NOL Fórum
2017. Augusztus. 24, 11:48:35 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Új IP cím

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 ... 139
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MAKKA Kincsvadászat  (Megtekintve 104391 alkalommal)
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Dátum: 2011. Augusztus. 10, 12:01:12 »

Sziasztok !

Kb. Két hét múlva startolunk a 8 vámpírvadássazl, de a topik már most elindul, ráhangolás jelleggel. Ha még valaki szeretne játszani, jelentkezzen itt ! Én a következö 2 hétben csak véletlenszerüen leszek..

KINCSVADÁSZAT

Induláskor minden játékos kap három kulcsot. A kulcs egy szobaszám, ahol kincs van, és a kincset az hozhatja el, aki elsőként lép ebbe a szobába és kulcsa is van hozzá. Annak számára, akinek nincs kulcsa a szobához, ez csak egy hétköznapi szoba, olyan, mint a többi ( mondjuk nem látható, falbarejtett titkos páncélszekrényben van a kincs ).

Huszonnégy kulcs kerül kiosztásra, de kincses szoba csak nyolc van. tehát minden kulcsot hárman birtokolnak, de egyikük se tudja, ki a másik kettő.

A játékosok lépnek, a térképész pedig rajzolja az egyre terebélyesedő kastélyt, a szobák kapcsolatát és a játékosok helyzetét. Minden szobát normál szobának ábrázol ( még akkor is, ha tudja, hogy ez kincses szoba, mert pl. neki, mint játékosnak, kulcsa van hozzá ). A kincses szoba feltüntetése csak akkor történik, ha a kincset már megtalálták.  Nagy a valószínűsége, hogy a rajzon megjelenő szobát nem az fedezi fel, akinek kulcsa is van hozzá. A kulcstulajdonos szorgalmasan lépeget, s örömmel fedezi fel a térképen, hogy megjelent az egyik szoba, amelyhez kulcsa van. Nem árulkodik erről, hiszen ezt öten nem tudják, nem hozsannázik ! Elindul a szoba felé, de nem lehet biztos benne, hogy elsőként ér oda, hiszen még két játékosnak van kulcsa ugyanahhoz a szobához, s valaki megelőzheti.

A játék véget ér, ha mind a nyolc kincses szobából elhozták a kincset. Elméletileg elképzelhető, hogy még nincs minden szoba felderítve, de egy, vagy több játékosnak nincs már több kulcsa, mert azon szobákból, melyekhez kulcsa volt, ő, vagy más már elvitte a kincset. Ilyen esetben a kulcstalan játékos kap egy újabb kulcsot. Tehát elvileg elképzelhető ( ha nem is nagyon valószínű ), hogy egy szerencsés játékos négy, öt, vagy még több kincses szobát is kincsteleníthet.

Pontozás: 43 pontot osztunk szét. Öt pontot ér egy-egy kincses szoba kifosztása, és három bónuszpont jár még:
1.   A leggyorsabb kincsvadásznak, aki elsőként talál kincset.
2.   A happy-end pont az utolsó szoba kifosztásáért ( mely a játék vége )
3.   A legszorgalmasabb vadásznak, ő az, akinek nem jutott kincs, de az ÉN térképemen a geometriailag leghosszabb utat futotta be.
Naplózva
Purple Fox
Sr. Member

kálium-permanganát

« Válasz #1 Dátum: 2011. Augusztus. 10, 12:10:48 »

Hány szoba lesz a játékban? Itt is 100 körül, mint a vámpírban, vagy több?
Naplózva

"Nothing's gonna change my world... nothing's gonna change my world... nothing's gonna change my world... nothing's gonna change my world..." (John Lennon, 1968)
"Ugye a duda egy bőrzsák, ami a kormányban van belül?" (Purple Fox, 2010)
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #2 Dátum: 2011. Augusztus. 10, 12:12:27 »

Hány szoba lesz a játékban? Itt is 100 körül, mint a vámpírban, vagy több?

120 körül saccoltam. Ugy gondolom, hogy általában több lesz a szomszédos szobák száma. A játék igy is rövidebb lesz, mint a vámpir, kevesebb lépésböl fog állni.
Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #3 Dátum: 2011. Augusztus. 10, 12:18:14 »

A játék igy is rövidebb lesz, mint a vámpir, kevesebb lépésböl fog állni.

már csak azért is, mert itt a "visszafelé" lépés csaknem mindig értelmetlen
Naplózva
plix01
Hero Member

« Válasz #4 Dátum: 2011. Augusztus. 10, 12:19:10 »

3.   A legszorgalmasabb vadásznak, ő az, akinek nem jutott kincs, de az ÉN térképemen a geometriailag leghosszabb utat futotta be.
Izé. A zerkölcsi fundamentumát nem értem ennek a pontnak: ha nem lenne gödör, és nem vadásznánk vámpírt, mindenki pontosan ugyanannyi lépést, tehát ugyanakkora távolságot tenne meg. Ez a tétel tehát megbünteti a vadászt, ha lépés helyett lő, illetve a peches játékost, aki belees egy gödörbe. Vagyis azt bünteted, aki a dolgát végzi, meg akit a sors már egyébként is büntet. Jutalmazni meg azt, aki csak lihegve lót-fut fel-alá, de érdemben nem csinál semmit. Eztet akár az Orbán-Lázár ötletgyár is kitanálhatta volna, erősen rájuk hajaz.  Vigyorog
Naplózva

A Titanicot szakértők építették. Noé bárkáját egy laikus.
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #5 Dátum: 2011. Augusztus. 10, 12:46:28 »

3.   A legszorgalmasabb vadásznak, ő az, akinek nem jutott kincs, de az ÉN térképemen a geometriailag leghosszabb utat futotta be.
Izé. A zerkölcsi fundamentumát nem értem ennek a pontnak: ha nem lenne gödör, és nem vadásznánk vámpírt, mindenki pontosan ugyanannyi lépést, tehát ugyanakkora távolságot tenne meg. Ez a tétel tehát megbünteti a vadászt, ha lépés helyett lő, illetve a peches játékost, aki belees egy gödörbe. Vagyis azt bünteted, aki a dolgát végzi, meg akit a sors már egyébként is büntet. Jutalmazni meg azt, aki csak lihegve lót-fut fel-alá, de érdemben nem csinál semmit. Eztet akár az Orbán-Lázár ötletgyár is kitanálhatta volna, erősen rájuk hajaz.  Vigyorog

várjá ! ez nem vámpir. itt nem lövünk, nem repülünk, csak lépünk. A megtett utak meg nem lesz egyforma hosszuak, mert meglátjuk a szobát és irányt változtatunk...
Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #6 Dátum: 2011. Augusztus. 10, 13:02:11 »

Lehet, hogy nem fogalmaztam meg pontosan a játékot. Gondoljátok el, a térkép lépésröl lépésre bövül. Feltünik egy szoba a rajzon, amiben kincs van. Hárman fogják tudni, hogy ez kincsesszoba: az a három, akinek kulcsa van hozzá. Elindulnak a szoba felé ( a többiek mit sem sejtenek erröl ), de nem jut mind a háromnak kincs, csak annak, aki elsöre odaér.
Naplózva
plix01
Hero Member

« Válasz #7 Dátum: 2011. Augusztus. 10, 13:08:04 »

várjá ! ez nem vámpir. itt nem lövünk, nem repülünk, csak lépünk. A megtett utak meg nem lesz egyforma hosszuak, mert meglátjuk a szobát és irányt változtatunk...
Bocsesz. Eztet a gyorsolvasásnak álcázott felületességem okozta, no meg a rozsda. (Csak halkan jegyzem meg mentségemre: a "vadászat" szó okozta a galibát. De már lábadozom.)
Naplózva

tozser
Hero Member

"Ilyen egyszerű az egész!"

« Válasz #8 Dátum: 2011. Augusztus. 10, 14:12:17 »

Kecske...ezt irtad az induló játékban
" Nagy a valószínűsége, hogy a rajzon megjelenő szobát nem az fedezi fel, akinek kulcsa is van hozzá."
Akkor mit ér el vele? Talál egy szobát, felfedezi, és .....HeHe?
Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
Purple Fox
Sr. Member

kálium-permanganát

« Válasz #9 Dátum: 2011. Augusztus. 10, 14:31:54 »

Kecske...ezt irtad az induló játékban
" Nagy a valószínűsége, hogy a rajzon megjelenő szobát nem az fedezi fel, akinek kulcsa is van hozzá."
Akkor mit ér el vele? Talál egy szobát, felfedezi, és .....HeHe?

Akinek nincs kulcsa hozzá, az rá se jön, hogy az kincses szoba, egyszerűen átmegy rajta...
Naplózva

"Nothing's gonna change my world... nothing's gonna change my world... nothing's gonna change my world... nothing's gonna change my world..." (John Lennon, 1968)
"Ugye a duda egy bőrzsák, ami a kormányban van belül?" (Purple Fox, 2010)
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #10 Dátum: 2011. Augusztus. 11, 10:48:28 »

Ha minden összejön, mához két hétre, azaz 25-én csütörtökön indulunk.
Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #11 Dátum: 2011. Augusztus. 25, 11:22:07 »

Sziasztok,

elökerültem a tervek szerint, de sajnos 1-2 nap türelmet kell még kérnem Töletek.
Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #12 Dátum: 2011. Augusztus. 25, 11:55:21 »

Lényeg, hogy előkerültél.
Várni tudunk.
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
Rosszabb csak az, ha nincs mit.”
(Dévényi Tibor)
Sarkanyszeker
Hero Member

« Válasz #13 Dátum: 2011. Augusztus. 25, 12:20:14 »

elökerültem a tervek szerint, de sajnos 1-2 nap türelmet kell még kérnem Töletek.
Tüelmünk, az van. CSAK az van.
Naplózva
plix01
Hero Member

« Válasz #14 Dátum: 2011. Augusztus. 25, 13:26:39 »

Sziasztok,
Mi vótt Fárőrben? Ellenfelek lemosva, serleg fényezve, dicsőség ragyog?
Naplózva

Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 ... 139
  Nyomtatás  

Ugrás: