NOL Fórum
2017. Augusztus. 24, 11:34:36 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Elindult az új NOL-Fórum

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 3 [4]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A profit és más semmi?  (Megtekintve 7127 alkalommal)
adorka
Vendég
« Válasz #45 Dátum: 2012. Július. 12, 19:30:49 »

Laci, ne kapj semmilyen lobot, mert fel kell nevelned majd még az unokáidat is. De mert alapjaiban, zsigerileg nem értek egyet Veled ebben a "növekedés" ügyben, engedelmeddel, nem szállok vitába.

Nekem az a beidézett cikk kellő biztatást jelentett, mármint arra, hogy alapvetően helyesen gondolom, amit erről. Te másképp gondolod. Béke veled.
Naplózva
vitezlaszlo
Hero Member

Vitezlaszlo

« Válasz #46 Dátum: 2012. Július. 12, 19:42:55 »

Laci, ne kapj semmilyen lobot, mert fel kell nevelned majd még az unokáidat is. De mert alapjaiban, zsigerileg nem értek egyet Veled ebben a "növekedés" ügyben, engedelmeddel, nem szállok vitába.

Nekem az a beidézett cikk kellő biztatást jelentett, mármint arra, hogy alapvetően helyesen gondolom, amit erről. Te másképp gondolod. Béke veled.
Nem akarok en se veszekedni Veled. Elnezest ha neha kikelek magambol.
Naplózva
vitezlaszlo
Hero Member

Vitezlaszlo

« Válasz #47 Dátum: 2012. Július. 12, 20:21:52 »

Magam sokminden elott ertetlenul allok es hiaba keresek magyarazatot a jelensegekre.
Peldaul mi okozza az inflaciot? 
Az elso szamu ok az amikor a kozponti bank es a kormany kozos megegyezessel tobb penzt bocsat ki mint amit a gazdasagi novekedes indokol. Ettol tobb penz ugyanannyi arut/szolgaltatast probal megvenni, ami felnyomja az arakat.
Idézet
Az akinek van valamije, miert nem elegedett, es miert akar tobbet?  Miert kernek az emberek fizetesemelest?  Es miert erzik magukat szerencsetlennek, ha nem kapnak?
Evolucios magatartas. Az ember igy tudott gyarapodni es dominalni mas fajok felett. Amikor fazott akkor megoldotta hogy ne fazzon. Amikor ehes volt megoldotta hogy ne kelljen vadak utan rohangalni. Ettol lett ember. Ha nem probalna minden ember mindig tobbet, jobbat, szebbet szerezni akkor nem lenne kutatas, nem lenne oktatas, nem lenne semmi ujdonsag. Igaz akkor Homo Sapiens se lenne.
Idézet
Ha emelkedhetnek a jovedelmek, akkor ugyanigy miert nem csokkenhetnek?
Magam szivesen lemondanek fizetesem 10, vagy 20%-arol, ha a ceg, ahol dolgozom, ezt igenyelne, hogy nehez periodusat tulelje.  Miert tunik ez nonszensznek masok szemeben?
Nem nonszensz, nagyon sokan atmentek ezen, reszben ugy hogy az inflacio erodalta a jovedelmuket (kerdezd a nyugdijasokat), reszben direktben. Az en fizetesem kb. 8%-al csokkent 2008-ban, es nem lazadtam, elfogadtam a tobbi dolgozoval egyutt hogy megtarthassuk a munkahelyunket. Persze mindezt azzal hogy arra szamitottunk hogy a valsag elmulasaval visszaszerezzuk a jovedelmunket es tovabb emelkedik a jovedelmunk. Ez be is kovetkezett. Ha erre nem szamithatsz, ha ugyanazert a munkaert egyre kevesebbet kapsz, egy ido utan otthagyod a munkadat mert nem eri meg dolgozni. Miert fogadnad el hogy egyre kevesebbet vasarolatsz (konyvet, ruhat, ennivalot, nagyjabol ebben a sorrendben) mikozben ugyanannyit kell dolgoznod, ha nincs ra remeny hogy valamikor emelkedni fog a jovedelmed? Hol van ebben racionalitas?
Idézet
Miert kell egy sok eve jol dolgozo kituno mernokot a gyarbol kirugni, ha a vallalat nem birja tartani a fizetesi szinteket?
Ha valoban jol dolgozik, akkor valoban nehez megindokolni. Neha a termek amin dolgozik tobbe nem nyereseges es ezert kell elkuldeni - a termek maga nem fenntarthato, es a mernok erre specializalodott.
Idézet
Miert kerul tobbe a kenyer, a kolbasz, a tegla, a Mercedes, az aszpirin, mint egy evvel ezelott?
Nem minden kerul tobbe, sok minden kevesebbe kerul (pl. szamitogep, eldobom az agyam hogy most 200 dollarert olyan gepet lehet venni ami sokkal jobb mint amit 10 eve vettem 800 dollarert). De valoban, a 2-3%-os inflaciot megszokhattuk, ennyit lo be a nemzeti bank, azert mert nem akarjak hogy a penz hianya a gazdasag novekedesenek a korlatja legyen. (Ha keves a penz az felhajtja a kamatokat).
Mindezek a fejlodes, a novekedes temakorebe tartoznak.
Idézet
Szerintem a stagnalo rendszer az idealis.  10 millioan vagyunk, ennyien maradunk ebben a szazadban, talan a kovetkezoben is.  X kaloriat fogyasztunk atlagban, ennel tobbre nincs is szuksegunk.  Ezt egyenloen illene elosztanunk.
Annyi lakast kell epitenunk, hogy mindenkinek jusson.  Aztan akkor az epitkezest abba is hagyhatjuk.
No, akkor abba is hagyhatjuk az epitkezest, hiszen van mar annyi fedett hely amiben elhelyezheto mind a 10 millio magyar. Igaz akkor mit csinalsz a felszabadulo munkaerovel, hiszen rajuk mar nincs is szukseg?
Idézet
Az, akiben ambiciok fortyognak, es meg akarja mutatni, hogy o kulonb a tobbinel, az evezzen gyorsabban, ugorjon magasabbat, oldja meg a Riemann sejtest, fejlesszen vakcinat a rak ellen, epitsen orokmozgot!
Mit csinaljon?? Fejlesszen rak vakcinat? Dehat az gazdasagi novekedest okoz! Egyaltalan, ha ugy gondolod hogy rak vakcinara szukseg lenne, akkor miert nem erted hogy miert kell novekedni? A rak vakcina kifejlesztese a gazdasagi novekedes resze! Egesz mellesleg a vakcina jol megdobna az emberiseg letszamat, par even belul mar 11 millioan lennenk, es akkor lehetne megint hazat epiteni...

Oldja meg a Riemann sejtest? Na ezt magyarazd meg, ugyan minek oldana meg valaki a Riemann sejtest, mi szukseg lenne ra? Ha nincs szukseg novekedesre akkor pont annyit tudunk amennyit kell, minek tovabb torni a fejunket? Evezzen gyorsabban? Miert kellene gyorsabban evezni? Orokmozgot? Minek? Ha nincs szukseg novekedesre, fejlodesre, akkor miert kellene kutatni, fejleszteni, rekordokat donteni? Minden maradjon ugy ahogy van!
« Utoljára szerkesztve: 2012. Július. 12, 23:34:23 írta vitezlaszlo » Naplózva
plix01
Hero Member

« Válasz #48 Dátum: 2012. Július. 23, 13:44:04 »

Laci, nem hagytam rád a dolgot, de egyelőre csak korlátozott ámítógép-hozzáférésem van, ha visszakerültem a szokásos kerékvágásba, majd folytatom.
Naplózva

A Titanicot szakértők építették. Noé bárkáját egy laikus.
vitezlaszlo
Hero Member

Vitezlaszlo

« Válasz #49 Dátum: 2012. Július. 23, 15:37:20 »

Laci, nem hagytam rád a dolgot, de egyelőre csak korlátozott ámítógép-hozzáférésem van, ha visszakerültem a szokásos kerékvágásba, majd folytatom.
Hianyoltalak, remelem gyorsan visszatersz!
Naplózva
plix01
Hero Member

« Válasz #50 Dátum: 2012. Július. 23, 16:45:40 »

Hianyoltalak, remelem gyorsan visszatersz!
Megtisztelsz, de egyelőre alacsony prioritású dinamikus time-sharing üzemmódban használok valakivel egy gépet (ez az eufemisztikus megfogalmazása annak, hogy folyamatosan ellökdössük egymást a gép elől, de nem én vagyok az erősebb). Ez még a hét végéig így lesz. Ha esetleg közben, hamarabb kapnék egy méretesebb időszeletet, az eddigi (fél)cédulázásomat (legalább részben) megpróbálnám belökni a köztudatba.
Naplózva

A Titanicot szakértők építették. Noé bárkáját egy laikus.
vitezlaszlo
Hero Member

Vitezlaszlo

« Válasz #51 Dátum: 2012. Július. 23, 17:48:23 »

egyelőre alacsony prioritású dinamikus time-sharing üzemmódban használok valakivel egy gépet (ez az eufemisztikus megfogalmazása annak, hogy folyamatosan ellökdössük egymást a gép elől, de nem én vagyok az erősebb).
Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 [4]
  Nyomtatás  

Ugrás: