia iparról is csak egy abszolút outsider írhat.... (Szerintem németek még a pigmeusoknál is több energiát fogyasztanak. Vigyorog) Csak a kérdés az, hogyan állítják elő.
Mellesleg - amilyen ostoba propagandaszajkó vagy - azt gondolod, hogy az atomenergia ellen vagyok. Az értelmetlen pazarlás ellen vagyok.
Lehet nem egyetérteni, vitatkozni, ADATOKKAL, TÉNYEKKEL érvelni. Amit nem illik szerintem, letagadni azt amit tenmagad írtál!

Azt írod fentebb, amikor a villamosenergia kapcsán arra hívatam fel figyelmedet, hogy aki ért hozza az nem hivatkozik világpiaci árra, azt válaszoltad: Olyat meg ne tulajdoníts nekem, amit nem írtam le. Fideszes tempó, fideszes módszer.

Azt nem tudom, hogy milyen tempó hazudozni, de itt a beīrásod az előző oldalról: Amit meg a magyarról írsz, az több, mint szomorú: az áram világpiaci ára a múlt évben lecsökkent ....
Naplózva
freechess
Hero Member

« Válasz #6601 Dátum: 2017. Április. 06, 10:22:33 »

Dehogynem tudod, hogyan kell hazudozni, más szövegkörnyezetből kiragadni egy mondatot....

1) Az ipari fogyasztói árakra se igaz amit állítottál. A magyar ipari árszint is csökkent 2015-ről 2016-ra, és az ipari árszint is alacsonyabb mint a EU átlag (aki ért hozzá az nem emlegeti a világpiaci árat a villamosenergia piacon, de te nyugodtan tedd ezt). Szóval az EU átlag 0,0839 EUR/kWh, nálunk 0,0729 EUR/kWh volt 2016-ban. Most vagy nem ismered a számokat, vagy nem tudsz olvasni, vagy nem ismered a legördülő menü fogalmát. (Ráadásul az általad idézett linken...) Szerintem mindhárom. Olyat meg ne tulajdoníts nekem, amit nem írtam le. Fideszes tempó, fideszes módszer.

Nézd meg az általad hivatkozott kimutatást, aztán írjál bármit.

Naplózva
freechess
Hero Member

« Válasz #6602 Dátum: 2017. Április. 16, 19:33:38 »

2014.01.15. 16:04
"Akkora az orosz Paks-hitel, mint az IMF-hitel
A tervezett 10-12 milliárd euró paksi hitel nagyságrendileg egyedül a 2008-as EU/IMF hitelfelvételhez hasonlítható.
A héten Moszkvában aláírt orosz-magyar atomenergiai együttműködés keretében épülő új paksi atomerőművi blokkok építéshez kapcsolódó hitel - 2014-es értéken számolva - a GDP 10 százalékát meghaladó mértékben is növelheti az államadósságot."
cikk: http://index.hu/gazdasag/2014/01/15/akkora_az_orosz_paks-hitel_mint_az_imf-hitel/
Naplózva
apszu
Hero Member

« Válasz #6603 Dátum: 2017. Április. 17, 12:17:10 »

2014.01.15. 16:04
"Akkora az orosz Paks-hitel, mint az IMF-hitel
A tervezett 10-12 milliárd euró paksi hitel nagyságrendileg egyedül a 2008-as EU/IMF hitelfelvételhez hasonlítható.
A héten Moszkvában aláírt orosz-magyar atomenergiai együttműködés keretében épülő új paksi atomerőművi blokkok építéshez kapcsolódó hitel - 2014-es értéken számolva - a GDP 10 százalékát meghaladó mértékben is növelheti az államadósságot."
cikk: http://index.hu/gazdasag/2014/01/15/akkora_az_orosz_paks-hitel_mint_az_imf-hitel/

Mikorra is fizettük vissza az IMF-EU hitelt. 2013-ra? Mire használtuk? Hogy elkerüljük az államcsődöt. Mikorra kell visszafizetni az orosz hitelt? 30 év alatt, 2024-től. És termelő beruházás épül belőle!
Naplózva
apszu
Hero Member

« Válasz #6604 Dátum: 2017. Április. 17, 12:18:41 »

Dehogynem tudod, hogyan kell hazudozni, más szövegkörnyezetből kiragadni egy mondatot....

Felesleges tovább vitatkozni ezen, a valóság tőled függetlenül létezik.
Naplózva
apszu
Hero Member

« Válasz #6605 Dátum: 2017. Április. 17, 12:26:48 »

Amiről nem nagyon szoktak beszélni, pedig kellene. Mostanában úgyis mindig azt hallani, hogy le kell folytatni az őszinte vitákat.

A németeknél legutóbb 1490 MW kapacitású szélerőmű kivitelezése kapott engedélyt, amely húsz éven keresztül kap kW-onként 0,44 Euro cent (úgy 15 Ft) támogatást. A most működő északi-tengeri szélerőművek kW-onként 18 Euro cent támogatást (úgy 55 Ft) támogatást kapnak. A támogatás természetesen az emberek, meg a gazdasági szereplők zsebéből megy.

Erről nem nagyon szeretnek a zöldek meg a megújuló lobbi beszélni. Pedig kell!
Naplózva
apszu
Hero Member

« Válasz #6606 Dátum: 2017. Április. 17, 13:29:07 »

Mostanában nem nagyon emlegetik a fogalakozás alakulását. 2013-ban még Olga néni is minden második héten feltette a kérdést, hogy mikor lész már meg az az 1 millió új munkahely. Mostanság nem nagyon téma, pedig érdemes lenne erről is beszélni.

http://www.portfolio.hu/gazdasag/az_eu-ban_csak_nezhetnek_milyen_sok_magyar_allt_munkaba.1.247739.html

Ez azért mégis egy picinyke eredmény, nem?
« Utoljára szerkesztve: 2017. Április. 17, 13:33:23 írta apszu » Naplózva
tozser
Hero Member

"Ilyen egyszerű az egész!"

« Válasz #6607 Dátum: 2017. Április. 17, 17:20:44 »

Mostanában nem nagyon emlegetik a fogalakozás alakulását. 2013-ban még Olga néni is minden második héten feltette a kérdést, hogy mikor lész már meg az az 1 millió új munkahely. Mostanság nem nagyon téma, pedig érdemes lenne erről is beszélni.

http://www.portfolio.hu/gazdasag/az_eu-ban_csak_nezhetnek_milyen_sok_magyar_allt_munkaba.1.247739.html

cccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccc
Tekintettel arra hogy vagy 500,000 ember -főleg fiatal vagy középkorú- ment ki NYUGATRA DOLGOZNI akiket OTTHON ugy könyvelnek el mint
"kűlfőldre kihelyezett telephekyen dolgozó"-kat (vagy mi..)..... valóban szép eredmény.

Mi lenne ha MIND még mindég otthon lenne?
Vagy a közmunkásokat se m számitanák be a dolgozók közé, mivel TERMELŐ MUNKÁT nem végeznek!!!!!
Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
apszu
Hero Member

« Válasz #6608 Dátum: 2017. Április. 17, 19:48:46 »

cccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccc
Tekintettel arra hogy vagy 500,000 ember -főleg fiatal vagy középkorú- ment ki NYUGATRA DOLGOZNI akiket OTTHON ugy könyvelnek el mint
"kűlfőldre kihelyezett telephekyen dolgozó"-kat (vagy mi..)..... valóban szép eredmény.

Mi lenne ha MIND még mindég otthon lenne?
Vagy a közmunkásokat se m számitanák be a dolgozók közé, mivel TERMELŐ MUNKÁT nem végeznek!!!!!

Remélhetőleg nem csak írni, olvasni is tudsz. A beidézett cíkk szerint:

"A kelet-közép-európai országokban az uniós átlagnál gyorsabban nő a foglalkoztatottság az utóbbi években, azonban Magyarország messze kiemelkedik közülük is. 2008 óta több mint 12 százalékkal bővült papíron a 15-64 éves foglalkoztatottak száma, igaz, az az uniós statisztikában sem látszik, hogy ennek a növekedésnek körülbelül a fele a közmunkaprogramok és a külföldi munkavállalás felfutásának köszönhető. A hazai nyílt munkaerőpiacon tehát "csak" 5-6 százalékkal emelkedhetett a válság óta a munkavállalók száma, ezzel azonban mindig az elsők között vagyunk az EU-ban."
Naplózva
freechess
Hero Member

« Válasz #6609 Dátum: 2017. Április. 17, 21:55:35 »

Felesleges tovább vitatkozni ezen, a valóság tőled függetlenül létezik.
Bizony, de nem az, amit írsz....
Naplózva
freechess
Hero Member

« Válasz #6610 Dátum: 2017. Április. 20, 10:05:08 »

Ez a valóság pupák:
http://index.hu/belfold/2017/04/19/szazmilliokert_kapnak_autot_a_paks2_dolgozoi/
http://index.hu/gazdasag/energia/2017/04/20/paks_lazar_hitel/
Naplózva
sandton
Hero Member

mer én vagyok az igazi TreBitch

« Válasz #6611 Dátum: 2017. Április. 21, 09:40:48 »

http://hvg.hu/gazdasag/20170410_nke_eu

"Erősen túlzónak, vagy akár teljesen indokolatlannak találták az egyik uniós projekt több tételét is az Európai Bizottság szakemberei – értesült a 24.hu. A kifogásokról levelet küldtek a Lázár János vezette Miniszterelnökségen működő irányító hatóságnak.

Korábban az NKE nyerte el a támogatást "a közszolgáltatás komplex kompetencia, életpálya-program és oktatás technológiai fejlesztésére"......."

Nahát, már a forrásnál is lopnak....
Naplózva
freechess
Hero Member

« Válasz #6612 Dátum: 2017. Április. 21, 10:11:33 »

http://hvg.hu/gazdasag/20170410_nke_eu

"Erősen túlzónak, vagy akár teljesen indokolatlannak találták az egyik uniós projekt több tételét is az Európai Bizottság szakemberei – értesült a 24.hu. A kifogásokról levelet küldtek a Lázár János vezette Miniszterelnökségen működő irányító hatóságnak.

Korábban az NKE nyerte el a támogatást "a közszolgáltatás komplex kompetencia, életpálya-program és oktatás technológiai fejlesztésére"......."

Nahát, már a forrásnál is lopnak....
Ellopták a korrupció felderítésére/elemzésére adott Uniós pénzt is.... Ezek után mit vársz?
Naplózva
freechess
Hero Member

« Válasz #6613 Dátum: 2017. Április. 21, 10:12:03 »

http://index.hu/gazdasag/2017/04/21/vasut_olimpia/

Ehhez mit szólsz?
Naplózva
sandton
Hero Member

mer én vagyok az igazi TreBitch

« Válasz #6614 Dátum: 2017. Április. 21, 14:49:09 »

Lehet hogy a dohányt már előre elköltötték ?

A cikk utolsó bekezdése meg ordítóan büdös.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 436 437 438 439 440 [441] 442 443 444 445 446 ... 449
  Nyomtatás  

Ugrás: