NOL Fórum
2017. Június. 28, 15:15:16 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: E-mail címek ellenőrzése

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 ... 116
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Mattermackó levelesládája  (Megtekintve 112626 alkalommal)
freechess
Hero Member

« Dátum: 2010. November. 15, 10:50:27 »

Osztan hogyan vagyon azúr, hogy már ránk se' sercint?
Naplózva
freechess
Hero Member

« Válasz #1 Dátum: 2010. November. 18, 12:25:51 »

Mai napló.
Mattermackó ma kétlábbal kelt ki az ágyból, mint ahogy a rózsásujjú hajnal kél a ködből.
Kezét az (általa) kirakott kész étkek után kivetette és magába tömte.
Bozontos üstökét a szélnek feszítve tapodta a reggeli esőtől sáros utat, vitte a munkagörcs az iroda felé.
Bétoppant a női parfümöktől illatos irodába, köszönt, majd a helyére baktatott. Elgondolkozva nézte a számítógép képernyőjét, és ezt kérdezte magától:
- Vajh mi lehet az én ezernevű-orrú barátommal? Majd gondolt egyet, és...

Itt tartunk most.
Naplózva
methus
Global Moderator
Hero Member

vöröscsillagász és boszorkány is

« Válasz #2 Dátum: 2010. November. 18, 12:37:05 »

Miért tömte magába a kezét?
Naplózva

Art is I, science is we. (Claude Bernard, 1865)
tozser
Hero Member

"Ilyen egyszerű az egész!"

« Válasz #3 Dátum: 2010. November. 18, 17:08:35 »

Gondolkozz  és utánna irj!..mondott valami ilyesmit Methus nekem.. Mosolyog
Szóval.."Kezét az (általa) kirakott kész étkek után kivetette és magába tömte."

Ahogy' én emlékszem van egy pár dolog amit "kivetnek" a zemberek, de ez esetben csak a "vetni" helles:
Azaz mi is lett volna jobb,.. talán ez?
"Kezét a kirakott étkek után vetette és magába tömött mindent amit talált.", mert tutti hogy nem hagytál nekünk egy falatot sem.. Mosolyog Mosolyog
Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
freechess
Hero Member

« Válasz #4 Dátum: 2010. November. 19, 09:00:28 »

Miért tömte magába a kezét?
( Mer' abban vala a kaja, vazze! )
Naplózva
freechess
Hero Member

« Válasz #5 Dátum: 2010. November. 19, 09:03:49 »

Gondolkozz  és utánna irj!..mondott valami ilyesmit Methus nekem.. Mosolyog
Szóval.."Kezét az (általa) kirakott kész étkek után kivetette és magába tömte."

Ahogy' én emlékszem van egy pár dolog amit "kivetnek" a zemberek, de ez esetben csak a "vetni" helles:
Azaz mi is lett volna jobb,.. talán ez?
"Kezét a kirakott étkek után vetette és magába tömött mindent amit talált.", mert tutti hogy nem hagytál nekünk egy falatot sem.. Mosolyog Mosolyog
A zeredetiben "S ők kirakott kész étkek után kezüket kivetették. Majd miután elverték végül az éhet, a szomjat,.." (c) Homérosz & Devecseri Gábor
Naplózva
freechess
Hero Member

« Válasz #6 Dátum: 2010. November. 19, 09:17:03 »

Mattermackó ma is két lábbal kelt fel, ámde az (immár klasszikussá vált) reggeli kézzel való elfogyasztása után elmerengve ült a kissé egérpiszok-illatú pincestúdióban, és múlt idők múlt dalai felett merengett.
Majd - miközben Dzsegger üvöltött valamit a háttérben - arra gondolt, hogy milyen nagy Úr a Szeretet, és azt tervezgette, hogy az uncsikkal (inkluzíve a legkisebbel) mit csinálnak majd a hétvégén. Ebből adódott egy csomó program, pl: bévásárlás; Api; főzés; Api; sz. (intézményben, atya); séta; sz. (otthon); T. atya (gondolatban legalább).

Itt tarttunk most.
Naplózva
tozser
Hero Member

"Ilyen egyszerű az egész!"

« Válasz #7 Dátum: 2010. November. 19, 13:14:02 »

az 5. hez
irtad.."A zeredetiben "S ők kirakott kész étkek után kezüket kivetették. Majd miután elverték végül az éhet, a szomjat,.." (c) Homérosz & Devecseri Gábor." Azért mert egy IRÓ forditotta az még csak "irói szempontból helyes"
forditás, de nem biztos hogy nyelvtanilag megállná a helyét, mint sok más irói kifejezés.
Az is lehetséges hogy azt más teljesen más forditásban adná közre?

Azért mert József Attila ezt irta -csak ezt a sort idézem az Altatódal c. verséből  "..vadakat TERELŐ JUHÁSZ.."?

Sem akkor, se azóta, soha senki nem látott vadakat/vad állatokat juhász által terelni, hogy mást ne mondjak.

(Na de mit várjon az ember egy városban felnőttől, aki vad állatokat és juhokat is -valószinűleg- csak az állatkertben látott.. Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 2010. November. 19, 13:15:44 írta tozser » Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
freechess
Hero Member

« Válasz #8 Dátum: 2010. November. 19, 14:55:58 »

az 5. hez
irtad.."A zeredetiben "S ők kirakott kész étkek után kezüket kivetették. Majd miután elverték végül az éhet, a szomjat,.." (c) Homérosz & Devecseri Gábor." Azért mert egy IRÓ forditotta az még csak "irói szempontból helyes"
forditás, de nem biztos hogy nyelvtanilag megállná a helyét, mint sok más irói kifejezés.
Az is lehetséges hogy azt más teljesen más forditásban adná közre?

Azért mert József Attila ezt irta -csak ezt a sort idézem az Altatódal c. verséből  "..vadakat TERELŐ JUHÁSZ.."?

Sem akkor, se azóta, soha senki nem látott vadakat/vad állatokat juhász által terelni, hogy mást ne mondjak.

(Na de mit várjon az ember egy városban felnőttől, aki vad állatokat és juhokat is -valószinűleg- csak az állatkertben látott.. Mosolyog
Nyelvtanilag es megállja a hellét, csak a magyar nyelv esméretére van szükség és érthető. József Attilához meg csak annyit, hogy szeretett emlékű Palásthy Kati néni számára ebbűl csak annyi derült volna ki, hogy elég nagy marha vagyol.... Homéroszt más topikban vitathattyúk még.
Naplózva
methus
Global Moderator
Hero Member

vöröscsillagász és boszorkány is

« Válasz #9 Dátum: 2010. November. 19, 14:59:55 »

(Na de mit várjon az ember egy városban felnőttől, aki vad állatokat és juhokat is -valószinűleg- csak az állatkertben látott.

Meg a NOL fórumon.
Naplózva

Art is I, science is we. (Claude Bernard, 1865)
freechess
Hero Member

« Válasz #10 Dátum: 2010. November. 19, 15:31:57 »

(Na de mit várjon az ember egy városban felnőttől, aki vad állatokat és juhokat is -valószinűleg- csak az állatkertben látott.

Meg a NOL fórumon.
De medvét még mindig nem látom, szerintem nem csak nekem hiánycikk.
Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #11 Dátum: 2010. November. 19, 20:32:56 »

Meg a NOL fórumon.
De medvét még mindig nem látom, szerintem nem csak nekem hiánycikk.

Másnak is.
De lehet, hogy épp téli álmát kezdte meg. Akkor pedig várhatunk...
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
Rosszabb csak az, ha nincs mit.”
(Dévényi Tibor)
freechess
Hero Member

« Válasz #12 Dátum: 2010. November. 22, 09:56:13 »

De lehet, hogy épp téli álmát kezdte meg. Akkor pedig várhatunk...
1. Nem alszik, már felébredt. Nagyot nyújtózkodott, majd (két lábbal) kikelt magából és az ágyból. Jó volt a hétvége, pedig nem tudhatta, hogy milyen izé levest főztem, és milyen zöldséges sültcsirke volt vasárnap (van, lesz) ebédre. Inkább belefejelt egy kis hidegételbe, eltüntetett egy szál házi kaubászt finom meleg kenyérrel, evett egy kis hagymát is (lila), amitől fájt a hasikája. Ezért legurított néhány pohár vereset. Ja, szombaton családi nap volt, meg elment Újpestre a tudjahová (nem meccsre!). Olvasgassa amit írtam éppen. Itt tartunk most, hogy a gatya repedjen szét a potrohán amijért nem ír ide.

2. Nem várunk!
Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #13 Dátum: 2010. November. 22, 10:07:51 »

2. Nem várunk!
Ez olyan jó agresszív kismalacos...
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
Rosszabb csak az, ha nincs mit.”
(Dévényi Tibor)