NOL Fórum
2017. Június. 26, 08:13:04 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: E-mail címek ellenőrzése

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 1313
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hyde Park Corner  (Megtekintve 842346 alkalommal)
tozser
Hero Member

"Ilyen egyszerű az egész!"

« Válasz #15 Dátum: 2011. Augusztus. 20, 21:14:58 »

9.-re

Az a pénz egyszerüen viszatérités volt, és  NEM JÖVEDELEM!

Hanem az adó(d) túlfizetése!

Ha te  bevallottad mint JÖVEDELEM, az a te bajod.

Ha valaki téved amikor az adóbevallását végzi/csinálja és az IRS visszaad pénzt, az mióta jövedelem?

A kis keresetüek (mint én vagy te) keveset kapott VISSZA, de a Vitezlaci biztos többet, és most pipás hogy miért adta azt Bush vissza?

Jogában áll ÖNKÉNT bekűldeni egy bizonyos összeget az államnak, ha ugy érzi ANNAK TÖBB KELL, illetve több JÁR!!
« Utoljára szerkesztve: 2011. Augusztus. 21, 12:15:58 írta tozser » Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
tozser
Hero Member

« Válasz #16 Dátum: 2011. Augusztus. 20, 21:18:06 »

13.-ra..

Az a játék volt amire "rá volt irva" kilenc éveseknek és te megoldottad négy év alatt? Vigyorog Vigyorog
Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
fayutca
Hero Member

« Válasz #17 Dátum: 2011. Augusztus. 20, 22:01:23 »

Idézetet írta: jfk2007 - Ma - 10:31:53
Idézetet írta: vitezlaszlo - 2011. Augusztus. 19, 18:30:13
Idézetet írta: fayutca - 2011. Augusztus. 19, 18:22:20

Nemetorszagban autokat gyujtogattak az utcan? Nekem ez ujsag, igaz az elmult hetekben nem nagyon figyeltem a hireket.

Ha nem nagyon figyelted a híreket, akkor ne fayutca-tól szerezd be azokat. Szerintem fayutca nem vette észre, hogy a Fox News helyett a Comedy Chanel-röl szerezte be az értesüléseit az európai eseményekről.

Nincsen abban semmi sem ha valaki sem angolul, sem nemetul nem ert, csak akkor nem kell beleutni az orrat az ottani hirekbe, szep nyelv a magyar is csak nem minden hir jut el odaig. Bar kezdunk csuszni a Hyde Park topik fele, de azert gondoltam meg megjegyzem, ha akarod leforditom a cikket.

http://www.thelocal.de/national/20110817-37005.html

Jelentés egy moderátornak    72.220.16.100 

Ide hoztam en is ezt mert ahol volt meg kitorulnek.
Gondolom elobb utobb Vitezlaci is fog jarni errefele ha akarja olvassa el mit muvelnek a nemet rendorseg szerint a helyi balosok
Jfk pedig megint bebizonyitotta, hogy fogalma sincs mirol beszel illetve ir.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Augusztus. 20, 22:17:34 írta fayutca » Naplózva
gelenkrad
Full Member

alias Grand Elek

« Válasz #18 Dátum: 2011. Augusztus. 21, 09:42:40 »

13.-ra..

Az a játék volt amire "rá volt irva" kilenc éveseknek és te megoldottad négy év alatt? Vigyorog Vigyorog

Nem, tisztelt "tozser" (Tőzsér?), olyan magas szintű rejtvényeket nem vállalok. Hanem az alábbi linken talált "Kecskerímek" - 2007 október 01-én keltezett feladvány. És nem négy év alatt oldottam meg, hanem betartottam a kiírásban szereplő egy hónapot. De a megelőlegezett bizalmad jólesett.

http://forum.nol.hu/index.php?topic=85116.165
Naplózva

Bizonyos emberekkel "vitázni" olyan, mint egy disznóval birkózni a pocsolyában.
Egyszercsak rájövök, hogy ő ezt élvezi!
nkios
Jr. Member
**

« Válasz #19 Dátum: 2011. Augusztus. 21, 13:53:16 »

Egy jó éve olvasgatom itt a régi topikokat, mostanában az újabbakat is. Azt szeretném megkérdezni, hogy tényleg nem érdekes - Hyde Park ide vagy oda - hogy valaki nem normális? Sok kedvet eddig sem éreztem a beírásra, mostanra az a kevés is elmúlt.

Persze lehet, ezt sem kellett volna beírnom. De máshová nem is írtam, bár erős késztetést éreztem gyakran. De épp mert ez a Hyde Park, hát én is írtam pár gondolatot, legfeljebb én is elmebetegnek leszek nyilvánítva. De ott Londonban is kiállhatok a ládára - hát nyilván itt is.

Ennyi. További eredményes agymenést, én a magam részéről ezután is maradok az olvasásnál. Nemrég végeztem egy kb négy évvel ezelőtti kvízjáték megoldásával, amit "Elmebajnokság" cím alatt találtam, nem néztem meg előre a megfejtést, egész jól sikerült! És nagyon szórakoztató volt. Kár, hogy mostanság nem látok itt sehol játékokat.

Hat mit s irjak Nekd errol, kedves gelenkrad?!  Eloszor is meg szeretnem koszonni, hogy felhivtad figyelmunket a prekaris elmeallapotunkra.  Azt nem tudom most megigerni, hogy hathatos lepeseket is fogunk tenni ennek javitasa fele,  mert az meg van hatarozva magasabb tarsadalmi es politikai szinteken, nincs kozvetlen ellenorzesunk ala rendelve.  Mivel ez a negyedik hsz-ed, kivancsi lenne az elozo 3 mirol szol es hol kovetted el oket.  Ha azokat az "Elmebajnoksag"-ban tetted kozze, akkor javasolni fogom a topik gazdajanak, hogy zarolja topikjat, mivel ertelmet veszitette, mert az elme vilagbajnok mar megirta a tutit mindenrol.  Na de, ez mind lenyegtelen!  Addig is, ameddig felul kerekedsz forumunk altal keltett hanyingereden, kivanok Neked jo olvasast.  Hatha az segiteni fog!
« Utoljára szerkesztve: 2011. Augusztus. 21, 13:55:23 írta nkios » Naplózva
nkios
Jr. Member
**

« Válasz #20 Dátum: 2011. Augusztus. 21, 14:01:56 »

9.-re

Az a pénz egyszerüen viszatérités volt, és  NEM JÖVEDELEM!

Hanem az adó(d) túlfizetése!

Ha te  bevallottad mint JÖVEDELEM, az a te bajod.

Ha valaki téved amikor az adóbevallását végzi/csinálja és az IRS visszaad pénzt, az mióta jövedelem?

A kis keresetüek (mint én vagy te) keveset kapott VISSZA, de a Vitezlaci biztos többet, és most pipás hogy miért adta azt Bush vissza?

Jogában áll ÖNKÉNT bekűldeni egy bizonyos összeget az államnak, ha ugy érzi ANNAK TÖBB KELL, illetve több JÁR!!

Oszekevered a szezont a fazonnal.  Amirol Te beszelsz az a sima TAX RETURN, ami valoban a befiztetett es a tenyleges adoosszegek kozotti kulonbseget jelenti.  Amirol en irtam az egy fix 800/1600 dollar osszeg volt, melyrol a kovetkezo evben az IRS kovetelte a jovedelemkent valo szerepelteteset es, ami kitette az emlitett 700 milliard dollart, amit Bush kifizetett minden adobevallast kitolto embernek.
Naplózva
tozser
Hero Member

« Válasz #21 Dátum: 2011. Augusztus. 21, 14:26:31 »

Én nem emlékszem arra hogy követelte volna az IRS, és valószinű hogy nem tüntettem fel mint JÖVEDELEM.
Talán azért mert szerintem nem az volt.

De ha megirnád MIKOR volt, azaz melyik évi adóbevalásban kellett volna szerepelnie, nagyon megköszönném.
Jó pár évi (adó)kimutatásom van még meg, igy probléma mentes a dolog.
Naplózva

nkios
Jr. Member
**

« Válasz #22 Dátum: 2011. Augusztus. 21, 14:31:20 »

Én nem emlékszem arra hogy követelte volna az IRS, és valószinű hogy nem tüntettem fel mint JÖVEDELEM.
Talán azért mert szerintem nem az volt.

De ha megirnád MIKOR volt, azaz melyik évi adóbevalásban kellett volna szerepelnie, nagyon megköszönném.
Jó pár évi (adó)kimutatásom van még meg, igy probléma mentes a dolog.
2008-as adobevallasban, amit 2009 elejen kell kitolteni.  En egy on-line program segitsegevel keszitem el es tovebbitom az IRS-nek minden eveben es ott rakerdezett, hogy kaptam-e es, ha igen, akkor azt, hogy fel kell tuntetni.
Naplózva
gelenkrad
Full Member

alias Grand Elek

« Válasz #23 Dátum: 2011. Augusztus. 21, 17:11:04 »

Hat mit s irjak Nekd errol, kedves gelenkrad?! 
"Nkem" semmit.

Mivel ez a negyedik hsz-ed, kivancsi lenne az elozo 3 mirol szol
Semmiről, ami vetekedhetne a Te tengernyi beírásoddal - nem is céloztam meg ilyen magaslatokat.

es hol kovetted el oket. Ha azokat az "Elmebajnoksag"-ban tetted kozze,
természetesen nem, hiszen azok évekkel ezelőtt végetértek, nekem olyan volt, mint a szekrény aljában talált harmincéves "Füles" évkönyv.

mert az elme vilagbajnok mar megirta a tutit mindenrol.
Ez bizony érthetetlen ledorongolás, semmilyen "tutit" nem írtam.

felul kerekedsz forumunk altal keltett hanyingereden
és persze hányingerről sem, még célzás szintjén sem.

Ezt írtam, talán ez még a Hyde Parkban sem illendő:

Idézet
Azt szeretném megkérdezni, hogy tényleg nem érdekes - Hyde Park ide vagy oda - hogy valaki nem normális?

Visszavonom:

Azt gondolom, hogy a NOL-Fórum hozzászólói majdnem mindannyian teljesen normálisak.

És ezzel a beszélgetésünket (?) befejeztem. Én állok tovább a ládámon, és beszélem a hülyeségeimet, Te pedig legyints rá, mint ott tennéd, és mert már közölted velem, amit fontosnak tartasz, menj tovább, és állj fel a saját ládádra, vagy piedesztálodra.

P.S. Sem a királynőt, sem a....azokat, nem említettem, tehát a Park szabályait betartottam.
Naplózva

Bizonyos emberekkel "vitázni" olyan, mint egy disznóval birkózni a pocsolyában.
Egyszercsak rájövök, hogy ő ezt élvezi!
barika
Hero Member

"A malis vituperari laus est."

« Válasz #24 Dátum: 2011. Augusztus. 21, 20:30:55 »

13.-ra..

Csak el ne kiabáld!!!
Legnagyobb unokánk most volt öt éves. Memória játékban egy darabig mindig hagytuk, hogy ő nyerjen, had örüljön.
Ma már örülnénk, ha összesen akik játszunk vele a felét fel tudnánk szedni annak amit ő egyedül. Kacsint
Naplózva

Everyone ought to bear patiently the results of his own conduct.
barika
Hero Member

« Válasz #25 Dátum: 2011. Augusztus. 21, 20:34:29 »

Hat mit s irjak Nekd errol, kedves gelenkrad?!  Eloszor is meg szeretnem koszonni, hogy felhivtad figyelmunket a prekaris elmeallapotunkra.  Azt nem tudom most megigerni, hogy hathatos lepeseket is fogunk tenni ennek javitasa fele, 
1. Én is köszönöm, bár így sejtettem én is. Ez persze önvígasztalás, mert a hülyeség utolsó fázisa amikor valaki már nem is tudja milyen hülye...
2. Én sem ígérhetek lépéseket. Az OPNI bezárt, a magánkezelés túl drága...
 Mosolyog
Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #26 Dátum: 2011. Augusztus. 21, 20:59:08 »

Amikor a kisebbik unokámnak  -talán négy éves ha volt-  a fiam betett neki(k) valmilyen CD játékot a kompjuterbe hogy játszanak vele.
Késöbb kellett (volna) neki a gép de valahogy nem tudta kiszedni belőle a programot.

A kicsi odaűllt, és piff-puff kiszedte az belőle! (Biztos hogy nem az én kompjuter tudásom örökölte.. Vigyorog..)
Hogy hogyan, az rejtély,hiszen meg azt sem tudta mi az hogy ENTER, az igaz azt tudta ha ARRA ÜT  mi fog történni... Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 2011. Augusztus. 22, 21:22:35 írta tozser » Naplózva

barika
Hero Member

« Válasz #27 Dátum: 2011. Augusztus. 21, 21:04:18 »

Amikor a kisebbik unokám  -alán négy éves ha volt-  a fiam betett neki(k) valmilyen CD játékot a kompjuterbe hogy játszanak vele.
Késöbb kellett (volna) neki a gép de valahogy nem tudta kiszedni belőle a programot
A kicsi odaűlt, és piff-puff kiszedte az belőle! (Biztos hogy nem az én kompjuter tudásom örökölte.. Vigyorog..)
Hogy hogyan, az rejtély,hiszen meg azt sem tudta mi az hogy ENTER, az igaz azt tudta ha ARRA ÜT  mi fog történni... Mosolyog

Annó dac szegény - már megboldogult - anyósomnak vett a család egy TV-t. Kiszállították, majd este anyósom - aki nem volt különleges műszaki érzékkel megáldva - este telefonált, hogy nem tudja hogy kell bekapcsolni.

Felkerekedtünk hát mindnyájan, hogy kisegítsük (persze bennem, mint mérnökben volt a csúcsbizalom). Kisfiam olyan három éves lehetett.

Még az előszobában folyt az üdvözlés ami után bevonultunk a TVs szobába. A TV vídáman működött. A kisfiam közben beszökött és kapásból békapcsolta....
Naplózva

vitezlaszlo
Hero Member

Vitezlaszlo

« Válasz #28 Dátum: 2011. Augusztus. 22, 19:35:25 »

Ami Győr várost illeti (van szerencsém közelről ismerni) ott az Audi melletti döntésnek más szempontjai is lehettek. Ez a város teljesen össze van fonódva az Audival és lehet, hogy ez a gesztus máshol igencsak megtérül nekik. Ilyen is van.

A hasonló méretű Arvada példád is hibádzik. Nem veszi figyelembe a matematikai aránypár felállítás legelemibb szabályait. Győr Magyarországon egy nagyváros, Arvadáról meg szerintem az amerikai népesség 90% állítom soha nem hallott.

Az Audi azer bovitette a gyarat mert a Fideszes varosatyak lizingeltek 7 Audit? Ennyire nem ugrik be semmi logikus magyarazat?

Arvadaval kapcsolatban mar megint relativizalsz. Teljesen mindegy hogy hanyan hallottak a varosrol. Egyebkent fogadjunk hogy 10-szer annyi amerikai hallott Arvadarol mint Gyorrol, es a vilagon tobben hallottak mar Arvadarol mint Gyorrol, es akkor mi van? Nem kene Arvada polgarmesterenek ezen az alapon pancelvonatot venni?

A lenyeg az hogy mivel terheled meg a lakosokat. Arvadaban a 110 ezer lakostol nem keri senki hogy a polgarmester es sleppje szamara nemet luxusautot lizingeljen, mig Gyor 130 ezer lakosatol ezt elvarjak. Kozben hasonlitsd ossze a ket varos lakoinak a jovedelmet. Ez az ami szamit, a felfogas hogy Magyarorszagon az eloljaroknak - legyenek azok huszadrangu porbafingo csinovnyikok - kivaltsagok jarnak a "hetkoznapi emberekkel" szemben (mer ok aztan celebek am), itt meg nem.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Augusztus. 22, 19:43:46 írta vitezlaszlo » Naplózva
vitezlaszlo
Hero Member

Vitezlaszlo

« Válasz #29 Dátum: 2011. Augusztus. 22, 19:39:29 »

Én egy randa alak vagyok, mert a pénz jól jött de soha nem szavaztam volna Bush-ra...
Szerintem Gyurcsanyra se szavaztal volna akkor se ha kapsz tole 14. havi nyugdijat vagy akarmit. Nem mindenkire hatnak ezek a dolgok, de attol egesz sima szavazatvasarlasi akciorol van szo. Sokaknal bejon, es ha eleg sok emberenel bejon akkor megfordithat egy valasztast.
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 1313
  Nyomtatás  

Ugrás: