NOL Fórum
2017. Augusztus. 20, 18:26:26 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Elindult az új NOL-Fórum

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 110 111 112 113 114 [115] 116 117
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Mattermackó levelesládája  (Megtekintve 114728 alkalommal)
freechess
Hero Member

« Válasz #1710 Dátum: 2014. Március. 16, 00:16:55 »

Azért tettem be ennek a medvének a levelesládájába, mert annak idején ő írt arról, hogy a temető milyen gyalázatos volt - erre Bartos, a Péter kiment és kigazolta.
Ennek utána születtek megemlékező beírások (többek között Matter, Barika, KapitányD részéről), amelyekre olyan gyűlölettel reagáltak egyesek, hogy a végén gyakorlatilag kettészakadt a fórum.

Pont azt akartam elkerülni, hogy újra kezdődjön. Viszont Mattermackó (barátomat, bassza meg), mint érző embert érinti. Ennyi. Nem gondoltam, és nem is írtam soha olyat, hogy "védelmébe vette a szélsőjobbosokat".
Ilyennel  emlékeim szerint Kozmopolita,Sampdoria, és többek között te vádoltad. Lehet, hogy rosszul emlékszel 2005-2006-ra? Egyébként hagyjuk, mert éppen ezt akartam elkerülni. 
Nem, Kecske nem vádolt ilyesmivel soha. De már én elmondtam neki, miért van itt.
Akkor jó pont Kecskének. Bárányra, Gabira ment az össztűz (igaztalanul). Na, mindegy, rég volt. Most békésebb a hangulat, nincs senki felpörögve. (Apszu is csak akkor, amikor megkapja a direktívát a taggyűlésen. Őrmester meg mindig lelkes.)
Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #1711 Dátum: 2014. Március. 16, 10:47:30 »

Azért tettem be ennek a medvének a levelesládájába, mert annak idején ő írt arról, hogy a temető milyen gyalázatos volt - erre Bartos, a Péter kiment és kigazolta.
Ennek utána születtek megemlékező beírások (többek között Matter, Barika, KapitányD részéről), amelyekre olyan gyűlölettel reagáltak egyesek, hogy a végén gyakorlatilag kettészakadt a fórum.

Pont azt akartam elkerülni, hogy újra kezdődjön. Viszont Mattermackó (barátomat, bassza meg), mint érző embert érinti. Ennyi. Nem gondoltam, és nem is írtam soha olyat, hogy "védelmébe vette a szélsőjobbosokat".
Ilyennel  emlékeim szerint Kozmopolita,Sampdoria, és többek között te vádoltad. Lehet, hogy rosszul emlékszel 2005-2006-ra? Egyébként hagyjuk, mert éppen ezt akartam elkerülni. 

Köszönöm, megkaptam a magyarázatot. Nem emlékeztem már erre régi dologra. Elnézést.
Naplózva
freechess
Hero Member

« Válasz #1712 Dátum: 2014. Március. 16, 19:21:16 »

Köszönöm, megkaptam a magyarázatot. Nem emlékeztem már erre régi dologra. Elnézést.
Már én sem, mint a példa mutatja.
Naplózva
freechess
Hero Member

« Válasz #1713 Dátum: 2014. Október. 15, 11:40:39 »

Kérem szépen, ha már megORRolt rám, meg a fütykösét emlegette medve pajtás, és én Bálint Antóniát kívántam nekije, akkor itt ez a kép, amin amikor megláttam, felröhögtem.
Figyelem! 18 éven felüli képek a linken!
http://40.media.tumblr.com/665ceabf9447835968ad63100f7b895c/tumblr_naz3mj2JVB1rzdo8co1_1280.jpg

Hú, vazze! Már megint írt valamit.....
« Utoljára szerkesztve: 2014. Október. 15, 13:28:35 írta freechess » Naplózva
freechess
Hero Member

« Válasz #1714 Dátum: 2015. Április. 12, 11:36:16 »

Jár maga még rendesen mint régen a vasárnapi misére, amióta Tömjén Zsolt kötelezővé tette?
Naplózva
matter
Hero Member

« Válasz #1715 Dátum: 2015. Május. 17, 13:17:40 »

Jár maga még rendesen mint régen a vasárnapi misére, amióta Tömjén Zsolt kötelezővé tette?

Kissé megkésve válaszolok Mosolyog . Nos, a mai mise késve kezdődött, mert az előző mise végén a 92 éves Nemeshegyi atya rosszul lett. Miközben vitték el a mentők, mosolyogva integetett a hívőknek.
Életrajzából egy momentum : 1944-ben lépett be a jezsuita rendbe, mert – mint mondta – imponált neki, hogy náluk, a budapesti Jézus Szíve-templomban a mise alatt nem szedtek adományt, nem zavarták meg az áhítatot.   - A jezsuitáknak ez a szokása, legalábbis a Jézus Szíve templomban, a mi napig megvan. Ezen kívül - sajnos - csak egy olyan helyet ismerek, ahol nem perselyeznek mise közben.

Nemeshegyi atyáról kicsit bővebben :
 http://hu.wikipedia.org/wiki/Nemeshegyi_P%C3%A9ter

Naplózva
KapitányG
Hero Member

« Válasz #1716 Dátum: 2015. Május. 17, 13:30:12 »

náluk, a budapesti Jézus Szíve-templomban
...

Gondoltam, megnézem, melyik is ez a templom, rákattintottam hát a wikiből a linkre....
(Aztán megkerestem a gúglival, és rájöttem, már jártam is benne)
Naplózva
plix01
Hero Member

« Válasz #1717 Dátum: 2015. Május. 17, 14:59:47 »

...

Gondoltam, megnézem, melyik is ez a templom, rákattintottam hát a wikiből a linkre....
Furcsa, hogy Nemeshegyi atya wikipédiás szócikkének linkje a szövegbeli explicit budapesti hivatkozás ellenére a kőszegi Jézus Szíve-templomra mutat, sőt a gugli képkeresője is felhoz rengeteg vidéki ilyen nevű templomot, de még a budapesti széphalomi Jézus Szíve-plébániatemplomot is, csak éppen azt nem, amelyiket elsősorban kellene, a városmajorit.  Legalábbis az első oldal találatai között nekem nem adta fel.
Naplózva

A Titanicot szakértők építették. Noé bárkáját egy laikus.
matter
Hero Member

« Válasz #1718 Dátum: 2015. Május. 17, 17:25:58 »

...

Furcsa, hogy Nemeshegyi atya wikipédiás szócikkének linkje a szövegbeli explicit budapesti hivatkozás ellenére a kőszegi Jézus Szíve-templomra mutat, sőt a gugli képkeresője is felhoz rengeteg vidéki ilyen nevű templomot, de még a budapesti széphalomi Jézus Szíve-plébániatemplomot is, csak éppen azt nem, amelyiket elsősorban kellene, a városmajorit.  Legalábbis az első oldal találatai között nekem nem adta fel.

Hát ez eléggé össze van kutyulva, amikor idéztem, nem ellenőriztem. Még csak nem is a városmajoriról van szó, hanem a VIII.Mária utcairól. Én legalábbis ott voltam ma, és a jezsuita központ is ott van Mosolyog

http://www.miserend.hu/?templom=3669

A templom még arról is nevezetes, hogy a fiatal matter a templommal szemközti Lőrinc pap téren - akkor még nem voltak autók, meg Zichy-szobor sem - ádáz futballcsatákat vívott, oldalán a minap elhunyt szegény S.Karcsival a S.Á.-M.GY.P. páros ellen. Kockázati tényezőt a rendházba a Krúdy utcán hazatérő vagy onnan távozó tanáraink jelentettek. Nem szerették azt- jogosan- ha diákjaik a nyílt színen rendbontanak. Engem egy utcai focizás miatt (nem itt volt, hanem a  XIII.kerületben) kis híján kicsaptak negyedikben, minthogy ama focizás a szervvel való konfliktusban végződött. De lehet, hogy ezt már meséltem.
Naplózva
plix01
Hero Member

« Válasz #1719 Dátum: 2015. Május. 17, 17:58:16 »

Hát ez eléggé össze van kutyulva, amikor idéztem, nem ellenőriztem. Még csak nem is a városmajoriról van szó, hanem a VIII.Mária utcairól. Én legalábbis ott voltam ma, és a jezsuita központ is ott van Mosolyog

Most, hogy megmutattad ezt a Miserend nevű oldalt, kihasználva a keresőjét nagy meglepetésemre megtudtam, hogy Budapesten  12 Jézus Szíve-templom van, némely kerületben kettő is. Úgymint: II. (2x), III., IV., VIII., XII., XV., XIX., XX., XXI., XXII. (2x), ha jól másoltam. Eddig azt hittem, hogy tájékozott ember vagyok, pedig én csak a városmajorit ismertem. Sic transit gloria mundi.
Naplózva

A Titanicot szakértők építették. Noé bárkáját egy laikus.
matter
Hero Member

« Válasz #1720 Dátum: 2015. Május. 17, 18:21:07 »

Most, hogy megmutattad ezt a Miserend nevű oldalt, kihasználva a keresőjét nagy meglepetésemre megtudtam, hogy Budapesten  12 Jézus Szíve-templom van, némely kerületben kettő is. Úgymint: II. (2x), III., IV., VIII., XII., XV., XIX., XX., XXI., XXII. (2x), ha jól másoltam. Eddig azt hittem, hogy tájékozott ember vagyok, pedig én csak a városmajorit ismertem. Sic transit gloria mundi.

NEm túl fantáziadúsak a névadók Mosolyog Gödön is van egy, Dunakeszin is van egy Mosolyog

Más, ha már a jezsuitáknál tartunk. Ez a szegény, szimpatikus fiatal ember
http://www.jezsuita.hu/2012-03-01/varga-laszlo-fogadalomtetele

ez év január 27-én - mellesleg Nemeshegyi atya születésnapján - eltűnt. Csaknem teljesen bizonyos, hogy öngyilkos lett.
http://www.jezsuita.hu/cikk/kedves-barataink

No ezt csak azért mondom, hogy nem az úgy van, hogy a hit meg a vallás az vigasztal satöbbi és minden bajból kimenekít. Az ember az ember, a depresszió meg depresszió. Hívőnek, hitetlennek egyaránt.

Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #1721 Dátum: 2015. Május. 17, 19:44:14 »

...

A templom még arról is nevezetes, hogy a fiatal matter a templommal szemközti Lőrinc pap téren - akkor még nem voltak autók, meg Zichy-szobor sem - ádáz futballcsatákat vívott, oldalán a minap elhunyt szegény S.Karcsival a S.Á.-M.GY.P. páros ellen. Kockázati tényezőt a rendházba a Krúdy utcán hazatérő vagy onnan távozó tanáraink jelentettek. Nem szerették azt- jogosan- ha diákjaik a nyílt színen rendbontanak. Engem egy utcai focizás miatt (nem itt volt, hanem a  XIII.kerületben) kis híján kicsaptak negyedikben, minthogy ama focizás a szervvel való konfliktusban végződött. De lehet, hogy ezt már meséltem.

Még gyerekkoromban láttam egy portréfilmet Novák Dezsőről, aki ha focizó gyerekeket látott, felhúzta a revendáját és nekiállt velük driblizni.
Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #1722 Dátum: 2015. Május. 18, 16:55:46 »

Nahát, ez már a szenilitás. Tegnap meg voltam győződve, hogy ezt az előbbit a Medvé(k)ről úgy általában c. topikba írom, még gondolkoztam is rajta, hogy Novákban volt-e valami medvés.
Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #1723 Dátum: 2015. Május. 18, 18:26:44 »

Nahát, ez már a szenilitás. Tegnap meg voltam győződve, hogy ezt az előbbit a Medvé(k)ről úgy általában c. topikba írom, még gondolkoztam is rajta, hogy Novákban volt-e valami medvés.
Amíg még csak azt hiszed, hogy rossz helyre írtad, nincs nagy baj...
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
Rosszabb csak az, ha nincs mit.”
(Dévényi Tibor)
matter
Hero Member

« Válasz #1724 Dátum: 2015. Június. 14, 19:52:13 »

Fiatal, 35 éves pap ekként zárta a szentmisét ma, a hirdetések utolsó mozzanataként :

"Tegnap a magyar válogatott Stieber bombagóljával 1:0-ra legyőzte a finneket. Szeptemberben meg kell vernünk román testvéreinket, hogy kijussunk az Európa-bajnokságra. " Mosolyog

Naplózva
Oldalak: 1 ... 110 111 112 113 114 [115] 116 117
  Nyomtatás  

Ugrás: