NOL Fórum
2017. Június. 28, 01:17:38 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Új IP cím

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2] 3 4
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Újra nemzeti óriásvállalat a MOL  (Megtekintve 6691 alkalommal)
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #15 Dátum: 2011. Május. 26, 11:37:32 »

amugy elörebocsàtom, nem értek hozzà, de itt van két vélemény

http://www.stop.hu/articles/article.php?id=880489

http://www.168ora.hu/bluzone/mol-orban-kormany-76309.html
Naplózva
matter
Hero Member

« Válasz #16 Dátum: 2011. Május. 26, 12:55:20 »

Azon filózom, mit szólna egy feleség, ha férjuram ( ki már hónapok óta nem fizeti a gázt, villanyt, nem ad kosztpénzt, s az asszonynak ruhára ) bejelentené, hogy hitelre részvényeket vásárolt, s mondaná az aszzonynak, dicsekedj vele viágszerte, hogy a férjed részvénytulajdonos.

Aszondaná a feleség, hogy igazad van, fiacskám, ezér kétharmadrészt téged választalak de  egyharmadrészt a postásé vagyok.
Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #17 Dátum: 2011. Május. 26, 12:59:53 »

Azon filózom, mit szólna egy feleség, ha férjuram ( ki már hónapok óta nem fizeti a gázt, villanyt, nem ad kosztpénzt, s az asszonynak ruhára ) bejelentené, hogy hitelre részvényeket vásárolt, s mondaná az aszzonynak, dicsekedj vele viágszerte, hogy a férjed részvénytulajdonos.

Aszondaná a feleség, hogy igazad van, fiacskám, ezér kétharmadrészt téged választalak de  egyharmadrészt a postásé vagyok.

Nem rossz arány ( egy férj két postással is felér )
Naplózva
matter
Hero Member

« Válasz #18 Dátum: 2011. Május. 26, 16:17:52 »

Itt is egy , csak a Zegyensúly miatt :

Egy kérdésre Forián Szabó Gergely "zseniális húzásnak" mondta, hogy a kormány egy korábban felvett IMF-hitelrészletből vásárolja meg a Surgutneftegastól (Szurgutnyeftyegaz) a Mol-részvényeket. "Ez a megoldás nem növeli a bruttó államadósságot, az államadósság idei devizafinanszírozása megoldott" - mondta a befektetési igazgató.

http://index.hu/gazdasag/magyar/2011/05/25/zsenialis_huzas_imf-penzbol_molt_venni/
Naplózva
vitezlaszlo
Hero Member

Vitezlaszlo

« Válasz #19 Dátum: 2011. Május. 26, 17:35:23 »

Egy kérdésre Forián Szabó Gergely "zseniális húzásnak" mondta, hogy a kormány egy korábban felvett IMF-hitelrészletből vásárolja meg a Surgutneftegastól (Szurgutnyeftyegaz) a Mol-részvényeket. "Ez a megoldás nem növeli a bruttó államadósságot, az államadósság idei devizafinanszírozása megoldott" - mondta a befektetési igazgató.

Ez mondjuk akkora baromsag mint az olajto. Ez kb. olyan mintha azt mondanad hogy nem szamit hogy keszpenzbol vettel az asszonynak nercbundat, mert igy nem nott a hiteled. Az nem, de elfogyott a keszpenzed!
Naplózva
adorka
Vendég
« Válasz #20 Dátum: 2011. Május. 26, 18:14:07 »

"Ez a megoldás nem növeli a bruttó államadósságot, az államadósság idei devizafinanszírozása megoldott" - mondta a befektetési igazgató.

Aha. A devizafinanszírozást az IMF-hitel kamatának több mint duplájáért kibocsátott dollárkötvénnyel oldották meg. Zseniális.
Naplózva
matter
Hero Member

« Válasz #21 Dátum: 2011. Május. 26, 20:45:22 »

Ez mondjuk akkora baromsag mint az olajto. Ez kb. olyan mintha azt mondanad hogy nem szamit hogy keszpenzbol vettel az asszonynak nercbundat, mert igy nem nott a hiteled. Az nem, de elfogyott a keszpenzed!

Nem ércsük mi ezt. Már az zsenialitásnak számít, ha egy pénzkiadás nem növeli az államadósságot. Én például tök zseniálisan ittam meg az imént három korsó sört. Azér csak annyit, mer nem szeretem a Gössert más viszont nem volt.
Naplózva
methus
Global Moderator
Hero Member

vöröscsillagász és boszorkány is

« Válasz #22 Dátum: 2011. Május. 26, 20:51:01 »

Nem ércsük mi ezt. Már az zsenialitásnak számít, ha egy pénzkiadás nem növeli az államadósságot. Én például tök zseniálisan ittam meg az imént három korsó sört. Azér csak annyit, mer nem szeretem a Gössert más viszont nem volt.

A Gössert magyar (nemzeti) serfozde allitja elo?
Mert ha nem, akkor bizony novelted az allamadossagot!
Naplózva

Art is I, science is we. (Claude Bernard, 1865)
matter
Hero Member

« Válasz #23 Dátum: 2011. Május. 26, 21:13:45 »

Nem növeltem mer még borravalót is adtam. Igaz, azzal meg az adóeltitkoláshoz járultam hozzá. Legjobb, ha a Zember otthon marad és nem csinál semmit, legfeljebb időnként levegőt vesz az Alkotmányban szabályozott módon.
Naplózva
vitezlaszlo
Hero Member

Vitezlaszlo

« Válasz #24 Dátum: 2011. Május. 26, 22:09:14 »

Novelte a rossebet. Felteve hogy nem allami kontora alkoholizal. Meg csak a kulkereskedelmi merleget se rontotta feltetlenul ha a sor Magyarorszagon keszult es a gyar nem viszi ki a nyereseget.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Május. 26, 22:10:51 írta vitezlaszlo » Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #25 Dátum: 2011. Május. 27, 06:30:45 »

A Gössert már itthon is gyártják - persze kérdés, hogy Matter melyiket itta.
De mindenképp munkahelyet teremtett - külkereskedőit (vagy honi sörgyártóit), vendéglátóit, APEH alkalmazottit), valamint ÁFÁ-t fizetett. Dicséretes teljesítmény! Így megyen előre a haza (és a haladás)!
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
Rosszabb csak az, ha nincs mit.”
(Dévényi Tibor)
Sarkanyszeker
Hero Member

« Válasz #26 Dátum: 2011. Május. 27, 09:57:23 »

Na, ha már a Gösser versus magyar állam témánál tartotok, egy kis szinest én is megeresztek. (Bocs, Szkepti.)
A Piroslap azt kérdezi, "ha az MSZP elherdálta az IMF hitelt, akkor most miből veszik meg a MOL-t?"
Orbán Viktor ugyanis már 2009 nyarán azon sírdogált, hogy a Bajnai kormány eltapsolja az IMF-től kapott hitelt. Aztán tessék!
Naplózva
matter
Hero Member

« Válasz #27 Dátum: 2011. Május. 27, 11:39:38 »

Na, ha már a Gösser versus magyar állam témánál tartotok, egy kis szinest én is megeresztek. (Bocs, Szkepti.)
A Piroslap azt kérdezi, "ha az MSZP elherdálta az IMF hitelt, akkor most miből veszik meg a MOL-t?"
Orbán Viktor ugyanis már 2009 nyarán azon sírdogált, hogy a Bajnai kormány eltapsolja az IMF-től kapott hitelt. Aztán tessék!

Varázslatból. Az új kormányok mindig nagy varázslók. Medgyessyé is az volt, mert üres államkasszából bírta azonnali 50%-kal emelni a közalkalmazotti fizetéseket. Más kérdés, hogy azóta is basztatják érte, ez a zsenik sorsa.
Naplózva
Sarkanyszeker
Hero Member

« Válasz #28 Dátum: 2011. Május. 27, 13:41:58 »

Az új kormányok mindig nagy varázslók.
Csak egy apró szintaktikai megjegyzésem lenne, Elnök Úr. Az Orbán-kormány 2010 máusában volt újnak nevezhető.
Naplózva
methus
Global Moderator
Hero Member

vöröscsillagász és boszorkány is

« Válasz #29 Dátum: 2011. Május. 27, 13:47:43 »

Az új kormányok mindig nagy varázslók.
Csak egy apró szintaktikai megjegyzésem lenne, Elnök Úr. Az Orbán-kormány 2010 máusában volt újnak nevezhető.
Nekem is van apro szintaktikai megjegyzesem:
Újnak volt nevezhető az Orbán-kormány 2010 máusában ?
Naplózva

Art is I, science is we. (Claude Bernard, 1865)
Oldalak: 1 [2] 3 4
  Nyomtatás  

Ugrás: