NOL Fórum
2017. Augusztus. 24, 11:31:55 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Új IP cím

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 3 [4]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Újra nemzeti óriásvállalat a MOL  (Megtekintve 6922 alkalommal)
adorka
Vendég
« Válasz #45 Dátum: 2011. Június. 04, 17:30:54 »

Eszmeletlen nagy katyvasz az energia-biznisz az egesz vilagon. Ezert is lenne oriasi elorelepes az egesz vilagnak ha mindenki otthon meg tudna termelni maganak az energiat, nem kene ezektol a sotet oriasvallalatoktol fuggni a civilizacionak.
Nem is beszélve a Carbon-Cedit rendszerről, ahol széndioxid-kibocsátási krediteket lehet vásárolni olyan országoktól, amelyek a kyotói egyezményben meghatározott mérték alá csökkentik szén-dioxid kibocsátásukat. Ha sikerül évi egy tonna elfüstölt széndioxidot megspórolnunk, nyertünk egy Creditet. (Pl. két-három alföldi tanya esetében, akik napkollektorokból szerzik be a szükséges energiát (a fűtését is), ha szövetkeznének, szép summa ütné a markukat.)

Ez az akció, vagy mi nekem ugyanoda tartozik, ahová a bio-üzemanyag, mármint hogy valami feltűnő helyen álló magas fára aggatnám fel, akik kitalálták és működtetik a rendszert.

A CO2 kvótakereskedelem lehetősége már eleve elképesztő merénylet a józan ész ellen. Hiszen a cél ugye a CO2 kibocsátás csökkentése - és nem Buznyákiában vagy Idiótiában, hanem globálisan, ezen a szerencsétlen Földön egységesen. Ezért az a farizeus magatartás, hogy én spórolok az emisszióval, de eladom Neked a rombolás opcióját - nos, szerintem minősíthetetlen.
Naplózva
Sarkanyszeker
Hero Member

« Válasz #46 Dátum: 2011. Június. 05, 08:52:06 »

Ez az akció, vagy mi nekem ugyanoda tartozik, ahová a bio-üzemanyag, mármint hogy valami feltűnő helyen álló magas fára aggatnám fel, akik kitalálták és működtetik a rendszert.

A CO2 kvótakereskedelem lehetősége már eleve elképesztő merénylet a józan ész ellen. Hiszen a cél ugye a CO2 kibocsátás csökkentése - és nem Buznyákiában vagy Idiótiában, hanem globálisan, ezen a szerencsétlen Földön egységesen. Ezért az a farizeus magatartás, hogy én spórolok az emisszióval, de eladom Neked a rombolás opcióját - nos, szerintem minősíthetetlen.
Szerintem túlságosan szigorú vagy. A kyotoi egyezemény célja éppen az általam megvastagított jelzőben van. Aláírói X mennyiségű széndoxidot bocsáthatnak ki. Ha valaki ennél kevesebbet füstöl el saját jószántából, megérdemel némi bónuszpontot.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június. 05, 08:59:09 írta Sarkanyszeker » Naplózva
Sarkanyszeker
Hero Member

« Válasz #47 Dátum: 2011. Június. 05, 08:56:31 »

Az ilyenfajta  befektetés(ek)hez egy-két dologot kellene -talán- tudni..
Egy........MIBE kerűlnének a napelemek és azok felállitása
kettő......menyi hasznot hoz, azaz ér egy kredit Józsi bácsiéknak, ott, kinnt a pusztában.... Vigyorog
Józsi bácsiék nagy ívben fütyülnek a Creditre! A napelemek és az akkumulátor, illetve beszerelésük nagyságrendekkel olcsóbb, mint a nagyfeszülségű vezeték felhúzása a pusztában. Mindenképpen VAN saját áramtermelésük, már csak a fűtést kellene átállítani rá, és hármuknak összeállni - ami magyar viszonylatban nem szokott magától értetődő lenni.
Naplózva
adorka
Vendég
« Válasz #48 Dátum: 2011. Június. 05, 09:05:06 »

Szerintem túlságosan szigorú vagy. A kyotoi egyezemény célja éppen az általam megvastagított jelzőben van. Aláírói X mennyiségű széndoxidot bocsáthatnak ki. Ha valaki ennél kevesebbet füstöl el saját jószántából, megérdemel némi bónuszpontot.

Nem. Miért érdemelne? Mert felelősségteljesen cselekszik a saját gyermekei-unokái érdekében? Az ellenkezője érdemel büntetést - keményet.
Naplózva
vitezlaszlo
Hero Member

Vitezlaszlo

« Válasz #49 Dátum: 2011. Június. 08, 21:39:26 »

"A nyár végén a kormány lépéseket tehet a Liszt Ferenc nemzetközi repülőtér visszaállamosítására, olvashatóa Heti Válasz internetes oldalán szerdán megjelent cikkben."

OK, a MOL es a LiFeNeR megvasarlasa utan mennyi penz marad meg az IMF kolcsonbol? Csak hogy be tudjuk loni mit vehet me'g az allam iden.
Naplózva
tozser
Hero Member

"Ilyen egyszerű az egész!"

« Válasz #50 Dátum: 2011. Június. 08, 21:53:54 »

A világon szerintem két "befektetési vagy tulajdonjogi rendszer van, működik", a maszek (privát) és az állami.

Bizonyitptt tény az, hogy az ÁLLAMI vállalatok MIND veszteségesek, és az állam által inditott különböző épitmények, erőművek stb.. felépitési költségei jóval magasabbak lettek annál amit előirányoztak arra, mintha azt egy magán cég végezte volna azt el.
Ide tartozik a már meglévők működtetése is.

Nem tudom másként elkönyvelni/nézni az otthoni "ujra államositani sok céget, vállalatot" tendenciát, mint az Orbán kormány mindent államositani törekvését, majd azt idővel UJRA privatizálni, fillérekért, mint egy veszteséges vállalatot, azt eladni a "haveroknak"!
Addig kell nekik véghez vinni a dolgokat amig ők vannak uralmon, és a 2/3 az övék, a többi mind mellékes..

Ilyen egyszerű az egész.. Sír
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június. 08, 21:57:25 írta tozser » Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #51 Dátum: 2011. Július. 22, 16:32:58 »

Elképzelhető olyan helyzet, hogy 2012 elején az ország biztonságos finanszírozásához arra lesz szükség, hogy az állam értékesítse a nemrégiben szerzett MOL-pakettjének egy részét - mondta Varga Mihály, a Miniszterelnökséget vezető államtitkár a Gazdasági Rádiónak.

( nekem nagyon tetszik a kormányzás átfogó koncepciót tükröző következetessége ; valószínűleg bukunk majd rajta, de hál'Istennek telik rá )
Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #52 Dátum: 2011. Július. 22, 16:35:39 »

Elképzelhető olyan helyzet, hogy 2012 elején az ország biztonságos finanszírozásához arra lesz szükség, hogy az állam értékesítse a nemrégiben szerzett MOL-pakettjének egy részét - mondta Varga Mihály, a Miniszterelnökséget vezető államtitkár a Gazdasági Rádiónak.

( nekem nagyon tetszik a kormányzás átfogó koncepciót tükröző következetessége ; valószínűleg bukunk majd rajta, de hál'Istennek telik rá )
Azért tetszik, hogy még be sem terjesztették a 2012-es költségvetést, de már tudják, hogy váratlanul el kell majd adni a MOL-t...
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
Rosszabb csak az, ha nincs mit.”
(Dévényi Tibor)
methus
Global Moderator
Hero Member

vöröscsillagász és boszorkány is

« Válasz #53 Dátum: 2011. Szeptember. 16, 09:47:37 »

Eszmeletlen nagy katyvasz az energia-biznisz az egesz vilagon. Ezert is lenne oriasi elorelepes az egesz vilagnak ha mindenki otthon meg tudna termelni maganak az energiat, nem kene ezektol a sotet oriasvallalatoktol fuggni a civilizacionak.

Igen, de vigyázni kell a módra. Itt van például az atomenergia.

More than any time in history mankind faces a crossroads. 
One path leads to despair and utter hopelessness, the other to total extinction.
Let us pray that we have the wisdom to choose correctly.

(Woody Allen)
Naplózva

Art is I, science is we. (Claude Bernard, 1865)
LasPersch
Hero Member

« Válasz #54 Dátum: 2011. Szeptember. 16, 12:19:47 »

Ezert is lenne oriasi elorelepes az egesz vilagnak ha mindenki otthon meg tudna termelni maganak az energiat, nem kene ezektol a sotet oriasvallalatoktol fuggni a civilizacionak.
Ha jol emlexem, pont itt a NOL-on volt szo errol, ugy 3-4 eve ejisze. Mindefele talalmanyok, amikbe a hazi klotyo tartalmat vezettek be, ulepitettek, foztek es a vegen konyhai hasznalatra (is) megfelelo biogaz lett az eredmenye. Ha peldaul az utcan, a haz elott folyo kanalist illegalisan megcsapolnad talan 20 km-t is autozhatnal egy heti termessel.  Vigyorog
Naplózva

A demokrácia szörnyű rendszer, csak épp nem találtak föl még jobbat.
vitezlaszlo
Hero Member

Vitezlaszlo

« Válasz #55 Dátum: 2011. Október. 04, 22:59:45 »

Elkészült az orosz Gazprom és a Srbijagas szerb állami földgázipari társaság közös vállalkozásában épült gáztározó a szerbiai Törzsudvarnokon (Banatski Dvor), a létesítményt október elején helyezték üzembe.
http://index.hu/gazdasag/2011/10/04/gaztarozo_epult_a_szerbiai_torzsudvarnokon/

Ettol a gaztarozotol sikerult Orbannak kivivni az onallosagunkat?
Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #56 Dátum: 2011. Október. 05, 07:03:58 »

Elkészült az orosz Gazprom és a Srbijagas szerb állami földgázipari társaság közös vállalkozásában épült gáztározó a szerbiai Törzsudvarnokon (Banatski Dvor), a létesítményt október elején helyezték üzembe.
http://index.hu/gazdasag/2011/10/04/gaztarozo_epult_a_szerbiai_torzsudvarnokon/

Ettol a gaztarozotol sikerult Orbannak kivivni az onallosagunkat?
Mi már mindentől és mindenkitől önállóak vagyunk.
Na jó, talán Kínával szemben még nem egészen.
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
Rosszabb csak az, ha nincs mit.”
(Dévényi Tibor)
Oldalak: 1 2 3 [4]
  Nyomtatás  

Ugrás: